Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι κατοχος και εγω απο σημερα του encore.θετικες πρωτες εντυπωσεις.εχω ομως μερικες αποριες.το πληκτρολογιο δεν εμφανιζεται αυτοματα οταν πας να πληκτρολογησεις στο ιντερνετ?οπως συμβαινει στα αλλα ταμπλετ.επισης μεμτην φωτηνοτητα παρατηρω οτι αυξομειωνεται μονη της πως την σταθεροποιω?ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, το πληκτρολόγιο το εμφανίζεις εσύ από το εικονίδιο του κάτω στη μπάρα.

Κλείσε την αυτόματη φωτεινότητα από τις ρυθμίσεις (PC and devices>power and sleep)

Link to comment
Share on other sites

ok το εκανα ευχαριστω!ενα αρνητικο που διαπιστωσα στα ζουμ ιν και αουτ κολλαει τρελα....ξερουμε κανενα σαιτ με παιχνιδακια και εφαρμογες για τα συγκεκριμενα?καρτα μνημης μεχρι 64 παιρνει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έως 64.

 

Επίσης, για το πληκτρολόγιο, υγ.: όταν είσαι στο desktop είναι που χρειάζεται να το βγάζεις εσύ, όταν είσαι σε app από το ταμπλετ περιβάλλον, θα δεις ότι βγαίνει κανονικά μονο του όπως σε όλα τα ταμπλετς.

 

+Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κόλλημα στο zoom in-out, βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρολο ότι χρησιμοποιώ την app του explorer που πετάει γενικά, δλδ όχι από το desktop.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Android για κανενα λογο. Γιατι να εκανες κατι τετοιο αλλωστε.

Format πας στις ρυθμισεις και εχει επιλογη να κανεις καθαρη εγκατάσταση των windows..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κανεις καθαρή εγκατάσταση εδω υπαρχει οδηγός στο post 505

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ευχαριστώ.Πάντως η μνήμη του δεν φτάνει ούτε για τα βασικά.Επρεπε να κάνω ενημέρωση των προγραμμάτων με αποτέλεσμα να γεμίσει η μισή...Υπάρχει καμία πρόταση για hdmi micro απο κάποιο σάιτ να είναι σε καλή τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προςωπικα έχω αυτή και είμαι απολυτα ευχαριστημένος.

Λογικά θα κανει και για το Toshiba.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0060AU5MW/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Επίσης μια καλή λύση να έχεις extra 5gb στο tablet ειναι να μεταφερεις το recovery partition σε micro sd η USB flash(θα χρειαστείς των 8gb)

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-usb-recovery-drive

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τον firefox και ίσως για αυτό.

Α ναι όντως. Ο firefox είχε lag ακόμη και σε απλό scroll. Για να καταλάβεις, explorer δεν θέλω γενικά να τον βλεπω μπροστά μου, παντού εδώ και χρόνια FF user είμαι, οπότε κι εγώ αυτόν έβαλα αμέσως. Αλλά μετά από λίγες μέρες δεν το άντεχα άλλο το lag του και μετά από αιώνες ξαναέπιασα ΙΕ, μόνο σε αυτό το μηχανάκι... που ως ιδέα δεν μου αρέσει αυτή η επιστροφή :lol: αλλά ως πράξη εδώ όντως πετάει, οπότε τουμπεκί ψιλοκομμένο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αλλα μπορείς να τον παραμετροποιησεις?πχ να έχεις σελιδοδείκτες στον explorer (όχι στο desktop στο άλλο).κανα παιχνιδακι που βρίσκουμε μιας και το store δεν...alextrela ευχαριστώ θα τις κοιταξω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα στείλει το encore στην Ιντεαλ για εγγύηση και με άλλαξαν board, επίσης έκαναν και format (χωρίς να με ενημερώσουν), τώρα βλέπω πως δεν υπάρχει το bitlocker. Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω και μου λέει πως το λειτουργικό δεν το υποστηρίζει, ενώ όταν το αγόρασα υπήρχε. Βασικά ποια έκδοση windows είχε από την αρχή την απλή ή την pro. Στο Ίντερνετ βλέπω πως το bitlocker θέλει pro ή enterprise έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.μου εχει κολλησει ο ιντερνετ εξπλορερ του desktop και δεν μπορω να τον κλεισω με τιποτα.επισης δεν μπορω να κλεισω η να επανεκκινησω τα windows ουτε με το power της συσκευης!τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.μου εχει κολλησει ο ιντερνετ εξπλορερ του desktop και δεν μπορω να τον κλεισω με τιποτα.επισης δεν μπορω να κλεισω η να επανεκκινησω τα windows ουτε με το power της συσκευης!τι κανω?

 

Κράτησε πατημένο το power button για κάμποσα δευτερόλεπτα (νομίζω 10-15)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση αυτή των Windows 8.1 δεν είναι η κανονική?προσπαθω να περάσω το tvplugin για Nova go και μου βγάζει μνμ ότι δεν μπορεί να το ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση αυτή των Windows 8.1 δεν είναι η κανονική?προσπαθω να περάσω το tvplugin για Nova go και μου βγάζει μνμ ότι δεν μπορεί να το ανοίξει.

Μηπως πας να το ανοίξεις από τον explorer του metro gui ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας εχω νεο το οποιο κρινω αρκετα σημαντικο. Επειτα απο εμπεριστατωμενη μελετη που εκανα ανακαλυψα οτι οι drivers της καρτας γραφικων της intel hd graphics ειναι η ιδια οπως και στα pc και δεν διαφερει πραγματικα "Πουθενα" και μπορειτε να ανανεωνετε απο το επισημο site της intel καθε φορα που εχει update και να μη περιμενετε το καθε κατασκευαστη που μπορει να μην σας τη δωσει και ποτε. Η αναλυση πχ που εκανα αντιπροσωπευει το asus transformer T200 που εχει την εκδοση της intel hd graphics 10.18.10.3496. Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια που δινει και στο site της η intel. (η διαφορα για το asus είναι μονο σε 2 αρχεια 59779 που αφορουν τις πληροφοριες που στο site της η intel τα αναφερει απλα igdlh86 αλλα δεν εχει καμια απολυτως σημασια σας το λεω). Η τελευταια εκδοση λοιπον αυτη τη στιγμη ειναι η 10.18.10.3621. Αν περασετε αυτη ΕΙΔΙΚΑ στο encore που εχει αρκετα ΠΑΛΙΑ εκδοση (απο τοτε η intel όπως μελετησα όλα τα αρχεια εκανε πολύ σημαντικες τροποποιήσεις) θα δειτε στη κυριολεξια οτι ειναι σαν να πηρατε ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ σε σχεση με την 10.18.10.3408. Η κυλιση ειδικα στο menu η ταχυτητα διαφορας ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Λοιπον πως γινετε το install τωρα. Εδω θελει μια μικρη διαδικασια ( που αν το ἑχετε γενικα με τα pc ειναι πολυ απλη ) Πρωτον πατε και κατεβαζετε απο εδω

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&keyword=%22intel+hd+graphics%22&OSVersion=Windows+7+(32-bit)*

τη τελευταια εκδοση που ειναι οπως σας ειπα η 10.18.10.3621. Αποσυμπιεζετε το αρχειο που γραφει "Graphics". Το βγαζετε και

το κρατατε και το μετονομαζετε σε GFX . Το κρατατε και όλα τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Πατε τωρα πχ απο εδω http://www.toshiba-greece.com/innovation/jsp/supportMyProduct.do?LNG=28&service=SE πιο ευκολα για σας, και κατεβαζετε απο το site της toshiba για το encore το αρχειο αναβαθμισης - Sound Driver - . Αποσυμπιεζετε και βρισκετε μια μικρη σημειωση που γραφει " Config " . Πατατε δεξι κλικ με το ποντικι επεξεργασια , διαγραφετε με προσοχη εκει που γραφει το <Name>isstrtc.inf</Name> και γραφετε πανω εκει ακριβως που διαγραψατε τη φραση <Name>igdlh86.inf</Name> . Κρατατε επισεις το Setup απο το αρχειο αυτο ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Τωρα πατε στη σελιδα της asus για το transformer T200 απο εδω http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=T200TA&p=3&s=709&os=40&hashedid=YDN1nU7IsV2XQl4O και κατεβαζετε τους drivers για το " Chipset " . Το κατεβαζετε και το αποσυμπιεζετε και βρισκετε μεσα εκει ενα αρχειο που γραφει setup " Αρχειο δεσμης ενεργειων " ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Περνετε λοιπον αυτο μαζι με τα υπολοιπα που ειπαμε πριν και τα βαζετε ολα σ ενα φακελο και πατατε το setup και voilà ! Συνοπτικα. Σε ενα φακελο. - 1) setup "Αρχειο δεσμης ενεργειων - 2) setup - 3) GFX - 4) Config . Λοιπον αυτη ειναι η διαδικασια και ειναι

απολυτως απλη για αυτους που κατεχουν το αθλημα των pc εστω και λιγο, αλλα το ΤΟΝΙΖΩ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΜΕ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ

ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ ΔΕΝ ΦΕΡΩ . UPDATE. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 07-08-14

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το recovery σε ενα στικακι αλα το διαμερισμα δεν σβηστηκε. πωε το διαγραφω?
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το recovery σε ενα στικακι αλα το διαμερισμα δεν σβηστηκε. πωε το διαγραφω?

Ακολουθήσεις γράμμα γράμμα τον οδηγό της ms που παραθέτω παραπάνω;

Αλλιως καντο απ την αρχή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πας να το ανοίξεις από τον explorer του metro gui ?

 

Ναι έχω δοκιμάσει και τους άλλους browser όμως από το desktop όπως και την ίδια την εφαρμογή και δεν ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δοκιμάσει και τους άλλους browser όμως από το desktop όπως και την ίδια την εφαρμογή και δεν ανοίγει...

 

Μήπως δεν είναι συμβατή η συγκεκριμένη εφαρμογή με Windows 8.1 32bit που έχει τα tablet σου.

Δοκίμασε σε άλλο μηχάνημα με την ίδια έκδοση των windows και αν εκεί δουλέψει κανε στο δικό σου ένα refresh μέσα από update and recovery στα settings.

Φαντάζομαι είσαι full ενημερωμένος στα πάντα ετσι(windows/drivers/bios update)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας εχω νεο το οποιο κρινω αρκετα σημαντικο. Επειτα απο εμπεριστατωμενη μελετη που εκανα ανακαλυψα οτι οι drivers της καρτας γραφικων της intel hd graphics ειναι η ιδια οπως και στα pc και δεν διαφερει πραγματικα "Πουθενα" και μπορειτε να ανανεωνετε απο το επισημο site της intel καθε φορα που εχει update και να μη περιμενετε το καθε κατασκευαστη που μπορει να μην σας τη δωσει και ποτε. Η αναλυση πχ που εκανα αντιπροσωπευει το asus transformer T200 που εχει την εκδοση της intel hd graphics 10.18.10.3496. Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια που δινει και στο site της η intel. (η διαφορα για το asus είναι μονο σε 2 αρχεια 59779 που αφορουν τις πληροφοριες που στο site της η intel τα αναφερει απλα igdlh αλλα δεν εχει καμια απολυτως σημασια σας το λεω). Η τελευταια εκδοση λοιπον αυτη τη στιγμη ειναι η 10.18.10.3621. Αν περασετε αυτη ΕΙΔΙΚΑ στο encore που εχει αρκετα ΠΑΛΙΑ εκδοση (απο τοτε η intel όπως μελετησα όλα τα αρχεια εκανε πολύ σημαντικες τροποποιήσεις) θα δειτε στη κυριολεξια οτι ειναι σαν να πηρατε ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ σε σχεση με την 10.18.10.3408. Η κυλιση ειδικα στο menu η ταχυτητα διαφορας ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Λοιπον πως γινετε το install τωρα. Εδω θελει μια μικρη διαδικασια ( που αν το ἑχετε γενικα με τα pc ειναι πολυ απλη ) Πρωτον πατε και κατεβαζετε απο εδω

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&keyword=%22intel+hd+graphics%22&OSVersion=Windows+7+(32-bit)*

τη τελευταια εκδοση που ειναι οπως σας ειπα η 10.18.10.3621. Αποσυμπιεζετε το αρχειο που γραφει "Graphics". Το βγαζετε και

το κρατατε και το μετονομαζετε σε GFX . Το κρατατε και όλα τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Πατε τωρα πχ απο εδω http://www.toshiba-greece.com/innovation/jsp/supportMyProduct.do?LNG=28&service=SE πιο ευκολα για σας, και κατεβαζετε απο το site της toshiba για το encore το αρχειο αναβαθμισης - Sound Driver - . Αποσυμπιεζετε και βρισκετε μια μικρη σημειωση που γραφει " Config " . Πατατε δεξι κλικ με το ποντικι επεξεργασια , διαγραφετε με προσοχη εκει που γραφει το <Name>isstrtc.inf</Name> και γραφετε πανω εκει ακριβως που διαγραψατε τη φραση <Name>igdlh.inf</Name> . Κρατατε επισεις το Setup απο το αρχειο αυτο ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Τωρα πατε στη σελιδα της asus για το transformer T200 απο εδω http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=T200TA&p=3&s=709&os=40&hashedid=YDN1nU7IsV2XQl4O και κατεβαζετε τους drivers για το " Chipset " . Το κατεβαζετε και το αποσυμπιεζετε και βρισκετε μεσα εκει ενα αρχειο που γραφει setup " Αρχειο δεσμης ενεργειων " ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Περνετε λοιπον αυτο μαζι με τα υπολοιπα που ειπαμε πριν και τα βαζετε ολα σ ενα φακελο και πατατε το setup και voilà ! Συνοπτικα. Σε ενα φακελο. - 1) setup "Αρχειο δεσμης ενεργειων - 2) setup - 3) GFX - 4) Config . Λοιπον αυτη ειναι η διαδικασια και ειναι

απολυτως απλη για αυτους που κατεχουν το αθλημα των pc εστω και λιγο, αλλα το ΤΟΝΙΖΩ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΜΕ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ

ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ ΔΕΝ ΦΕΡΩ .

 

πιο κατεβασες; εγω παιρνω μηνυμα: this platform is not supported

(αν γινεται ανεβασε το καπου να υπαρχει...)

Edited by stayros32001
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας εχω νεο το οποιο κρινω αρκετα σημαντικο. Επειτα απο εμπεριστατωμενη μελετη που εκανα ανακαλυψα οτι οι drivers της καρτας γραφικων της intel hd graphics ειναι η ιδια οπως και στα pc και δεν διαφερει πραγματικα "Πουθενα" και μπορειτε να ανανεωνετε απο το επισημο site της intel καθε φορα που εχει update και να μη περιμενετε το καθε κατασκευαστη που μπορει να μην σας τη δωσει και ποτε. Η αναλυση πχ που εκανα αντιπροσωπευει το asus transformer T200 που εχει την εκδοση της intel hd graphics 10.18.10.3496. Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια που δινει και στο site της η intel. (η διαφορα για το asus είναι μονο σε 2 αρχεια 59779 που αφορουν τις πληροφοριες που στο site της η intel τα αναφερει απλα igdlh αλλα δεν εχει καμια απολυτως σημασια σας το λεω). Η τελευταια εκδοση λοιπον αυτη τη στιγμη ειναι η 10.18.10.3621. Αν περασετε αυτη ΕΙΔΙΚΑ στο encore που εχει αρκετα ΠΑΛΙΑ εκδοση (απο τοτε η intel όπως μελετησα όλα τα αρχεια εκανε πολύ σημαντικες τροποποιήσεις) θα δειτε στη κυριολεξια οτι ειναι σαν να πηρατε ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ σε σχεση με την 10.18.10.3408. Η κυλιση ειδικα στο menu η ταχυτητα διαφορας ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Λοιπον πως γινετε το install τωρα. Εδω θελει μια μικρη διαδικασια ( που αν το ἑχετε γενικα με τα pc ειναι πολυ απλη ) Πρωτον πατε και κατεβαζετε απο εδω

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&keyword=%22intel+hd+graphics%22&OSVersion=Windows+7+(32-bit)*

τη τελευταια εκδοση που ειναι οπως σας ειπα η 10.18.10.3621. Αποσυμπιεζετε το αρχειο που γραφει "Graphics". Το βγαζετε και

το κρατατε και το μετονομαζετε σε GFX . Το κρατατε και όλα τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Πατε τωρα πχ απο εδω http://www.toshiba-greece.com/innovation/jsp/supportMyProduct.do?LNG=28&service=SE πιο ευκολα για σας, και κατεβαζετε απο το site της toshiba για το encore το αρχειο αναβαθμισης - Sound Driver - . Αποσυμπιεζετε και βρισκετε μια μικρη σημειωση που γραφει " Config " . Πατατε δεξι κλικ με το ποντικι επεξεργασια , διαγραφετε με προσοχη εκει που γραφει το <Name>isstrtc.inf</Name> και γραφετε πανω εκει ακριβως που διαγραψατε τη φραση <Name>igdlh.inf</Name> . Κρατατε επισεις το Setup απο το αρχειο αυτο ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Τωρα πατε στη σελιδα της asus για το transformer T200 απο εδω http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=T200TA&p=3&s=709&os=40&hashedid=YDN1nU7IsV2XQl4O και κατεβαζετε τους drivers για το " Chipset " . Το κατεβαζετε και το αποσυμπιεζετε και βρισκετε μεσα εκει ενα αρχειο που γραφει setup " Αρχειο δεσμης ενεργειων " ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ τα σβυνετε. Περνετε λοιπον αυτο μαζι με τα υπολοιπα που ειπαμε πριν και τα βαζετε ολα σ ενα φακελο και πατατε το setup και voilà ! Συνοπτικα. Σε ενα φακελο. - 1) setup "Αρχειο δεσμης ενεργειων - 2) setup - 3) GFX - 4) Config . Λοιπον αυτη ειναι η διαδικασια και ειναι

απολυτως απλη για αυτους που κατεχουν το αθλημα των pc εστω και λιγο, αλλα το ΤΟΝΙΖΩ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΜΕ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ

ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ ΔΕΝ ΦΕΡΩ .

 

μια απο τα ιδια στο dell venue 8 pro.με βγαζει platform is not supported....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

πιο κατεβασες; εγω παιρνω μηνυμα: this platform is not supported

(αν γινεται ανεβασε το καπου να υπαρχει...)

Εκανες φιλε μου ακριβως όμως, τη διαδικασια ετσι όπως τη γραφω ? Αν την εκανες ακριβως ετσι δεν πρεπει να σου βγαζει κανενα σφαλμα. Προφανως κατι σου διεφυγε, ξεχασες. Τσεκαρε με προσοχη ολες τις κινησεις ετσι όπως τις εχω γραψει, και δε δε θα σου πεταξει κανενα σφαλμα. Τις εχω γραψει ετσι ακριβως όπως τις εχω κανει κι εγω. ( για να κανω το οτιδήποτε, παντα το τριπλο-τσεκαρω. δεν μπορει να υπαρχει θεμα λαθους )
Link to comment
Share on other sites

εγω τα εκανα ακριβως οπως τα ειπες κ μου το βγαζει.τα τσεκαρα 100 φορες..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...