Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,

 

Επειδή εδώ και καμιά 20αριά posts έχω χάσει λίγο την μπάλα με τα τεχνικά θέματα (που πολύ καλά κάνετε βέβαια και τα αναφέρετε), ξέρει κανείς που βρισκόμαστε από θέμα αξιόπιστης rom;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά άσχετο, το ρώτησε και κάποιος παραπάνω. Μήπως έχετε βρει πουθενά tempered glass για την οθόνη. Ψάχνω αλλά μόνο για το F1 βρίσκω. Επίσης παρήγγειλα μια 5αδα screen protectors απο ebay γιατί έκανα λαλακία στην τοποθέτηση αυτού που είχε δώρο το κινητό. :P

Από ότι έχω διαβάσει σε ένα Πολωνικό φόρουμ, θα αρχίσουν να βγαίνουν διάφορα εξαρτήματα, όπως tempered glass, τον Αύγουστο. Υπομονή παιδιά, το κινητό είναι καινούργιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς τη rom που έχει και ελληνικά να μας δώσει link? Ευχαριστώ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

part1

part2

part3

Είναι η 0.28.......με winrar θα ξεζιπάρεις το πρώτο αρχείο, αφού τα έχεις κατεβάσει όλα πρώτα και θα στα ενοποιήσει σε ένα φάκελο

Link to comment
Share on other sites

part1

part2

part3

Είναι η 0.28.......με winrar θα ξεζιπάρεις το πρώτο αρχείο, αφού τα έχεις κατεβάσει όλα πρώτα και θα στα ενοποιήσει σε ένα φάκελο

Οκ ευχαριστώ, αυτη είναι σαν αυτή που είχε το κινητό όταν ήρθε. Έλεγα μήπως έχει βγει κάποια άλλη rom με ελληνικά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, αυτη είναι σαν αυτή που είχε το κινητό όταν ήρθε. Έλεγα μήπως έχει βγει κάποια άλλη rom με ελληνικά.

 

Η aosp 2.1 ειναι multilanguage αλλα βρηκα αλλο ενα προβλημα της...

Δεν μπορει να λαβει καποιο αρχειο με bluetooth!!

Link to comment
Share on other sites

Η aosp 2.1 ειναι multilanguage αλλα βρηκα αλλο ενα προβλημα της...

Δεν μπορει να λαβει καποιο αρχειο με bluetooth!!

Ειναι ευκολο να στειλεις καποιο link?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5533460#post5533460 ο ίδιος developer έχει βγάλει και μια ακόμη aosp rom που την λέει pure aosp 1.0
Link to comment
Share on other sites

Η aosp 2.1 ειναι multilanguage αλλα βρηκα αλλο ενα προβλημα της...

Δεν μπορει να λαβει καποιο αρχειο με bluetooth!!

 

εγω μολις δοκιμασα και μια χαρα δουλευει το bluetooth. εκανες ζευξη πρωτα? και με hands free bt το συνεδεσα... ολα οκ ! aosp 2.1

α, υπ οψιν δεν μπορεις να στειλεις ο,τι τυπο αρχειου θελεις.. πχ ενα xls που δοκιμασα στην αρχη δεν το εστελνε. mp3 και jpeg ομως τα στελνει. με κανα bluetooth manager λογικα μπορεις να μεταφερεις ο,τι θελεις αλλα γενικα η συσκευη δουλευει

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

εγω μολις δοκιμασα και μια χαρα δουλευει το bluetooth. εκανες ζευξη πρωτα? και με hands free bt το συνεδεσα... ολα οκ ! aosp 2.1

α, υπ οψιν δεν μπορεις να στειλεις ο,τι τυπο αρχειου θελεις.. πχ ενα xls που δοκιμασα στην αρχη δεν το εστελνε. mp3 και jpeg ομως τα στελνει. με κανα bluetooth manager λογικα μπορεις να μεταφερεις ο,τι θελεις αλλα γενικα η συσκευη δουλευει

 

Αρχειο .apk δοκιμασα να στειλω αλλα ουτε καν ξεκιναγε.(ειτε με ζευξη ειτε χωρις).

Θα δοκιμασω καποια στιγμη και κατι αλλο να δω αν θα το λαβει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχειο .apk δοκιμασα να στειλω αλλα ουτε καν ξεκιναγε.(ειτε με ζευξη ειτε χωρις).

Θα δοκιμασω καποια στιγμη και κατι αλλο να δω αν θα το λαβει...

 

εννοειται δε στελνει apk !!!! για λογους δεοντολογιας φανταζομαι.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

εννοειται δε στελνει apk !!!! για λογους δεοντολογιας φανταζομαι.... :ninja:

 

Samsung galaxy S (με καμια 15αρια rom)

Samsung galaxy S2 (με 3-4 διαφορετικες)

Samsung galaxy S3 (με επισημη 4.1.2)

Thl t5s

Thl w8

Thl w8s

Την εβδομαδα που περασε ολα τα παραπανω τηλεφωνα εστειλαν και ελαβαν .apk αρχεια με το bluetooth....

Και μου λες οτι το Coolpad το "επιασαν" οι καθοσπρεπισμοι...

Και μαλιστα οχι με την επισημη rom αλλα με aosp!!!!

Απλα δεν υπαρχει αυτο που λες.

Δηλαδη οποια rom και να δοκιμασω δεν θα λαμβανει .apk ??

Δυσκολευομαι να το πιστεψω....

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες ρομ από την 4.x και μετά ειναι περιορισμός του android.δες πχ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/receive-apk-files-bluetooth-t1632900 έχει βγει και ενα xposed module το Bluetooth unlock που επιτρέπει την αποστολή όλων των αρχείων bt.αν και πιο γρήγορος τρόπος για μεταφορά αρχείων μεταξύ δύο smartphones είναι μέσω wifi hotspot
Link to comment
Share on other sites

Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5533460#post5533460 ο ίδιος developer έχει βγάλει και μια ακόμη aosp rom που την λέει pure aosp 1.0

Προσπάθησα να τη φλασαρω απο recovery απο sd card, και ήταν αδυνατο.

Πως την περνάμε, ξέρεις;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy S (με καμια 15αρια rom)

Samsung galaxy S2 (με 3-4 διαφορετικες)

Samsung galaxy S3 (με επισημη 4.1.2)

Thl t5s

Thl w8

Thl w8s

Την εβδομαδα που περασε ολα τα παραπανω τηλεφωνα εστειλαν και ελαβαν .apk αρχεια με το bluetooth....

Και μου λες οτι το Coolpad το "επιασαν" οι καθοσπρεπισμοι...

Και μαλιστα οχι με την επισημη rom αλλα με aosp!!!!

Απλα δεν υπαρχει αυτο που λες.

Δηλαδη οποια rom και να δοκιμασω δεν θα λαμβανει .apk ??

Δυσκολευομαι να το πιστεψω....

 

πηρες την απαντηση σου απο το φιλο bbbb . και νασαι σιγουρος εχω παιξει με πολλεεεες περισσοτερες συσκευες απο σενα. οποτε ... chill....

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να τη φλασαρω απο recovery απο sd card, και ήταν αδυνατο.

Πως την περνάμε, ξέρεις;

 

Οι οδηγίες στη σελίδα πάντως λένε ότι περνιεται μέσω recovery.Το κινητό δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου οπότε δε ξέρω αν παίζει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες ρομ από την 4.x και μετά ειναι περιορισμός του android.δες πχ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/receive-apk-files-bluetooth-t1632900 έχει βγει και ενα xposed module το Bluetooth unlock που επιτρέπει την αποστολή όλων των αρχείων bt.αν και πιο γρήγορος τρόπος για μεταφορά αρχείων μεταξύ δύο smartphones είναι μέσω wifi hotspot

 

Αρα ειναι οντως θεμα της rom...

Μαλλον θα φυγει συντομα το τηλεφωνο απο τα χερια μου,οποτε δεν ειναι για να του βαζω και πολλα πολλα μεσα γιατι αυτος που θα το παρει δεν το κατεχει το αθλημα!

 

πηρες την απαντηση σου απο το φιλο bbbb . και νασαι σιγουρος εχω παιξει με πολλεεεες περισσοτερες συσκευες απο σενα. οποτε ... chill....

 

Ναι βρε δεν τα εγραψα για "να σου την πω" απλα για να επιβεβαιωσω οτι καποιες αλλες aosp στελνουν...αρα κατι τρεχει με αυτην.

Παμε τωρα για την pure aosp 1.0 να δουμε τι λεει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω και εγώ. μπορεί να ανεβάσει κανένας screenshots από μπαταρία , ώρες οθόνης για παράδειγμα ? και κάτι ακόμα η οθόνη του πως είναι ? το λευκό είναι λευκό ή κιτρινίζει ?, μπορεί κανένας να βγάλει φωτό δίπλα σε κάποιο γνωστό τηλέφωνο να δούμε χρώματα και λευκό ? Ευχαριστώ πολύ !!
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες στη σελίδα πάντως λένε ότι περνιεται μέσω recovery.Το κινητό δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου οπότε δε ξέρω αν παίζει κάτι άλλο.

Δεν γινεται με τιποτα, υποπτευομαι οτι φταει το recovery. Μπορει καποιος να στειλει link με το σωστο recovery για το κινητο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα σήμερα που παρέλαβα το touch CRT CWM με Mobile Uncle Tools και δοκίμασα και τις δύο AOSP (2.1 και Pure 1.0) και έγινε μια χαρά εγκατάσταση

Εδώ και το κλασικό CWM 6.0.3

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

η aosp pure 1.0 ειναι καλυτερη απο την aosp 2.1?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Pure 1.0 είναι πιο καθαρή και πιο κοντά σε κλασική AOSP, αλλά μου έκανε 2 reboots σε ανύποπτο χρόνο και την έβγαλα......η 2.01 πρέπει να είναι port από κάποιο μοντέλο THL αλλά θέλει τις σχετικές ρυθμίσεις στο Engineering Mode για τον ήχο που είναι ασθενής......σχετικά την ίδια συμπεριφορά έχουν, με την 2.01 να είναι πιο ''μπιχλιμπιδάτη''

 

Edit: Ο proximity sensor μου δούλεψε άψογα και στη stock 0.35 που ήρθε το τηλέφωνο από Vickmall, καθώς και στις δύο AOSP που δοκίμασα

Edited by openmind
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα σήμερα που παρέλαβα το touch CRT CWM με Mobile Uncle Tools και δοκίμασα και τις δύο AOSP (2.1 και Pure 1.0) και έγινε μια χαρά εγκατάσταση

Εδώ και το κλασικό CWM 6.0.3

Ναι με αυτο το img ολα καλα, τελικα αυτο εφταιγε και δεν την επαιρνε. Σ'ευχαριστω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Pure 1.0 είναι πιο καθαρή και πιο κοντά σε κλασική AOSP, αλλά μου έκανε 2 reboots σε ανύποπτο χρόνο και την έβγαλα......η 2.01 πρέπει να είναι port από κάποιο μοντέλο THL αλλά θέλει τις σχετικές ρυθμίσεις στο Engineering Mode για τον ήχο που είναι ασθενής......σχετικά την ίδια συμπεριφορά έχουν, με την 2.01 να είναι πιο ''μπιχλιμπιδάτη''

 

Edit: Ο proximity sensor μου δούλεψε άψογα και στη stock 0.35 που ήρθε το τηλέφωνο από Vickmall, καθώς και στις δύο AOSP που δοκίμασα

 

επιβεβαιωνω για τον proximity κι εγω(απο vickmall) . το προβλημα για μενα ειναι η καμερα που στο hdr κανει fc(σε πεταει στην αρχικη αθονη, χωρις καποιο μηνυμα). βεβαια μολις τωρα διαπιστωσα πως με τη στοκ(ειτε πειραγμενη ειτε οχι, βγαζει πιο θολες φωτος απο την aosp 2.1). Δουλευουν τουλαχιστον τα δεδομενα ενω στις στοκ δε μου το ανοιγε καθολου. και μολις προσπαθησα να αυξησω την ενταση στην aosp 2.1 . αρτιδια... τοχει κανει καποιος με επιτυχια ? σε αλλες συσκευες λειτουργει. τεσπα... περναμε το χρονο μας μεχρι να βγει κατι καλο... πιστευω θα βγει....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για τον ήχο στο Engineering Mode:

 

Πάμε στο Hardware Testing/Audio/Loudspeaker Mode και θα επιλέξουμε τις ίδιες τιμές για το Type=Ring και Type=Media πατώντας SET μετά από κάθε αλλαγή που κάνουμε στις τιμές

 

LEVEL 0=143 152

LEVEL 1=151 152

LEVEL 2=159 152

LEVEL 3=167 152

LEVEL 4=175 152

LEVEL 5=183 152

LEVEL 6=191 152

LEVEL 7=199 152

LEVEL 8=207 152

LEVEL 9=215 152

LEVEL 10=223 152

LEVEL 11=231 152

LEVEL 12=239 152

LEVEL 13=247 152

LEVEL 14=255 152

 

Κάνουμε και ένα reboot μόλις τελειώσουμε και απολαμβάνουμε το νέο ήχο μας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...