Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν είναι καθόλου φασαρία εκτός άμα είσαι ροοτ που απλά θέλει unroot

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι στο τσακ να το πάρω από εδώ:http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html

 

Τους ρώτησα κάποια βασικά και μου απάντησαν τα εξής:

 

Thank you for your mail .

 

Huawei honor 6 dual sim white version is in stock and ready to send now .

It doesn't come with greek language and can work in Europe .

We offer the 12 months factory warranty and can ship it to Greece .

We can write a smaller value lower than 50usd in the shipping documents so to avoid or reduce custom duties and tax.

If you purchased the 12-month Extended warranty ,you will get 24 months factory warranty .

Have a nice day !

 

Τώρα τους ρώτησα και για no logo packaging και airmail.

Δέχονται και paypal.

Απλά με προβληματίζει το ότι δεν ξέρω καθόλου το κατάστημα και αγχώνομαι μην τραβιέμαι με dispute.

Δεν ξέρω μου κάνει εντύπωση που κανένα άλλο μαγαζί δεν το έχει άκομη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο τσακ να το πάρω από εδώ:http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html

 

Τους ρώτησα κάποια βασικά και μου απάντησαν τα εξής:

 

Thank you for your mail .

 

Huawei honor 6 dual sim white version is in stock and ready to send now .

It doesn't come with greek language and can work in Europe .

We offer the 12 months factory warranty and can ship it to Greece .

We can write a smaller value lower than 50usd in the shipping documents so to avoid or reduce custom duties and tax.

If you purchased the 12-month Extended warranty ,you will get 24 months factory warranty .

Have a nice day !

 

Τώρα τους ρώτησα και για no logo packaging και airmail.

Δέχονται και paypal.

Απλά με προβληματίζει το ότι δεν ξέρω καθόλου το κατάστημα και αγχώνομαι μην τραβιέμαι με dispute.

Δεν ξέρω μου κάνει εντύπωση που κανένα άλλο μαγαζί δεν το έχει άκομη.

 

στην περιγραφή αναφέρει: Pre-sale 1 Weeks

πρόσεξε το αυτό πριν κάνεις παραγγελία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στην περιγραφή αναφέρει: Pre-sale 1 Weeks

πρόσεξε το αυτό πριν κάνεις παραγγελία

 

Το είδα γι'αυτό την ξαναρώτησα τώρα τι παίζει ακριβώς.

Αλλά πάλι παράξενο είναι να το έχουν αυτοί μόνο εκτός αν είναι τίποτα επίσημοι αντιπρόσωποι Huawei κίνας τι να πω.

 

UPDATE:

 

Huawei Mobile

Thank you for your mail.

All our product are sent out from our warehouse within 3 working days around after payment,

The shipping cost to Greece is $11.0 via Singapore post with the tracking number 10-25 working days around to arrive at you,

We are not sure about your local customs, but we can help you reduce and avoid import taxes by declaring prices low, declaring the contents as "electronic accessories" or other items and shipping in simple packaging.

 

About us:

Ηuaweimobileshop.com is official retail shop of Huawei Mobile, you can buy original Huawei Mobile smartphones: Huawei Ascend Mate2 4G, Huawei Ascend P6,Huawei Ascend D2,Huawei Ascend P2,Huawei Ascend Mate,Huawei Ascend G740,Huawei Ascend G700and their original accessories.

 

Αν μου απαντήσει θετικά το παραγγέλνω επιτόπου..

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην κανεις τον ηρωα και να περιμενεις καμμια βδομαδα. Εφ οσον ειναι να κυκλοφορησει αμεσα, θα εμφανιστει και στα γνωστα μαγαζια.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

με μια καρτα σιμ

 

Το 32αρι θελουμε παιδια που εχει και NFC... και 2 καρτες..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην κανεις τον ηρωα και να περιμενεις καμμια βδομαδα. Εφ οσον ειναι να κυκλοφορησει αμεσα, θα εμφανιστει και στα γνωστα μαγαζια.

 

Τελικά θα περιμένω από αλλού..Σήμερα μου έστειλαν αυτό:

Thank you for your mail .

Huawei Honor 6 4G FDD 3GB support preorder now , and we will arrange your shipment within 1-2 weeks .

Have a nice day !

Best regards

Lily

 

Ενώ μέχρι χθες και καλά process time 3days.

Ας περιμένουμε λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

τη ακριβος ειναι το NFC?

 

Τεχνολογια σαν το Bluetooth μονο που γινεται ποιο ευκολα η "ενωση" περιφεριακων και κινητων μεταξυ τους... και το 32αρι νομιζω ειναι δικαρτο οπως και το P7 δηλαδη με επι

λογη για καρτα sim η sd..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει και μενα αυτο το κινητο παιδια (για τη συζυγο) αλλα ειδα και το zte nubia z7 mini, μιλαμε παντα για δικαρτα και ειναι και ομορφα τα ατιμα. Θα περιμενω τους πρωτους που θα το τσιμπησουν και μετα αποφασιζουμε πιο σιγουρα..Ειναι και αυτο μεταλλικο οπως το p6 και το p7?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα διαβαζοντας παραπανω, το 16ρι θα βγαινει σε μονοκαρτο χωρις NFC και το 32ρι σε δικαρτο με NFC? Αυτο κι αν ειναι κουφο..:!:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα διαβαζοντας παραπανω, το 16ρι θα βγαινει σε μονοκαρτο χωρις NFC και το 32ρι σε δικαρτο με NFC? Αυτο κι αν ειναι κουφο..:!:

 

Ετσι ειχα διαβασει, τωρα μεχρι να βγει επισημα... μπορει να ειναι σαν το Mi4 που ολα ηταν προδιαγραφες οπως ηθελε ο καθενας..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παντως αναμενεται να γινει σφαγη στο κοψιμο της πιττας.. Oneplus one, Nubia Ζ7, Honor 6, Mi4 και δε συμμαζευεται..γι αυτο μη βιαζεστε (οσοι μπορειτε..):rolleyes: Ηδη το One εχει τρελλαθει να πουλαει, μια που, αν δεν κανω λαθος, ειναι το μοναδικο της κατηγοριας που κυκλοφορει ηδη..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

οντως το one πουλαει κ με το παραπανω αν αυτες οι ιντσες δεν ειναι μεγαλες για σενα, αν ομως η 5αρα οθονη ειναι το ανωτερο για σενα τοτε το honor 6 ειναι μια φανταστικη επιλογη(και ειδικα σε δικαρτη εκδοση) μιας και ολο και περισσοτεροι το ψαχνουν σαν εναλλακτικη.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειχα διαβασει, τωρα μεχρι να βγει επισημα... μπορει να ειναι σαν το Mi4 που ολα ηταν προδιαγραφες οπως ηθελε ο καθενας..

 

Επειδή τώρα θα αρχίσουμε σιγά σιγά τις αγορές καλό θα ήταν να δώσουμε προσοχή στις διάφορες εκδόσεις του κινητού που πουλάνε στα κινεζομάγαζα.

 

Το Huawei Honor 6 βγαίνει σε 4 μοντέλα: H60-L01, H60-L11, H60-L02, H60-L12. Τα 2 πρώτα (H60-L01, H60-L11) δεν υποστήριζουν ούτε dual sim ούτε ελληνικά δίκτυα (TD-SCDMA & TD LTE). Tα 2 τελευταία (H60-L02, H60-L12) υποστηρίζουν τόσο dual SIM cards όσο και ελληνικά δίκτυα [WCDMA(900/2100MHz), FDD LTE (1800/2100MHz)].

 

Χωρητικότητα: Τα H60-L01 και H60-L02 έχουν 16GB ενώ τα H60-L11 και H60-L12 έχουν 32gb.

NFC: Τα H60-L01 και H60-L02 δεν υποστηρίζουν NFC, σε αντίθεση με τα H60-L11 και H60-L12 που υποστηρίζουν NFC.

 

Άρα για Ελλάδα μας κάνουν 2 μοντέλα τελικά:

Το H60-L02: dual sim, 16gb, χωρίς NFC και

το H60-L12: dual sim, 32gb, με NFC

 

Οπότε πάντα να ρωτάτε το μοντέλο γιατί στις περιγραφές οι κινέζοι γράφουν ότι θέλουν. πχ μπορεί πάνω να γράφει WCDMA και κάτω στις συχνότητες να γράφει TD-SDMA.

 

βάζω και πηγή γιατί προφανώς και δε το έβγαλα όλο αυτό από το μυαλό μου. απλά επιμελήθηκα την μετάφραση:

http://www.gizmochina.com/2014/07/01/what-you-need-to-know-about-huawei-honor-6/

 

υγ. βρήκα μία άκρη απλά είμαι σε φάση συζήτησης με το μαγαζί μόλις επιβεβαίωσω το μοντέλο και το stock θα στείλω link.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

οντως το one πουλαει κ με το παραπανω αν αυτες οι ιντσες δεν ειναι μεγαλες για σενα, αν ομως η 5αρα οθονη ειναι το ανωτερο για σενα τοτε το honor 6 ειναι μια φανταστικη επιλογη(και ειδικα σε δικαρτη εκδοση) μιας και ολο και περισσοτεροι το ψαχνουν σαν εναλλακτικη.
Σιγουρα για μενα προσωπικα το One απρριπτεται απο χερι λογω μισης ιντσας παραπανω (το honor εχει συμμαζεμενες διαστασεις για 5ιντσο που ειναι και το οριο μου), ασε που ειναι και μονοκαρτο, οπως επισης κατι πολυ βασικο, στερειται ραδιοφωνου..

 

Άρα για Ελλάδα μας κάνουν 2 μοντέλα τελικά:

Το H60-L02: dual sim, 16gb, χωρίς NFC και

το H60-L12: dual sim, 32gb, με NFC

Ευχαριστουμε για το ξεστραβωμα, θα μας χρειαστει.. Να δουμε και τι διαφορα τιμης θα εχουν αυτες οι δυο εκδοσεις.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi4 vs Huawei Honor 5 vs OnePlus One Antutu V4 Benchmarks

http://i2.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/xiaomi-Mi4-vs-Huawei-Honor-5-vs-OnePlus-One-Antutu-V4-Benchmarks.png

iaomi Mi4 vs Huawei Honor 5 vs OnePlus One Antutu V5 Benchmarks

http://i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/xiaomi-Mi4-vs-Huawei-Honor-5-vs-OnePlus-One-Antutu-V5-Benchmarks.png

περισσότερα:

http://www.gizchina.com/2014/07/23/benchmarks-war-xiaomi-mi4-vs-huawei-honor-6-vs-oneplus-one

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στην oppomart σε ευρωπαϊκή έκδοση 16GB (σύμφωνα με αυτά που γράφουν) στα 399$

http://www.oppomart.com/phones/huawei-honor-6.html

 

ομοίως, 390$ minideal

http://www.minideal.net/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...