Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει στο εξης: θελω να παρω μια καρτοκινητη cosmote whats up σα δευτερο νουμερο που χρειαζομαι..μεχρι τωρα ειχα συμβολαιο γι αυτο δε θυμαμαι καν πως δουλευει η καρτα κ θελω να ρωτησω: η καρτα sim δε θελω να μπαινοβγαινει απο τη συσκευη γιατι δε θα τη βαλω σε κινητο..αν την εχω φορτωσει με 10 ευρω πχ και δεν τα τρωω αυτα καποια στιγμη ληγουν; με ποιο τροπο μπορω να βλεπω το υπολοιπο εκτος του να την βαλω σε κινητο και τελος μπορω απο το συμβολαιο μου να την γεμιζω κατευθειαν και αν ναι με ποιον τροπο;

 

Το χρηματικό υπόλοιπο λήγει 6 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση

Μπορείς να βλέπεις το υπόλοιπο με δύο τρόπους

α) καλώντας 13838 ρωτάς και μόλις εξακριβώσουν τα στοιχεία σου σου λένε το υπόλοιπο

β) μέσω online account στο http://www.cosmote.gr

μέσω του συμβολαίου μπορείς να ανανεώνεις τον χρόνο του καρτοκινητού

α) μέσω easytransfer http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easytransfer/section/Contractplans_Prs

β) καλώντας 6971001314 χρησιμοποιώντας μια απλή κάρτα ανανέωσης

γ) μέσω του online account με πιστωτική κάρτα

 

Ευχαριστω πολυ Βασιλη !

 

Εχω δυο νουμερα cosmote.Το ενα συνδεση και το αλλο whats up..το whats up δεν χρησιμοποιειται σε συσκευη κινητου.υπαρχει τροπος να βλεπω το υπολοιπο του χωρις να βγαζω την καρτα κ να την τοποθετω σε συσκευη κινητου;

 

Κάποιος που να γνωριζει το παραπανω ερωτημα μου παρακαλω;

Το ερώτημα σου έχει ήδη απαντηθεί και έχεις ευχαριστήσει για αυτό .

Για πιο λόγο ξαναρωτάς το ίδιο πράγμα ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εγινα συγκεκριμενος τη δευτερη φορα γι αυτο..θα γινω συγκεκριμενος τωρα..μονο μεσω 13838 μπορω να το μαθω; Μπορω καλωντας απο το νουμερο της συνδεσης;
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκα στο what's up την προηγούμενη Πέμπτη 11 Ιουλίου προκειμένου να πάρω το φοιτητικό πακέτο. Από την προηγούμενη Πέμπτη έχω μιλήσει 7 φορές με το 13838 και ακόμη δεν έχουν ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω γιατί στη εξυπηρέτηση της cosmote ο καθένας λέει τα δικά του και σε γενικές γραμμές δεν είναι καθόλου ευγενικοί.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και τα δύο στο ίδιο όνομα γίνεται
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκα στο what's up την προηγούμενη Πέμπτη 11 Ιουλίου προκειμένου να πάρω το φοιτητικό πακέτο. Από την προηγούμενη Πέμπτη έχω μιλήσει 7 φορές με το 13838 και ακόμη δεν έχουν ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω γιατί στη εξυπηρέτηση της cosmote ο καθένας λέει τα δικά του και σε γενικές γραμμές δεν είναι καθόλου ευγενικοί.

 

Να περιμένεις. Υπάρχουν περιπτώσεις που περίμεναν και 1 μήνα ώσπου να μπουν στο φοιτητικό whatsup. Εσύ θες να μπεις μέσα σε 8 μέρες; Αλλά ρώτα και αν όντως γίνονται τώρα εγγραφές γιατί έχω την εντύπωση ότι έχουν σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 14 χρονια σε συμβολαιο απο της 27 για λογους οικονομιας θα κανω cosmokarta επειδη ειμαι ασχετος θελω να ρωτησω η επιλογη προγραμματων γινεται μονο μεσω κλησης σε συγκεκριμενο αριθμο ? η υπαρχει καποια εφαρμογη οπου μπορω να παρακολουθω και να ενεργοποιω τα παντα ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις. Υπάρχουν περιπτώσεις που περίμεναν και 1 μήνα ώσπου να μπουν στο φοιτητικό whatsup. Εσύ θες να μπεις μέσα σε 8 μέρες; Αλλά ρώτα και αν όντως γίνονται τώρα εγγραφές γιατί έχω την εντύπωση ότι έχουν σταματήσει.

 

Εγω μπηκα σε μια μερα τον περασμενο μηνα!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκα στο what's up την προηγούμενη Πέμπτη 11 Ιουλίου προκειμένου να πάρω το φοιτητικό πακέτο. Από την προηγούμενη Πέμπτη έχω μιλήσει 7 φορές με το 13838 και ακόμη δεν έχουν ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω γιατί στη εξυπηρέτηση της cosmote ο καθένας λέει τα δικά του και σε γενικές γραμμές δεν είναι καθόλου ευγενικοί.

 

Ρωτα το καταστημα γιατι κι εμενα καθυστερησε αλλα δεν ειχε στειλει τα χαρτια το καταστημα. Συνηθως το μεγιστο σε τρεις μερες γινεται. Εμενσ εγινε την επομενη μερσ!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 14 χρονια σε συμβολαιο απο της 27 για λογους οικονομιας θα κανω cosmokarta επειδη ειμαι ασχετος θελω να ρωτησω η επιλογη προγραμματων γινεται μονο μεσω κλησης σε συγκεκριμενο αριθμο ? η υπαρχει καποια εφαρμογη οπου μπορω να παρακολουθω και να ενεργοποιω τα παντα ?

 

Η επιλογή πακέτων γίνεται με κλήση στο 1330. Μπορείς όμως να κάνεις εγγραφή και στο my Cosmote από τον υπολογιστή σου, να κάνεις ενεργοποίηση από εκεί και να βλέπεις υπόλοιπα ημερομηνίες κλπ.Υπάρχει και εφαρμογή της Cosmote για το κινητό που παρακολουθείς κι από εκεί τα παραπάνω. Προσοχή! Το πακέτο 5€-200' ομιλία ενεργοποιείται αυτόματα μόλις τελειώσουν τα 200' ή παρέλθει μήνας μόλις βρει επαρκές υπόλοιπο και δεν χρειάζεται να το ενεργοποιείς εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Μπορεις σε κοσμοκαρτα να ενεργοποιεις πχ τα 500 ΜΒ και οταν τα ξεπερνας να εχεις το internet day pass ωστε αν γινει η στραβη και ξοδεψεις τα ΜΒ να μην φας το υπολοιπο της καρτας σου? γινεται αυτο? Αν ναι πως γινεται η ενεργοποιηση του day pass ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Μπορεις σε κοσμοκαρτα να ενεργοποιεις πχ τα 500 ΜΒ και οταν τα ξεπερνας να εχεις το internet day pass ωστε αν γινει η στραβη και ξοδεψεις τα ΜΒ να μην φας το υπολοιπο της καρτας σου? γινεται αυτο? Αν ναι πως γινεται η ενεργοποιηση του day pass ?

Ευχαριστω

 

Δυστυχώς δεν γίνεται

Μόνο 30 ημέρες μετά την λήξη του πακέτου ενεργοποιείται αυτόματα το daily pass

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια καρτα sim της cosmote κ θελω να την κανω micro. Το προβλημα μου ειναι οτι ειναι απο τις παλιες δηλαδη το χρυσαφι κομματι στο πισω μερος ειναι μεγαλο κ δεν κοβεται. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το κανω ή θελει αντικατασταση κ αν ναι θα χρεωθω το 5 ευρω της καινουργιας??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια καρτα sim της cosmote κ θελω να την κανω micro. Το προβλημα μου ειναι οτι ειναι απο τις παλιες δηλαδη το χρυσαφι κομματι στο πισω μερος ειναι μεγαλο κ δεν κοβεται. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το κανω ή θελει αντικατασταση κ αν ναι θα χρεωθω το 5 ευρω της καινουργιας??

 

Αντικατάσταση θα κάνεις με χρέωση 5Ε. Ή αλλιώς κόψιμο με μεγάλη πιθανότητα να μην δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και τα δύο στο ίδιο όνομα γίνεται

 

Μου βγάζει όμως μήνυμα λάθους και δεν με αφήνει να το κάνω.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε surf στο 1256 για 1gb για 15 ημέρες.

Αυτό ίσχυε για πέρσι το καλοκαίρι...

Το ξαναέβγαλαν και για φέτος??

 

Μήπως μπορείς να δώσεις link της ανακοίνωσης?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε whats up το ενεργοποιησα επιτυχως.Για cosmocarta δεν ξερω.

 

Προυποθεση να εχουμε ενεργοποιησει ενα internet πακετο τους 2 τελευταιους μηνες

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στειλτε surf στο 1256 οσοι εχετε cosmote.Δινει δωρο 1gb για 15 μερες.Not bad.

 

Προυποθεση αγορας καποιου πακετου internet τους 2 τελευταιους μηνες.

 

 

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά, στείλε με δωρεάν SMS τη λέξη SURF στο 1256. Αν είσαι συνδρομητής COSMOTE Internet On The Go με κάρτα, μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από την ιστοσελίδα της υπηρεσίας.

 

Περίοδος Διάθεσης της προσφοράς: 21/07/2014 – 31/08/2014

 

Ποιοι μπορούν να αποκτήσουν την προσφορά

 

Ιδιώτες και Επαγγελματίες Συνδρομητές σε Προγράμματα Συμβολαίου με δωρεάν ενσωματωμένα ΜΒ ή σε Προγράμματα Συμβολαίου χωρίς ενσωματωμένα ΜΒ αλλά με ενεργό πακέτο ΜΒ (COSMOTE Internet Monthly Pass 200/750/1.5GB/3GB ή Wireless Internet 200/5GB/Unlimited ή προνομιακό πακέτο Spotify της COSMOTE)

Ιδιώτες και Επαγγελματίες Συνδρομητές σε προγράμματα Mobile Internet από tablet ή laptop (COSMOTE Internet On The Go, COSMOTE Internet Anyway, COSMOTE Internet On The Go Anyway)

Συνδρομητές COSMOTE Internet On The Go με κάρτα με ενεργό πάσο 5, 15, 30 ημερών ή προνομιακό πακέτο Spotify της COSMOTE και συνδρομητές Φοιτητικού πακέτου COSMOTE Internet On The Go με κάρτα με ενεργό πάσο 30 ημερών ή προνομιακό πακέτο Spotify της COSMOTE

Συνδρομητές ΚαρτοΣυμβολαίου, COSMOTE Business Cost Control και WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG που έχουν ενεργοποιήσει τουλάχιστον ένα πακέτο με ΜΒ τις τελευταίες 60 μέρες πριν το αίτημα ενεργοποίησης της προσφοράς

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T37&catName=Internet_Offers_Prs&cat=Internet_Offers_Prs

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάρτα και θα επανέλθει

Βρίσκεσαι στο διάστημα των 35 ημερών μετά την λήξη

Αλλά βάλτη σήμερα την κάρτα , αύριο μπορεί να είναι αργά

 

Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις νέο αριθμό. Με μια ανανέωση άμεσα(και ίσως επανεκκίνηση του τηλεφώνου) θα είσαι εντάξει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...έβαλα μία κάρτα των 10 ευρώ,έστειλα και τη mother στο χωριό και όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει όμως μήνυμα λάθους και δεν με αφήνει να το κάνω.

 

Δοκίμασε με internet explorer που είναι και ο προτεινόμενος από την εφαρμογή.

Δοκίμασε να βάλεις το 30 μπροστά από τον αριθμό του τηλεφώνου.

Αν δεν γίνει με κανέναν από τους 2 αυτούς τρόπους δύστυχος (το λέω γιατί και εγώ έτσι το έκανα τελικά) κάθεσαι μπροστά στο υπολογιστή και παίρνεις τηλέφωνο στο 13838 για να σε βοηθήσουν.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιες είναι οι ρυθμίσεις για ιντερνετ σε κοσμοκάρτα; Τις βάζω χειροκίνητα ή στέλνω μηνυμα κάπου και έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις στο apn τη λεξη internet. Σε whats up αυτο εχω κανει και μπαινει μια χαρα. (δεν ειμαι καθολου σιγουρος για κοσμοκαρτα)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...