Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα με χαλαει μονο το οτι δεν εχει γυροσκοπιο.παντως απο θεμα φωτογραφιων ειναι πολυ καλο απ οτι βλεπω με το PixelMaster!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το vickmall ναι, το minideal όμως αν δεις δεν τα έχει. Όπως και να'χει, Καλό είναι να έχει κανείς ένα mail ως αποδεικτικό στοιχείο:)

 

Ανάμεσα στα δύο αυτά μαγαζιά ποιο θα προτείνατε ως γρηγορότερο και πιο αξιόπιστο;

 

Φιλε μου απο vickmall περιμενω 2 κομματια,και εννοειται οτι μου απαντησαν οτι αυτο που βλεπω στις φωτο του site,αυτο θα παραλαβω.

Τσεκαρσμενο αυτο που γραφω.Και φυσικα υπαρχουν ολα τα αποδεικτικα,και screenshot ακομα.Δεν εμαστε και χθεσινοι,δεν μας εχουν πιασει ακομα ουτε 1 φορα αδιαβαστους τα Κινεζοπουλα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω το Xiaomi Red Rice (Hongmi) και επειδη το θελει καποιος λεω να του το δωσω και να παραγειλω αλλο και αφου διαβασα οσα γραφετε ειμαι αναμεσα στα HUAWEI Honor 3C ,στο Xiaomi Red Rice 1S με snapdragon και στο Asus ZenFone 5 με 2gb,τι λετε κατα τη γνωμη σας (δεν εχω κανενα προβλημα με το υπαρχον κινητο και επισης ειναι ολα στην ιδια περιπου τιμη για να μην ξεφευγουμε)

 

http://www.to2c.com/asus-zenfone-5-intel-z2560-dual-core-1-6ghz-android-4-3-smartphone-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-leather-case-solution.html

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-tf-card-solution.html

 

Υ.Σ ειχα και ενα JIAYU G4 αλλα βγαινει εκτος

 

και ενα review

http://www.engadget.com/products/asus/zenfone/5/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω το Xiaomi Red Rice (Hongmi) και επειδη το θελει καποιος λεω να του το δωσω και να παραγειλω αλλο και αφου διαβασα οσα γραφετε ειμαι αναμεσα στα HUAWEI Honor 3C ,στο Xiaomi Red Rice 1S με snapdragon και στο Asus ZenFone 5 με 2gb,τι λετε κατα τη γνωμη σας (δεν εχω κανενα προβλημα με το υπαρχον κινητο και επισης ειναι ολα στην ιδια περιπου τιμη για να μην ξεφευγουμε)

 

http://www.to2c.com/asus-zenfone-5-intel-z2560-dual-core-1-6ghz-android-4-3-smartphone-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-leather-case-solution.html

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-tf-card-solution.html

 

Υ.Σ ειχα και ενα JIAYU G4 αλλα βγαινει εκτος

 

και ενα review

http://www.engadget.com/products/asus/zenfone/5/

 

Φιλε μου υπαρχουν αναλογα τοπικ για σχετικες αποριες,εδω τι περιμενεις να μαθεις βρε.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο vickmall περιμενω 2 κομματια,και εννοειται οτι μου απαντησαν οτι αυτο που βλεπω στις φωτο του site,αυτο θα παραλαβω.

Τσεκαρσμενο αυτο που γραφω.Και φυσικα υπαρχουν ολα τα αποδεικτικα,και screenshot ακομα.Δεν εμαστε και χθεσινοι,δεν μας εχουν πιασει ακομα ουτε 1 φορα αδιαβαστους τα Κινεζοπουλα.:)

 

Κώστα με ποιο τρόπο έκανες την αποστολή; DHL;

Ισχύει η δωρεάν αποστολή που γράφει για αγορά πάνω απο 50€

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχουν αναλογα τοπικ για σχετικες αποριες,εδω τι περιμενεις να μαθεις βρε.......:)

 

Τι γνωμη σας για το κινητο που εχετε τοσο καιρο μηπως???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με ποιο τρόπο έκανες την αποστολή; DHL;

Ισχύει η δωρεάν αποστολή που γράφει για αγορά πάνω απο 50€

 

Παντα ζηταω με απλο ταχυδεομιο φιλε μου(s.p.)κανει λιγες μερες παραπανω αλλα εχει ελαχιστες πιθανοτητες να σε σταματησουν,εκτος και εαν εισαι τοσο ατυχος(like me....)καποιες φορες.Ναι φυσικα και ειναι δωρεάν αποστολή.:)

 

@panosb26

Σε λιγες μερες θα κανω μια πληρη παρουσιαση εαν τα καταφερω απο θεμα χρονου,μην ξεχνας οτι ειναι νεο μοντελο και δεν εχει αγοραστει ακομα πολυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντα ζηταω με απλο ταχυδεομιο φιλε μου(s.p.)κανει λιγες μερες παραπανω αλλα εχει ελαχιστες πιθανοτητες να σε σταματησουν,εκτος και εαν εισαι τοσο ατυχος(like me....)καποιες φορες.Ναι φυσικα και ειναι δωρεάν αποστολή.:)

 

@panosb26

Σε λιγες μερες θα κανω μια πληρη παρουσιαση εαν τα καταφερω απο θεμα χρονου,μην ξεχνας οτι ειναι νεο μοντελο και δεν εχει αγοραστει ακομα πολυ.

 

Οκ θα περιμενω τοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μη κάνετε σφάλμα και παραγγείλετε με μεταφορική. Θα πληρώσετε τα μαλλιά της κεφαλής σας, ΣΙΓΟΥΡΑ.

οι εκδόσεις, μεταξύ τους οπτικά δεν έχουν καμιά διαφορά.

Η κιτκατ ετοιμάζεται, γιατί ήδη τα νέα ζενφον που παρουσιάζονται στις διάφορες χώρες βγαίνουν με δαύτη.

Oi 2 σιμ δουλεύουν εντελώς απροβληματιστα.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα παραγγείλω την φουλ έξτρα έκδοση (στα 2.0), από το βικμαλ. Όποιος έχει αντίρρηση να το πει τώρα αλλιώς ας σωπάσει για πάντα :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κανείς κάτι για υπερθέρμανση ή προβλήματα με WiFi; Είχα το ZTE V975 Geek και τον έχω πάρει από φόβο τον Intel. Πάντως η ASUS φαίνεται ασχολείται με το κινητό, καμία σχέση με ΖΤΕ. Ξέρουμε αν κάνουμε root αν θα μπορούμε να περνάμε ΟΤΑ τις αναβαθμίσεις ή θα θέλει unroot πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κανείς κάτι για υπερθέρμανση ή προβλήματα με WiFi; Είχα το ZTE V975 Geek και τον έχω πάρει από φόβο τον Intel. Πάντως η ASUS φαίνεται ασχολείται με το κινητό, καμία σχέση με ΖΤΕ. Ξέρουμε αν κάνουμε root αν θα μπορούμε να περνάμε ΟΤΑ τις αναβαθμίσεις ή θα θέλει unroot πρώτα;

Μπα, λίγα πράματα.

Τη πιο πολλή μπαταρία τη τρώει ο κροουμ.

Το γιφι είναι εξαίρετο

Link to comment
Share on other sites

μεστεναχωρει που το επομενο ζεβφον 5 οπως και το zte v975 geek στις επομενες εκοσεις δεν θα εχουν ιντελ επεξεργαστη

 

Είναι τα κόμπλεξ των ασιατων που τα θέλουν όλα, οπότε για το lte, κάνουν πισωγύρισμα..

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως πηραμε με τον intel......εχω διαβασει πολυ καλα πραματα,και δεν ειχα ποτε δοκιμασει με ενα τετοιο επεξεργαστη να δω τι λεει..:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως πηραμε με τον intel......εχω διαβασει πολυ καλα πραματα,και δεν ειχα ποτε δοκιμασει με ενα τετοιο επεξεργαστη να δω τι λεει..:D

 

Κι εγώ γιαυτό το πήρα, λόγω ιντελ από περιέργεια :-D

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο επεξεργαστή (Ζ2580) φοράει και το τάμπλετ Vero G8i της Oktabit και από ό,τι διαβάζω στο φόρουμ όσοι το εχουν λένε τα καλύτερα για την απόκρισή του. Και μάλιστα με 1γ μνήμη μονο.
Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο επεξεργαστή (Ζ2580) φοράει και το τάμπλετ Vero G8i της Oktabit και από ό,τι διαβάζω στο φόρουμ όσοι το εχουν λένε τα καλύτερα για την απόκρισή του. Και μάλιστα με 1γ μνήμη μονο.

 

Όποιος είχε μάθει από μτκ, θα πάθει κολουμπρα.

Αναρωτιέμαι πώς της ήρθε της γκουγκλ με το νέξους...

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο επεξεργαστή (Ζ2580) φοράει και το τάμπλετ Vero G8i της Oktabit και από ό,τι διαβάζω στο φόρουμ όσοι το εχουν λένε τα καλύτερα για την απόκρισή του. Και μάλιστα με 1γ μνήμη μονο.

 

Κατοχος του συγκεκριμενου ταμπλετ εδω και 8 μηνες.Απλα αψογο,χωρις κανενα απολυτως πειραγμα........τρομερο browsing....γενικα αριστο σε ολα του.Γι αυτο και εγω περιμενω και το zenphone που ηδη πεταει.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του συγκεκριμενου ταμπλετ εδω και 8 μηνες.Απλα αψογο,χωρις κανενα απολυτως πειραγμα........τρομερο browsing....γενικα αριστο σε ολα του.Γι αυτο και εγω περιμενω και το zenphone που ηδη πεταει.

 

Αν και κινδυνεύουμε να βγούμε offtopic, με την μπροστά κάμερα δεν έχεις τα θέμα που αναφέρονται; Ό,τι θέλει πάρα πολύ φως κλπ.

 

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει δοκιμάσει λύσεις miracast κλπ για ασύρματη εικόνα (στο Zenfone), αφού δεν είναι σαφές αν υποστηρίζει MHL. Για το G8i πχ δεν βλέπω σαφή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και κινδυνεύουμε να βγούμε offtopic, με την μπροστά κάμερα δεν έχεις τα θέμα που αναφέρονται; Ό,τι θέλει πάρα πολύ φως κλπ.

 

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει δοκιμάσει λύσεις miracast κλπ για ασύρματη εικόνα (στο Zenfone), αφού δεν είναι σαφές αν υποστηρίζει MHL. Για το G8i πχ δεν βλέπω σαφή απάντηση.

Εγώ αναμένω Bluetooth διαολακι για το πισι οπότε και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Ένα Screenshot με συνολική διάρκεια μπαταρίας και διάρκεια screen, αν έχει κάποιος την καλοσύνη.
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτικό λίγο, ειδικά αν η φωτεινότητα ήταν από τη μέση και κάτω...

Δηλαδη εσυ τι περιμενες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...