Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα! πηρα το lenovo s650 απο minideal πριν 2 εβδομαδες!απο την πρωτη μερα αρχισε να κανει restart μονο του αρκετες φορες μεσα στην ημερα!ολα τα apps ειναι απο το play store το σκαναρα δεν υπαρχει θεμα ιου!αφαιρεσα ολες τις εφαρμογες που εγκατεστησα και παλι εκανε restart!τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το αποτελεσμα ηταν αρνητικο το τηλ κανει παλι restart!εβαλα αλλη μπαταρια απο αλλο lenovo s650 το ιδιο!!σημερα εστειλα mail στους κινεζους να δουμε τι θα απαντησουν!!αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα η εχει καποια λυση παρακαλω ας απαντηση!!ευχαριστω!!

 

καλησπερα!οι κινεζοι μου εστειλαν οδηγιες να αναβαθμισω την rom στην 123! το εκανα αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο!εστειλα mail και μου ζητησαν να το στειλω πισω για επισκευη!εκανε 3 εβδομαδες να παει κα στοιχησε 9 ευρω!το κρατησαν 2 εβδομαδες και μου ειπαν οτι το φτιαξαν!στην ερωτηση μου ποιο ηταν το προβλημα δεν μου απαντησαν ποτε!εφτασε χθες μετα απο 2 μηνες συνολικα !η μονη διαφορα που ειδα ηταν μια αλλη rom!δεν μπορω να δω ποια γιατι απο σημερα το τηλ αναβοσβηνει παλι!!!!!!!!!ειμαι εξοργισμενος με τους τυπους στο minideal!ειναι για τα μπαζα!!!να δω τι θα μου απαντησουν παλι!!!

Edited by anathema123
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα! πηρα το lenovo s650 απο minideal πριν 2 εβδομαδες!απο την πρωτη μερα αρχισε να κανει restart μονο του αρκετες φορες μεσα στην ημερα!ολα τα apps ειναι απο το play store το σκαναρα δεν υπαρχει θεμα ιου!αφαιρεσα ολες τις εφαρμογες που εγκατεστησα και παλι εκανε restart!τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το αποτελεσμα ηταν αρνητικο το τηλ κανει παλι restart!εβαλα αλλη μπαταρια απο αλλο lenovo s650 το ιδιο!!σημερα εστειλα mail στους κινεζους να δουμε τι θα απαντησουν!!αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα η εχει καποια λυση παρακαλω ας απαντηση!!ευχαριστω!!

 

καλησπερα!οι κινεζοι μου εστειλαν οδηγιες να αναβαθμισω την rom στην 123! το εκανα αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο!εστειλα mail και μου ζητησαν να το στειλω πισω για επισκευη!εκανε 3 εβδομαδες να παει κα στοιχησε 9 ευρω!το κρατησαν 2 εβδομαδες και μου ειπαν οτι το φτιαξαν!στην ερωτηση μου ποιο ηταν το προβλημα δεν μου απαντησαν ποτε!εφτασε χθες μετα απο 2 μηνες συνολικα !η μονη διαφορα που ειδα ηταν μια αλλη rom!δεν μπορω να δω ποια γιατι απο σημερα το τηλ αναβοσβηνει παλι!!!!!!!!!ειμαι εξοργισμενος με τους τυπους στο minideal!ειναι για τα μπαζα!!!να δω τι θα μου απαντησουν παλι!!!

φιλε μου κοιτα λιγο να δεις αν κανη καλη επαφη η καρτα σιμ .βγαλτη εξω και πατησε λιγο την υποδοχη για να σφιξη το ιδιο ειχα και εγω και τυχαια το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Οι ηχοι κλησης συχνα αλλαζουν μονοι τους και μπαινουν οι default

Υπαρχει καποια λυση με το που τους σωζουμε πχ?

Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ από jumbo. Και μικρόφωνο και κουμπάκι να τερματίζει κλήση και πλακέ καλώδιο. Και από ποιότητα ήχου αρκετά καλός με γεμάτα μπάσα. [ATTACH]47083[/ATTACH]

Σε πράσινο, άσπρο, μαύρο και ροζ :D

 

Λες;;;;;;;;;;; Ας περάσω αύριο μια βόλτα απ' εκεί...... Many thanks..

 

Το πήρα και δουλεύει μια χαρά. Όπως τα είπε ο φίλος g1zmo. 2,99 ευρώ για την ακρίβεια και κάνεις τη δουλειά σου.....

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή αντιμετωπίζω καθημερινό πρόβλημα με τη συσκευή μου (lenovo s650) μου κολλάει στην αρχική οθόνη, θέλω να καλέσω κάποιον ή να απαντήσω ή να ανοίξω κάποια εφαρμογή και δεν μπορώ γιατί μου ξαναγυρνάει αμέσως στην αρχική ή παραμένει μόνιμα εκεί. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω, επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλά υπάρχει ο φόβος μήπως μετά δεν θα έχει την Ελληνική γλώσσα και κατά δεύτερον σκέφτηκα να κάνω root τη συσκευή με μια άλλη ρομ και εδώ θα ήθελα την βοήθειά σας SOS ποια ρομ και από που θα την κατεβάσω... σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Υποψιαζομαι πως δεν μπορω να στειλω MMS...πρεπει να κανω καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις?? ειμαι με Cosmote...
Link to comment
Share on other sites

official

LENOVO S650 VibeUI 2.0 CN – Android OS 4.4.2

Gapps not included – No Rooted

Language: EN/CN

 

Είναι μικρή 547MB λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα να περάσουμε gapps.

Link to comment
Share on other sites

official

LENOVO S650 VibeUI 2.0 CN – Android OS 4.4.2

Gapps not included – No Rooted

Language: EN/CN

 

Είναι μικρή 547MB λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα να περάσουμε gapps.

 

Λύνει και το πρόβλημα των επαφών, υπάεχει επιλογή "Number Match bits" με 7 ή 11 ψηφία, οπότε τέρμα η γκρίνια! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

δοκιμασε κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Λύνει και το πρόβλημα των επαφών, υπάεχει επιλογή "Number Match bits" με 7 ή 11 ψηφία, οπότε τέρμα η γκρίνια! :rolleyes:

Που ακριβώς υπάρχει αυτή η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς υπάρχει αυτή η επιλογή;

More features and settings -- more display features -- match bits

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα VibeUI 2.0 αρκεί να έχεις αναβαθμίσει τις επαφές στο τελευταίο μοντέλο.. (από την 1.5 εννοείται).

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

More features and settings -- more display features -- match bits

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα VibeUI 2.0 αρκεί να έχεις αναβαθμίσει τις επαφές στο τελευταίο μοντέλο.. (από την 1.5 εννοείται).

 

Έβαλα επιλογή "7" και μου έφτιαξε και την αναγνώριση στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

More features and settings -- more display features -- match bits

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα VibeUI 2.0 αρκεί να έχεις αναβαθμίσει τις επαφές στο τελευταίο μοντέλο.. (από την 1.5 εννοείται).

Εγώ έβαλα εχθές το βράδυ την VIBE 2.0 (σε S820), αναβάθμισα το contact manager στη τελευταία έκδοση (3.0.286) και η επιλογή ήταν στο 11. Το έβαλα στο 7. Ακόμα δεν έχει τύχει να το τσεκάρω. Τι ακριβώς λειτουργία κάνει αυτή η ρύθμιση και λύνει το πρόβλημα της αναγνώρισης;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα εχθές το βράδυ την VIBE 2.0 (σε S820), αναβάθμισα το contact manager στη τελευταία έκδοση (3.0.286) και η επιλογή ήταν στο 11. Το έβαλα στο 7. Ακόμα δεν έχει τύχει να το τσεκάρω. Τι ακριβώς λειτουργία κάνει αυτή η ρύθμιση και λύνει το πρόβλημα της αναγνώρισης;

 

Τι ειναι αυτο με τις επιλογες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα εχθές το βράδυ την VIBE 2.0 (σε S820), αναβάθμισα το contact manager στη τελευταία έκδοση (3.0.286) και η επιλογή ήταν στο 11. Το έβαλα στο 7. Ακόμα δεν έχει τύχει να το τσεκάρω. Τι ακριβώς λειτουργία κάνει αυτή η ρύθμιση και λύνει το πρόβλημα της αναγνώρισης;

Αντί να ταυτίζει τον αριθμό με την επαφή στα 11 ψηφία τον ταυτίζει στα 7 δηλαδή χωρίς το +30 (με το 0 εν προκειμένω αφού ο υπόλοιπος αριθμός έχει 10 ψηφία). Βέβαια το καλύτερο για μας θα ήταν να ταυτίζει τα 10. Αλλά και με τα 7 γίνεται η δουλειά. Το δοκίμασα και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για κάποιον λόγο δεν μου δούλεψε η VibeUI 2.0. Την κατέβασα και από τα δύο γνωστά site και έκανα την διαδικασία 4 φορές και αναγκάστηκα να γυρνάω στην αρχική 119. Στο τέλος άφησα την 1427. Το τηλέφωνο άνοιγε αλλά μόνο κινέζικα (χωρίς να μπορώ να την αλλάξω) δεν έβγαινε καν η επιφάνεια εργασίας, δεν μπορούσα να μπω καν στις ρυθμίσεις, ουσιαστικά δηλαδή άχρηστο. Ακόμα και το recovery ήταν στα κινέζικα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Θα περιμένω την επόμενη έκδοση να δοκιμάσω πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για κάποιον λόγο δεν μου δούλεψε η VibeUI 2.0. Την κατέβασα και από τα δύο γνωστά site και έκανα την διαδικασία 4 φορές και αναγκάστηκα να γυρνάω στην αρχική 119. Στο τέλος άφησα την 1427. Το τηλέφωνο άνοιγε αλλά μόνο κινέζικα (χωρίς να μπορώ να την αλλάξω) δεν έβγαινε καν η επιφάνεια εργασίας, δεν μπορούσα να μπω καν στις ρυθμίσεις, ουσιαστικά δηλαδή άχρηστο. Ακόμα και το recovery ήταν στα κινέζικα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Θα περιμένω την επόμενη έκδοση να δοκιμάσω πάλι.

Δεν καταλαβαίνω πως τα κατάφερες.. Η εγκατάσταση δεν επηρεάζει το recovery. Αφού έχεις την οριτζιναλ 1427 κανε αναβάθμιση ΟΤΑ. Μετά περνάς TWRP, gapps και ρουταρισμα..

Gapps κάπου διάβασα ότι θέλει τα 4.4.3. Εγκαταστάθηκαν κανονικά..

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έκανα τίποτα διαφορετικό, την ίδια διαδικασία ως συνήθως. Υπάρχει το TWRP και μέσω αυτού όλη η δουλειά την ρομ και Gapps. Την πρώτη φορά υπέθεσα ότι ίσως στο "ελάφρωμα" που κάνω κάθε φορά έσβησα από λάθος κάτι σημαντικό. Τις επόμενες φορές έβαλλα ακέραιο το αρχείο που κατέβασα. Για κάποιο περίεργο λόγο δεν ήθελε να δουλέψει

Τα Gapps τα ίδια με πριν έβαλλα, δεν ξέρω κατά πόσο το προκάλεσε όλο αυτό

Για ΟΤΑ κοίταξα και προφανώς δεν δείχνει νεότερη έκδοση αφού έχω TWRP recovery.

Edited by gmd
Link to comment
Share on other sites

Ενα κακό που έχουν οι ρομ που κατεβάζουμε είναι οτι δεν δίνουν αριθμό md5sum για να μπορούμε να ελέγξουμε αν κατέβηκε σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκατσε στραβά και τις 3 φορές που την κατέβασα...από 2 site. Αφού στο ακέραιο κατέβασμα πήγε το μυαλό μου, δεν βρίσκω άλλη αιτία.

 

Η επιμονή μου δεν δικαιώθηκε. Την κατέβασα άλλη μια φορά και πέρασα και Gapps 4.4.3, δυστυχώς το αποτέλεσμα έμεινε το ίδιο με πριν.

Edited by gmd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...