Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου; Μήπως είναι δικό τους θέμα;

 

Από την στιγμή που δοκίμασες τα πάντα εκτός από restore μπορεί και να μην φταίει η συσκευή.

 

Επικοινώνησε μαζί τους και αν σου πουν όλα εντάξει τότε κάνεις restore.

 

Καπως δυσκολο μου φαινεται να φταιει η συσκευη....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάλεσα στην vodafone αρχικά μου είπαν οτι δεν εχει κάτι η γραμμή μου μετα κάλεσα ξανα και μου είπαν οτι θα με έπαιρναν απο το τμήμα του Ίντερνετ σε μισή ωρα και με πήραν τώρα και μου είπαν οτι έχουν κάποιες περιοχές προβλημα και οτι ενημερώνουν και για την δική μου γραμμή και πως μέχρι το βράδυ θα φτιάξει .. Για να δούμε ..

Σας ευχαριστώ παρα πολυ για τις απαντήσεις !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλος γνωστός σου δεν εχει Vodafone εκεί γύρω να επαληθεύσεις; Πέρσι τέτοιο καιρό η cosmote τα κανε στο κέντρο Αθήνας για κανά μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μήνα έχω το S3 αλλά κάτι μου λείπει από το iphone δεν ξέρω.

Θυμάμαι βέβαια και τις στιγμές που το έβριζα γιατί είχα κάποια θέματα που δεν μ άρεσαν αλλά δεν ξέρω κάτι με κάνει να πάρω κάνα 5s

 

Τάσο εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις...

Κάνω την μετάβαση απο το S3 στο 5S και νιώθω όπως και εσύ απο την ανάποδη... :)

 

Είναι κλασσικό αυτό το αίσθημα. Απλά για κάποιους σαν εμάς (βάζω και τον Te_salat που για τους ίδιους λόγους δεν θέλει να το δώσει) επειδή είμαστε και γκατζετάδικες τίποτα δεν μας ευχαριστεί και εκεί που θα έπρεπε κάποια στιγμή να συμβιβαστούμε (γιατί άλλωστε κανένα δεν είναι τέλειο) δοκιμάζουμε συνέχεια τηλέφωνα. Όταν όμως έχουμε συνηθίσει με ένα συγκεκριμένο και ειδικά κάποια πράγματα τότε δύσκολα το αποχωριζόμαστε. Εγώ κάθε φορά που παίρνω iphone τα ίδια λέω και πάντα κάνω το "λαθος" να δοκιμάζω άλλα τηλέφωνα για να καταλήξω πάλι σε iphone! Ευελπιστώ αυτή η "ασθένεια" μου να χαλαρώσει λίγο με το 5S!

:)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τάσο εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις...

Κάνω την μετάβαση απο το S3 στο 5S και νιώθω όπως και εσύ απο την ανάποδη... :)

 

Είναι κλασσικό αυτό το αίσθημα. Απλά για κάποιους σαν εμάς (βάζω και τον Te_salat που για τους ίδιους λόγους δεν θέλει να το δώσει) επειδή είμαστε και γκατζετάδικες τίποτα δεν μας ευχαριστεί και εκεί που θα έπρεπε κάποια στιγμή να συμβιβαστούμε (γιατί άλλωστε κανένα δεν είναι τέλειο) δοκιμάζουμε συνέχεια τηλέφωνα. Όταν όμως έχουμε συνηθίσει με ένα συγκεκριμένο και ειδικά κάποια πράγματα τότε δύσκολα το αποχωριζόμαστε. Εγώ κάθε φορά που παίρνω iphone τα ίδια λέω και πάντα κάνω το "λαθος" να δοκιμάζω άλλα τηλέφωνα για να καταλήξω πάλι σε iphone! Ευελπιστώ αυτή η "ασθένεια" μου να χαλαρώσει λίγο με το 5S!

:)

Φίλε μου ακριβώς την έχω πατήσει και εγώ έτσι όπου κάνω την μετάβαση γυρνάω ξανά σε μήλο..... Φίλε te salat με jb το μήλο είναι άψογο βάλε και το tweak για το Bluetooth και είσαι κομπλέ.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς την έχω πατήσει και εγώ έτσι όπου κάνω την μετάβαση γυρνάω ξανά σε μήλο..... Φίλε te salat με jb το μήλο είναι άψογο βάλε και το tweak για το Bluetooth και είσαι κομπλέ.....

 

 

Το μόνο που δεν χρειάζομαι ειναι το by transfer. Αν υπήρχε κάτι που να δουλεύει σωστά για αμέση μεταφορά μεταξύ iPhone και android σαν το wifi direct μάλιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα κάτι το οποίο είναι ταυτόχρονα αστείο, αλλά και τραγικό! Την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο, η συσκευή γλίστρισε από το χέρι μου, και έπεσε στο πιάτο μου πάνω την μαγιονέζα!! Δεν ήταν πολύ η ποσότητα, αλλά πήγε στο κάτω μέρος εκεί που είναι τα ήχεια! Το σκούπισα και καθάρισα όσο μπόρεσα! Όμως τώρα τα ηχεία παραμορφώνουν λίγο τον ήχο! Στις υψηλές κυρίως συχνότητες! Προφανω΄ς και τη Δευτέρα θα το παω στο service πιστεύετε ότι με ένα καθάρισμα θα φτιάξουν ή θα χρειαστούν αλλαγή! Φυσικά μια τέτοια ζημιά για την οποία ευθύνομαι εγώ δεν θα την καλύπτει η εγγύηση, οπότε ξέρετε περίπου αν χρειαστούν αλλαγή πόσο κοστίζουν; Ευχαρστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα κάτι το οποίο είναι ταυτόχρονα αστείο, αλλά και τραγικό! Την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο, η συσκευή γλίστρισε από το χέρι μου, και έπεσε στο πιάτο μου πάνω την μαγιονέζα!! Δεν ήταν πολύ η ποσότητα, αλλά πήγε στο κάτω μέρος εκεί που είναι τα ήχεια! Το σκούπισα και καθάρισα όσο μπόρεσα! Όμως τώρα τα ηχεία παραμορφώνουν λίγο τον ήχο! Στις υψηλές κυρίως συχνότητες! Προφανω΄ς και τη Δευτέρα θα το παω στο service πιστεύετε ότι με ένα καθάρισμα θα φτιάξουν ή θα χρειαστούν αλλαγή! Φυσικά μια τέτοια ζημιά για την οποία ευθύνομαι εγώ δεν θα την καλύπτει η εγγύηση, οπότε ξέρετε περίπου αν χρειαστούν αλλαγή πόσο κοστίζουν; Ευχαρστώ!

 

Το iPhone εχει ενα ηχείο το άλλο ειναι μικρόφωνο.. Εαν εχεις ρύζι βάλτο σήμερα το βραδυ εκεί λογικά θα συνέλθει σβηστό ....

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν χρειάζομαι ειναι το by transfer. Αν υπήρχε κάτι που να δουλεύει σωστά για αμέση μεταφορά μεταξύ iPhone και android σαν το wifi direct μάλιστα.

Υπάρχει το airblue sharing που κάνει την δουλειά του Bluetooth άψογη συνεργασία με όλες τις ανδροιδ συσκευές.... Ψαξτο λίγο δουλεύει αψογα8.

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα κάτι το οποίο είναι ταυτόχρονα αστείο, αλλά και τραγικό! Την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο, η συσκευή γλίστρισε από το χέρι μου, και έπεσε στο πιάτο μου πάνω την μαγιονέζα!! Δεν ήταν πολύ η ποσότητα, αλλά πήγε στο κάτω μέρος εκεί που είναι τα ήχεια! Το σκούπισα και καθάρισα όσο μπόρεσα! Όμως τώρα τα ηχεία παραμορφώνουν λίγο τον ήχο! Στις υψηλές κυρίως συχνότητες! Προφανω΄ς και τη Δευτέρα θα το παω στο service πιστεύετε ότι με ένα καθάρισμα θα φτιάξουν ή θα χρειαστούν αλλαγή! Φυσικά μια τέτοια ζημιά για την οποία ευθύνομαι εγώ δεν θα την καλύπτει η εγγύηση, οπότε ξέρετε περίπου αν χρειαστούν αλλαγή πόσο κοστίζουν; Ευχαρστώ!

 

Κατα τη γνωμη μου, αφησε το κινητο σε καθετη θεση , για να φυγει η μαγιονεζα και κατα προτιμηση αστο σε ενα δωματιο χωρις κλιματισμο (για να λιωσει πιο ευκολα, ας πουμε). Μεχρι τη Δευτερα, μπορει να εχει φυγει τελειως.

Δεν νομιζω να παθει ζημια, απλ εχει βουλωσει με τη μαγιονεζα.

Κανε αυτο που λεω για να φυγει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος (ημουν βασικα) iphone 5s και το εχω χασει μεσα σε club λογικα θα κλαπηκε τελος παντων υπαρχει πιθανοτητα να το βρω καπως η ολα αυτα που λενε περι iphone ειναι μπουρδες
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου, αφησε το κινητο σε καθετη θεση , για να φυγει η μαγιονεζα και κατα προτιμηση αστο σε ενα δωματιο χωρις κλιματισμο (για να λιωσει πιο ευκολα, ας πουμε). Μεχρι τη Δευτερα, μπορει να εχει φυγει τελειως.

Δεν νομιζω να παθει ζημια, απλ εχει βουλωσει με τη μαγιονεζα.

Κανε αυτο που λεω για να φυγει.

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα το δοκιμάσω! Απλά για να συμπληρώσω, η παραμόρφωαη στον ήχο δεν θυμίζει κάτι που έχει βουλώσει, αλλά κάτι σαν "καμμένο" ηχείο. Σαν να έπαιζαν τα ηχεία για πολύ καιρό με τέρμα ένταση δηλαδή, και να χάλασαν. Κάτι το οποίο φυσικά δεν ισχύει αφού το κινητό το έχω περίπου ένα μήνα και ποτέ δεν είχα την ένταση πάνω από το μισό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος (ημουν βασικα) iphone 5s και το εχω χασει μεσα σε club λογικα θα κλαπηκε τελος παντων υπαρχει πιθανοτητα να το βρω καπως η ολα αυτα που λενε περι iphone ειναι μπουρδες

 

Άσχημο αυτό, Εάν είχες ενεργοποιημένο το find my iPhone μπες στο http://www.icloud.com εισήγαγε τα στοιχεία σου, Apple ID - password, και στη συνέχεια στο find my iPhone ενεργοποίησε τη λειτουργία απώλειας. Ο νέος κάτοχος δεν μπορεί να το χρησιμοποιήσει χωρίς το δικό σου password

Link to comment
Share on other sites

Ε μα κι εσύ πήγες στο S3? Το πιο αποτυχημένο galaxy είναι.

 

Τι να κάνω 150€ το βρήκα σε τέλεια κατάσταση.

Αποτυχημένο όχι δεν το λέω. Μέχρι και καλύτερη κάμερα από το S4 λένε ότι έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα το δοκιμάσω! Απλά για να συμπληρώσω, η παραμόρφωαη στον ήχο δεν θυμίζει κάτι που έχει βουλώσει, αλλά κάτι σαν "καμμένο" ηχείο. Σαν να έπαιζαν τα ηχεία για πολύ καιρό με τέρμα ένταση δηλαδή, και να χάλασαν. Κάτι το οποίο φυσικά δεν ισχύει αφού το κινητό το έχω περίπου ένα μήνα και ποτέ δεν είχα την ένταση πάνω από το μισό.

 

Μπήκε μέσα τώρα από την σιτα και ακουμπάει στην μεμβράνη γι αυτό σου φαίνεται έτσι. Έχω ανοίξει για να καθαρίσω από τέτοιο τηλέφωνο είναι θα έλεγα κάπως δύσκολο εκείνες τις τρύπες μια μια να τις καθαρίσεις.

Επίσης μην το δουλεύεις μην το κάνεις περισσότερη ζημιά. Πήγαινε το κάπου να το καθαρίσουν. Ρύζι δεν νομίζω να πιάσει έχει κολλήσει μέσα τώρα. Δεν είναι νερό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε αλλα απο τι βλεπω δεν θα το ξανα χαρω το κινητο

 

Μια χαρά θα το χαρείς. Πήγαινε το πες να σου καθαρίζουν τις 2 εισόδους και θα είσαι εντάξει.

Μην το λειτουργείς καθόλου έτσι θα προχωρήσει κι άλλο το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στη χειρότερη περίπτωση να χρεωθείς ενα Dock connector αντικατάσταση, και μία αφυδάτωση της συσκευής από την υγρασία!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Θέλω να πούλησω την συσκευή ..

Με επαναφορά διαγράφονται τα πάντα ;

Δεν θέλω να μείνει κάτι μέσα !!!

 

Νομίζω πως εχω αυτό που χρειάζεσαι :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385153

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εχω αυτό που χρειάζεσαι :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385153

 

:( μόνο με υπολογιστή γίνεται ; Γιατί τον έχω για σέρβις .. Με επαναφορά δεν κάνω δουλειά ;:(

Link to comment
Share on other sites

:( μόνο με υπολογιστή γίνεται ; Γιατί τον έχω για σέρβις .. Με επαναφορά δεν κάνω δουλειά ;:(

 

Παίρνεις iCloud backup

Κλείνεις το find my iPhone από Ρυθμοσεις - iCloud

Πηγαίνεις στη συνέχεια ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις

 

Μετά τη βάζεις στο κουτί της και τη δίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις iCloud backup

Κλείνεις το find my iPhone από Ρυθμοσεις - iCloud

Πηγαίνεις στη συνέχεια ρυθμίσεις - γενικά - επαναφορά - όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις

 

Μετά τη βάζεις στο κουτί της και τη δίνεις!

:rolleyes: έκανα απευθείας επαναφορά χωρίς τα αλλά βήματα .. Είμαι εντάξει τώρα η βιαστικα;

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: έκανα απευθείας επαναφορά χωρίς τα αλλά βήματα .. Είμαι εντάξει τώρα η βιαστικα;

 

Εντάξει είσαι εάν δεν σε ενδιαφέρει το backup :)

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: έκανα απευθείας επαναφορά χωρίς τα αλλά βήματα .. Είμαι εντάξει τώρα η βιαστικα;

 

Μια χαρά είσαι. Έτσι είναι ο τρόπος δεν έχει κάτι άλλο. Μπορείς restore από τον υπολογιστή αλλά δεν υπάρχει λόγος.

Μια επαναφορά το καθαρίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε μα κι εσύ πήγες στο S3? Το πιο αποτυχημένο galaxy είναι.

 

Κώστα ως άτομο που πέρασε από Galaxy S1, S2, S3 και S4 θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Το 1 ήταν (λογικό βέβαια) πολύ πίσω σε σχέση με τα επόμενα. Το 2 και το 3 όμως κατά τη γνώμη μου για την εποχή τους ήταν κορυφαίες συσκευές. Ειδικά το 3 το έχει (και το κακομεταχειρίζεται) ακόμη η γυναίκα μου. Το 4 απογοήτευσε βάση των προσδοκιών που δημιούργησαν το 2 και το 3 (και πλέον κοιμάται στο συρτάρι - έχω απλά την Ελληνική κάρτα μέσα). Τέλος το 5 μη έχοντας κάτι σπέσιαλ με έστειλε στην επιστροφή στο μήλο μετά από τόσο καιρό.

 

:)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...