Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειτε την τελευταια official χωρις ελληνικα

ειτε την τελευταια miui και παρε το boot.img απο την τελευταια official και βαλτο στην τελευταια miui και θανε ολα οκ.

Εγώ έχω καιρό αυτήν στην φωτο και παει μια χαρά λίγο το φως της οθόνης να χαμηλωνε κιαλο θα ηταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύνδεσε τη συσκευή σου στον υπολογιστή και κάνε format στο internal storage απο εκεί και θα επανέλθει.

 

ρε φίλε είσαι θεός :lol::lol::lol: το συνδέω στο pc πατάω, παώ διαχείριση σκληρών (γιατί μου είχε απενεργοποιημένη την διαμόρφωση όταν πάταγα δεξί κλικ) του πατάω μια διαμόρφωση και τσαααακ 26 γκιγκα για πολύ πέρασμα πάλιιιι ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :lol::lol::lol::lol::lol:: είστε μαστερ εδώ μέσα λέμεεε.....στα ξένα φορουμ δεν δείχνουν τίποτααααα.........

Link to comment
Share on other sites

Για πάντα; Πως έγινε αυτό; Άμα το έχανες θα είχες θέμα και με το partition του συστήματος. Μήπως να κάνεις format μέσω Flash Tool;

 

το flash tool αν και μας έκαψε , το δοκίμασα και αυτό πρώτα από ολα αλλά δεν είχε κάνει τίποτα!!!!μου χε σβήσει τα imei και μου τα έκανε κωλαβάχατα τα στορατζ όλα.....τεσπα τελος καλό όλα καλά.....ευχαριστώ για της απαντήσεις σας,,,,θα σας παρακολουθώ για ότι ποιό καινούργιο!!!! τσάγιααααα :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καιρό αυτήν στην φωτο και παει μια χαρά λίγο το φως της οθόνης να χαμηλωνε κιαλο θα ηταν καλύτερα.

 

η τελευταια official του δεκεμβριου ειναι αυτη που εχεις(η καλητερη και πιο stable αλλα χωρις ελληνικα)

αυτη δηλαδη http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το G4 advanced εδω και 3 -4 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω την ROM του ρωσου. 3.2.1 και ακομα και με την 3.2 κολαει το autorotation και δεν μου δουλευει.

Το εχει συναντησει κανεις αυτο?

Φταιει η ROM η μηπως καμια εφαρμογη?

Στις αρχες, (το εχω το προβλημα εδω και ενα μηνα περιπου) βγαζοντας την μπαταρια και την σιμ διορθωνοτανε για λιγο αλλα μετα παλι τα ιδια. Τωρα ουτε ετσι δεν διορθωνεται.

Διαβαζω στο ιντερνετ οτι ειναι γενικο προβλημα σε διαφορα κινητα ( samsung sony κτλ)

οποτε σκεφτομαι οτι ισως φταιει το ιδιο το android Η καποια εφαρμογη.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ειτε την τελευταια official χωρις ελληνικα

ειτε την τελευταια miui και παρε το boot.img απο την τελευταια official και βαλτο στην τελευταια miui και θανε ολα οκ.

 

Συγνώμη μπορείτε να μασς γραψετε ακριβώς τη διαδρομή που θα πρέπει να επικολήσουμε το boot.img??/

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μπορείτε να μας γραψετε ακριβώς τη διαδρομή που θα πρέπει να επικολήσουμε το boot.img??/

Ευχαριστώ

 

https://mega.co.nz/#!HEdDADZZ!QF6KExESOk4ghNjlHWIrOCG-kUt8Q_c0aRhvlFhP5og

Αυτη ειναι ετοιμη τελευταια miui..με αλλαγμενο το boot.img στο εκανα εγω μην καθεσαι και κατεβαζεις και τα 2 και αλλαζεις :p

και fixed τα κουμπια back/home επειδη σε πολλα g4advanced παρολο που βαζεις να κανει δονηση, αυτα δεν δονουντε.

Και με αλλαγμενο καλητερο gps.conf και με fixarismeno build.prop για να σε δειχνει καλητερα στο gps..

Εαν εχεις καποιο προβλημα πες μου...

Εγω οταν το εβαλα ειχα ηδη περασει την miui και απλα εβαλα αυτην απο πανω και εκανα install from sd zip μπλαμπλα ελπιζω να την ξες τν διαδικασια.

Εαν δεν σου δουλεψει το wifi τοτε κανε wipe,clear κλπ.

Αν και νομιζω εαν εχεις ηδη την miui και βαλεις αυτη 'απο πανω' θα ειναι οκ ολα.

Τεσπα δοκιμασε 2-3 τροπους και θανε οκ την ειχα εγω και δουλεψαν ολα υπερτελεια.

Link to comment
Share on other sites

https://mega.co.nz/#!HEdDADZZ!QF6KExESOk4ghNjlHWIrOCG-kUt8Q_c0aRhvlFhP5og

Αυτη ειναι ετοιμη τελευταια miui..με αλλαγμενο το boot.img στο εκανα εγω μην καθεσαι και κατεβαζεις και τα 2 και αλλαζεις :p

και fixed τα κουμπια back/home επειδη σε πολλα g4advanced παρολο που βαζεις να κανει δονηση, αυτα δεν δονουντε.

Και με αλλαγμενο καλητερο gps.conf και με fixarismeno build.prop για να σε δειχνει καλητερα στο gps..

Εαν εχεις καποιο προβλημα πες μου...

Εγω οταν το εβαλα ειχα ηδη περασει την miui και απλα εβαλα αυτην απο πανω και εκανα install from sd zip μπλαμπλα ελπιζω να την ξες τν διαδικασια.

Εαν δεν σου δουλεψει το wifi τοτε κανε wipe,clear κλπ.

Αν και νομιζω εαν εχεις ηδη την miui και βαλεις αυτη 'απο πανω' θα ειναι οκ ολα.

Τεσπα δοκιμασε 2-3 τροπους και θανε οκ την ειχα εγω και δουλεψαν ολα υπερτελεια.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, γνωρίζω την διαδικασία εγκατάστασης. ωστόσο δεν έχω το advance αλλά το 1/4 . του έχω περάσει την miui του sta2z και είμαι πολύ ευχαριστημένος. το μόνο πρόβλημα το γνωστό θέμα με το gps, αν κ του έχω βάλει gps.conf. ελπίζω με το boot.img να διορθωθεί το σκαλοπάτι με την μπαταρία. αν έχεις καμμία πρόταση καλοδεχούμενη.

ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Tο αρχείο κάνει για g4t 3000mah ?

Αν ναι έχω την official του Δεκεμβρίου τώρα την περνάω από πάνω ?

Υπάρχει λόγος να αλλάξει κάποιος τον kernel http://www.needrom.com/mobile/kernelmt6589mt6589tsuperkernel-fraggelerfae-3/ ?

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλαξει κερνελ για να σας πω.. αλλα αν δεν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα γιατι να κανει κατι τετιο..

Δεν εχω δοκιμασει να παρω το boot απο την official δεκεμβριου για το advanced και να το βαλω στο thin και γενικα σε καποιο αλλο.

Δοκιμαστε το στα thin που εχετε με 3000μπαταρια ισως φτιαξει

Εδω ειναι η official δεκεμβριου για το advanced http://www.needrom.com/mobile/official-g4a-rom/

πρεπει να κανετε login για να κατεβασετε εχει 3 διαφορετικα links διαλεξτε το πιο γρηγορο για σας..

καντετο αποσυμπιεση και παρτε το boot.img απο μεσα και βαλτε το στην ρομ που θελετε μετα καντε την ρομ συμπιεση σε zip και βαλτε την στο κινητο.

Μονο οσοι εχουν 3000μπαταρια ε. Και δεν γνωριζω αν θα δουλεψει στο thin

Αν οντως δουλεψει θα το δειτε μετα απο 2-3 φορτισεις, οι οποιες καλο θα ηταν την 1η να την κανετε manual calibrate.

Δηλαδη να παει 0% να σας κλεισει το κινητο προσπαθηστε να το ανοιξετε μεχρι να μην ανοιγει καν, να βγαλετε την μπαταρια για μισο λεπτο, να την βαλετε και να το φορτισετε μεχρι 100%..κανονικα πρεπει χωρις να ανοιξετε την συσκευη και μετα οταν παει 100 τοτε να ανοιξετε...αλλα αν βαριεστε να περιμενετε ανοιξτε το απλα μην το πολυχρησιμοποιησετε μεχρι να παει 100%

 

Αυτα που ειπα παραπανω και στο προηγουμενο ποστ ειναι για το advanced. Απλα δοκιμαστε καλου κακου το boot.img και στο thin/thick (δεν θυμαμαι πως το λενε:p)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ, γνωρίζω την διαδικασία εγκατάστασης. ωστόσο δεν έχω το advance αλλά το 1/4 . του έχω περάσει την miui του sta2z και είμαι πολύ ευχαριστημένος. το μόνο πρόβλημα το γνωστό θέμα με το gps, αν κ του έχω βάλει gps.conf. ελπίζω με το boot.img να διορθωθεί το σκαλοπάτι με την μπαταρία. αν έχεις καμμία πρόταση καλοδεχούμενη.

ευχαριστώ και πάλι!

 

βεβαιος εχω για το gps να σου πω..εχεις root ετσι?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 βαλε και στο build.prop αυτο που λεει στο 1ο ποστ στο τελος.

κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chxdev.mtgps και τρεξτο θα κατεβασει αμεσως τα αρχεια...

Κανε reboot και δοκιμασε μια μετα αν παλι ειναι μαπα πες μου για να σου πω τι να κανεις

https://www.sendspace.com/file/c47zuv αυτο ειναι το δικο μου gps.conf

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν ενδιαφέρεται κάποιος για να βοηθήσει και μένα επειδή έτυχε και μου έκατσε μέχρι να μου έρθει το gc4 2 gb ram 32gb rom άσρο ένα nοτε 3 από φίλο το δίνω στην τιμή που το πήρα μαζί με θήκη και εξτρά μπαταρία λίγο πιο φθηνά. (δεν έχω καν ανοίξει την συσκευασία) pm όποιος θέλει. :)
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν ενδιαφέρεται κάποιος για να βοηθήσει και μένα επειδή έτυχε και μου έκατσε μέχρι να μου έρθει το gc4 2 gb ram 32gb rom άσρο ένα nοτε 3 από φίλο το δίνω στην τιμή που το πήρα μαζί με θήκη και εξτρά μπαταρία λίγο πιο φθηνά. (δεν έχω καν ανοίξει την συσκευασία) pm όποιος θέλει. :)
Δεν καταλαβαίνω τί γράφεις... Αν θες να γίνεις λίγο πιό κατανοητός, και εσένα θα βοηθήσεις και εμάς.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

κυριοι

παρελαβα το κινητο σημερα....

με εκπληξη παρατηρησα οτι

δεν εχει ελληνικα.....μπορω να γραψω κτλ αλλα δεν εχει κυρια γλωσσα τα ελληνικα ....

δευτερο το wifi

το ανοιγω και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα ξανα γυρναει στο off και δεν μου ανοιγει καθολου.

 

εψαξα να βρω με καποιο update κτλ...μιλησα με την εταιρεια (μαμα) και μου ειπαν και αυτοι να κανω update μηπως και διορθωθει...

το θεμα μου ειναι οτι κανω την διαδικασια που γραφετε αλλα δεν βλεπω φως....

κανω την διαδικασια με το flash tool και με την μπαταρια πανω αλλα και χωρις αλλα δεν μπορει να μην κανει τιποτα παταω το download αλλα δεν κανει τιποτα....δεν μπορει να θελει 3 ωρες που το εχω και να μην εχει τελειωσει???

 

καμια βοηθεια ρε παιδια για μας τους ασχετους....ειναι κριμα να μην δοιυλεψω ενα τοσο ομορφο τηλεφωνο για αυτον το λογο το αγορασα....

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

κυριοι

παρελαβα το κινητο σημερα....

με εκπληξη παρατηρησα οτι

δεν εχει ελληνικα.....μπορω να γραψω κτλ αλλα δεν εχει κυρια γλωσσα τα ελληνικα ....

δευτερο το wifi

το ανοιγω και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα ξανα γυρναει στο off και δεν μου ανοιγει καθολου.

 

εψαξα να βρω με καποιο update κτλ...μιλησα με την εταιρεια (μαμα) και μου ειπαν και αυτοι να κανω update μηπως και διορθωθει...

το θεμα μου ειναι οτι κανω την διαδικασια που γραφετε αλλα δεν βλεπω φως....

κανω την διαδικασια με το flash tool και με την μπαταρια πανω αλλα και χωρις αλλα δεν μπορει να μην κανει τιποτα παταω το download αλλα δεν κανει τιποτα....δεν μπορει να θελει 3 ωρες που το εχω και να μην εχει τελειωσει???

 

καμια βοηθεια ρε παιδια για μας τους ασχετους....ειναι κριμα να μην δοιυλεψω ενα τοσο ομορφο τηλεφωνο για αυτον το λογο το αγορασα....

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το G4A δεν έχει ελληνικά, είναι γνωστό αυτό. Το G4s έχει ελληνικό μενού και ίσως το G4c.

 

Δεν θέλει μπαταρία στο flash tool, χωρίς μπαταρία γίνεται. Ετοιμάζεις το firmware, το επιλέγεις, πατάς download και τότε συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία. Προϋπόθεση βασική βέβαια να έχεις και τους drivers εγκατεστημένους!

http://www.4shared.com/archive/s2zGXJTf/MT6589_USB_VCOM_drivers.html

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

h μαμα εταιρεια που μιλησα πριν το πρωι μου ειπε οτι εχουν ελληνικα.....και οτι τα εβλεπε οταν επικοινωνησαμε και το ξεκαθαρισε....μονο τα κινεζικα version δεν εχουν και απο τι φαινετε εγω παρελαβα κινεζικη version... και ισως με update na παιξει...αλλα δεν βρισκω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το update που ετρεξα κολλαει το touch....δεν πατιουνται κουμπια...αλλα το wifi διορθωθηκε... τι να πω... τι κανω τωρα??

Link to comment
Share on other sites

h μαμα εταιρεια που μιλησα πριν το πρωι μου ειπε οτι εχουν ελληνικα.....και οτι τα εβλεπε οταν επικοινωνησαμε και το ξεκαθαρισε....μονο τα κινεζικα version δεν εχουν και απο τι φαινετε εγω παρελαβα κινεζικη version... και ισως με update na παιξει...αλλα δεν βρισκω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το update που ετρεξα κολλαει το touch....δεν πατιουνται κουμπια...αλλα το wifi διορθωθηκε... τι να πω... τι κανω τωρα??

 

Σίγουρα μιλάμε για το απλό G4 advance το περσινό δηλαδή; Γιατί αυτή η σειρά δεν είχε ελληνικά όντως ούτε στη κινεζική rom αλλά ούτε και στην world rom. Aπό που το προμηθευτικες; και με ποια rom είναι? Αν κολλάει το touch επιστροφή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μιλάμε για το απλό G4 advance το περσινό δηλαδή; Γιατί αυτή η σειρά δεν είχε ελληνικά όντως ούτε στη κινεζική rom αλλά ούτε και στην world rom. Aπό που το προμηθευτικες; και με ποια rom είναι? Αν κολλάει το touch επιστροφή

 

το μοντελο ειναι g4 mtk6589t 2g/32g to παραγγειλα απο το pandawill και υποτιθετε ειναι το advance και δεν ξερω ποια ρομ φοραει ...απλα εκανα απντειτ και κολλαει το τατσ....πριν δεν κολουσε...απλα δεν επεζε το wifi....

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο ειναι g4 mtk6589t 2g/32g to παραγγειλα απο το pandawill και υποτιθετε ειναι το advance και δεν ξερω ποια ρομ φοραει ...απλα εκανα απντειτ και κολλαει το τατσ....πριν δεν κολουσε...απλα δεν επεζε το wifi....

Στο κουτί του γράφει αν είναι το 2/32 απλό είναι και κάτω απο τη μπαταρια .Το flash tool θέλει να κανεις εγκατάσταση τους drivers για να δουλέψει όταν πατάς download. Roms έχει και στο needrom αλλά θα σου έλεγα για πιο εύκολα βάλε το πρόγραμμα jiayu.es απο το playstore και κάνε απο εκεί μέσο τις recovery full update.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του turbo basic απο τον γεναρη εχω και εγω προβλημα με το usb ....

εχω εξωτερικο φορτιστη και δευτερη μπαταρια αλλα μολις σημερα εσπασε ενα απο τα pin

(το αριστερο οπως κοιτας το κινητο απο πισω) στο οποιο καθεται η μπαταρια μεσα στο

τηλεφωνο ....

υπαρχει καποιος τεχνικος που μπορει να φτιαξει κατι τετοιο?

το usb βλεπω οτι πολλοι το εχουν φτιαξει μονοι τους

αυτο εδω ομως ?

παρακαλω βοηθηστε

Link to comment
Share on other sites

εχω τρεξει το απντειτ....και τελικα εχουν διορθωθει ολα και μου χαλασε το gps....δεν βρισκει κανεναν δορυφορο....και δεν παιζει...

στην αρχη διορθωσε το wifi και μου εδειχνε οτι η μνημη ραμ απο 32 ξαφνικα 2 γβ......τελικα αν κανεις φορματ την Storage card (phone) epanerxete στα 32 (26γβ)

αλλα το gps δεν θελει να παιξει...

και φυσικα τα ελληνικα δεν μπηκαν προφανως οπως ειπες δεν ερχετε ακομα στα ελληνικα και αυτο που στειλανε ηταν *******....

τι κανω τωρα με το gps πως το διορθωνουμε????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο κουτί του γράφει αν είναι το 2/32 απλό είναι και κάτω απο τη μπαταρια .Το flash tool θέλει να κανεις εγκατάσταση τους drivers για να δουλέψει όταν πατάς download. Roms έχει και στο needrom αλλά θα σου έλεγα για πιο εύκολα βάλε το πρόγραμμα jiayu.es απο το playstore και κάνε απο εκεί μέσο τις recovery full update.

 

ωραιο προγραμμα αλλα τι ακριβως να κανω...που να παω πρωτα....και τι παταω.......μην διορθωσω παλι κατι αλλο και μου χαλασει αλλο...γιαυτο ρωταω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω το G4 Basic (1/4 3000 mah) και μεχρι πριν μια εβδομαδα ειχα την ρομ απο το minideal. Προσπαθησα να περασω την miui 4.4.19 αλλα κατι πηγε στραβα και το τηλεφωνο δεν ανοιγε. Χρησιμοποιησα το spflashtoll και του περασα τη ρομ απο ejiayu.com και ανοιξε κανονικα αλλα η ραμ απο 1 gb πηγε στα 512mb. Μετα απο αυτο περασα διαφορες ρομ και miui αλλα το προβλημα με τη ραμ παραμενει. Επισης σε ραμ τεστ που εκανα απο το spflashtool μου βγαζει error: nand flash was not detected. Μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι το ψαχνω και δεν βγαζω ακρη? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...