Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, παρέλαβα σήμερα τελικά! Μόνο 13 μέρες αναμονή, από merimobiles.com

Απορία: η υποδοχή της sim πως ανοίγει; Βάζω τη μεταλλική καρφιτσα που ειχε στο πακετο αλλά καμία ανταπόκριση..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, παρέλαβα σήμερα τελικά! Μόνο 13 μέρες αναμονή, από merimobiles.com

Απορία: η υποδοχή της sim πως ανοίγει; Βάζω τη μεταλλική καρφιτσα που ειχε στο πακετο αλλά καμία ανταπόκριση..

 

Απλά το πιέζεις προς τα μέσα λίγο παραπάνω θέλει κάποια δύναμη....

 

Ξερει καποιος πως απενεργοποιειται η ηχογραφηση κλησης; θελω να βαλω αλλο προγραμμα γιατι αυτη που εχει μερικες φορες δεν κανει σωστα την δουλεια της και γραφει μονο την φωνη μου,οχι παντα αλλα το κανει..στις ρυθμισεις δεν εχει επιλογη και ουτε απεγκατασταση μπορω να κανω..

 

Πατάς το εικονίδιο του τηλεφώνου και μετά το καπασιτιβ από κάτω με τις τρεις γραμμούλες ----> ρυθμίσεις ----> ρυθμίσεις εγγραφής !

Edited by faklanas
DF
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ένα βήμα πριν αγοράσω το τέλειο ZTE z5s mini, αλλά τώρα βλέπω ότι στα ίδια λεφτά παίζει το Mi3..

 

Το μόνο που με χαλάει είναι το μέγεθος και ότι δεν έχει SD...

 

Είναι πολύ γκουμούτσα ρε μάγκες?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ένα βήμα πριν αγοράσω το τέλειο ZTE z5s mini, αλλά τώρα βλέπω ότι στα ίδια λεφτά παίζει το Mi3..

 

Το μόνο που με χαλάει είναι το μέγεθος και ότι δεν έχει SD...

 

Είναι πολύ γκουμούτσα ρε μάγκες?

ειχα το μινι και περιμενω το μ3. το αλλαξα καθαρα λογω της μπαταριας του η οποια εφευγε νερο (για την χρηση που εκανα) σε 8 ωρες. προχωρα στο μ3 αφοβα

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον φοβάται ότι τα 16GB μπορεί να του φανούν λίγα, υπάρχει και το https://mega.co.nz/# που δουλεύει σαν το dropbox και ανεβάζει αυτόματα επάνω όλες τις φωτό σας και τα βιντεό σας, με συνολική χωρητικότητα 50GB δωρεάν!!! Επίσης υπάρχει εφαρμογή που τα κατεβάζει μετά στον Η/Υ σας.

Αντιμετωπίζω κάποια bugs με την τελευταία έκδοση της MIUI. Το έγρααψα στο φόρουμ της MIUI, να δούμε... Βάζω custom ringtone σε κάποιες ομάδες και τον χάνει. Το κάνει και σε άλλο!? Επίσης έχω βάλει όριο στο κατέβασμα από την κινητή (RED1), αλλά δεν με αφήνει να ορίσω όριο κάτω από το 60% να μου χτυπάει όταν κατεβαίνει....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε... ειχα ψαξει αλλα δεν το εβρισκα αν και θυμομουν οτι καπου το ειχα δει οταν το σκαλιζα στις αρχες..

 

Πατάς το εικονίδιο του τηλεφώνου και μετά το καπασιτιβ από κάτω με τις τρεις γραμμούλες ----> ρυθμίσεις ----> ρυθμίσεις εγγραφής !

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον φοβάται ότι τα 16GB μπορεί να του φανούν λίγα, υπάρχει και το https://mega.co.nz/# που δουλεύει σαν το dropbox και ανεβάζει αυτόματα επάνω όλες τις φωτό σας και τα βιντεό σας, με συνολική χωρητικότητα 50GB δωρεάν!!! Επίσης υπάρχει εφαρμογή που τα κατεβάζει μετά στον Η/Υ σας.

Αντιμετωπίζω κάποια bugs με την τελευταία έκδοση της MIUI. Το έγρααψα στο φόρουμ της MIUI, να δούμε... Βάζω custom ringtone σε κάποιες ομάδες και τον χάνει. Το κάνει και σε άλλο!? Επίσης έχω βάλει όριο στο κατέβασμα από την κινητή (RED1), αλλά δεν με αφήνει να ορίσω όριο κάτω από το 60% να μου χτυπάει όταν κατεβαίνει....

 

μια χαρα δηλαδή!πολύ καλό!και με την απαραίτητη κρυπτογράφηση!:D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

με την δικια μου νορμαλ χρηση 3 μερες, wifi συνεχεια ανοικτο, λιγο δεδομενα, λιγο social, σερφαρισμα, αρκετη ομιλια, και μουσικη που και που, και καμια ωρα παιχνιδι την μερα, γενικα το φορτιζω 2 φορες την εβδομαδα

 

Εμένα κρατά με δυσκολία 18-20 ώρες, τη στιγμή που το mi2 με τα ίδια "καλούδια" κρατούσε 1.5 μέρα χωρίς πίεση.

 

Ήρθε κανονικά όπως βγαίνει από το εργοστάσιο, με κινεζοαγγλικό μενού, επέλεξα αγγλικά, πέρασα το google intaller, και τη miui 4.6.20.

 

Antutu score 33 χιλιάδες κάτι...

 

Μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά, ή υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η μπαταρία? (έχω κάνει 4 πλήρεις φορτο-αποφορτήσεις).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατά με δυσκολία 18-20 ώρες, τη στιγμή που το mi2 με τα ίδια "καλούδια" κρατούσε 1.5 μέρα χωρίς πίεση.

 

Ήρθε κανονικά όπως βγαίνει από το εργοστάσιο, με κινεζοαγγλικό μενού, επέλεξα αγγλικά, πέρασα το google intaller, και τη miui 4.6.20.

 

Antutu score 33 χιλιάδες κάτι...

 

Μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά, ή υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η μπαταρία? (έχω κάνει 4 πλήρεις φορτο-αποφορτήσεις).

 

Ευχαριστώ.

με τι χρηση και ποσες ωρες οθονη σου κραταει τοσο;

Link to comment
Share on other sites

με τι χρηση και ποσες ωρες οθονη σου κραταει τοσο;

 

Περίπου 4.5 ώρες οθόνη, 1 ώρα μουσική, 4 λογαριασμούς email, 1-2 ώρες browsing, και περίπου 1-2 ώρες σκάλισμα... (το ζητούμενο είναι πώς υστερεί σημαντικά σε σύγκριση με το mi2 που έκανα ακριβώς την ίδια χρήση!)

 

Φοβάμαι πώς κάποια (αλλά ποια) εφαρμογή τρώει μπαταρία (αν και οι εφαρμογές είναι ίδιες με αυτές που είχα στο mi2).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τις νεότερες εκδόσεις που είναι βασισμένες στο Android 4.4.2 έχετε χειρότερη αυτονομία από την παλιά που ήταν με 4.3, κύριος γιατί η νέα είναι ουσιαστικά beta ακόμα και δεν έχει γίνει το κατάλληλο optimization και δεν έχει φτάσει σε επίπεδο να βγει μια stable βασισμένη στο 4.4.2.

Ήταν από τα πρώτα πράγματα που πρόσεξαν όσοι πήγαν σε 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 μου κράτησε η μπαταρία 2 ημέρες και 17 ώρες πριν το βάλω για φόρτιση στο 17% ήταν η μπαταρία...

Με μέτρια χρηση και την απόδοση στην εξισοροπηση.

DF
Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 μου κράτησε η μπαταρία 2 ημέρες και 17 ώρες πριν το βάλω για φόρτιση στο 17% ήταν η μπαταρία...

Με μέτρια χρηση και την απόδοση στην εξισοροπηση.

Και εμενα καπου τοσο η τελευταια φορτιση, αν και εχει βγαλει και παραπανω αλλη φορα με πολυ χαλαρη χρηση και με 4.3

 

[ATTACH]46623[/ATTACH]

[ATTACH]46622[/ATTACH]

 

Η διαφορά μας στην αυτονομία είναι χαοτική!!!

Παντως οι 4,5 ωρες οθονη δεν ειναι και λιγο

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά μας στην αυτονομία είναι χαοτική!!!

 

Ενταξει με 4.5 ωρες οθονη δεν εισαι και ασχημα αλλα μπορεις να βρεις αλλα 30 λεπτα με μια ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με 4.5 ωρες οθονη δεν εισαι και ασχημα αλλα μπορεις να βρεις αλλα 30 λεπτα με μια ωρα.

 

καπου εκει, 5 ωρες και 21 λεπτα εχω δει το περισσοτερο σε οθονη, βεβαια εξαρταται και τι κανεις, αλλο το browsing αλλο τα παιχνιδια αλλο τα βιντεο κλπ

Link to comment
Share on other sites

που το ειδες οτι ειναι πιο φθηνο το to2c??αν βαλεις να σου ερθει με πακετο βγαινει 290 δολαρια..ενω το vickmall το εχει 286..τα ιδια δωρα ..μην το κανεις σε ευρω με ισοτιμια απο το καταστημα..δες ποσα δολαρια ειναι και μετα κανε με την ισοτιμια της τραπεζας που προκειται να παραγγειλεις...

παντως η τιμη ειναι χωμα πραγματικα απο οπου και να το παραγγειλεις...

 

στς τιμες που ειδα γενικα στα site στο to2c.com 16gb=210

http://www.to2c.com/xiaomi-mi3-16g-quad-core-qualcomm-snapdragon-800-wcdma-2-3ghz-2g-16g-1920x1080-13-megapixel-camera-3050mah-battery.html

 

το 64αρι=275

http://www.to2c.com/xiaomi-m3-mi3-basic-64g.html

 

ενω στο vickmall παει παραπανω, το 16αρι στα 216

http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-silver.html

 

και το 64αρι 295..

http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-64gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

 

αλλα ναι το ειδα σαν euro στο site..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή η φωτογραφική είναι χειρότερη από του Mi2. Το autofocus δεν λειτουργεί σωστά και κάποιες λεπτομέρειες (κυρίως γράμματα και αριθμοί σε μικρό μέγεθος) φαίνονται πιο θολά.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τις νεότερες εκδόσεις που είναι βασισμένες στο Android 4.4.2 έχετε χειρότερη αυτονομία από την παλιά που ήταν με 4.3, κύριος γιατί η νέα είναι ουσιαστικά beta ακόμα και δεν έχει γίνει το κατάλληλο optimization και δεν έχει φτάσει σε επίπεδο να βγει μια stable βασισμένη στο 4.4.2.

Ήταν από τα πρώτα πράγματα που πρόσεξαν όσοι πήγαν σε 4.4.2.

 

Ειρωνεία... Σήμερα βγήκε η πρώτη stable 4.4.2 για mi3

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=25785&extra=page%3D1&mobile=2

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ για την ερωτηση, το κινητο ειδα σε προηγουμενα σχολια οτι ειναι απο αλουμινιο αλλα οι σελιδες λενε πλαστικο, τελικα τι ειναι? Να απαντησουν οι κατοχοι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ για την ερωτηση, το κινητο ειδα σε προηγουμενα σχολια οτι ειναι απο αλουμινιο αλλα οι σελιδες λενε πλαστικο, τελικα τι ειναι? Να απαντησουν οι κατοχοι

 

Καλημέρα είναι από πλαστικό καλής ποιότητας που μερικοί ίσως στο ασημί χρώμα το μπερδεύουν με αλουμινένιο; -)

DF
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα παιδιά. Από Merimobiles έκανε 10 μέρες με ems. Παρέλαβα από ΕΛΤΑ κούριερ.

 

Έβαλες και ασφάλεια πακέτου;

Τους έγραψες κάτι για το τελωνείο ή το κάνανε απο μόνοι τους;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρυ για την ερωτηση, το κινητο ειδα σε προηγουμενα σχολια οτι ειναι απο αλουμινιο αλλα οι σελιδες λενε πλαστικο, τελικα τι ειναι? Να απαντησουν οι κατοχοι

 

 

 

 

 

Καλημέρα είναι από πλαστικό καλής ποιότητας που μερικοί ίσως στο ασημί χρώμα το μπερδεύουν με αλουμινένιο; -)

 

Δεν είναι πλαστικό.

Από την επίσημη σελίδα της εταιρίας:

"Mi 3 is 8.1mm thin, 145 grams light, and houses an aluminum-magnesium alloy frame, coated with 3 layers of thermal graphite."

http://www.mi.com/en/mi3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πλαστικό.

Από την επίσημη σελίδα της εταιρίας:

"Mi 3 is 8.1mm thin, 145 grams light, and houses an aluminum-magnesium alloy frame, coated with 3 layers of thermal graphite."

http://www.mi.com/en/mi3

 

Είναι πλαστικό.

Αποσυναρμολόγηση Xiaomi Mi3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...