Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα τελευταία συχνά το ταμπλετ χάνει το touch του εκεί που το δουλεύω και αναγκάζομαι να το κλείσω πατώντας παρατεταμένα το power.

Το home και τα πλήκτρα της έντασης δουλεύουν αλλά η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα.

Υπάρχει λύση ή να το στείλω στην toshiba;

 

Κανε ενα refresh τα windows μέσα απο τα update and recovery των settings και αν επιμένει,λογικά θα θέλει service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με το touch μου το κάνη και εμένα αρκετά συχνά όταν τοu κάνω επανεκίνηση φτιαχνη και δεν μου το κάνη πάλι μέχρι να το κλήσω και να το ξανά ανίξω μετά από ώρες μπορεί να μου το ξανακανη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι σιγουρος χωρις βεβαια να τα εχω δει ότι είναι πρόβλημα με τους drivers η ισως καποια update των windows , δεν πιστευω με τιποτα ότι είναι πρόβλημα συσκευης. Με ένα καθαρο περασμα των windows και μετα περασμα των drivers εγω πιστευω δεν θα το ξανακανει. Κατι απλα δεν εχει κατσει σωστα στις συσκευες σας
Link to comment
Share on other sites

Νεοι drivers από την broadcom για το gps και το bluetooth για το encore μας από την asus.. :p για το asus vivotab note 8. Είναι για τις ιδιες εκδοσεις μη σας ανησυχει, εγω ηδη τους περασα και λειτουργουν αψογα :) http://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab_Note_8_M80TA/HelpDesk_Download/ Edit. Ξεχασα να πω πηγαίνετε και στη σελιδα της Lenovo για το thinkpad 10 και κατεβαστε και τους καινούριους drivers και για το wifi της broadcom και της καρτας ηχου της realtek. http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page? Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Νεοι drivers από την broadcom για το gps και το bluetooth για το encore μας από την asus.. :p για το asus vivotab note 8. Είναι για τις ιδιες εκδοσεις μη σας ανησυχει, εγω ηδη τους περασα και λειτουργουν αψογα :) http://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab_Note_8_M80TA/HelpDesk_Download/ Edit. Ξεχασα να πω πηγαίνετε και στη σελιδα της Lenovo για το thinkpad 10 και κατεβαστε και τους καινούριους drivers και για το wifi της broadcom και της καρτας ηχου της realtek. http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?

 

Τα πέρασα και στο Thinkpad 8 διότι μας παράτησε μου φαίνεται η Lenovo :lol:

Τελικά μάλλον δεν μας βλέπω να μπορούμε να βάλουμε 64bit εκδοςη των windows παρ όλο που εχει βγει drivers τουλάχιστον για το Thinkpad.(επιχείρησα1-2 φορές να bootαρω και τίποτα ούτε καν μέσα απο τα windows όταν πήγα να τρέξω το setup μου έβγαζε μήνυμα ασυμβατοτητας :wacko:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα και στο Thinkpad 8 διότι μας παράτησε μου φαίνεται η Lenovo :lol:

Τελικά μάλλον δεν μας βλέπω να μπορούμε να βάλουμε 64bit εκδοςη των windows παρ όλο που εχει βγει drivers τουλάχιστον για το Thinkpad.(επιχείρησα1-2 φορές να bootαρω και τίποτα ούτε καν μέσα απο τα windows όταν πήγα να τρέξω το setup μου έβγαζε μήνυμα ασυμβατοτητας :wacko:)

Εγω εχω βαλει στα αγαπημενα μου τα site asus - Lenovo και κατεβαζω τους καινούριους drivers από εκει για το encore :lol: , οσο για 64bit δοκιμασα τα παντα, δε γινεται, και δεν νομιζω να τα υποστηριξουν οι κατασκευαστες τα συγκεκριμενα, θα βγαλουν καινουρια tablet καποια στιγμη 64bit κατευθείαν, δυστηχως εκει το βλεπω να πηγαινει
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει στα αγαπημενα μου τα site asus - Lenovo και κατεβαζω τους καινούριους drivers από εκει για το encore :lol: , οσο για 64bit δοκιμασα τα παντα, δε γινεται, και δεν νομιζω να τα υποστηριξουν οι κατασκευαστες τα συγκεκριμενα, θα βγαλουν καινουρια tablet καποια στιγμη 64bit κατευθείαν, δυστηχως εκει το βλεπω να πηγαινει

 

Και εγώ μάλλον έτσι το βλέπω δυστυχώς.

Τώρα πλέον θα περιμένουμε του χρόνου με Cherry Trail να εχει και κάποιο νόημα παραπάνω και να ελπίζουμε να ξεκολλήσουν οι oem με τα 2gb ram και με 4gb να έρχονται όλα τα μοντέλα.

Όπως επίσης αν αλλάξουν και το aspect ratio σε 4:3 η 3:2 όπως το surface pro 3 ακόμα καλύτερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μάλλον έτσι το βλέπω δυστυχώς.

Τώρα πλέον θα περιμένουμε του χρόνου με Cherry Trail να εχει και κάποιο νόημα παραπάνω και να ελπίζουμε να ξεκολλήσουν οι oem με τα 2gb ram και με 4gb να έρχονται όλα τα μοντέλα.

Όπως επίσης αν αλλάξουν και το aspect ratio σε 4:3 η 3:2 όπως το surface pro 3 ακόμα καλύτερα.

Ναι του χρονου θ αλλαξω tablet με τους κουνουριους Cherry Trail , κι εκει λογικα θα δωσουν και Ram παραπανω πιστευω , εκει αξιζει η μεταβαση , προς το παρον μενω με το encore που του εχω κανει τα πανδεινα κι εχει αποδειχθεί σκυλι μαυρο δε μασαει σε τιποτα :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι του χρονου θ αλλαξω tablet με τους κουνουριους Cherry Trail , κι εκει λογικα θα δωσουν και Ram παραπανω πιστευω , εκει αξιζει η μεταβαση , προς το παρον μενω με το encore που του εχω κανει τα πανδεινα κι εχει αποδειχθεί σκυλι μαυρο δε μασαει σε τιποτα :)

 

Εγώ παλι έχω μείνω ως το μοναδικό windows προϊόν μόνο με το Thinkpad 8 μια χαρά και δυο τρομαρες είμαι,βλέπω και τη βγάζω άνετα εώς το φθινόπωρο τουλάχιστον :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι έχω μείνω ως το μοναδικό windows προϊόν μόνο με το Thinkpad 8 μια χαρά και δυο τρομερές είμαι,βλέπω και τη βγάζω άνετα εώς το φθινόπωρο τουλάχιστον :lol:
Συνδεσε το με μια εξωτερικη οθονη κι εισαι μια χαρα, αν δε χρησιμοποιείς βεβαια απαιτητικες εφαρμογες..
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το με μια εξωτερικη οθονη κι εισαι μια χαρα, αν δε χρησιμοποιείς βεβαια απαιτητικες εφαρμογες..

Αυτο κάνω μιας και οθόνη παντα έχω και σε word/excel,σερφάρισμα,torrent,streaming μια χαρά και σβελτα παει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κάνω μιας και οθόνη παντα έχω και σε word/excel,σερφάρισμα,torrent,streaming μια χαρά και σβελτα παει.

Σε αυτά φυσικα δεν εχεις πρόβλημα, ανετα τρεχει εκει, αν δεν χρησιμοποιείς πραγματικα βαριες εφαρμογες τοτε μεινε προς το παρον μ αυτό αφου δε θα καταλάβεις ιδιαιτερες διαφορες, αυτές τις σηκωνει ανετα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Updates τα έχω κάνει όλα των windows.

Συνεχώς χάνει την επαφή το touch.

Να το ταξιδέψω στην toshiba ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Updates τα έχω κάνει όλα των windows.

Συνεχώς χάνει την επαφή το touch.

Να το ταξιδέψω στην toshiba ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

 

Εφόσον με ενα refresh τα windows δεν στρώνει τότε μόνο Toshiba.

Η αλλιως εγκατέστησε τα windows δικιά σου κόπια με format.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

α) Πόσο χώρο κερδίζω τελικά αν κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows;

β) Το μηχάνημα πάει τελικά πιο γρήγορα με καθαρή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

α) Πόσο χώρο κερδίζω τελικά αν κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows;

β) Το μηχάνημα πάει τελικά πιο γρήγορα με καθαρή εγκατάσταση;

 

Αν διαγραψεις το recovery partition αφού το μεταφερεις σε κανα micro sd η USB flash των 8gb θα κερδίσεις ενα 5gb στάνταρ.

Επίσης ενώνοντας όλα τα partition σε ενα ενιαίο διαγράφοντας οτι εχει κάνει η Toshiba συν απαλλαγμένο απο το bloatware επίσης θα κερδίσεις επιπλέον χώρο.

Ελαφρώς πιο γρήγορα θα πηγαίνει με format και καθαρή εγκατάσταση.

Η διαδικασία περιγράφετε στις πιο πίσω σελίδες.

Post 505

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

 

Office δίνει όπως το asus t100 ή όχι??

Εννοείται δίνεται κανονικά το office.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από το you. Πρώτο ξενέρωμα, καμμένο pixel. Απορία, φωτάκι έχει όταν φορτίζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πηγα να βαλω την καμερα και κολλησε το ταμπλετ....μαυρη οθονη και δεν δουλευει τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος να κανω επανεκκινηση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από το you. Πρώτο ξενέρωμα, καμμένο pixel. Απορία, φωτάκι έχει όταν φορτίζει?

 

 

Και το δικό μου είχε. Θα το πας πίσω και θα στο αλλάξουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πηγα να βαλω την καμερα και κολλησε το ταμπλετ....μαυρη οθονη και δεν δουλευει τιποτα. υπαρχει καποιος τροπος να κανω επανεκκινηση;

Αν κρατήσεις παρατεταμένο το power?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από το you. Πρώτο ξενέρωμα, καμμένο pixel. Απορία, φωτάκι έχει όταν φορτίζει?

 

Έχει φωτάκι.

Εγώ θα ήθελα λίγη ταχύτητα ακόμη......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειτε παρατεταγμένα το power για κανα 10-15 δευτερόλεπτα ειτε συνδυασμό με volume up η down και θα στρώσει.

Πρώτου άρχισετε να ασχολείστε με την συσκευη κάντε όλα τα windows update που ειναι μπόλικα μπόλικα μετά drivers/bios update όπου για τους drivers θα τις κατεβάσετε απο Lenovo η Asus site απο τα δικά τους αντιστοιχα Bay Trail tablet αν δεν υπάρχουν οι τελευταίες εκδόσεις απο την Toshiba.

 

Κοιτάξτε 1 σελίδα πίσω με τα link των Asus και Lenovo.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν πιέζεται το bezel προς τα κάτω, τρίζει??

Το δικό μου (και το πρώτο και το δεύτερο) έτριζαν πολύ....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...