Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραθετω φωτο με χρηση μπαταριας,το ραδιοφωνο ανοιχτο 10 ωρς τουλαχιστον,λιγες κλησεις,κανεα μισαωρο ιντερνετ με 2g.εχω την neatrom v7.4.βεβαια στο σπιτι με wifi και youtube πεφτει ταχιστα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ,την είχα περάσει ήδη.:D

 

η ρομ αυτη στο πληκτρολογιο μυνηματων εχει ξεχωριστα τους αριθμους επανω απο τα γραμματα?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η ρομ αυτη στο πληκτρολογιο μυνηματων εχει ξεχωριστα τους αριθμους επανω απο τα γραμματα?

 

Μπορείς να επιλέξεις ποιο πληκτρολόγιο θες κατά την εγκατάσταση.εγώ έχω βάλει το στοκ της sammy.

Μα να μην μπορώ με τίποτα να πιάσω καλά νούμερα στην Οθόνη

με archi και boefla πλέον

http://i59.tinypic.com/2mz9mpw.jpg

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει η μπαταρία παιδιά? 2 μέρες το έχω έκανα root κατευθείαν και έβαλα greenify το πρωί στις 7 το έβγαλα τώρα μετά από 10+ ώρες έχω 70%

Έσβησα αρκετά με το titanium backup και όλα τα άλλα τα έχω παγωμένα με το greenify.

Το βλέπω ότι καλά πάει και το δουλεύω και πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Samsung galaxy s3. Εδώ και λίγο καιρό έχω τεράστιο πρόβλημα, φορτίζει ελάχιστα. Στην αρχή απλά άλλαξα φορτιστή (έχω τον αυθεντικό Samsung με usb καλώδιο) δοκίμασα άλλο φορτιστή αλλά δεν γινόταν κάτι. Δοκίμασα να το φορτίσω κλειστό, πάλι τίποτα (τώρα τελευταία μάλιστα όταν το έχω κλειστό και το φορτίζω ανοιγοκλείνει μόνο του). Δοκίμασα να το φορτίσω από τον υπολογιστή, για κάποιο διάστημα φόρτιζε (αν και αργά κι από εκεί) αλλά πλέον ούτε από τον υπολογιστή φορτίζει. Μπορεί να το έχω 6-7 ώρες συνδεδεμένο κι απλά να μην πέσει η μπαταρία κι άλλο. Φύσηξα την υποδοχή μήπως είχε μαζευτεί σκόνη αλλά καμία αλλαγή. Πήρα καινούργια μπαταρία και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Η εγγύηση του κινητού λήγει τον Αύγουστο αλλά το πήρα από Ελλάδα και σπουδάζω εξωτερικό οπότε μέχρι να έρθω Ελλάδα πάλι πρέπει να βρω μια προσωρινή άλλη λύση. Καμιά ιδέα με το τι παίζει ακριβώς;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και λίγο καιρό έχω τεράστιο πρόβλημα, φορτίζει ελάχιστα. Στην αρχή απλά άλλαξα φορτιστή (έχω τον αυθεντικό Samsung με usb καλώδιο) δοκίμασα άλλο φορτιστή αλλά δεν γινόταν κάτι. Δοκίμασα να το φορτίσω κλειστό, πάλι τίποτα (τώρα τελευταία μάλιστα όταν το έχω κλειστό και το φορτίζω ανοιγοκλείνει μόνο του). Δοκίμασα να το φορτίσω από τον υπολογιστή, για κάποιο διάστημα φόρτιζε (αν και αργά κι από εκεί) αλλά πλέον ούτε από τον υπολογιστή φορτίζει. Μπορεί να το έχω 6-7 ώρες συνδεδεμένο κι απλά να μην πέσει η μπαταρία κι άλλο. Φύσηξα την υποδοχή μήπως είχε μαζευτεί σκόνη αλλά καμία αλλαγή. Πήρα καινούργια μπαταρία και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Η εγγύηση του κινητού λήγει τον Αύγουστο αλλά το πήρα από Ελλάδα και σπουδάζω εξωτερικό οπότε μέχρι να έρθω Ελλάδα πάλι πρέπει να βρω μια προσωρινή άλλη λύση. Καμιά ιδέα με το τι παίζει ακριβώς;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων!!

 

Για να σε κάνει τέτοια ακόμα και κλειστό δεν είναι από λειτουργικό.

Φορτιστή άλλαξες άρα ούτε αυτό.

Μπαταρία άλλαξες άρα ούτε.

Οπότε μητρική μου φαίνεται η πρόβλημα στο USB port.

Φυσικά δοκίμασε κι έναν 3ο φορτιστή ίσως και αλλάξει κάτι. Αλλιώς στο service.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα παιδια! Την τελευταια βδομαδα αντιμετωπιζω ενα προβλημα: Καθε φορα που ανοιγω wifi/δεδομενα μετα απο κανα δυο λεπτα η οθονη του κινητου τρεμοπαιζει, μου βγαζει σηματακι οτι δεν υπαρχει καθολου σημα και μετα κολλαει τελειως και συνηθως κανει επανεκκινηση μονο του (αν δεν το κανω εγω). Μολις ανοιξει το κινητο η μπαταρια εχει πεσει στο 1-2%, ενω μπορει να ηταν φουλ πριν. Το θεμα ειναι οτι αυτο το πραγμα γινεται μονο οταν συνδεομαι ιντερνετ. Παιζει να φταιει η μπαταρια μονο; Να σημειωσω οτι δεν το εχω 'πειραξει' γιατι ειμαι ψιλοασχετη με αυτα.

 

ΥΓ συγγνωμη αν ειμαι σε λαθος topic

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα ειναι.. 2 χρονων ειναι σχεδον, δεν την εχω αλλαξει
Σύνδεσε το στο φορτιστή και κοίταξε αν συνεχίζει να στο κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Την τελευταια βδομαδα αντιμετωπιζω ενα προβλημα: Καθε φορα που ανοιγω wifi/δεδομενα μετα απο κανα δυο λεπτα η οθονη του κινητου τρεμοπαιζει, μου βγαζει σηματακι οτι δεν υπαρχει καθολου σημα και μετα κολλαει τελειως και συνηθως κανει επανεκκινηση μονο του (αν δεν το κανω εγω). Μολις ανοιξει το κινητο η μπαταρια εχει πεσει στο 1-2%, ενω μπορει να ηταν φουλ πριν. Το θεμα ειναι οτι αυτο το πραγμα γινεται μονο οταν συνδεομαι ιντερνετ. Παιζει να φταιει η μπαταρια μονο; Να σημειωσω οτι δεν το εχω 'πειραξει' γιατι ειμαι ψιλοασχετη με αυτα.

 

ΥΓ συγγνωμη αν ειμαι σε λαθος topic

 

το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζω και γω.Υποψιαζομαι για μπαταρια αλλα δεν ειμαι σιγουρος .Η μπαταρια παντως δεν ειναι φουσκωμενη .Το κινητο το εχω(σαν δευτερο πλεον)2.5χρονια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ελεγα..δεν το κανει οταν ειναι συνδεδεμενο!

Πας για μπαταρία :) (φθηνή είναι)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγόρασα μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα, διπλάσια της προηγούμενης.

Θα πρέπει να γίνει καλιμπράρισμα με μία εφαρμογή, ή το ίδιο το κινητό την αναγνωρίζει αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Τοποθετήθηκε νέα μπαταρία σήμερα.

Έγινε πλήρης φόρτιση.Θα αφαιρεθεί και η εφαρμογή του Messanger καθώς καταναλώνει μεγάλο ποσοστό μπαταρίας.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...