Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικα πρεπει να βγαζει απο 19000 μεχρι 22000 πανω κατω

 

Εμένα με την multi απο minideal, το έβαλα πριν αρχισω να βαζω αλλες εφαρμογες μου εβγαλε 21499.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά η multi language των Κινέζων έχει ψιλοθεματακια. Με κυριότερο την μπαταρία.

Εγώ θα περιμένω των παιδιών απο την miui όταν είναι έτοιμη και stable. Δεν υπάρχει λογος να πειραματιζομαστε με beta.

Αν το ξαναεπαιρνα θα το έπαιρνα Αγγλο κινέζικα και χωρίς Κινεζοroot. Έτσι κι ;αλλιώς και τα δυο σε λιγο καιρο θα τα βαζεις μονος καλυτερα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η multi language των Κινέζων έχει ψιλοθεματακια. Με κυριότερο την μπαταρία.

Εγώ θα περιμένω των παιδιών απο την miui όταν είναι έτοιμη και stable. Δεν υπάρχει λογος να πειραματιζομαστε με beta.

Αν το ξαναεπαιρνα θα το έπαιρνα Αγγλο κινέζικα και χωρίς Κινεζοroot. Έτσι κι ;αλλιώς και τα δυο σε λιγο καιρο θα τα βαζεις μονος καλυτερα

 

Δεν μπορεις να περασεις την αγγλοκινεζικη πανω απο τη μουλτι ή να τα βγαλεις ολα και να περασεις τη αγγλοκινεζικη καθαρη ;

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες έρχεται περίπου;

Από 21 μαίου δεν έχει αλλάξει το status.

Το παρήγγειλα στις 19/5

 

Μην αγχώνεσαι, το κινητό σου κατά πάσα πιθανότητα είναι ήδη στην Ελλάδα απλά δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο. 'Οταν πλέον το δεις εδώ, σε μια μέρα θα το έχεις στα χέρια σου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα πρεπει να βγαζει απο 19000 μεχρι 22000 πανω κατω

 

Λογικό είναι, αφού το κάθε κατάστημα χρησιμοποιεί την δική του ρομ.

Στο δικό μου πχ, έχω μέχρι τώρα 4 διαφορετικές βαθμολογίες. Μια μάλιστα μου έδειξε 11.000. Προφανώς δεν είχε περαστεί σωστά η ρομ.

Πάντως η βαθμολογία του κυμαίνεται στα 20+ (αν και εμένα μου έβγαλε μέχρι 19900) .

 

Σε αυτό παίζουν ρόλο πολλά πράγματα. Το σκορ που θα βγαλεις δεν ειναι παντα σταθερο. Μπορει να ευθυνονται τα προγραμματα π τρεχεις απο πισω, ακομα και η ιδια η ρομ. Το σκορ κυμαινεται απο 18.500 π εγραψες μεχρι και 21.500. Οσο για το site που ειδες να εχει 13.000 τοτε αυτο ειναι για το πρωτο το hongmi και οχι το 1s.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

αφού κυμαίνεται στα 20k+ πιστεύω ότι θα είναι καλό και λέω να το παραγγείλω αφού το iNew V3 μου τα "έφτυσε".

Θέλω να το πάρω από MiniDeal αλλά δεν έχει επιλογή χρώματος και έλεγα να το πάρω σε λευκό...

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να περασεις την αγγλοκινεζικη πανω απο τη μουλτι ή να τα βγαλεις ολα και να περασεις τη αγγλοκινεζικη καθαρη ;

 

Μπορω αλλα θα περιμενω λιγο μεχρι να βγει η καλη.

Εχει κολησει 2 φορες στον browser και χρειαστηκε να βγει η μπαταρια για να επανελθει. Μαλλον κατι παιζει με το root.

Η κινεζοπειραγμενη rom μαλλον ειναι πιο μαπα απο ποτε.

Παρ'ολα αυτα το κινητο ειναι πολυ δυνατο

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

αφού κυμαίνεται στα 20k+ πιστεύω ότι θα είναι καλό και λέω να το παραγγείλω αφού το iNew V3 μου τα "έφτυσε".

Θέλω να το πάρω από MiniDeal αλλά δεν έχει επιλογή χρώματος και έλεγα να το πάρω σε λευκό...

 

Πάρε το απο δω φιλε μου. http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-1s-smartphone-red-rice-1s-msm8228-quad-core-1-6ghz-miui-v5-1g-ram-8g-rom-4-7-inch-hd-screen-3g-wcdma-grey.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παραγειλει από εκεί από της 13 του μηνός, από της 15 λέει κλείσιμο από ips..Το έχει κάποιος παραλάβει από της 15 του μηνός παραγγελεία και μετά από vickmall?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παραγειλει από εκεί από της 13 του μηνός, από της 15 λέει κλείσιμο από ips..Το έχει κάποιος παραλάβει από της 15 του μηνός παραγγελεία και μετά από vickmall?

Και μενα τα ιδια ακριβως φιλε μου. Υπομονη. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που έχει δοκιμάσει αν παίζει κανένα από το παρακάτω προγράμματα στο 1s ή σε κάποιο άλλο miui κινητό; (viber, csipsimple, sipdroid);

 

Σε ένα red rice Που είχα δοκιμάσει δεν έπαιζαν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που έχει δοκιμάσει αν παίζει κανένα από το παρακάτω προγράμματα στο 1s ή σε κάποιο άλλο miui κινητό; (viber, csipsimple, sipdroid);

 

Σε ένα red rice Που είχα δοκιμάσει δεν έπαιζαν.

 

Το red rice που έχω παίζει άψογα το viber

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος bluetooth handsfree με την συσκευή ;

Σε μένα έχει πάρα πολύ μικρή εμβέλεια, μόλις απομακρύνομαι πάνω από περίπου 3 μέτρα από την συσκευή αρχίζω και χάνω τον ήχο.

Με το ίδιο bluetooth (Samsung HM3300) στις προηγούμενες συσκευές που το είχα συνδεδεμένο, ένα Samsung GT-B2710 και HTC Touch Pro είχε πολύ καλή εμβέλεια, πάνω από 10 μέτρα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

αφού κυμαίνεται στα 20k+ πιστεύω ότι θα είναι καλό και λέω να το παραγγείλω αφού το iNew V3 μου τα "έφτυσε".

Θέλω να το πάρω από MiniDeal αλλά δεν έχει επιλογή χρώματος και έλεγα να το πάρω σε λευκό...

 

Εδώ η λευκή έκδοση του 1s απο το Minideal.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παραγειλει από εκεί από της 13 του μηνός, από της 15 λέει κλείσιμο από ips..Το έχει κάποιος παραλάβει από της 15 του μηνός παραγγελεία και μετά από vickmall?

 

Να το περιμένεις από μέρα σε μέρα... Μόλις γράψει "ΚΔ Αεροδρομίου" σε 1-2 μέρες θα είναι στα χέρια σου! Ενδιάμεσα δεν σου βγάζει κάποιο άλλο status.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

MIUI-JHCCNBD24.0-GTV-3.8-4.3

Την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις ;

Υπάρχει καμία αξιοσημείωτη διαφορά, βελτίωση από την προηγούμενη 3.5 ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ βλακοΚινεζοι εχουν βγαλει και τον updater της MIUI, για να μην κανεις κανενα θπδατε και brinkαρουμε το κινητο.

Υπαρχουν αλλα μεσα βεβαια για να βαλεις rom , αλλα ετσι για να λεμε. Τι καταστροφη ειναι αυτοι ρε??

Αραγε θα βγει Androiod Kit Kat Και οχι miui για το κινητο, απο developers προφανως?? Βλεπουμε

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

MIUI-JHCCNBD24.0-GTV-3.8-4.3

Την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις ;

Υπάρχει καμία αξιοσημείωτη διαφορά, βελτίωση από την προηγούμενη 3.5 ;

 

Την χρησιμοποιώ εδώ και δύο μέρες. Δεν έχω αντιμετώπιση κάποιο πρόβλημα ούτε παρατήρησα κάποια συγκεκριμένη διάφορα με την 3.5 Διαφορά είδα μονο στο antutu που από 19100 ανέβηκε στο 19900 με τις ίδιες εφαρμογές. Πάντως περιμένω την 3.9 όπου λένε έχουν γίνει κάποιες διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιώ εδώ και δύο μέρες. Δεν έχω αντιμετώπιση κάποιο πρόβλημα ούτε παρατήρησα κάποια συγκεκριμένη διάφορα με την 3.5 Διαφορά είδα μονο στο antutu που από 19100 ανέβηκε στο 19900 με τις ίδιες εφαρμογές. Πάντως περιμένω την 3.9 όπου λένε έχουν γίνει κάποιες διορθώσεις.

 

Πρεπει να εχουν παρει την official 24.0 που κυκλοφορει και να εκαναν καποιες μικρες διορθωσεις. Την εχουν βγαλει και οι Αγγλοι.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που έχει δοκιμάσει αν παίζει κανένα από το παρακάτω προγράμματα στο 1s ή σε κάποιο άλλο miui κινητό; (viber, csipsimple, sipdroid);

 

Σε ένα red rice Που είχα δοκιμάσει δεν έπαιζαν.

 

για το Viber σε Μi2s / Mi2A / Hongmi παιζει αψογα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει ένας οδηγός για να περάσουμε ρομ στην εσωτερική μνήμη του κινητού και όχι στην εξωτερική sd?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επειδη εφαγα αρκετη ωρα με το θεμα update μεσω mirecovery σας παραθετω τα εξης.

Καταρχην ειχα multi root απο to2c. Χωρις updater σαν app μεσα στο κινητο (το βγαζουν οπως λεω και πιο πανω), αρα αλλος τροπος mirecovery.

Κατεβαζω την 3.8 απο miui.gr κανω rename στο αρχειο σε update.zip 'υποχρεωτικα' το βαζω σε μια sd αδεια και ημουν ετοιμος.

Volume up και power, μπαινει στο mirecovery επιλεγω Αγγλικα και ξεκιναω.

Παω wipe και reset και κανω ολα τα wipe και τα delete. Ολα μια χαρα. Παω να κανω update και ερχεται ενα ωραιο μηνυμα can't find update.zip. please rename μπλα μπλα.

Αρχησαμε λεω, αλλαζω καρτες αλλαζω μεγεθοι αλλαχω classεις τιποτα. Μετα απο ενα reboot ξαναπερασε την ρομ των Κινεζων αυτη που μου ειχε ερθει.

Παμε για διαβασμα λεω. στο νετ λοιπον και επειτα απο πολυ ψαξιμο ελεγε ενας βαλτε το update.zip ενω εχετε την καρτα στο κινητο και οχι βγαζοντας την και τοποθετωντας την μεσω adapter στον υπολογιστη. Αυτο και εκανα λοιπον και επαιξε αλλα πως. Δεν κανεις καθολου wipe και delete. Αν τα κανεις παλι δεν βρισκει το αρχειο στην καρτα ενω αυτο υπαρχει κανονικα.

ειπαμε λοιπον περναμε ενω το κινητο παιζει το αρχειο στην SD. Ξεκιναμε mirecovery και κατευθειαν install update. Μετα αν θελετε κανετε wipe γιατι εχειπερασει την νεα.

Αυτον τον οδηγο επειτα δεν θα τον χρειαστειτε γιατι υπαρχει το updater μεσα στο κινητο που κανειτην ζωη σας πιο ευκολη.

Προφανως για ολα τα παραπανω φταει το mirecovery, αλλα λιγο μας ενδιαφερει εφοσον βρηκαμε λυση.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επειδη εφαγα αρκετη ωρα με το θεμα update μεσω mirecovery σας παραθετω τα εξης.

Καταρχην ειχα multi root απο to2c. Χωρις updater σαν app μεσα στο κινητο, αρα αλλος τροπος mirecovery.

Κατεβαζω την 3.8 απο miui.gr κανω rename στο αρχειο σε update.zip 'υποχρεωτικα' το βαζω σε μια sd αδεια και ημουν ετοιμος.

Volume up και power, μπαινει στο mirecovery επιλεγω Αγγλικα και ξεκιναω.

Παω wipe και reset και κανω ολα τα wipe και τα delete. Ολα μια χαρα. Παω να κανω update και ερχεται ενα ωραιο μηνυμα can't find update.zip. please rename μπλα μπλα.

Αρχησαμε λεω, αλλαζω καρτες αλλαζω μεγεθοι αλλαχω classεις τιποτα. Μετα απο ενα reboot ξαναπερασε την ρομ των Κινεζων αυτη που μου ειχε ερθει.

Παμε για διαβασμα λεω. στο νετ λοιπον και επειτα απο πολυ ψαξιμο ελεγε ενας βαλτε το update.zip ενω εχετε την καρτα στο κινητο και οχι βγαζοντας την και τοποθετωντας την μεσω adaptor στον υπολογιστη. Αυτο και εκανα λοιπον και επαιξε αλλα πως. Δεν κανεις καθολου wipe και delete. Αν τα κανεις παλι δεν βρισκει το αρχειο στην καρτα ενω αυτο υπαρχει κανονικα.

ειπαμε λοιπον περναμε ενω το κινητο παιζει το αρχειο στην SD. Ξεκιναμε mirecovery και κατευθειαν install update. Μετα αν θελετε κανετε wipe γιατι εχειπερασει την νεα.

Αυτον τον οδηγο επειτα δεν θα τον χρειαστητε γιατι υπαρχει το updater μεσα στο κινητο που κανειτην ζωη σας πιο ευκολη.

Προφανως για ολα τα παραπανω φταει το mirecovery, αλλα λιγο μας ενδιαφερει εφοσον βρηκαμε λυση.

Nαι αλλά δεν είναι ροοτ με τά πως το κάνουμε ροοτ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...