Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια δικια μου ειναι η συσκευη απλα δεν μπορουσα να μπω πριν και μιλησε ο φιλος για εμενα ..πραγματι εμφανιζει αυτες τις κοκκινες κουκιδες σε τερμα φωτισμο(δεν το ειχα πανω απο 50%) και αρχικα μονο σε αυτο το φοντο και θεωρησα οτι ισως ειναι παιχνιδι της εικονας σε ανοιχτοχρωμες εικονες δεν εχει θεμα και το σκρινσοτ πιο πανω με το συγκεκριμενο φοντο αλλα και με αλλα ειναι ακριβως οπως το βλεπετε δεν εχει θεμα που ειναι σκρινσοτ ετσι φαινεται..γιαυτο και τραβηξαμε φοτο στις σκουροχρωμες

 

στις υπολοιπες φοτο μου το εμφανισε τωρα πχ μαλλια και λοιπα...οποτε ηταν αρχικα στην μια φοτο του κινητου και αυτο σε 100% φωτεινοτητα(χαζομαρα μου να το προσπερασω,αν και πουθενα αλλου δεν ειχε θεμα)

 

 

Τωρα θεσσαλονικη που μενω γνωριζετε αν υπαρχει service ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαζος που επαθε κατι και το ρώτησε; για χαλαρωστε εδώ μεσα ελεος ολοι οι φωστήρες!!

Αφού το παραδέχτηκε κι ο ίδιος:

χαζομαρα μου να το προσπερασω

 

Κι εγώ αν έκανα παρόμοια βλακεία και δεν το έκανα αντικατάσταση από την αρχή θα θεωρούσα τον εαυτό μου χαζό μετά. Μπορεί ο άνθρωπος να είναι ο πιο έξυπνος στη γη αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση έκανε χαζομάρα. Τέλος πάντων, ό,τι έγινε έγινε. Εγώ πάντα με το που παίρνω κάτι (κυρίως τα smartphone που είναι και πανάκριβα) δοκιμάζω την πρώτη μέρα όλες τις λειτουργίες του για τυχόν πρόβλημα. Γιατί αν έχεις πρόβλημα και δεν ασχοληθείς να το λύσεις όσο έχεις περιθώρια για DOA, άντε μετά να βγάλεις άκρη με το service.

 

Ας πει πάντως κάποιος Θεσσαλονικιός αν υπάρχει service της LG εκεί να το πάει. Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό αλλά είναι από το 2009.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ενα τηλ στην lg στην Αθήνα να σας πει που είναι το κοντινότερο σας. Δεν μπορεί να μην έχει βόρεια Ελλάδα πουθενά

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδιαφερόμενος ας καλέσει στο 801 11 200 900 να κανονίσει για επισκευή. Η εταιρεία κανονίζει με κούριερ κ κανει παραλαβή-επισκευή-παράδοση.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδιαφερόμενος ας καλέσει στο 801 11 200 900 να κανονίσει για επισκευή. Η εταιρεία κανονίζει με κούριερ κ κανει παραλαβή-επισκευή-παράδοση.

 

όντως και εγώ απο Κομοτηνή έτσι ειχα κανει.δευτερα πηρα τηλ .τρίτη ήρθε το κουριερ και δευτέρα πρωί ήταν πάλι το κινητό σπίτι μου με αλλαγμένη οθονη.απο procordia κιόλας που ειναι κορυφή τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ απο Κομοτηνή έτσι ειχα κανει.δευτερα πηρα τηλ .τρίτη ήρθε το κουριερ και δευτέρα πρωί ήταν πάλι το κινητό σπίτι μου με αλλαγμένη οθονη.απο procordia κιόλας που ειναι κορυφή τα παιδια

 

Έλα ρε. Τούμπανο η φάση. Αχρείαστοι να είναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια αυριο ερχεται το κουριερ πραγματι πρεπει να ειναι οι καλυτεροι αλλα και παλι θα ανοιξουν την συσκευη ...τελος παντων βλεπουμε και ευχαριστω για το ενδιαφερον
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ και 3 ημέρες όταν ανοίγω την κάμερα του κινητού δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή για την εναλλαγή της μπροστινής κάμερας(έχει εξαφανιστεί).Με την Google Camera μετά την αναβάθμιση της δηλαδή μόλις πατάω μποστινή κάμερα μου βγάζει μήνυμα:σφάλμα φωτογραφικής μηχανής,δεν είναι δυνατή η σύνδεση.Εννοείτε ότι έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα δεν άλλαξε.Λέτε να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να διορθωθεί ή υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπροστινή κάμερα από μόνη της?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ και 3 ημέρες όταν ανοίγω την κάμερα του κινητού δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή για την εναλλαγή της μπροστινής κάμερας(έχει εξαφανιστεί).Με την Google Camera μετά την αναβάθμιση της δηλαδή μόλις πατάω μποστινή κάμερα μου βγάζει μήνυμα:σφάλμα φωτογραφικής μηχανής,δεν είναι δυνατή η σύνδεση.Εννοείτε ότι έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα δεν άλλαξε.Λέτε να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να διορθωθεί ή υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπροστινή κάμερα από μόνη της?

 

Για τη μπροστινή κάμερα πατάς τις τρεις τελίτσες εμφανίζεται το μενού. Τώρα για το κόλλημα εγώ θα έκανα κατάργηση ενημέρωση εγκατάστασης μέσω του play store ώστε να επαναφέρω τη παλιά εφαρμογή.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει ακριβώς τα βήματα που μου ανέφερες αλλά όπως είπα όταν πατάω τις τελίτσες και μου βγάζει την μπροστιμή κάμερα τότε μου βγάζει το σφάλμα σύνδεσης.Ενώ όταν κάνω κατάργηση ενημερωσης της εφαρμογης στο παλιό μενού δεν μου εμφανίζει καθόλου πλέον το εικονίδιο της μπροστινής κάμερας.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση: με ποιό πρόγραμμα μπορώ να παρω backup του κινητού; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο όπως το Kies της Samsung;
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση: με ποιό πρόγραμμα μπορώ να παρω backup του κινητού; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο όπως το Kies της Samsung;

Titanium backup.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι καλυτερο το mount h nexus media importer?

 

Αν έχεις root βάλε το stickmount που είναι και free.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις root βάλε το stickmount που είναι και free.

 

Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer δεν χρειάζεσαι τίποτα από τα 2. Πλέον υποστηρίζει OTG από μόνο του. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς ES File Explorer δεν χρειάζεσαι τίποτα από τα 2. Πλέον υποστηρίζει OTG από μόνο του. :)

 

Α ναι ??Δεν το ήξερα αυτό απλα το mount δεν λέει πουθενά για nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ??Δεν το ήξερα αυτό απλα το mount δεν λέει πουθενά για nexus 5

 

Ναι και βολεύει πολύ. Το stickmount είναι σπαστικό, πετάει συνέχεια μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ισχύει και αυτό.

Βασικά οι customs που έχω τελευταία το υποστηρίζουν από μόνες τους και δεν έχω περασμένο κανένα σχετικό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ισχύει και αυτό.

Βασικά οι customs που έχω τελευταία το υποστηρίζουν από μόνες τους και δεν έχω περασμένο κανένα σχετικό πρόγραμμα.

 

καλημερα απο καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με το g2 η χειροτερο γιατι σκεπτομε να το παρω αλλα δινο και μεγαλο βαρος στην καμερα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ και 3 ημέρες όταν ανοίγω την κάμερα του κινητού δεν μου εμφανίζει καθόλου την επιλογή για την εναλλαγή της μπροστινής κάμερας(έχει εξαφανιστεί).Με την Google Camera μετά την αναβάθμιση της δηλαδή μόλις πατάω μποστινή κάμερα μου βγάζει μήνυμα:σφάλμα φωτογραφικής μηχανής,δεν είναι δυνατή η σύνδεση.Εννοείτε ότι έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα δεν άλλαξε.Λέτε να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να διορθωθεί ή υπάρχει περίπτωση να έπαθε κάτι η μπροστινή κάμερα από μόνη της?

Ο Maxairo είχε το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν παρακολούθησα την εξέλιξη του προβλήματος, πως και αν λύθηκε.. Κάνε του ένα πμ

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο, όποτε λέει η αεροσυνοδος στο αεροπλάνο: "απενεργοποιείστε τις ηλεκτρονικές συσκευές σας όπως κινητά ή tablet και μετά την απογείωση βάλτε τα airplane Mode να το κάνετε" . Εγώ το είχα εξαρχής airplane αλλά δεν το έκλεισα όταν είπε και μετά για περίπου 8 ώρες αναβόσβηνε η οθόνη για 2 δεύτερα με διαφορά χρώματα σαν να ήταν σπασμένη κάθε μισό λεπτό όποτε το χρησιμοποιούσα. Αρχικά φρίκαρα αλλά του έκανα ένα reboot και έστρωσε.

 

Επίσης, πήγα public στο σύνταγμα και σύγκρινα το δικό μου (παρτίδα 310) με το demo εκεί το οποίο είναι καινούρια παρτίδα με μεγαλύτερες τρύπες και πιο σφιχτά πλήκτρα. Διαφορά δεν είδα καμιά απολύτως. Τι να πω, ίσως δεν είδα αρκετή ώρα και προσεχτικά.

 

Ο Maxairo είχε το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν παρακολούθησα την εξέλιξη του προβλήματος, πως και αν λύθηκε.. Κάνε του ένα πμ

Εμένα δε μου άνοιγε καν η εφαρμογή της κάμερας έτσι στο άκυρο. Για να φτιάξει είχα φλασάρει την κάμερα του jishnu από xda και δούλευε. Βέβαια πλέον τώρα έχω την καινούρια Google camera και δουλεύει κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ότι χάνει το σήμα σε μέρη που προηγούμενα τηλέφωνα μου δεν το έχαναν διορθώνεται κάπως;
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ότι χάνει το σήμα σε μέρη που προηγούμενα τηλέφωνα μου δεν το έχαναν διορθώνεται κάπως;

 

Τα προηγούμενα τηλέφωνα τι ήταν; όταν δε χρησιμοποιείς το 3g να το χεις μόνιμα στο 2g και να δεις αν το ξανακάνει.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...