Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εννοώ. Οι τιμές που έχεις είναι ίδιες με τις default άρα fast charge γιοκ :) placebo ήταν οι δύο ώρες. Επίσης το fast charge είναι μόνο για φόρτιση από usb υπολογιστή όχι από ac πρίζα. Και πάλι από 460 το πάει στο 1000 αν θυμάμαι καλά. Χωρίς παρεξήγηση έτσι κουβέντα κάνουμε.
νομίζω ότι θέλει 2 ώρες και 20-25 λεπτά για πλήρη φόρτιση.

Οπότε φόρτισε πιο γρήγορα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από 0-100.εσυ μίλησες για 18-100.δεν γίνεται να φορτίσει πιο γρήγορα ρε παιδί μου.αφου τραβάει το ίδιο ρεύμα δλδ 1.8a ανά ώρα όσο δλδ και η στοκ. Πως θα φορτίσει πιο γρήγορα?
Link to comment
Share on other sites

Placebo τόση ώρα το λέω. Πάντως και σε προηγούμενες συσκευές μου που είχα δοκιμάσει kernel με fast charge δουλειά δεν είχαν κάνει. Άσε που δεν δούλευε η σύνδεση με το pc αφού το έβλεπε σαν πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

Καθε ενα λεπτο και 10 δευτερα ανεβαινει 1% με τον φορτιστη στην πριζα(οχι με υπολογιστη).Αρα θελει κοντα 110 λεπτα για μια πληρη φορτιση.Αν ειναι κλειστο θελει ακομα λιγοτερο.Ειναι παρα πολυ καλος χρονος για τετοια μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ο civato τα πάει καλύτερα από τον lean.

Κάθε συσκευή δεν είναι ίδια για αυτό κάνουμε τις δοκιμές.

Έτρεξα καμιά δεκαριά τεστ με 2.8 mhz.

πέντε έξι επανεκκίνησης για να αλλάξω κουρτίνα (s5 γκρι είναι κορυφή).

Interactive δουλεύει σφαίρα και έχει καλή κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δοκιμαστε και τον aurora εγω τον εχω εδω και 3 μερες και εκτος οτι πεταει το κινητο δεν βλεπω να χαλαει ιδιαιτερη μπαταρια....Μην με ρωτησετε για ωρες οθονης γιατι δεν το κοιταω και τοσο συχνα....Αλλα για μενα αξιζει....;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μπαταρία μεγαλύτερη σε χωρητικότητα και ίδιο μέγεθος αυτή της συσκευής? Ποια? Κάποιο λινκ?
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να γινεται καμια αναφορα για τον omega κερνελ

 

σε συνδυασμο με την omega rom δειχνει ισως παραπανω απο καλος

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι νεος και ασχετος με το note 3 . το εχω εδώ και μερικες μερες στα χερια μου και εχω το εξης πρόβλημα, στις αρχες η μπαταρια μου κρατουσε 1,5 με 2 μερες και με ανοιχτω το wifi και ξαφνικα με τα χιλια ζορια μου κραταει μια μερα και με πολύ λιγοτερη ωρα ανοιχτω το wifi. οι μονες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ που εβαλα είναι κατι με το google και το knox που δεν ξερω και τι ακριβως κανει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι νεος και ασχετος με το note 3 . το εχω εδώ και μερικες μερες στα χερια μου και εχω το εξης πρόβλημα, στις αρχες η μπαταρια μου κρατουσε 1,5 με 2 μερες και με ανοιχτω το wifi και ξαφνικα με τα χιλια ζορια μου κραταει μια μερα και με πολύ λιγοτερη ωρα ανοιχτω το wifi. οι μονες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ που εβαλα είναι κατι με το google και το knox που δεν ξερω και τι ακριβως κανει.

 

Κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία. Δες στις ρυθμίσεις τι σου εμφανίζει με μεγαλύτερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να γινεται καμια αναφορα για τον omega κερνελ

 

σε συνδυασμο με την omega rom δειχνει ισως παραπανω απο καλος

 

Κάποιο λάθος έχει το γράφημα σου. Δε γίνεται να είσαι στο 100% για 1 ώρα, και από κάτω να γράφει κατανάλωση οθόνης 20%... 20% από τι; Του 0%; Και οι υπόλοιπες καταναλώσεις από που αντλούν το ποσοστό τους; Από κει που δεν υπάρχει;

Μην τα πιστεύετε αυτά...

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

χνοτε civato 2.0

με την ρύθμιση της φωτογραφίας νομίζω ότι έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Οθόνη πάντα -2 auto.

Link to comment
Share on other sites

με την ρύθμιση της φωτογραφίας νομίζω ότι έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Οθόνη πάντα -2 auto.

 

Φίλε μου μια άσχετη ερώτηση, για να βλεπεις με αυτη τη γραμματοσειρα και με αυτα τα μεγέθη το μενου εχεις αλλαξει τα dpi ε? Η υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Στα της μπαταριας εμενα μου βγαζει πρωτες εφαρμογές που τρώνε το task manager και το google+. Κουφο δε μου χει ξανασυμβεί και δεν ξερω τι φταίει. (σχεδον ιδια ποσοστα με οθονη και δεν ακουμπαω ποτε το google+)

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα ειδες ?? Ειδικα με τα reah ahead στα 512 και 1024
Ρε φίλε ο kernel δεν παίζεται τον έχω λιώσει, έτσι που σου λέω τα πάντα πετάνε.

Το ξέρω ότι φοβάσαι το OC αλλά σε δίνω εγγύηση ότι δεν παθαίνει τίποτα.

Το μοτέρ δουλεύει ρελαντί.

Link to comment
Share on other sites

Αν παθει κάτι παραγγέλνεις καινούριο απο Ιταλία :) ΧΑΧΑΧΑ. Θα αλλάξω τα read ahead , cpu δε πειράζω. Η μπαταρία δείχνει να πάει πολύ καλά τώρα ;) Ειμαι 1ημέρα και 16ώρες στο 50% με 3 ώρες οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Αν παθει κάτι παραγγέλνεις καινούριο απο Ιταλία :) ΧΑΧΑΧΑ. Θα αλλάξω τα read ahead , cpu δε πειράζω. Η μπαταρία δείχνει να πάει πολύ καλά τώρα ;) Ειμαι 1ημέρα και 16ώρες στο 50% με 3 ώρες οθόνη.
πρέπει να είσαι ο μοναδικός στον πλανήτη που είναι root και δεν κάνει OC:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...