Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μόνο αυτό!!Ούτε 3G/Data ούτε τίποτα...:wacko:

 

Δοκιμασες να κανεις factory reset και να μην βαλεις καμια εφαρμογη για να παρακολουθησεις την συμπεριφορα του;

Αν στο κανει κι αδειο τοτε καποιο προβλημα εχει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις factory reset και να μην βαλεις καμια εφαρμογη για να παρακολουθησεις την συμπεριφορα του;

Αν στο κανει κι αδειο τοτε καποιο προβλημα εχει.

Μετά από factory reset παρατηρώ ότι δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.Βάζω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και όλα καλά.Μετά όμως από κάποιο διάστημα ξεκινάνε τα παρατράγουδα :p Από εφαρμογές δοκιμάζω διάφορα παιχνίδια (με καλά reviews) και όταν δεν μου αρέσουν τα σβήνω.Και τώρα δεν έχω κανένα παιχνίδι μέσα.Η λιγότερο δημοφιλής εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι το Contacts+.Θα το αδείασω σήμερα από μπαταρία θα κάνω και ένα restart να δω μπας και στρώσει.Αλλά ρε παιδιά δεν είναι κατάσταση αυτή.Είμαι πολύ προσεκτικός με την μπαταρία.3G μόνο όταν χρειάζομαι,προσέχω τι κάνω εγκατάσταση και γενικά δεν το λιώνω στην χρήση.Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..:(

Link to comment
Share on other sites

Μετά από factory reset παρατηρώ ότι δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.Βάζω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και όλα καλά.Μετά όμως από κάποιο διάστημα ξεκινάνε τα παρατράγουδα :p Από εφαρμογές δοκιμάζω διάφορα παιχνίδια (με καλά reviews) και όταν δεν μου αρέσουν τα σβήνω.Και τώρα δεν έχω κανένα παιχνίδι μέσα.Η λιγότερο δημοφιλής εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι το Contacts+.Θα το αδείασω σήμερα από μπαταρία θα κάνω και ένα restart να δω μπας και στρώσει.Αλλά ρε παιδιά δεν είναι κατάσταση αυτή.Είμαι πολύ προσεκτικός με την μπαταρία.3G μόνο όταν χρειάζομαι,προσέχω τι κάνω εγκατάσταση και γενικά δεν το λιώνω στην χρήση.Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..:(

 

Πολλα παιχνιδια τρεχουν στο background και τραβανε γενικα πολλη μπαταρια ! Δεν εχει να κανει με το ποσο καλες κριτικες ! Σιγουρα φταιει καποια εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κανεις;Καποια εφαρμογη σου κανει την ζημια.Προσπαθησε να βρεις ποια ειναι,απεγκατεστησε την και θα λυθει το προβλημα.

Το κινητο εχει αρκετα καλη διαχειριση μπαταριας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει εφαρμογή.Μιλάμε για FB,twitter,soundhound,flipboard,handcent sms,mx player,es explorer,poweramp και γενικά τις κλασσικές εφαρμογές.

 

Για τσέκαρε poweramp και handcent αν εμφανιζονται στην λιστα με την καταναλωση. Το poweramp ειναι λιγο "πεινασμενη" εφαρμογη παρόλα αυτά κορυφαια!! Για sms βαλε το 8sms που ειναι πολυ κοντα στην στοκ εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε poweramp και handcent αν εμφανιζονται στην λιστα με την καταναλωση. Το poweramp ειναι λιγο "πεινασμενη" εφαρμογη παρόλα αυτά κορυφαια!! Για sms βαλε το 8sms που ειναι πολυ κοντα στην στοκ εφαρμογή.

Στην λίστα με την κατανάλωση δείχνει πρώτα τις κλήσεις και μετά δεν δείχνει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή γιατί πολύ απλά από χθες που το φόρτισα μέχρι και σήμερα δεν έχω κάνει τίποτα. :p :p Θα δοκιμάσω το 8sms να δουμε μηπως αλλάξει κάτι.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει εφαρμογή.Μιλάμε για FB,twitter,soundhound,flipboard,handcent sms,mx player,es explorer,poweramp και γενικά τις κλασσικές εφαρμογές.

 

Φιλε μου το ιδιο θεμα εχω και εγω εδω και καιρο. Εχω ερθει σε τηλ.επικοινωνια με το support της μοτορολα στην Ελλαδα και μου ζητησαν να το εχω σε ασφαλη λειτουργια για μερικες ημερες ωστε να παρακολουθησουν την συμπεριφορα του μεσω IMEI. Παντως εχω παρατηρησει οτι οι players γενικα μου τρωνε πολυ μπαταρια. Σιγουρα κατι τρεχει με τη διαχειρηση της μπαταριας διοτι οταν το αδειαζω ολα ειναι φυσιολογικα. Θα σε ενημερωσω για το τι θα μου απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έιμαι και εγώ κάτοχος του moto g εδω και 2 εβδομάδες περίπου. Έχω το 16άρι και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εκτός απο το πρόβλημα με την ποιότητα ήχου κλήσης. Αντικατέστησα την πρώτη συσκευή με άλλη αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πολύς κόσμος παραπονιέται για αυτό (https://forums.motorola.com/posts/e4bf86edc1?page=5) και δυστυχώς δεν βλέπω λύση. Το τρίξιμο-παραμόρφωση είναι πολύ έντονο σε σημείο που με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Δεν ξέρω εάν έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα, αλλά εγώ είμαι πεπεισμένος οτι είναι θέμα software (εάν δείτε στο forum που παρέθεσα, η moto το έχει παραδεχτεί και ετοιμάζει update, σύμφωνα με αυτά που αναφέρουν χρήστες). Πάντως η ποιότητα κλήσης βελτιώνεται θεαματικά αν το γυρίσεις απο 3G σε 2G.

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ιδιο θεμα εχω και εγω εδω και καιρο. Εχω ερθει σε τηλ.επικοινωνια με το support της μοτορολα στην Ελλαδα και μου ζητησαν να το εχω σε ασφαλη λειτουργια για μερικες ημερες ωστε να παρακολουθησουν την συμπεριφορα του μεσω IMEI. Παντως εχω παρατηρησει οτι οι players γενικα μου τρωνε πολυ μπαταρια. Σιγουρα κατι τρεχει με τη διαχειρηση της μπαταριας διοτι οταν το αδειαζω ολα ειναι φυσιολογικα. Θα σε ενημερωσω για το τι θα μου απαντησουν.

Ωραιος !!Περιμενω αποτελεσματα :P Παντως δεν χρησιμοποιω καθολου τους Players.Απλα τους εχω σε περιπτωση που τους χρειαστω...Αυτο ειναι το σπαστικο.Οτι δεν εχω τρεξει καμια εφαρμογη και εγινε αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ομολογω πως εχω παθει πλακα με την αυτονομια του.Δεν το περιμενα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

το screen protector έχει πιάσει κάτι ψηλές ίνες σαν τρίχες από κάτω. υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει καμία γρατζουνιά στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έιμαι και εγώ κάτοχος του moto g εδω και 2 εβδομάδες περίπου. Έχω το 16άρι και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εκτός απο το πρόβλημα με την ποιότητα ήχου κλήσης. Αντικατέστησα την πρώτη συσκευή με άλλη αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πολύς κόσμος παραπονιέται για αυτό (https://forums.motorola.com/posts/e4bf86edc1?page=5) και δυστυχώς δεν βλέπω λύση. Το τρίξιμο-παραμόρφωση είναι πολύ έντονο σε σημείο που με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Δεν ξέρω εάν έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα, αλλά εγώ είμαι πεπεισμένος οτι είναι θέμα software (εάν δείτε στο forum που παρέθεσα, η moto το έχει παραδεχτεί και ετοιμάζει update, σύμφωνα με αυτά που αναφέρουν χρήστες). Πάντως η ποιότητα κλήσης βελτιώνεται θεαματικά αν το γυρίσεις απο 3G σε 2G.

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

 

Αυτη η παραμορφωση οταν μιλας με 3G πιστευω ειναι σε ολα τα κινητα λογω λογισμικού δε φταιει η συσκευη σε κατι και οπως λες θα το φτιαξουν λενε στη μοτορολα οταν βγει το επομενο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το screen protector έχει πιάσει κάτι ψηλές ίνες σαν τρίχες από κάτω. υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει καμία γρατζουνιά στην οθόνη;

Δυσκολα να κανει γρατσουνια μια τρίχα απ τη στιγμή που η γκοριλα 3 ειναι πολυ ανθεκτικη οπως λενε. Τωρα για παν ενδεχομενο αν θες βαλε μια αλλη ζελατινα για να σαι σιγουρος 110%

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έιμαι και εγώ κάτοχος του moto g εδω και 2 εβδομάδες περίπου. Έχω το 16άρι και γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εκτός απο το πρόβλημα με την ποιότητα ήχου κλήσης. Αντικατέστησα την πρώτη συσκευή με άλλη αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πολύς κόσμος παραπονιέται για αυτό (https://forums.motorola.com/posts/e4bf86edc1?page=5) και δυστυχώς δεν βλέπω λύση. Το τρίξιμο-παραμόρφωση είναι πολύ έντονο σε σημείο που με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Δεν ξέρω εάν έχετε και εσείς αντίστοιχο πρόβλημα, αλλά εγώ είμαι πεπεισμένος οτι είναι θέμα software (εάν δείτε στο forum που παρέθεσα, η moto το έχει παραδεχτεί και ετοιμάζει update, σύμφωνα με αυτά που αναφέρουν χρήστες). Πάντως η ποιότητα κλήσης βελτιώνεται θεαματικά αν το γυρίσεις απο 3G σε 2G.

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

Φίλε δοκίμασε να κλείσεις τα audio effects από τις ρυθμίσεις και δες αν ο ήχος σου θα είναι καλύτερος σε εμένα υπήρξε αισθητή βελτίωση πάντως.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένα τα έχω. Το μόνο που βελτιώνει την κατάσταση είναι το 2G αλλά δεν το θεωρώ σαν λύση.

 

Αυτη η παραμορφωση οταν μιλας με 3G πιστευω ειναι σε ολα τα κινητα λογω λογισμικού δε φταιει η συσκευη σε κατι και οπως λες θα το φτιαξουν λενε στη μοτορολα οταν βγει το επομενο update.

 

Σε κανένα απο τα προηγούμενα 3g τηλέφωνα που είχα δεν αντιμετώπιζα αντίστοιχο πρόβλημα.

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένα τα έχω. Το μόνο που βελτιώνει την κατάσταση είναι το 2G αλλά δεν το θεωρώ σαν λύση.

 

 

 

Σε κανένα απο τα προηγούμενα 3g τηλέφωνα που είχα δεν αντιμετώπιζα αντίστοιχο πρόβλημα.

σε ολα τα μονο γ εννοουσα οχι σε ολα τα κινητα γενικα. σορρυ για την ασυνεννοησία

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Moto G LTE:

 

1. Θα υποστηρίζει τις ελληνικές μπάντες LTE;

2. Θα κυκλοφορήσει σε έκδοση 16 GB ή μόνο 8 GB;

3. Πιστεύετε ότι ενδεχόμενες χαμηλές πωλήσεις θα επηρεάσουν αρνητικά την υποστήριξη της συσκευής, επίσημη και ανεπίσημη, παρά την πολύ καλή υποστήριξη του non-LTE Moto G;

4. Θα έρθει στην Ελλάδα ή θα διατίθεται έστω επίσημα από τη Motorola μέσω του amazon.co.uk;

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι επίσημο ή εκ των έσω, ή μπορεί να κάνει κάποια εκτίμηση, ας με βοηθήσει, γιατί προσπαθώ να αποφασίσω στο αν αξίζει να περιμένω την LTE έκδοση.

Ευχαριστώ!

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

έχω αγοράσει αυτό

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00JVP21DE/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

 

 

ξέρει κανείς αν θα έχω μόνο 1 χρόνο εγγύηση από amazon.uk ή αν θα με καλύψει και η motorola ελλάς για το 2ο χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει τα ακουστικά hands free της Sony που ανέφερε κάποιος εδώ πιο πριν κι όποτε ακούω ραδιόφωνο ή μουσική είναι συνεχώς ανοιχτό το μικρόφωνο των hands free κι αν κινούμαι ακούγεται θόρυβος απ τα καλώδια. Πως κλείνω το μικρόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλαξε η boot screen. Εχει τη κλασσικα με τα τοποια που αλλαζουν σε σχημα Μ...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλαξε η boot screen. Εχει τη κλασσικα με τα τοποια που αλλαζουν σε σχημα Μ...

 

Αυτην με το χιονανθρωπο και τα κουνελακια εννοεις; αυτην που ντρεπεσαι να κυκλοφορήσεις στο κοσμο δηλαδη :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αυτην με το χιονανθρωπο και τα κουνελακια εννοεις; αυτην που ντρεπεσαι να κυκλοφορήσεις στο κοσμο δηλαδη :Ρ

 

Χαχαχα! Οχι την αλλαξανε αυτη. Βαλανε τη παλια με τα τοπια... Σε δουλεια να βρισκονται!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τι βελτιώσεις δίνει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...