Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν αναφερεστε στο θεμα με τον ηχο που κανει οταν γραφει video πριν λιγο καιρο το android police ειχε βγαλει το changelog της 4.4.3 και στα σχολια αναφερθηκε οτι υπηρχε fix. Θα δειξει.

 

 

Ναι ετσι ειδα και εγω αλλα θα δουμε αν βγει στις 23/5 που λενε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δωσε μας καμια πληροφορια παραπανω.....εισαι stock,root με custom rom?????:)

 

Είμαι καραstock! :-) Το μόνο που έχω κάνει είναι να το γυρίσω σε art γιατί έχω καλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης ιδιοκτήτης κ εγώ απο σήμερον! ;)

404 μαυρο 16αρι πολωνεζικο απο Kaizer.υπάρχει λίγο τζόγος στο power button αλλά δε με απασχολεί. Περαιτέρω λεπτομέρειες απο αύριο μόλις μεταφέρω δεδομένα κ backup απο το nexus 4

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης ιδιοκτήτης κ εγώ απο σήμερον! ;)

404 μαυρο 16αρι πολωνεζικο απο Kaizer.υπάρχει λίγο τζόγος στο power button αλλά δε με απασχολεί. Περαιτέρω λεπτομέρειες απο αύριο μόλις μεταφέρω δεδομένα κ backup απο το nexus 4

 

Mε το βινετο εχεις προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το art και το power λύθηκε. Έπρεπε απλά να το αφήσω 2 3 λεπτά αναμμένο μετά την αλλαγή για να πάρει μπρος :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια βοήθεια σχετικά με τα μηνύματα θα ήθελα. Αν και χρησιμοποιώ από σπάνια έως καθόλου την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, το τελευταίο διάστημα προέκυψε ανάγκη και γι' αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας. Εχω βάλει την εφαρμογή 8sms αφού με το Hangouts δεν "τρελάθηκα".

Εκανα τις ρυθμίσεις που ήθελα αλλά μόλις γράφω μήνυμα το "σπάει" στα δυο και στέλνει 2 μηνύματα.

Είναι θέμα ρύθμισης ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο, άλλη εφαρμογή ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια βοήθεια σχετικά με τα μηνύματα θα ήθελα. Αν και χρησιμοποιώ από σπάνια έως καθόλου την αποστολή γραπτών μηνυμάτων, το τελευταίο διάστημα προέκυψε ανάγκη και γι' αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας. Εχω βάλει την εφαρμογή 8sms αφού με το Hangouts δεν "τρελάθηκα".

Εκανα τις ρυθμίσεις που ήθελα αλλά μόλις γράφω μήνυμα το "σπάει" στα δυο και στέλνει 2 μηνύματα.

Είναι θέμα ρύθμισης ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο, άλλη εφαρμογή ας πούμε?

 

Πρέπει να απενεργοποιήσεις αυτό.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απενεργοποιήσεις αυτό.

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Να σου πω εγω τι έχω ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις που έδωσες.

Στην καθυστέρηση την έχω άμεση παράδοση

Αναφορές παράδοσης δεν το χω τικαρισμένο.

Always show character count τικαρισμένο.

Μετρητής χαρακτήρων που απομένουν ως το διαχωρισμό ..... τικαρισμένο

Αναφορές παράδοσης δεν το χω τικαρισμένο (δεν με ενδιαφέρει βασικά)

Ούτε τις αναφορές ανάγνωσης τικαρισμένο

Αυτόματη ανάκτηση τικαρισμένο

Τα υπόλοιπα δε νομίζω να είναι τόσο σημαντικά, αφού αφορούν ήχους ειδοποίησης, εμφάνιση κατά τη λήψη μηνυμάτων κ.α.

 

Το όριο που μου βγάζει όταν ενεργοποιώ τον μετρητή και πάω να γράψω νέο sms είναι 70.

 

Τί διάολο συμβαίνει. Εσύ πόσους χαρακτήρες στέλνεις σε ένα sms ?

 

edit: Και που απενεργοποίησα το μετρητή χαρακτήρων που απομένουν ως το διαχωρισμό.... πάλι 70 χαρακτήρες μου δίνει. Μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσια....!

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Να σου πω εγω τι έχω ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις που έδωσες.

Στην καθυστέρηση την έχω άμεση παράδοση

Αναφορές παράδοσης δεν το χω τικαρισμένο.

Always show character count τικαρισμένο.

Μετρητής χαρακτήρων που απομένουν ως το διαχωρισμό ..... τικαρισμένο

Αναφορές παράδοσης δεν το χω τικαρισμένο (δεν με ενδιαφέρει βασικά)

Ούτε τις αναφορές ανάγνωσης τικαρισμένο

Αυτόματη ανάκτηση τικαρισμένο

Τα υπόλοιπα δε νομίζω να είναι τόσο σημαντικά, αφού αφορούν ήχους ειδοποίησης, εμφάνιση κατά τη λήψη μηνυμάτων κ.α.

 

Το όριο που μου βγάζει όταν ενεργοποιώ τον μετρητή και πάω να γράψω νέο sms είναι 70.

 

Τί διάολο συμβαίνει. Εσύ πόσους χαρακτήρες στέλνεις σε ένα sms ?

 

edit: Και που απενεργοποίησα το μετρητή χαρακτήρων που απομένουν ως το διαχωρισμό.... πάλι 70 χαρακτήρες μου δίνει. Μου έχει κάνει τα νεύρα κρόσια....!

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι ήθελα να πω με το screenshot.

http://s11.postimg.org/kq2nbweo3/image.png

 

Το λέει ξεκάθαρα η επιλογή αυτή.

 

Αν θες να στέλνεις 160 χαρακτήρας θα πας ρυθμίσεις > Επιπλέον Ρυθμίσεις > Αφαίρεση Unicode > Αφαίρεση όλων των χαρακτήρων.

 

Το "Always show character count" τίκαρε το για να δείχνει πόσοι χαρακτήρες απομένουν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις το χιλιοδοκιμασμένο Handcent SMS που στέλνει 160 (κεφαλαίους) χαρακτήρες χωρίς καμία ρύθμιση;

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το εγκατέστησα και έκανα τις βασικές ρυθμίσεις.

Φαινεται καλό. Εκανα δοκιμαστική αποστολή έβαλα παραλήπτη, και άρχισα να πληκτρολογώ κεφαλαία και πράγματι εμφάνιζε 160 χαρακτήρες. Θα δω μόνο τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων από δω και μπρος ποιες με βολεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Mε το βινετο εχεις προβλημα?

 

Ακόμα διφορούμενο. Σε απόλυτη ησυχία σχεδόν δεν ακούγεται κατι(έχει λιγο βέβαια φύσημα) ,σε θορυβώδες περιβαλλον μου φαίνεται λίγο πιο έντονο.θα δειξει. Μου φαίνεται όμως σαν να είναι πολυ ευαίσθητα τα μικρόφωνα του γιαυτό κ κανει τα προβλήματα αυτά...όπως είπα θα δείξει.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Εγώ έχω θέμα με το gps.

Όλα καλά μέχρι πριν 2 βδομάδες, όπου άρχισε να μην συνδέται με δορυφόρους, ή να αργεί να συνδεθεί.

Έκανα factory reset και τίποτα. Το κινητό είναι καθαρό, και δεν έχει πέσει ποτέ.

Σαν έχτρα ενημέρωση, πρίν λίγες μέρες, περίπου από όταν άρχισε το θέμα, άλλαξα εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το tethering δουλεύει σε vodafone?!

Γιατί ούτε σε Nexus 4 ούτε σε 5 μου δουλεύει, ούτε με cu κάρτα ούτε με συμβολαιο. Έχω φάει τα λυσακά μου. Έχω βάλει και στις 2 συσκευές Cyanomodgen αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό.

Έχει αναφερθεί πρόβλημα https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=62476&q=lte%20tethering&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars στην vodafone και το kitkat.

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και από cu.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

κάτοχος και εγώ του τρομερού αυτού κινητού από την Παρασκευή, παρτίδα 402 από Πλαίσιο (λόγω επιδότησης και μόνο :p )

πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, έκανα τη μετάβαση από Galaxy Nexus και άξιζε κάθε ευρώ:)

δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής κάποιο από τα γνωστά προβληματάκια, αν και δεν έχω προλάβει ακόμα να δω τον θόρυβο στο βίντεο. κατά τα άλλα, τα κουμπάκια μια χαρά, πολύ καλύτερα απ ότι τα περίμενα σύμφωνα με αυτά που διάβαζα εδώ, η οθόνη τέλεια και γενικά πολύ καλή εμπειρία!

 

να ρωτήσω κάτι, αξίζει η μετάβαση σε ART? υπάρχουν ασυμβατότητες με εφαρμογές?

ρωτάω καταρχήν για το Nexus 5 αλλά επειδή στο σπίτι κυκλοφορούν και άλλες συσκευές (Nexus 4,10 & 7 (2013) :lol: ) ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει γενικά η αλλαγή!

 

αα, επίσης, πήρα και αυτή http://www.amazon.co.uk/dp/B00EV8Y6QQ/ref=pe_385721_37038051_TE_dp_1 τη θήκη, μόλις έρθει θα γράψω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, αξίζει η μετάβαση σε ART? υπάρχουν ασυμβατότητες με εφαρμογές?

Λίγο έτσι για μέτρο σύγκρισης που χαζοκοιτάω κανένα benchmark, μόλις παρατήρησα πως σε ART βγάζει χαμηλότερες βαθμολογίες, ενώ στη χρήση εγώ δε βλέπω καμία διαφορά.

 

Ρε παιδια στη Συλλογη μπορεις να κανεις να μη φαινονται (εκτος απο τους γνωστους φακελους φωτογραφικης μηχανης, viber, facebook, κλπ που δεν με πειραζουν) τις φωτος καποιων απο τις gmail επαφες; Νομιζω καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο, γιατι συμβαινει κι εμφανιζει στη Συλλογη μερικες απο τις φωτος καποιων επαφων σαν να ειναι το καθενα ενα ολοκληρο "Λευκωμα";

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Να τρέξεις benchmarks σε συσκευές που πληρωσες ακριβά, κολλάνε και θέλεις απελπισμένα να δείξεις ότι είναι "καλές και γρήγορες" να το καταλάβω.

Αλλά σε nexus 5 και optimus G που η λέξη κόλλημα δεν υπάρχει ούτε στο λεξικό, ποιος ο λόγος?!?!

 

Με όλη την καλή διάθεση πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !Ειναι γνώστο προβλημα οταν μιλας με καποιον να κανει ενα μικρο κρατς (δεν ξερω πως να το περιγραψω:p) η μονο σε εμενα?Να πω οτι δεν το κανει συνεχεια αλλα το κανει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !Ειναι γνώστο προβλημα οταν μιλας με καποιον να κανει ενα μικρο κρατς (δεν ξερω πως να το περιγραψω:p) η μονο σε εμενα?Να πω οτι δεν το κανει συνεχεια αλλα το κανει

Αν εννοείς απ' το ακουστικό στη φωνή του άλλου, ναι, το κάνει μερικές φορές.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς απ' το ακουστικό στη φωνή του άλλου, ναι, το κάνει μερικές φορές.

 

Nαι αυτο !!Αντε να δουμε αν φτιαχτει στη 4,4,3

Link to comment
Share on other sites

Να τρέξεις benchmarks σε συσκευές που πληρωσες ακριβά, κολλάνε και θέλεις απελπισμένα να δείξεις ότι είναι "καλές και γρήγορες" να το καταλάβω.

Αλλά σε nexus 5 και optimus G που η λέξη κόλλημα δεν υπάρχει ούτε στο λεξικό, ποιος ο λόγος?!?!

 

Με όλη την καλή διάθεση πάντα :)

Δηλαδη αν αντι για αυτο που εγραψα "Λίγο έτσι για μέτρο σύγκρισης που χαζοκοιτάω κανένα benchmark" ελεγα "παιδια εγω ασχολουμαι φουλ με bencmarks και ειναι μετρο συγκρισης για μενα" τι θα μου ελεγες;

Δεν ασχολουμαι καν. Χουζουρι το κανω και απαντησα πανω σε συγκεκριμενα θεμα, αν εβλεπες.

Φιλικα παντα ε.

 

Παιδιά καλησπέρα !Ειναι γνώστο προβλημα οταν μιλας με καποιον να κανει ενα μικρο κρατς (δεν ξερω πως να το περιγραψω:p) η μονο σε εμενα?Να πω οτι δεν το κανει συνεχεια αλλα το κανει

 

Αν εννοείς απ' το ακουστικό στη φωνή του άλλου, ναι, το κάνει μερικές φορές.

 

Επιβεβαιωνω κι εγω. Ενιοτε συμβαινει και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτο !!Αντε να δουμε αν φτιαχτει στη 4,4,3

Επιβεβαιωνω κι εγω. Ενιοτε συμβαινει και σε μενα.

Είναι απ τα καλά και το μικρόφωνο και το ακουστικό. Χαχα. Θα μάθουμε σε λίγες μέρες...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν αντι για αυτο που εγραψα "Λίγο έτσι για μέτρο σύγκρισης που χαζοκοιτάω κανένα benchmark" ελεγα "παιδια εγω ασχολουμαι φουλ με bencmarks και ειναι μετρο συγκρισης για μενα" τι θα μου ελεγες;

Δεν ασχολουμαι καν. Χουζουρι το κανω και απαντησα πανω σε συγκεκριμενα θεμα, αν εβλεπες.

Φιλικα παντα ε.

 

Οτιδήποτε εμπεριείχε την λέξη benchmark και χρησιμοποιούταν σαν μέτρο σύγκρισης θα ήταν το ίδιο.

Φυσικά αυτή είναι απλά η άποψη μου, την είπα μια φορά και τέλος. Δεν θα με ενοχλήσει δηλαδή να βάζει ολη μέρα κάποιος ss με benchmarks και να λέει διάφορα χαζά :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...