Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις περασα την καινουργια AOSP 1.1, σε λιγο θα γραψω εντυπωσεις..

 

Kανε φιλε και εναν οδηγο αν εχεις χρονο για τους υπολοιπους συμφορουμιτες για το που βρiσκουμε και την διαδικασια το πως περνιεται η custom rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Χωρίς να γίνω κουραστικός, παρακαλώ θερμά το φίλο johnickz1, για samples της κάμερας με την νέα Rom, σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ή/και εσωτερικού χώρου, μιας & πολλοί από εμάς βρισκόμαστε σε φάση αγοράς της συσκευής. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω εναν οδηγό για να περνάτε τις ΡΟΜ κ θα ανεβασω αύριο samples για να κρινετε.

 

Σας λέω πάντως οτι ανεβηκε πολύ η απόδοση της κάμερας ακόμη κ σε πολύ χαμηλό φωτισμό.. Καμια σχέση με την στοκ.

Η miui μάλιστα αναβαθμιζει κ κάμερα κ audio firmware οποτε μπορεί να είναι ακόμη πιο δυνατες οι φωτός.

 

Καλό βράδυ προς το παρόν!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι οι φωτος που ζητησατε, ολα ειναι AUTO χωρις κανενα πειραγμα απο τις ρυθμισεις, 13mp, ΧΩΡΙΣ HDR ENABLED. Μπορω να τραβηξω κ καλυτερες αλλα βιαζομαι!!

https://mega.co.nz/#!S5RXWS7L!QHv9ucbgSRbsVOmehfLw8_jj9xAz2AH68zQW5ZTsSXM

Οπως βλεπετε απο την ποιοτητα ειναι πολυ καλυτερες σε χαμηλο φωτισμο απο την στοκ παρολο που ειναι στο ιδιο μεγεθος με τις προηγουμενες!!

 

Στην καινουργια εκδοση του MIUI εχουν αναβαθμισει τα FIRMWARE της καμερας κ του ηχου κ του κερνελ με τα καινουργια της Official εκδοσης .075!! Οταν την περασουνε στο Ισπανικο κ ρουταριστει θα την περασω κ εγω να δω τι γινεται με αυτην, παιζει να εχουν βελτιστοποιησει κ αλλο την καμερα..

 

Περασα Sygic χτες κ το κυκλοφορησα λιγο στον δρομο κ με λοκαρε κατευθειαν, θα το κανω κ αλλες δοκιμες με αυτοκινητο οταν χρειαστει να παω καπου!! Προς το παρον η AOSP ειναι εγγυηση κ το κινητο απιστευτα γρηγορο οπως με την Στοκ, δεν ξερει τι παει να πει η λεξη lag κ οι συνωνυμες του!!

 

Καπου διαβασα ερωτηση για SAR, στο manual γραφει 0.264w/kg!!

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω με ζεστο ματι και ως τωρα ότι εχω δει και διαβάσει δείχνουν πως πρόκειται για πολύ καλη περίπτωση.

Στα σχολια σας διαβασα πως δεν εχει γυροσκόπιο και αναρωτιέμαι εφοσον αυτό δεν προκαλει θεμα στα παιχνιδια τοτε χωρις αυτό τι χανουμε;

Επίσης εχω καποιες απόρροιες και αν μπορείτε να μου δώσετε τα φωτα σας.

Led ειδοποιήσεων για sms και mail εχει;

Tα soft keys μενουν μονιμως αναμενα η σβηνουν μετα από λιγο;

Ειδα πως βγαινει σε διαφορα χρώματα αλλα τελικα μονο σε λευκο διαθέσιμο.

Το εχει βρει κανεις σε μαυρο;

Link to comment
Share on other sites

@canoni -->

Δεν ξερω ουτε εγω που εχω την συσκευη, κατεβασα καποια προγραμματα για info αλλα δεν λενε κατι συγκεκριμενο παρα κατι περιεργα νουμερα κτλ. Αν καποιος ξερει συγκεκριμενα τι πρεπει να δω κ σε ποιο σημειο τοτε θα σας πω. Λογικα ειναι DDR3 γιατι αποκλειεται να επιανε Antutu τετοιο σκορ αλλα δεν κοβω λαιμο!!

 

@telmusic -->

Το κινητο ειναι οχι απλα καλη περιπτωση, το εχω κατευχαριστηθει κ κανει χωρις υπερβολες οτι του ζητησεις. Δεν εχω λογια, ειναι απιστευτο..

Το γυροσκοπιο απο οτι εχω καταλαβει πιανει τις κινησεις προς τα μπρος κ προς τα πισω (δεν ξερω προσωπικα καποια εφαρμογη να το χρησιμοποιει), ενω τα παιχνιδια εχουν να κανουν με στριψιμο δεξια η αριστερα. Εγω παντως δεν εχω παρατηρησει εφαρμογη η παιχνιδι το κυριοτερο που να μην παει καλα στην συσκευη. Ολα λειτουργουν οπως πρεπει..

Led ειδοποιησεων εχει (κοκκινο-πρασινο), κοκκινο κ πρασινο για φορτιση, κοκκινο αναβοσβηνει με την AOSP οταν ερχονται ειδοποιησεις!!

Τα soft keys σβηνουν μετα απο λιγο αλλα νομιζω με την AOSP ROM υπαρχει ρυθμιση τους αλλα δεν το εψαξα καλα για να σου πω πως λειτουργει, νομιζω εχει κ ρυθμιση στο μενου αλλα κ στο gravity box αλλα δεν το πολυψαχνω!!

Για χρωματα δεν μπορω να σε βοηθησω.

 

Να επισημανω οτι δεν εχει πυξιδα για οποιους νοιαζονται γι' αυτο.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ .

 

Αγορά από Geekbuying , κατάθεση αγοράς 28 Απριλίου - Παραλαβή από το το ταχυδρομείο της περιοχής μου (επαρχία) 9 Μαίου ... Πρώτη φορά παραλαμβάνω τόσο γρήγορα :D!

 

Πρώτη εντύπωση πολή καλή, ποιότητα , οθόνη και χωρίς lag . Δεν είμαι ειδικός όπως άλλοι εδώ που μπορούν να δώσουν περισσότερες πληροφορίες αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ καλή αγορά . Θα το λιώσω της επόμενες μέρες και θα επανέλθω .

 

Και ένα μικρό ανέκδοτο . Όταν άνοιξα το κουτί μου έκανε εντύπωση ότι η μπαταρία ήταν μέσα στο κινητό (συνήθως είναι σε μια σακουλίτσα μόνη της ). Με ζώσανε λίγο τα φίδια .... Πατώντας το κουμπί εκκίνησης δεν έγινε τίποτα , και βάζοντας το φορτιστή πάλι τίποτα. Τότε πραγματικά φοβήθηκα ότι με χτύπησε η μοίρα :cry: καθώς έχω κάνει και άλλες αγορές από Κίνα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα . Ξανάνοιξα το κινητό μήπως καταλάβω τι φταίει και ανακάλυψα ότι η μπαταρία είχε καλυμμένες τις επαφές τις με μονωτική ταινία ... Δεν το είχα ξαναδεί και δεν το πρόσεξα την πρώτη φορά . Αφού αφαίρεσα την μονωτική και ξανά εγκατέστησα την μπαταρία μετά όλα καλά.

Δεν ξέρω εάν σημαίνει κάτι απλά το αναφέρω γιατί ποτέ δεν ξέρεις ...

Edited by Dartmed
Τυπογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

THL W200s η το Coolpad F1 ρε παιδιά; Γιατί με αυτά που λέτε θα μας κάνετε να τα πάρουμε και τα δύο :p :p

 

Μαρέσουν και τα δύο. Περιμένω..κάποια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

THL W200s η το Coolpad F1 ρε παιδιά; Γιατί με αυτά που λέτε θα μας κάνετε να τα πάρουμε και τα δύο :p :p

 

Μαρέσουν και τα δύο. Περιμένω..κάποια πρόταση.

 

Το THL W200s έχει μικρότερη ram...βασικότατο για μένα και μικρότερη μπαταρία, οπότε F1 από μένα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το THL W200s έχει μικρότερη ram...βασικότατο για μένα και μικρότερη μπαταρία, οπότε F1 από μένα.

 

Kαι καμερα 8ρα αγνωστου προελευσεως το W200s που αν ειναι η ιδια που φωραει το Τ5s της γυναικας μου η καμερα ειναι πολυ μετρια!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το merimobiles.com 189.99$ και εχει και κουπονι 5$ μείον

Το chinatronic το είχε μέχρι σήμερα προσφορα

Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Απο WIFI ειναι κομπλε, ισχυρο σημα οπως στο λαπτοπ μου (ιδιες γραμμες) κ πιανει παραπανω δικτυα απο αλλα κινητα στην ιδια αποσταση (το συγκρινα με ενα S4 mini), ταχυτητα πολυ γρηγορη κ δεν εχω παρατηρησει καμια ασταθεια, σερφαρισμα κ download εφαρμογες ολα ειναι καλα.

 

Chinatronic δεν ξερω αν ειναι πιο φτηνα, αλλα αν θελετε one day shiping κ tracking τοτε το συνηστω ανεπιφυλακτα. Ειχε μεσα δωρο ενα πενακι, μια προστατευτικη οθονης, ενα microsim usb stick κ μια διαφανη θηκη (την οποια δεν εχω χρησιμοποιησει μιας κ εχω παρει της NILLKIN) κ ερχεται με MULTI, ROOTED κ GOOGLE APPS.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Το έχει το merimobiles.com 189.99$ και εχει και κουπονι 5$ μείον

Το chinatronic το είχε μέχρι σήμερα προσφορα

 

Eβαλα και'γω το χερακι μου στο να πεσει η τιμη στο merimobiles!

Το ειχε το dealsprime στα 182$ αλλα ποτε ξανα δεν παιρνω απο αυτους μετα το χουνερι που μου εκαναν να περιμενω 2 βδομαδες μεχρι να μου δωσουν tracking number για το haier w910 που ειχα παραγγειλει ετσι ζητησα price match απο meri και αναγκαστηκαν να ρηξουν την τιμη,το κακο ομως ειναι οτι μετα απο 4 μερες ουτε και αυτοι μου εδωσαν ακομη tracking number,μου φαινεται οτι δεν το εχουν stock!

Με τους Κινεζους ακρη δεν βγαζεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτηστε πρωτα σε ολα τα μαγαζια αν υπαρχει σε στοκ κ μετα προχωρηστε σε αγορα γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου κ η υποθεση εχει καταληξει σε πολυ περιμενε!!

Ετοιμαζω εναν οδηγο για Custom ROM οπως ζητηθηκε. Μπορει ακομη κ σημερα να τον ανεβασω..

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Ρωτηστε πρωτα σε ολα τα μαγαζια αν υπαρχει σε στοκ κ μετα προχωρηστε σε αγορα γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου κ η υποθεση εχει καταληξει σε πολυ περιμενε!!

Ετοιμαζω εναν οδηγο για Custom ROM οπως ζητηθηκε. Μπορει ακομη κ σημερα να τον ανεβασω..

 

Μπραβο ρε johnickz1 για τον οδηγο!

Οπως ειπα και πριν Με τους Κινεζους ακρη δεν βγαζεις,ρωτησα αν ειναι αμεσα διαθεσιμο στο meri και μου ειπαν Ναι ειναι αλλα πανε 5 μερες τωρα (τρεις εργασιμες!) και ακομη τιποτα,περιμενω μεχρι αυριο και δεν αν δεν παρω tracking μεχρι τοτε (Ships in 2 to 3 Business Days) ξεκιναω το μπινελικη !

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ME ΟΤΑ UPDΑΤE Η ΤΗΝ OFFICIAL021 ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ROOT!!

 

Λοιπον επειδη βλεπω οτι αυξανομαστε κ πληθαινουμε κ επειδη αργα η γρηγορα θα το χρειαστειτε, οριστε ενας οδηγος βημα-βημα για να περασουμε CWM RECOVERY κ οτι CUSTOM ROM θελουμε στο F1 - 8297W!! Το κινητο αναφερεται ως UNICOM στα Κινεζικα site οποτε προσεξτε διπλα τις ΡΟΜ που θα περασετε να αναφερουν ειτε 8297W, ειτε να ειναι για την UNICOM εκδοση (δηλαδη την WCDMA)!!

 

Καταρχην πριν ξεκινησουμε την διαδικασια να σας αναφερω οτι δεν ειμαι κανας pro σε αυτα τα θεματα κ ειναι κ για μενα το πρωτο πειραγμα σε κινητο αλλα ειναι ευκολο κ αν ακολουθησει κανεις τα βηματα παρακατω δεν θα συμβει το παραμικρο. Για περαιτερω δοκιμες να ξερετε οτι δεν ευθυνομαι για την συσκευη σας!! Γι' αυτο καλυτερα να δοκιμαζετε τα ηδη δοκιμασμενα (τσεκαρουμε να το χει περασει καποιος κ να λειτουργει οπως το θελουμε) κ οχι κατι ολοκαινουργιο που βρηκατε!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, ΣΤΗΝ CUSTOM ROM ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΑΛΛΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΕΣ, Ο ΧΩΡΟΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΩΠΟΙΗΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ SD ΚΑΡΤΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ FORMAT ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ CUSTOM ROM ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ Κ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ! ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΟΡΜΑΤ ΤΗΝ SD ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΥΝΔΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ SD ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ)!!

 

Ας αρχισω με μια συνοψη για το τι θα κανουμε:

- Πρωτα θε αλλαξουμε την Recovery που εχει το κινητο σε CWM (δινει περισσοτερες δυνατοτητες).

- Δευτερον θα κανουμε ενα backup την ηδη περασμενη ROM μας σε περιπτωση που κατι παει στραβα η για να την εχουμε για να γυρισουμε πισω σε περιπτωση που δεν μας αρεσει κατι αλλο.

- Τριτον FLASHαρουμε την καινουργια μας ROM.

 

Τι θα χρειαστουμε:

- Μια SD καρτα ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. Μην δοκιμασετε καλου κακου τιποτα 64αρες κ προσοχη να μην ειναι fake.

- Πολυ μπαταρια, για να μην τυχει κ ξεμεινουμε σε κανα φλασαρισμα κ brickαρουμε την συσκευη (50% κ πανω κομπλε).

- Το κινητο μας να ειναι ROOTED.

- Τα παρακατω προγραμματα:

 

English CWM Recovery: http://d-h.st/KrM

MobileUncle Tools: Google Play Store

Custom Rom (zip): AOSP-V1.1-CoolPad-F1W-by-jonzalvo.zip - 361.41 MB (Συνιστω αυτην)

 

Διαδικασια προετοιμασιας:

- Σωστε οτι αρχειο θελετε να κρατησετε (εικονες κτλ κτλ). Αν θελετε να σωσετε καποια εφαρμογη που εχετε καποιο save η κατι τετοιο τοτε πρεπει να χρησιμοποιησετε καποιο προγραμμα backup εφαρμογων οπως το Titanium Backup (δεν ξερω να την χρησιμοποιω)!!

- Πεταμε το CWM Recovery (recovery.img) του πρωτου download χυμα στην SD καρτα μας (οχι σε φακελο).

- Πεταμε κ το zip file της Custom ROM μας χυμα μεσα στην SD (σε μορφη zip οπως ειναι, δεν ξεζιπαρουμε).

- Ανοιγουμε το MobileUncle Tools κ πηγαινουμε εκει που λεει Recovery Update.

- Διαλεγουμε το recovery.img που υπαρχει στην SD καρτα μας (1η επιλογη).

- Θα ζητησει Reboot να μπει σε Recovery mode. Μπορουμε να μπουμε στο recovery καποια αλλη στιγμη οταν ενεργοποιουμε το τηλεφωνο μας πατωντας VOL+ κ το κουμπι ON/OFF ταυτοχρονα, μεχρι να εμφανιστει το logo του Coolpad. Μετα απο λιγη αναμονη ειμαστε στο Recovery Mode!! Να αναφερω οτι σε αυτο το μενου δεν πιανει η αφη κ πηγαινουμε πανω η κατω στο μενου με τα πλητρα της εντασης κ το Enter ειναι το κουμπι ON/OFF στιγμιαιο πατημα (οχι παρατεταμενα οπως κανουμε για να το ανοιξουμε η να το κλεισουμε)!

 

Διαδικασια backup:

- Πηγαινουμε στο Recovery Mode, στο "backup and restore".

- Παταμε το "backup"

- Περιμενουμε λιγη ωρα μεχρι να γραψει στο τελος "Backup completed". To backup θα κολησει καποια στιγμη στο τελος λεγοντας κατι για MD5, απλα περιμενετε μεχρι να ολοκληρωθει η διαδικασια κ παρετε το μηνυμα παραπανω. Το backup θα τραβηξει ολα τα δεδομενα μας σαν να ειναι μια κανονικη εικονα του συστηματος που εχουμε με ολες τις φωτος, εφαρμογες κτλ κτλ κ θα την αποθηκευσει στην SD καρτα, στον φακελο clockworkmod. Τα αρχεια που θα δημιουργησει ειναι σε περιεργη μορφη οποτε ασχετα αμα εχει τα δεδομενα μας μεσα δεν μπορουμε να τα ανοιξουμε απο το pc!!

 

Διαδικασια FLASHαρισματος:

- Ειμαστε η μπαινουμε στο Recovery Mode.

- Παταμε "wipe data/factory reset"

- Παταμε "wipe cache partition"

- Μπαινουμε στο μενου "mounts and storage"

- Παταμε "format /cache"

- Παταμε "format /data"

- Παταμε "format /system"

- Παμε πισω (++++++Go Back++++++)

- Μπαινουμε στο μενου "advanced"

- Παταμε "wipe dalvik cache"

- Παμε πισω (++++++Go Back++++++)

- Μπαινουμε στο μενου "install zip from sd card"

- Παταμε "choose zip from sd card"

- Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΧΡΕΑΣΤΕΙ, ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ LOGO ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ, ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΜΑΣ!!

 

Συγχαρητηρια, εχετε μολις περασει την AOSP ROM (η την ROM της επιλογης σας)!!

Ειναι πιο ευκολο απο οτι φαινεται!!

Σε καλη μερια!!

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ME ΟΤΑ UPDΑΤE Η ΤΗΝ OFFICIAL021 ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ROOT!!

 

...

Συγχαρητηρια, εχετε μολις περασει την AOSP ROM (η την ROM της επιλογης σας)!! Ειναι πιο ευκολο απο οτι φαινεται!!

Σε καλη μερια!!

 

Μπράβο για την προσπάθεια σου!

Εγώ μονο θέλω να πω οτι ίσως το official update αξίζει (και ας χαθεί το root - δεν είναι για όλους απαραίτητο) γιατί ενίοτε οι αναβαθμίσεις είναι σημαντικές (κατι ανάλογο βιώνουμε εμείς οι κάτοχοι του 3C...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι ξανα ενα μεγαλο μπραβο johnickz1 για τον οδηγο!

Τσαμπα τελικα εκραζα το meri,μολις μου εδωσαν tracking και μαλιστα το στελνουν με singpost παρολου που οταν εκανα την αγορα η επιλογη singpost χρεωνοταν εξτρα και διαλεξα την τσαμπα αποστολη με chinapost,εχω παρει και απο χθες και tracking για ολα τα εξτρα καλουδια απο ebay και ali και ελπιζω σε 15 μερες να γινω κουκλος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

johnickz1 Root πως κανουμε στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μονο θέλω να πω οτι ίσως το official update αξίζει (και ας χαθεί το root - δεν είναι για όλους απαραίτητο) γιατί ενίοτε οι αναβαθμίσεις είναι σημαντικές (κατι ανάλογο βιώνουμε εμείς οι κάτοχοι του 3C...)

 

Σωστος εισαι σε αυτο που λες, τα official update ειναι οπως κ να το κανουμε OFFICIAL κ αυτο σημαινει οτι βελτιστοποιουν την συσκευη μας. Απλα δεν εχει υποστηριξη Ελληνικων (δεν ξερω στο μελλον) κ καλο ειναι να περιμενουμε το root expoilt για να μην το μετανιωσουμε μετα!!

 

Το κινητο ηδη φοραει Custom Multi (βασισμενη στην official βεβαια) κ ενω δουλευει ρολοϊ, οποιος θελει μπορει να αλλαξει σε αλλη Custom συγκρινοντας τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα. Εγω προτιμησα προσωπικα την AOSP γιατι οσοι την δοκιμασαν ειπαν τα καλυτερα!

 

Στο μελλον με τις δοκιμες θα φανει ποια θα ειναι η πιο σταθερη κ καλη για το κινητο!! Σιγουρα η official καποια στιγμη μπορει να ειναι η καλυτερη επιλογη!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

[/color]johnickz1 Root πως κανουμε στο κινητο?

 

Μπορει να ερθει ετοιμο ρουταρισμενο (εμενα ετσι μου ηρθε), συνενοησουν αν θες με το καταστημα!! Αλλιως αναλογα την εκδοση που θα φορας θα δοκιμασεις ενα δυο προγραμματα κ θα το ρουταρεις! Οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα δεις!!

Link to comment
Share on other sites

johnickz1 ρωτησα για ροοτ για να μαθουμε με ποιο προγραμα ρουταρετε το κινητο αλλα μιας και σου ηρθε ροοταρισμενο τοτε ο.κ,εγω στο meri ζητησα να εχει Ελληνικα και μου ειπαν οτι θα εχει και μιας και δεν υπαρχει επισημη multilanguage τοτε μαλλον θα ειναι και το δικο μου ρουταρισμενο και γι'αυτο δεν τσεκαρα την επιλογη ροοτ που την χρεωνουν εξτρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...