Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tον τελευταίο καιρό πολλές φορές το Wi-Fi δεν ανοίγει από την συντόμευση στη notification bar και αναγκάζομαι να το ανοίξω απο τις ρυθμίσεις. Με ενα restart στρώνει για λίγο μέχρι να το ξανακάνει. (B125)... Άντε να έρθει πια αυτή η ρημάδα η kitkat....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρουσιάστηκε το P7. Αν η Huawei ακολουθήσει την λογική των υπόλοιπων εταιριών, τότε η κιτκατ θα έρθει αφού αυτό βγει στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις τη "Διαγραφή" σε συνδυασμό με "Γρήγορη ταχύτητα" πάω στοίχημα ότι δεν θα ξαναδείς lag ποτέ στο σκρολάρισμα. Αν δεν σου αρέσει αυτός ο συνδυασμός, δοκίμασέ τον μόνο και μόνο για να δεις ότι δεν λαγκάρει ποτέ στο σκρολάρισμα.:) Είμαι ψείρας με το lag και σε όλους τους launchers με όλους τους συνδυασμούς, αυτός είναι που δεν μου προκαλεί ποτέ μα ποτέ lag όσο και φορτωμένες να έχω τις οθόνες μου.

 

.

 

Όντως ισχύει αυτό που πρότεινες.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εφέ κύλισης επιφάνειας εργασίας, υπάρχει στην prime εκδοση.. Σαν εφέ δεν λέει πολλά αλλά δεν λαγκαρει καθόλου....
Link to comment
Share on other sites

Aααα! Σχεδόβ πάντα αυτό χρησιμοποιώ αλλά στο Ρ6 και πάλι λαγκάριζε, ειδικά κυλώντας προς τα αριστερά.

 

Ήδη έχω αρχίσει να μετανοιώνω που το έδωσα. Όλα μου φαίνονται σαν...Tupperware...πλαστικά! :(

 

 

:lol::lol:

 

Σε συνδιασμό με γρήγορη ταχύτητα από χθες το πειράζω επίτηδες και ούτε ένα λαγκάρισμα... Συνήθως είχα 3-4 την ημέρα....

Link to comment
Share on other sites

@Haki ξαναπάρε το P6 :p , συνδύασε τη "διαγραφή" με "γρήγορη" ταχύτητα κύλισης ( μάλλον το είχες με χαλαρή ή "προεπιλεγμένη" ) κι αν σου λαγκάρει έστω και μια φορά θα σου πάρω δώρο ένα nexus! :rolleyes: Αν δεν σου λαγκάρει ποτέ τότε θα μου πάρεις δώρο ένα P7 ή ένα G2. Σύμφωνοι? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Αθήνα για μερικές μέρες οπότε δοκίμασα το Sygic. Άψογο και κλειδώνει πολύ γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

http://cn.club.vmall.com/thread-781190-1-1.html

 

Αρχές Ιουνίου το πολυπόθητο update σύμφωνα με την μετάφραση του site. Αν και λέει EMUI 2.0 ενώ περιμέναμε 2.3 για την international version.

Λογικό το βρίσκω, αν θες 2.3 σκάσε 450 γιούρια και αγόρασε το P7 λέει ο Κινέζος...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η official CHINESE Β507 kit kat έκδοση !!

 

http://huaweinews.com/2014/05/ascend-p6-b507-kitkat/

 

Full changelog εδώ: http://pastebin.com/raw.php?i=yqMcePtK

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

5 ημέρες με την ρύθμιση που πρότεινε ο ipred και ούτε ένα λαγκαρισμα. Και μερικές φωτο απο Αττικο Πάρκο που ήμουν προχθές. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Προχθές πήρα και γω το Ρ6 το οποίο ειναι όντος καταπληκτικό!

Ήρθε με Β125 και του πέρασα και την Β132.

Σε καμία έκδοση όμως δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Notification panel, ούτε και τα settings του...

Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να λειτουργήσει?

Έχετε κανένα καλό video player να προτείνετε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

@GMF80, καλές οι φωτό, σε μικρές ωστόσο διαστάσεις :)

 

@pantelas, έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση της rom; Aν όχι κάνε το. Αν ναι τότε θα πρέπει να ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία :

1. Root your Phone

2. Go to Cust folder in System

3. Rename some folder to "dt"

4. Open the dt folder you just renamed

5. Rename inside folder to "mk"

6. Do Factory Reset

7. Done - you will have notification bar settings

 

Πάντως νομίζω ότι αν κάνεις μια επαφορά εργοστασιακών θα σου λυθεί το πρόβλημα χωρίς την παραπάνω διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

@GMF80, καλές οι φωτό, σε μικρές ωστόσο διαστάσεις :)

 

 

 

Προφανώς οι διαστάσεις είναι μικρές επειδή έκανα upload μέσω tapatalk....

 

Να ένα upload μέσω του site. Από Μουσείο Ακρόπολης

 

Edit: 'Oντως μέσω tapatalk γίνεται downscale των εικόνων....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες :) Δεν εννοούσα ότι είναι μικρές οι εικόνες , εννοούσα ότι η κάμερα είναι καλή όταν οι εικόνες προβάλλονται σε μικρές διαστάσεις :) Αν πχ τις βάλεις ως wallpaper σε ένα 15άρι laptop τότε ο θόρυβος είναι αρκετός όπως συμβαίνει με τις κάμερες σε όλα τα κινητά ( δεν ξέρω αν το ίδιο συμβαίνει με το lumia 1020, το Ζ2 ή κάποια άλλη ναυαρχίδα με ατού την κάμερα ). Πχ στην τελευταία , με ένα κλικ φαίνεται πολύ καλή. Με δεύτερο κλικ στις πραγματικές διαστάσεις χάνει.
Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω τα ubuntu touch στο ascend p6??αν ναι πως??

 

Δυστυχ'ως δεν έχει βγει για την συσκευή μας, τσέκαρε εδώ: https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ημέρες δεν με ακούνε καθαρά... Ειτε χρησιμοποιώ 2G είτε 3G και με full σήμα....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ημέρες δεν με ακούνε καθαρά... Ειτε χρησιμοποιώ 2G είτε 3G και με full σήμα....

 

Μήπως έπαθε τίποτα το μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπαθε τίποτα το μικρόφωνο;

 

Θεμα σήματος πρέπει να είναι. Γιατί όταν μετακινηθώ με ακούνε. Το θέμα υπάρχει κυρίως στο γραφείο μου, αλλά έχω 8 μήνες το κινητό και δεν είχα πρόβλημα όταν μιλούσα από αυτό το σημείο....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής απο τημ χρήση που του κάνετε είστε ευχαριστημένοι?απο κάποιους ακούω για lag απο αλλους οτι είναι μια χαρά!γενικά το προτείνεται για αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ειναι τελειο.απο λαγκ δεν μου ειχε τυχει μεσα στους 6 μηνες που το ειχα να εχει κλεισει.αψογη ποιοτητα κλησης,πολυ καλος ηχος/καμερα. Το μοναδικο θεμα νομιζω ειναι (αν δεν εχει διορθωθει το wifi που εκανε καποιες αποσυνδεσεις-σπανια-).Αλλα μονο και μονο με την υφη και το κρατημα του στο χερι δεν θες τπτ αλλο.Το εχω δωσει 2 βδομαδες για το Ζ και το εχω μετανιωσει :cry::cry::cry::cry:
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα να κατεβασω το fifa 14 το αποθηκευσε στην εσωτερικη μνημη, οταν πηγα να το κανω μεταφορα στην εξωτερικη μου μετεφερε μονο ενα πολυ μικρο μερος της εφαρμογης, ενω το μεγαλο το αφησε στην εσωτερικη μνημη και πρεπει να το μεταφερω με αποκοπη επικολληση....μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που αγνοω... ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα αποκοπη επικοληση στα αρχεια του fifa και η εφαρμογη δεν ανοιγει....Τα δεδομενα μεγαλων εφαρμογων δεν τα παει στην εξωτερικη καρτα??? Παρολο που μεταφρει τα apps στην εξωτερικη καρτα οταν αυτο επιτρεπεται τα δεδομενα τους τα κραταει στην εσωτερικη μνημη πχ fifa 14 ?????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...