Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ζελατίνα από τους ακροδέκτες της μπαταρίας τους έβγαλες?

Και εγώ έτσι την πάτησα, έδειχνε να φορτίζει αλλά δεν άνοιγε. Δεν θυμαμαι αν αναβόσβηνε ή αν ήταν συνεχώς αναμμένο το λαμπάκι.

 

Εγώ την πάτησα ακόμα χειρότερα. Προσπαθούσα να το ανάψω με το κουμπί της κάμερας!

 

Εντελώς άμπαλος! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έβαλα την jellykat έβαλα και Kernel_00.18_stock.zip και SMS_stock.zip .

Μέτα από 1 ημέρες μου άρχισε τα περίεργα με την μπαταρία και με το να αναβοσβήνει η οθόνης . Αποφάσισα να ξαναγυρίσω στην 13 που δεν είχα πρόβλημα με την οθόνη μια και είχα buckap με cwm . Αλλά το πρόβλημα με την οθόνη δεν λύθηκε . Παρατήρησα ότι ο kernel τώρα με την 13 είναι 3.0.31-svn5360 που είναι διαφορετικό από τον αρχικό που είχα . Προφανώς το CWM buckap δεν αποθηκεύει τον Kernel .

 

Τα wipes τα έκανα από μια φορά . Στο τελευταίο Advanced -> Wipe Dalvik Cache μου έγραψε ότι δεν μπορεί να υπολογίσει την χωρητικότητα της κάρτας .

Link to comment
Share on other sites

Την ζελατίνα από τους ακροδέκτες της μπαταρίας τους έβγαλες?

Και εγώ έτσι την πάτησα, έδειχνε να φορτίζει αλλά δεν άνοιγε. Δεν θυμαμαι αν αναβόσβηνε ή αν ήταν συνεχώς αναμμένο το λαμπάκι.

 

οχι , τωρα την εβγαλα κι ανοιγει κανονικα , μου εμφανιζει κι εμενα τα κλασικα προβληματα , μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως θα τα διορθώσω(πως να εγκαταστησω custom rom ) , αν εχει αναφερθει ποιο πριν απλα να μου πειτε σε ποιο σημειο του topic γιατι ειναι πολυ μεγαλο κι δεν μπορω να βρω ακρη , ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

οχι , τωρα την εβγαλα κι ανοιγει κανονικα , μου εμφανιζει κι εμενα τα κλασικα προβληματα , μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως θα τα διορθώσω(πως να εγκαταστησω custom rom ) , αν εχει αναφερθει ποιο πριν απλα να μου πειτε σε ποιο σημειο του topic γιατι ειναι πολυ μεγαλο κι δεν μπορω να βρω ακρη , ευχαριστώ .

 

Για να βάλεις custom rom

http://vondroid.com/threads/collection-how-tos-noob-friendly.10478/#.U2otePl_swE

Κάνεις το

1

2

3

6 ( ελέγχουμε και τις οδηγίες από την custom rom που θα βάλουμε )

 

 

 

Δοκίμασα την xperia joy 2 αλλά μου έβγαλε error status 7

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

τι εννοει με το bootloader mode,πως γινεται?

http://vondroid.com/threads/collection-how-tos-noob-friendly.10478/#.U2oziYGSzYQ εδω στο 2 σταδιο κανω κ το 2 κ το 2.1?

κ εαν ναι πως ?

παταω αφου ειναι κλειστο το κινητο το power & volume down οπου μου βγαζει σε μαυρη οθονη καποια γραμματα

εκανα εναλλαξ κ το 2 κ το 2.1 αλλα τπτ

το θεμα ειναι οτι περασα τα drivers κ μου αναγνωρισε το κινητο στη διαδικασια του bootloader μου ξαναβγαζει τη διαδικασια για drivers

κατι δε κανω καλα?

Edited by rosspy82
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την xperia joy 2 αλλά μου έβγαλε error status 7

 

Λογικά έχεις CMW 6.0.3.5 οπότε είτε βάζεις 6.0.3.1 είτε κάνεις τα παρακάτω:

 

Πάω να φλασάρω την xperia αλλά μου βγάζει error

 

(assert failed:

getprop("ro.product.device") == "C8690"

getprop("ro.build.product") == "C8690"

Error in (nameoffile)

(Status 7).)

 

δώστε κάποια λύση γιατί έκανα format όλα τα partitions

 

 

Τελικά η λύση ήταν:

 

if you get error status 7 do the follow:

 

1.open the .zip (dont extract)

2. go to "META-INF > com > google > android

3. open "updater-script" with notepad and delete the follow lines at start:

 

Code:

assert(getprop("ro.product.device") == "C8690" ||

getprop("ro.build.product") == "C8690"

 

Βέβαια έσβησα δυο τρεις φορές γιατί δεν ήξερα τι ακριβώς να σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

αφου ξεκλειδωσα bootloader και εβαλα cwm, το βαζω για φορτιση κλειστο και κάνει το εξής: δειχνει τη μπαταρια να φορτίζει αλλα βγαζει και μια κατασρπη εικόνα και δονείται συνεχως...τι παίζει εδω?το έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

edit: το έλυσα βγάζωντας τη μπαταρία...άλλη ερώτηση: ο πατερας μου που θα μείνει με την 00.13, τι κολπάκι να κάνει για τη μπαταρία?Κάτι έχει ειπωθεί οτι βγάζοντας off τη μπαταρία για 30 λεπτά κάνει δουλειά!Πότε πρέπει να το κάνει αυτό?Όταν φορτίσει full?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια μου ελεγε 100% μετα απο 3 ωρες.Εκανα restart και λεει 44% πως το φτιαχνω αυτο?εχω την 0.13

 

Σου παραθέτω παρακάτω τι έκανα εγώ. Απόψε τα μεσάνυχτα που βγαίνουν τα φαντάσματα συμπληρώνονται 3 μέρες και η μπαταρία αυτή τη στιγμή λέει 53%. Η χρήση είναι σχετικά μικρή με λίγα τηλεφωνήματα, sms, viber & wi-fi ανοικτό κανένα 8ωρο. Έχω εγκαταστήσει το battery doctor και χρησιμοποιώ συχνά τον task killer. Έχω και γω την 00.13.

 

Εμένα το πρόβλημά μου είναι πως δεν φορτίζει μέχρι το 100%. Το βάζω να φορτίσει, φορτίζει +20-30% και σταματάει. Πρέπει να βγάλω το usb και να το ξαναβάλω για να συνεχίσει και μπορεί να το κάνει 2-3 φορές μέχρι να φτάσει στο 100%

Χθες βράδυ έκανα το γνωστό κόλπο: Φόρτιση μπαταρίας στο 100% και παραπάνω, βγάλσιμο μπαταρίας για κανένα τεταρτάκι και τοποθέτηση ξανά. Μόλις το άνοιξα μου έδειξε μπαταρία στο 90% και το έβαλα πάλι να φορτίσει μέχρι το 100%.

Αυτά έγιναν χθες στις 12 τα μεσάνυχτα. Έκτοτε με ξυπνητήρι το πρωί και 5 κλήσεις μικρής διάρκειας, αυτή τη στιγμή (16:23) μου δείχνει 92%. Υπό τις προηγούμενες συνθήκες θα ήμουν στο 60% και πολύ λέω. Βρε λες???

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες εγκατάστασης ROM

  1. Κατέβασμα αρχείων. Αρχικά κατεβάζουμε τα παρακάτω αρχεία και τα κάνουμε όλα extract εκτός από την ROM. Καλό είναι να τα έχουμε όλα στην επιφάνεια εργασίας για να μην τα ψάχνουμε.

    1. Drivers Bootloader για σύνδεση με το κινητό:
      1. Windows XP
      2. Windows 7

      [*]Ξεκλειδωμένος Bootloader

      [*]CWM (ClockWorkMod) 6.0.3.1

      [*]ROM New Xperia-Joy-(ics by alfa)

      ή όποια θέλουμε να δοκιμάσουμε

      [*]Εγκατάσταση Bootloader Drivers στο PC

      1. Windows XP (YouTube)

        [*]Windows 7 (YouTube)

        1. Ανοίγουμε την διαχείριση συσκευών (δεξί κλικ στο “Ο υπολογιστής μου” -> “Διαχείριση” -> “Διαχείριση Συσκευών ”
        2. Ανοίγουμε το κινητό κρατώντας πατημένο το “Volume –“ και το “Power”. Λογικά ανοίγει σχεδόν στιγμιαία και εμφανίζει μια μαύρη οθόνη με κάποιο κείμενο
        3. Συνδέουμε το κινητό στο PC
        4. Στην “Διαχείριση Συσκευών ” εμφανίζεται μια νέα συσκευή με ονομασία “Android …..” στην οποία κάνουμε δεξί κλικ και επιλέγουμε “Update Driver Software”
        5. Μετά επιλέγουμε “Browse my computer for driver software”
        6. Μετά κάνουμε κλικ στο “Let me pick from a list of device drivers on my computer”
        7. Μετά επιλέγουμε “Show All Devices” και πατάμε “Have Disk”
        8. Μετά πατάμε "Browse" και βρίσκουμε το αρχείο “android_winusb.inf” που κάναμε extract στο βήμα 1.1.2 (είναι μέσα στον φάκελο fastboot_driver)
        9. Μετά από την λίστα επιλέγουμε “Android ADB Interface” και πατάμε “Next”

        [*]Εγκατάσταση ξεκλείδωτου Bootloader

        1. Ανοίγουμε το κινητό κρατώντας πατημένο το “Volume –“ και το “Power”. Λογικά ανοίγει σχεδόν στιγμιαία και εμφανίζει μια μαύρη οθόνη με κάποιο κείμενο
        2. Συνδέουμε το κινητό στο PC
        3. Βρίσκουμε το αρχείο “FLASH_fused (unlocked bootloader).bat” που κάναμε extract στο βήμα 1.2 και του κάνουμε διπλό κλικ (μέσα στον φάκελο “fused (unlocked bootloader)”)
        4. Μετά από ελάχιστο χρόνο το κινητό θα κάνει restart. Το αποσυνδέουμε από το PC και το ανοίγουμε. Επειδή ο ξεκλείδωτος Bootloader είναι από Android 4.0 και εμείς έχουμε 4.1 το κινητό μόλις ανοίγει θα βγάζει μια περίεργη οθόνη για περίπου 5 δευτερόλεπτα. Μην αγχώνεστε. Εάν εγκαταστήσετε την xperia που είναι έκδοση 4.0 δεν θα ξαναδείτε αυτή την οθόνη

        [*]Εγκατάσταση CWM (Clockworkmod, κάτι σαν το recovery που έχει ήδη το κινητό μας με πολλές παραπάνω δυνατότητες όπως backup/restore κλπ). Έβαλα την εκδοσή 6.0.3.1 γιατί η 6.0.3.5 βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους (Error 7) κατά την εγκατάσταση custom rom και θέλει αλλαγές στο αρχείο “updater-script” της rom

        1. Ανοίγουμε το κινητό κρατώντας πατημένο το “Volume –“ και το “Power”. Λογικά ανοίγει σχεδόν στιγμιαία και εμφανίζει μια μαύρη οθόνη με κάποιο κείμενο (μπορεί και να είναι και άσπρη επειδή εγκαταστήσαμε ήδη τον ξεκλείδωτο Bootloader)
        2. Συνδέουμε το κινητό στο PC
        3. Βρίσκουμε το αρχείο “flash_recovery.bat” που κάναμε extract στο βήμα 1.3 και του κάνουμε διπλό κλικ (μέσα στον φάκελο “CWM 6.0.3.1”)
        4. Μετά από ελάχιστο χρόνο το κινητό θα κάνει restart. Το αποσυνδέουμε από το PC και το ανοίγουμε.

        [*]Εγκατάσταση ROM

        1. Αντιγράφουμε στην κάρτα microSD το αρχείο “New Xperia-joy-ics(by alfa)Version2.zip” ή όποια rom κατεβάσαμε στο βήμα 1.4
        2. Κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε κρατώντας πατημένο το “Volume +“ και το “Power”. Λογικά θα ανοίξει μια μαύρη οθόνη με επιλογές που πάνω-πάνω θα γράφει “CMW-based Recovery v6.0.3.1”. Θα σας σπάσει λίγο τα νεύρα να καταφέρετε να μπείτε στο CWM άλλα με λίγη προσπάθεια όλα γίνονται. Σε αυτό το μενού μετακινούμαστε με τα κουμπιά “Volume –“ και “Volume +“ και επιλέγουμε με το κουμπί “Power”
        3. Επιλέγουμε “wipe data/factory reset” και μετά “Yes - delete all user data”. Επαναλαμβάνουμε 3 φορές αυτό το βήμα.
        4. Επιλέγουμε “wipe cache partition” και μετά “Yes - Wipe Cache”. Επαναλαμβάνουμε 3 φορές αυτό το βήμα.
        5. Επιλέγουμε “advanced” μετά επιλέγουμε “wipe dalvik cache” και μετά “Yes - - Wipe Dalvik Cache”. Επαναλαμβάνουμε 3 φορές αυτό το βήμα.
        6. Επιλέγουμε “+++++Go Back+++++”
        7. Επιλέγουμε “install zip from sdcard” και μετά επιλέγουμε “choose zip from sdcard” μετά επιλέγουμε το αρχείο “New Xperia-joy-ics(by alfa)Version2.zip” (ή οποιαδήποτε rom θέλουμε να εγκαταστήσουμε) και τέλος επιλέγουμε “Install”
        8. Περιμένουμε λίγη ώρα να τελειώσει η εγκατάσταση και επιλέγουμε “reboot system now”
        9. Το κινητό θα αργήσει να ανοίξει οπότε μην αγχωθείτε

         

         

        Παρατηρήσεις/Σημειώσεις

      • Κάλο είναι να πάρετε ένα backup μέσα από το CWM πριν κάνετε το βήμα 5, ώστε αν χρειαστεί να μπορέσετε να επαναφέρετε την αρχική ROM
      • Σε περίπτωση που μετά το βήμα 5.7 εμφανιστεί το παρακάτω λάθος, μάλλον έχετε βάλει το CMW 6.0.3.5 στο βήμα 4:
        assert failed:
        getprop("ro.product.device") == "C8690"
        getprop("ro.build.product") == "C8690"
        Error in (nameoffile)
        (Status 7)
        Για να λύθεί είτε εγκαθιστάτε το CWM 6.0.3.1 επαναλαμβάνοντας το βήμα 4, είτε κάνετε τα παρακάτω:
        1. Ανοίγετε το αρχείο της rom που είναι αποθηκευμένο στο PC με διπλό κλικ (όχι εξαγωγή)
        2. Πηγαίνετε στον φάκελο "META-INF/com/google/android"
        3. Ανοίξτε με διπλό κλικ το αρχείο "updater-script" και επιλέξτε να ανοίξει με το "notepad/σημειωματάριο"
        4. Λογικά η 2η γραμμή (μπορεί να είναι 2η έως 3η γραμμή) γράφει τα παρακάτω: assert(getprop("ro.product.device") == "C8690" ||
          getprop("ro.build.product") == "C8690"; τα οποία τα σβήνετε
        5. Κλείνετε το αρχείο και στην ερώτηση αν θέλετε να αποθηκεύσετε το αρχείο απαντάτε "Ναι" όπως και στην επόμενη ερώτηση αν θέλετε να ενημερώσετε το συμπιεσμένο αρχείο επιλέξτε πάλι "Ναι"
        6. Αντιγράψτε το ενημερωμένο αρχείο της Rom στην κάρτα sd και επαναλάβετε το βήμα 5 του οδηγού

       

      ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

      Εαν θέλετε να εγκαταστήσετε original firmware αφού έχετε κάνει τα παραπάνω, χρειάζεται να αφαιρεθεί ο bootlader από το firmware γιατί αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να brick-αρει το κινητό.

      Για να αφαιρέσετε τον bootloader από original firmware ανοίξτε με διπλό κλικ το αρχείο της rom (όχι εξαγωγή) που θα έχει την μορφή "Newman_N2_00.xx_4.1_N2_ota_update.zip", μετά ανοίξτε το αρχείο "update.zip" και σβήστε το αρχείο "u-boot-exynos4412-evt1-efused-tz.bin". Τέλος μεταφέρετε το αρχείο στο κινητό και κάνετε την εγκατάσταση. Κατά την εγκατάσταση θα δείτε μήνυμα λάθους αλλά η ROM θα εγκατασταθεί κανονικά.

       

      :up:Καλή Επιτυχία!!!:up:

       

       

      ****Ο παρακάτω οδηγός προέρχεται από αυτόν τον οδηγό στο vondroid με προσθήκη λίγων παραπάνω λεπτομερειών.


Ανοίγουμε το κινητό κρατώντας πατημένο το “Volume –“ και το “Power”. Λογικά ανοίγει σχεδόν στιγμιαία και εμφανίζει μια μαύρη οθόνη με κάποιο κείμενο
Συνδέουμε το κινητό στο PC
Στο PC ανοίγει ένα παράθυρο που λέει “Found new hardware wizard” στο οποίο επιλέγουμε “No, not at this time”
Μετά επιλέγουμε “Install from a list or specific location (Advanced)” και πατάμε “Next”
Μετά επιλέγουμε “Don’t search” και πατάμε “Next”
Μετά επιλέγουμε “Have Disk" και πατάμε "Browse"
Μετά βρίσκουμε το αρχείο “android_winusb.inf” που κάναμε extract στο βήμα 1.1.1 (είναι μέσα στον φάκελο fastboot_driver) και πατάμε “ok”
Πατάμε “Finish”

Edited by panandreas
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ενας πληρες οδηγος!!!

Μπραβο papandreas. :rolleyes:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!!!

κανω ολα τα βηματα τα παραπανω κ οταν μου τρεχει το install meta apo 3-4 δευτερολεπτα σταματαει κ δειχνει το android με ενα κοκκινο σημα ειδοποιησης κ γραφει τα εξης

E:Error in/sdcard/New Xperia-joy-ics(by alfa)Version2.zip

(Status7)

Installation aborted

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε New Xperia-joy-ics, δουλεύει το GPS σας;

 

 

Αν θέλετε να δοκιμάσετε, εγκαταστήστε το GPS Status απο Google PLAY

Στο τηλέφωνο στις Ρυθμίσεις στο μενού της Τοποθεσίας τσεκάρετε τις 2 πρώτες επιλογές (Υπηρεσία τοποθεσίας Google και Δορυφόροι GPS), κλείστε Δεδομένα DATA και WiFi και κάντε επανεκκίνηση. Βγείτε έξω σε ανοιχτό χώρο και τρέξτε την εφαρμογή.

Πείτε σε ποια περιοχή βρίσκεστε και πόσους δορυφόρους «βλέπει». Βλέπει 8-9 δορυφόρους ή παραπάνω; Κανένας δεν αναφέρει πάνω από 9. Υπολογίστε σε πόση ώρα θα «κλειδώσει» την τοποθεσία σας...αν κλειδώσει.

Πρέπει να χρησιμοποιεί πάνω από 4 δορυφόρους για ακρίβεια κάτω από τα 10 μέτρα.

 

Μπορείτε να δοκιμάσετε και με το GPS Test από Google PLAY. Άλαξε στις ρυθμίσεις το σύστημα σε metric και βάλτε screenshots από την οθόνη με τις μπάρες των δορυφόρων να δούμε το SNR.

Πριν το τρέξετε, ρυθμίστε την Προβολή - Απουσία δραστηριότητας - 5 λεπτά, γιατί όταν σβήνει η οθόνη κλείνει η εφαρμογή και το GPS.

 

Κλειδώνει την τοποθεσία σας σε λογικό χρόνο με πάνω από 5- 6 δορυφόρους;

Βάλτε το σε τσέπη ή τσάντα για ένα λεπτό και μετά βγάλτε το. Έχασε την τοποθεσία;

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!!!

κανω ολα τα βηματα τα παραπανω κ οταν μου τρεχει το install meta apo 3-4 δευτερολεπτα σταματαει κ δειχνει το android με ενα κοκκινο σημα ειδοποιησης κ γραφει τα εξης

E:Error in/sdcard/New Xperia-joy-ics(by alfa)Version2.zip

(Status7)

Installation aborted

 

κ φυσικα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον panandrea!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!!!

κανω ολα τα βηματα τα παραπανω κ οταν μου τρεχει το install meta apo 3-4 δευτερολεπτα σταματαει κ δειχνει το android με ενα κοκκινο σημα ειδοποιησης κ γραφει τα εξης

E:Error in/sdcard/New Xperia-joy-ics(by alfa)Version2.zip

(Status7)

Installation aborted

παιδες καμμια λυση ?

το βλεπω κ το κακομοιρο το androides που κειτεται ανασκελα κ ποναει η καρδουλα μου

λετε να κατεβασω καποια αλλη ρομ κ να τη περασω,πχ miui ή δε ξερω γω πια αλλη

 

τελικα αυτη η λεπτομερεια μετραγε!!!

<Έβαλα την εκδοσή 6.0.3.1 γιατί η 6.0.3.5 βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους (Error 7) κατά την εγκατάσταση custom rom και θέλει αλλαγές στο αρχείο “updater-script” της rom>

Edited by rosspy82
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα κι εγω με την σειρα μου σημερα dispute στην paypal για τα δυο κινητα που μου ηρθανε και φυσικα εχουν τα γνωστα προβληματα.

Μολις εστειλα ομως τα dispute, αυτοματως μου ηρθαν δυο μηνυματα απο antelife απ'όπου τα πηρα με κατι εκπτωσεις για να παραγγειλω

παλι το ιδιο τηλεφωνο απο εκει, κατι τετοιο καταλαβα.

Τα email εχουν τιτλο AntElife: Credit Memo # 100008### for Order # 800012###

Τι ειναι αυτο τωρα δεν ξερω να σας πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βλεπω κ το κακομοιρο το androides που κειτεται ανασκελα κ ποναει η καρδουλα μου

Χα χα χα χα χα χα χα, μη φοβασαι βρε, θα τον σωσουμε τον ασθενη! :lol:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω απαντηση στο claim μου . Αν μου πουν 20USD και 1 μπαταρια δωρο , ψηνομαι να δεχτω , απο τη στιγμη που δεν εχω πλεον θεμα με μπαταρια και screen wake και FM (με MIUI) . Ετσι κι αλλιώς αλλη μια μπαταρια σκεφτομουν να παρω οποτε ειναι σαν να μου χαριζουν ~35 USD και να εχω κινητο με εξτρα αξεσουαρ με 53 ευρω . :rolleyes: Αποζημιώνω τουλαχιστον τον απειρο χρονο που εφαγα να το ισιωσω ....

 

P.S. : Τσίμπησα και του φορεσα 2 τετοιες θηκουλες που ταιριαζουν γαντι και ειναι οτι πρεπει για τα 3.5 ευρω τους http://www.ebay.com.au/itm/321374096909?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Σας κάνει επανεκκινησεις? Μου έκανε δυο τρείς αλλά δεν έδωσα σημασία, σήμερα όμως έκανε μια το πρωί και δυο τώρα το απόγευμα (σε διάστημα 15-20 λεπτών) και πάντα όταν πατάω το κουμπί για να ανάψει η οθόνη.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Σας κάνει επανεκκινησεις? Μου έκανε δυο τρείς αλλά δεν έδωσα σημασία, σήμερα όμως έκανε μια το πρωί και δυο τώρα το απόγευμα (σε διάστημα 15-20 λεπτών) και πάντα όταν πατάω το κουμπί για να ανάψει η οθόνη.

 

Επειδη ετσι οπως μας καταντησαν οι κινέζοι , ο καθενας φοραει και διαφορερική ROM , προτείνω σε καθε μικρό ή μεγαλο θέμα που μας παρουσιαζεται (ή που λύνει η εκαστοτε ROM) να αναφέρουμε ονομά και Version + Kernel .

Ισως έτσι καταλήξουμε σε μια - δύο καλές και ξαμολυθούμε για bug fixes online για να τις φέρουμε σε αποδεκτό σημειο για daily use στο κινητό μας ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος papandreas. Κατατοπιστικοτατος οδηγος!!!

 

Να ρωτησω κατι με Vista το εχει δοκιμασει κανεις αν παιζει με λειτουργια συμβατοτητας XP?

Edited by PANOSFL22
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα παραλάβει το και κινητό το πρωι.Μετα απο πολλές ώρες φόρτισης,μια δυο φορές εβγαλα μπαταρία, έχει δειξει 100%.

Το περίεργο είναι οτι για την ωρα δε κανει κάτι περίεργο με την οθόνη ειτε κάτι άλλο.

Στην πραγματικότητα αναφέρεται σαν digma στη rom.

Βέβαια δεν έχω βάλει ουτε κάρτα sim ουτε μνήμης ουτε στο internet.

Την οθόνη την έχω βάλει στα 15sec κ δεν έχω δει καμια περίεργη αφυπνηση.

Τι θα περιμενω απλα να συναντησω για να δω οτι έχει θεμα.?

Θα το μπαλεψω το βράδυ λίγο παραπανω κ αύριο ίσως ξέρω κάτι καλυτερα.

Ευχαριστώ για τους οδηγούς που παρουσιάστηκαν απο σας,είναι πραγματικα πολύτιμοι για μας που στην ουσία δε το κατέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...