Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Ηρθε και σε εμενα απο το to2c μετα απο 21 μερες με 3 αργιες αναμεσα και τρια σκ. Επειδη ομως δεν ειμαι στο σπιτι για να το δω μονος μου, μου λενε οτι δεν ανοιγει. Παταει το κουμπι και δεν ανοιγει. Η μπαταρια φαινεται να ειναι μεσα απο το βαρος, ουτε το καπακι δεν μπορει να ανοιξει. Ουτε οταν το βαζει στην πριζα αναβει καποιο φωτακι. Με εχουν αγχωσει τσαμπα ή επεσα σε ελλατωματικο κινητο;

Σε τρεις μερες θα γυρισω οποτε δεν μπορω να το δω μονος μου σημερα

 

edit: Μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα στην παραδοση απο το αεροδρομιο στο σπιτι. Δεν ηξερα οτι δουλευουν τετοιες ωρες

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-05-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-05-2014 02:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-05-2014 07:32 Μ.Δ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 05-05-2014 08:00 Μ.Δ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ηρθε και σε εμενα απο το to2c μετα απο 21 μερες με 3 αργιες αναμεσα και τρια σκ. Επειδη ομως δεν ειμαι στο σπιτι για να το δω μονος μου, μου λενε οτι δεν ανοιγει. Παταει το κουμπι και δεν ανοιγει. Η μπαταρια φαινεται να ειναι μεσα απο το βαρος, ουτε το καπακι δεν μπορει να ανοιξει. Ουτε οταν το βαζει στην πριζα αναβει καποιο φωτακι. Με εχουν αγχωσει τσαμπα ή επεσα σε ελλατωματικο κινητο;

Σε τρεις μερες θα γυρισω οποτε δεν μπορω να το δω μονος μου σημερα

 

μάλλον σε έχουν απλά αγχώσει :) ή η μπαταρία δεν είναι μέσα (ε θα δουν από το κουτί αν είναι η όχι , άσε το βάρος) , ή είναι μέσα και είναι προστατευμένη (καμιά ζελατίνα/χαρτί) για να μην λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ηρθε και σε εμενα απο το to2c μετα απο 21 μερες με 3 αργιες αναμεσα και τρια σκ. Επειδη ομως δεν ειμαι στο σπιτι για να το δω μονος μου, μου λενε οτι δεν ανοιγει. Παταει το κουμπι και δεν ανοιγει. Η μπαταρια φαινεται να ειναι μεσα απο το βαρος, ουτε το καπακι δεν μπορει να ανοιξει. Ουτε οταν το βαζει στην πριζα αναβει καποιο φωτακι. Με εχουν αγχωσει τσαμπα ή επεσα σε ελλατωματικο κινητο;

Σε τρεις μερες θα γυρισω οποτε δεν μπορω να το δω μονος μου σημερα

 

edit: Μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα στην παραδοση απο το αεροδρομιο στο σπιτι. Δεν ηξερα οτι δουλευουν τετοιες ωρες

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-05-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-05-2014 02:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-05-2014 07:32 Μ.Δ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 05-05-2014 08:00 Μ.Δ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

καλορίζικο μάλλον έχει αυτοκόλλητο στους πόλους της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω για αγορα , απο που προτείνεται;με την εγγυηση τι γίνεται;

 

1 χρονο απο τα περισσοτερα site

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μιας και οι πιο πολλοι ειστε κατωχοι. τι προτεινεται αναμεσα στο hongmi και το w200s?

Εχει βαλει πολυ χαμηλα την τιμη του w200s το ibuymi (ποιος ξερει τωρα τι μπορει να παιζει??). εχετε υποψιν σας οτι το xiaomi μεσω ibuymi δεν εχει ελληνικα και ουτε βαζουν.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Μιας και οι πιο πολλοι ειστε κατωχοι. τι προτεινεται αναμεσα στο hongmi και το w200s?

Εχει βαλει πολυ χαμηλα την τιμη του w200s το ibuymi (ποιος ξερει τωρα τι μπορει να παιζει??). εχετε υποψιν σας οτι το xiaomi μεσω ibuymi δεν εχει ελληνικα και ουτε βαζουν.

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό θέμα για συγκρίσεις συσκευών... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο sorry . Απλα εκει ανοιγει θεμα καθε δευτερολεπτο και χανεται σε μια μερα.

Εδωσα και μια πληροφορια ομως για το ibuymi δεν μπορεις να πεις :)

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο μάλλον έχει αυτοκόλλητο στους πόλους της μπαταρίας

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου το τηλέφωνο είναι τόσο καλά προσεγμένο από αυτοκόλλητο στην μπαταρία μέχρι και η βίδα στο δεξί πίσω μέρος του είναι XIAOMI!!!!

 

Για το ότι δεν ανοίγει φίλε μου είναι ότι στην αρχή το καπάκι είναι αρκετά σκληρό έχει όμως εγκοπή δώσε λίγο ακόμα δύναμη και θα το δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο sorry . Απλα εκει ανοιγει θεμα καθε δευτερολεπτο και χανεται σε μια μερα.

Εδωσα και μια πληροφορια ομως για το ibuymi δεν μπορεις να πεις :)

 

το θέμα είναι εσύ τι θες

βάλτα δίπλα δίπλα και σύγκρινε χαρακτηριστικά

και μετά μπες και στο τοπικ (αν υπάρχει) του κινητού να δεις από χρήστες αν έχουν παράπονο από θέμα π.χ. κατασκευής (από εμάς δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα , οι περισσότεροι είμαστε ευχαριστημένοι)

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι εσύ τι θες

βάλτα δίπλα δίπλα και σύγκρινε χαρακτηριστικά

και μετά μπες και στο τοπικ (αν υπάρχει) του κινητού να δεις από χρήστες αν έχουν παράπονο από θέμα π.χ. κατασκευής (από εμάς δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα , οι περισσότεροι είμαστε ευχαριστημένοι)

Εχω διαβασει σχεδον τα παντα, θα καταλήξω στο red μιας και η τιμη για το αλλο ειναι με την μικρη μπαταρια.

ευχαριστω

 

Ακουγεται δεξια αριστερα οτι μπορουν και οι δυο καρτες να γινουν 3G σε ολα τα κινητα με τους νεους mediatec. Ξερουμε πως?

Το ειχα στο thl και ειναι πολυ βολικο.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό φίλε μου το τηλέφωνο είναι τόσο καλά προσεγμένο από αυτοκόλλητο στην μπαταρία μέχρι και η βίδα στο δεξί πίσω μέρος του είναι XIAOMI!!!!

 

Για το ότι δεν ανοίγει φίλε μου είναι ότι στην αρχή το καπάκι είναι αρκετά σκληρό έχει όμως εγκοπή δώσε λίγο ακόμα δύναμη και θα το δεις!

 

Οντως ειχε αυτοκολλητο στην μπαταρια. Φοβοταν να ανοιξει το καπακι γιατι ηταν σκληρο. Ανοιξε, δουλευει απο οτι φαινεται και οταν θα παω θα κανω το τεστ γνησιοτητας και θα δω τι θα κανω με το λειτουργικο. Μπορει να το αφησω και ετσι μιας και εχει περασμενα ελληνικα.

 

Edit: Οι ζελατινες του to2c οπως και η θηκη mofi δεν ειναι καλα. Τι ζελατινες εχετε; Απο θηκη ψαχνω καιρο να βρω καποια καλη και καταληγω στην αυθεντικη της xiaomi

Edited by gavros10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα το 2ο Red Rice και παρατήρησα κάποιες διαφορές. Τα ζήτησα και τα δύο ROOT με ελληνικά κλπ. Το πρώτο γράφει MIUI Version : MIUI-JHBCNAL25.0 ενώ το δεύτερο MIUI Version : MIUI 5.3.21.

 

Ποια είναι η διαφορά; Επίσης πηγαίνοντας Κέντρο ασφαλείας --> Permissions --> ROOT , στη πρώτη συσκευή μου έχει απενεργοποιημένες όλες τις επιλογές και δεν με αφήνει να πειράξω τίποτα ενώ στη δεύτερη συσκευή μου επιτρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα το 2ο Red Rice και παρατήρησα κάποιες διαφορές. Τα ζήτησα και τα δύο ROOT με ελληνικά κλπ. Το πρώτο γράφει MIUI Version : MIUI-JHBCNAL25.0 ενώ το δεύτερο MIUI Version : MIUI 5.3.21.

 

Ποια είναι η διαφορά; Επίσης πηγαίνοντας Κέντρο ασφαλείας --> Permissions --> ROOT , στη πρώτη συσκευή μου έχει απενεργοποιημένες όλες τις επιλογές και δεν με αφήνει να πειράξω τίποτα ενώ στη δεύτερη συσκευή μου επιτρέπει.

 

 

Καλησπέρα καλορίζικα ,

Απο που τα αγόρασες ???

Θα το παραγγείλω & εγω τις επόμενες μέρες μάλλον απο το Vickmall.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει

Arrived at overseas (Country code: GR) απο 02/05/2014.

Παραγγελία 10/4 απο to2c.

Λογικά μεσα στην εβδομάδα θα το έχω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μιας και οι πιο πολλοι ειστε κατωχοι. τι προτεινεται αναμεσα στο hongmi και το w200s?

Εχει βαλει πολυ χαμηλα την τιμη του w200s το ibuymi (ποιος ξερει τωρα τι μπορει να παιζει??). εχετε υποψιν σας οτι το xiaomi μεσω ibuymi δεν εχει ελληνικα και ουτε βαζουν.

 

 

προτιμησε τα αξιοπιστα site που παιζουν και στο forum με εκπροσωπηση για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.μη το διακινδυνευεις για μερικα ευρω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

προτιμησε τα αξιοπιστα site που παιζουν και στο forum με εκπροσωπηση για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.μη το διακινδυνευεις για μερικα ευρω

 

και δεν ειναι μονο αυτο που λες.

οποιος διαβασει ολο το θρεντ οπως εχω κανει εγω,θα δειτε οτι σε αλλα μαγαζια κυκλοφορουν κλωνοι red rice.

γιαυτο οι περισοτεροι μας προτιμησαμε minideal, to2c

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος μολις σου εστηλα το μυνημα.

παλι καλα ειχα κρατησει του παιδιου το μυνημα.

 

Μου στελνεις και εμενα μηνυμα με τον οδηγο που λες?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μα αν θα το παρω απο to2c θα το παρω
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανει ροοτ το κινητο σου για να κανεις αυτο με την καρτα που θες.

οταν αποφασισεις να κανεις ροοτ το τηλ,πες μου να σου στηλω π.μ για ολη την διαδικασια πως γινετε.

ουτε εγω το ηξερα και μου εστηλε π.μ ενα παιδι βημα προς βημα και το εκανα.

παρα πολυ ευκολο ειναι.

 

Στείλε σε παρακαλώ και σε μένα αυτό το μήνυμα με τη διαδικασία.

Αν μείνει ως έχει είναι λειτουργικό?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε saouron35 καλύτερα πόσταρε εδώ το μήνυμα και ο διαχειριστής ας βάλει στο πρώτο ποστ γιατί υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον απο πολλούς!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε saouron35 καλύτερα πόσταρε εδώ το μήνυμα και ο διαχειριστής ας βάλει στο πρώτο ποστ γιατί υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον απο πολλούς!

 

αυτο θα εκανα μολις τωρα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Θα κατεβάσεις αυτό εδώ: http://download.cnet.com/M...-10962200.html στον υπολογιστή σου και θα το εγκαταστήσεις.

2. Θα βάλεις την sd σε ένα card reader και θα την συνδέσεις σε μία usb θύρα του υπολογιστή.

3. Πάρε backup ό,τι έχεις στην κάρτα.

4. Άνοιξε το minitool partition wizard (αυτό που κατέβασες). Θα δεις ότι σου εμφανίζει όλα τα drives που έχει ο υπολογιστής (σκληρούς, φλασάκια κλπ). Θα επιλέξεις την κάρτα sd σου. Εδώ πολλή προσοχή, μην τυχόν και επιλέξεις κάναν δίσκο και έχουμε πρόβλημα.

5. Κάνε δεξί κλικ πάνω στην sd και κάνε Delete.

6. Μόλις τελειώσει ξανά δεξί κλικ και πάτα Create Νew. Διάλεξε FAT32 και διάλεξε να μην πιάσει όλη την sd. Αυτό θα είναι το partition για data. Το υπόλοιπο που θα μείνει θα είναι χώρος για τις εφαρμογές.Στην επιλογή Create As διάλεξε Primary.

7. Αφού δημιουργηθεί αυτό το partition, φτιάχνουμε το partition για τις εφαρμογές. Ξανά με τον ίδιο τρόπο, διαλέγεις όσο χώρο έχεις αφήσει και δημιουργείς ένα partition ext2 ή ext3 ή ext4 . Εδώ τώρα θα πρέπει να πειραματιστείς καθώς δεν υποστηρίζουν όλα τα κινητά ext3. Αν δε σου δουλέψει με το ένα format επαναλαμβάνεις τη διαδικασία και απλά σε αυτό το βήμα δοκιμάζεις το άλλο format. Στο Create As πάλι επιλέγουμε Primary και δημιουργούμε το partition. Επίσης να ξέρεις ότι partition με ext2/ext3 ή μάλλον ext4 στο Windows δε θα μπορείς να τα δεις. Φυσιολογικό, μη σε αγχώνει.

8. Βάλε την sd πίσω στο κινητό, άνοιξέ το, φόρτωσε τo link2sd και μόλις το ανοίξεις θα σε ρωτήσει ποιο partition να επιλέξει για εφαρμογές. Διαλέγεις ext2 ή ext3 ή ext4 , ανάλογα με το ποιο έχεις κάνει και μετά θα σου ζητήσει επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση άνοιξε ξανά το link2sd για να σιγουρευτείς ότι πέτυχε. Αν έχει αποτύχει η διαδικασία θα σου το πει.

 

Απλά έχε στο νου σου ότι για να δουλέψει το link2sd χρειάζεται να είσαι root. Αν δεν είσαι κατέβασε αυτό: http://forum.xda-developer....php?t=2130276 την τελευταία έκδοση και τρέξε το Barahir exploit. Θα γίνεις root αμέσως!

 

Αυτά από εμένα, καλή επιτυχία. Το τηλέφωνο δεν πρόκειται να πάθει τίποτα, μην αγχώνεσαι, από αυτό καθώς ό,τι κάνεις το κάνεις στην sd. Στη χειρότερη, αν δεν πετύχει δηλαδή, το πολύ πολύ να κάνεις ένα format την sd και τι είχες, τι έχασες.

 

να ειναι καλα το παλικαρι που μου το εστηλε ολες οι ευχαριστιες σε αυτον πανε.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα εκανα μολις τωρα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Θα κατεβάσεις αυτό εδώ: http://download.cnet.com/M...-10962200.html στον υπολογιστή σου και θα το εγκαταστήσεις.

.

to link δε δουλευει

Link to comment
Share on other sites

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html ή κάνε ενα googlarisma το " minitool partition wizard "

το βρηκα αλλα μια και εκανε τοσο κοπο να γραψει το οδηγο ας ειναι πληρης..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...