Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλάχιστον θα το επαναφέρουν..

 

Eχεις ακουσει τιποτα More ? Φυσικα και οχι! Απο τοτε εχουν περασει πανω απο 9 μηνες και οσο το ειδες το ειδα!

Το ξεχασανε μαλλον... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μαζί με το πληκτρολόγιο της HTC και 2 άλλα. Υπάρχει τρόπος πχ την ώρα που γράφω κάποιο μήνυμα να επιλέγω πιο πληκτρολόγιο θέλω χωρίς να πηγαίνω στις ρυθμίσεις βγαίνοντας από την εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μαζί με το πληκτρολόγιο της HTC και 2 άλλα. Υπάρχει τρόπος πχ την ώρα που γράφω κάποιο μήνυμα να επιλέγω πιο πληκτρολόγιο θέλω χωρίς να πηγαίνω στις ρυθμίσεις βγαίνοντας από την εφαρμογή?

 

Όταν είσαι με ένα πληκτρολόγιο ανοικτό, εμφανίζεται ένα εικονίδιο πληκτρολογίου στο notification bar. Από εκεί μπορείς να επιλέξεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.Κάνε μια αναζήτηση στο νήμα και θα δεις απόψεις.Όπως επίσης δες κ το νημα που υπάρχει ειδικά για την κάμερα.Αν θες μια γρήγορη απάντηση, προσωπικά με καλύπτει.Γρήγορη.Ίσως η γρηγορότερη.υπερτερεί σε επιλογές και καλούδια αλλά χάνει σε ανάλυση σχετικά με τον ανταγωνισμό. Αυτά από μένα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγόρασα ένα HTC ONE (m7)(Sprint) από ebay και θα ήθελα να το κανω root και μετατροπή σε Ευρωπαϊκό δεν δουλεύει το link για το επίσημο unbranded firmware μπορεί καποιος να μου πει που να ψάξω η να μην το πειράξω και να το αφήσω όπως είναι.Αξίζει η αλαγη rom και αν ναι πια προτείνετε

εχω διαβάσει για αυτήν insertcoin. Ευχαριστω

Edited by mg444
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. λοιπόν το κινητό κλάταρε. Δεν άνοιγε με τπτ του έκανα factory reset και τώρα έχει κολίσει (μετα το reset δεν άνοιξε κανονικά) σε μια οθόνη μαύρη που ανα 2 δευτερόλεπτα πετάει ενα μήνυμα "Android is Upgrading - optimizing step 2 of 2 - Starting apps" πάει για σερβις μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τη δύσκολη προσαρμογή λόγω μεγέθους (απο Note 2)..δυσκολεύομαι γιατί δύσκολα βγάζω μέρα με τη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τη δύσκολη προσαρμογή λόγω μεγέθους (απο Note 2)..δυσκολεύομαι γιατί δύσκολα βγάζω μέρα με τη μπαταρία..

 

Σε πρώτη φάση, βάλε το greenify και άστο να κλείσει αυτόματα ότι πρέπει και μετά αν θέλεις και σε βολεύει, βάλε τον Apex launcher που έχει ελάχιστη κατανάλωση έναντι του sense.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βρει ένα htc μαύρο αγορασμένο τον 10/13 στα 300!ειναι καλά ;τι πρέπει να προσέξω πριν γίνει η αγορα;επισης ξέρω ότι δεν ειναι το σωστό topic αλλα πιστεύεται ότι αξίζει η μετάβαση απο iPhone 5?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βρει ένα htc μαύρο αγορασμένο τον 10/13 στα 300!ειναι καλά ;τι πρέπει να προσέξω πριν γίνει η αγορα;επισης ξέρω ότι δεν ειναι το σωστό topic αλλα πιστεύεται ότι αξίζει η μετάβαση απο iPhone 5?

 

Προσεχείς

Αν δεν είναι ελληνικό να είναι τουλάχιστον ευρωπαϊκό.

Άνοιξε την φωτογραφική και βάλε το χέρι σου πάνω στον φακό. Αν βγάζει ροζ μπορεί να σε εκνευρίζει ώρες ώρες (σε σκοτεινά θέματα) αλλά επισκευάζεται από το σέρβις.

Το κοιτάς γύρω γύρω για σημάδια (αν έχει εξαρτάται από σένα πόσο σε ενοχλούν)

Κατέβασε μια εφαρμογή για να δεις αν έχει καμένα πίξελ.

Γενικά κοιτάς ότι κοιτάμε σε όλες τις συσκευές. Επίσης σίγουρα θα περάσεις τη συσκευή από το τεστ της HTC για να ξέρεις ότι δουλεύουν όλα. Στον dialer πληκτρολογείς *#*#3424#*#* και ακολουθείς τα βήματα.

Όσο για το πέρασμα σε Android, σαν χρήστης iPhone, αν είναι μια συσκευή που πλησιάζει τη λογική της Apple αυτή είναι το one. Απλότητα, σημασία στη λεπτομέρεια και it just works...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για βελτιστοποίηση μπαταρίας;Δεν είμαι root.

 

Greenify, όπως έγραψα και πιο πάνω. Όλα τα υπόλοιπα, παίζει και να καταναλώνουν τελικά και περισσότερο με όλα αυτά που τρέχουν στο παρασκήνιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εβαλα δεν εβγαλα ακρη..Αν μπορει καποιος να μας πει πανω κατω πως την ρυθμιζεις....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , απλά τρέξτε την εφαρμογή και θα τα κάνει ότι είναι μόνη της αυτόματα. Μετά άν θέλετε κάποιες να τις κλείσετε μόνοι σας, πατήστε κάτω το + και προσθέστε στην λίστα αναμονής αυτά που θέλετε. Μετά πατάτε πάνω στην εφαρμογή για να την επιλέξετε και πατάτε μετά το sleep, το Zzzz δηλαδή για να μπει σε αδράνεια. Απλό είναι μην νομίζετε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνειδητοποιεισα ότι εκανα πατάτα (htc one sprint) αλα ενθουσιαστικά από την τιμή. Το τηλ θα δουλεύει στην Ελλάδα η είναι για πεταμα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει κανονικά αρκεί να κάνεις unlock και να βάλεις καμία custom Rom

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2586704

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση και ρωτάω επειδή με νοιάζει να εχει καλη κάμερα,δείγματα που είδα ειναι παραπάνω απο ικανοποιητικά , πέρα από Κει τις έχετε εκτύπωσει;έχουν καλη ποιότητα και στην εκτύπωση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω εκτυπώσει αλλά το αποτέλεσμα με ικανοποιεί απόλυτα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση και ρωτάω επειδή με νοιάζει να εχει καλη κάμερα,δείγματα που είδα ειναι παραπάνω απο ικανοποιητικά , πέρα από Κει τις έχετε εκτύπωσει;έχουν καλη ποιότητα και στην εκτύπωση;

 

Σε 10*15 που εκτυπώνω συνήθως, είναι μια χαρά. Σε Α4 δεν έχει τύχει να δοκιμάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε Α4 ουτε 8mp απο καμερα sonny δεν εκτυπωνουν καλα...;)

Οντως για 10 χ 15 και λιγο παραπανω ειναι πολυ ικανοποιητικη φωτογραφια...

Και βεβαια παιζει ρολο και η ρυθμιση του τηλεφωνου και το κατα ποσο ειναι καθαρος ο φακος....

Εγω επειδη το εχω το κινητο στην τσεπη συνηθως ο φακος ειναι λιγο θαμπος και πρεπει να τον καθαρισω πριν βγαλω φωτο....

Αντε να δουμε ποτε θα ερθει η θηκη να υσηχασω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δώσω ποτε θα αποφασίσω, ειμαι αναμεσα σε αυτο και το g2 κυρίως αλλα ενώ όλοι μου λένε g2 κάτι με τραβάει στο htc one...
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δώσω ποτε θα αποφασίσω, ειμαι αναμεσα σε αυτο και το g2 κυρίως αλλα ενώ όλοι μου λένε g2 κάτι με τραβάει στο htc one...

 

αν σε ενδιαφέρει η μεγάλη οθόνη, ναι το G2. Αν θέλεις πάντως την καλύτερη υλοποίηση σε android μετά το Ν5, το One είναι μονόδρομος. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...