Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανονικότατα. .. ειδικά το αυτόματο κλείδωμα είναι απίστευτο! !!

Ε ναι και άσε του άλλους να ψάχνονται με touch ID :p

 

ThanXxx

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... Αν πατήσουμε το κουμπάκι τρεις φορές στέλνει ειδοποίηση στις επαφές που έχουμε επιλέξει για άμεση ανάγκη SOS μαζί με φωτογραφία και χάρτη για το που βρισκόμαστε και αυτό μπορεί να επαναλαμβάνεται π.χ. ανά δέκα λεπτά ...

 

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα μπορεί να μου πει κάποιος αν συμβαίνει και ανάποδα δηλαδή αν έχω φορέσει το ρολόι στο παιδί μου και αυτό απομακρυνθεί-εξαφανιστεί (για χ λόγους) μπορώ από το τηλέφωνο να ειδοποιηθώ και να μου στείλει στοιχεία θέσης;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα μπορεί να μου πει κάποιος αν συμβαίνει και ανάποδα δηλαδή αν έχω φορέσει το ρολόι στο παιδί μου και αυτό απομακρυνθεί-εξαφανιστεί (για χ λόγους) μπορώ από το τηλέφωνο να ειδοποιηθώ και να μου στείλει στοιχεία θέσης;

 

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλά νομίζω οτι δεν γίνεται απ την στιγμή που το smartphone με το ρολόι απομακρυνθούν τόσο πολύ και δεν επικοινωνούν. Υποτίθεται οτι εσυ φοράς το ρολόι και σε περίπτωση ανάγκης, αντί να βγάζεις την συσκευή και να πληκτρολογείς πατάς ενα κουμπάκι και γίνεται αυτόματα, σαν συναγερμός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα μπορεί να μου πει κάποιος αν συμβαίνει και ανάποδα δηλαδή αν έχω φορέσει το ρολόι στο παιδί μου και αυτό απομακρυνθεί-εξαφανιστεί (για χ λόγους) μπορώ από το τηλέφωνο να ειδοποιηθώ και να μου στείλει στοιχεία θέσης;

Δεν έχει δικό του gps. Οπότε αν απομακρυνθεί πέρα από τα 10μ σε ανοιχτό χώρο που πιάνει το BT, δεν υπάρχει τρόπος.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα μπορεί να μου πει κάποιος αν συμβαίνει και ανάποδα δηλαδή αν έχω φορέσει το ρολόι στο παιδί μου και αυτό απομακρυνθεί-εξαφανιστεί (για χ λόγους) μπορώ από το τηλέφωνο να ειδοποιηθώ και να μου στείλει στοιχεία θέσης;

 

Δεν το εχω δοκιμάσει αλλά νομίζω οτι δεν γίνεται απ την στιγμή που το smartphone με το ρολόι απομακρυνθούν τόσο πολύ και δεν επικοινωνούν. Υποτίθεται οτι εσυ φοράς το ρολόι και σε περίπτωση ανάγκης, αντί να βγάζεις την συσκευή και να πληκτρολογείς πατάς ενα κουμπάκι και γίνεται αυτόματα, σαν συναγερμός.

 

Δεν έχει δικό του gps. Οπότε αν απομακρυνθεί πέρα από τα 10μ σε ανοιχτό χώρο που πιάνει το BT, δεν υπάρχει τρόπος.

Σωστά!

Όλα γίνονται ΜΟΝΟ σε συνεργασία με την συσκευή μέσω ΒΤ

 

@ aptaliko

για αυτό που ρώτησες υπάρχουν πολλοί τρόποι. Ένας από αυτούς είναι το GPS tracker

π.χ. http://www.gpslocate.gr/child-old-man-locator-gps-tracking-protection.aspx

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες απλά μου ήταν και βολικό και διακριτικό στο μάτι γιατί σε λύση gps tracker κάποιος θα το πετάξει με τη μία για να αποφύγει τον εντοπισμό. Τουλάχιστον μήπως όταν ξεπεραστεί το εύρος του BT υπάρχει ηχητικό σήμα/φωτεινή ένδειξη στο τηλέφωνο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες απλά μου ήταν και βολικό και διακριτικό στο μάτι γιατί σε λύση gps tracker κάποιος θα το πετάξει με τη μία για να αποφύγει τον εντοπισμό. Τουλάχιστον μήπως όταν ξεπεραστεί το εύρος του BT υπάρχει ηχητικό σήμα/φωτεινή ένδειξη στο τηλέφωνο;

 

Υπάρχει ήχος στο ρολόι και γράφει οτι αποσυνδέθηκε κι οταν συνδέεται ξανά πάλι κάνει εναν ήχο και γράφει οτι συνδέθηκε. Νομίζω κάνει και στην συσκευή κάποιον ήχο αλλά δε μπορώ να το τσεκάρω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος του gear 1 εδω και λιγες ημέρες μπορώ να πώ πως αξίζει τα λεφτα του. Πολυ πρακτικο σε κλήσεις με ανοιχτη ακρόαση,και φανταστικο να αλλαζεις watchfaces καθε ημερα !

 

 

Εδω μαζεμενα watchfaces http://www.gearfaces.com

 

Φιλε μου ξερεις αν ειναι συμβατο με note 2? Επισης το fit και το gear 2 ισως?

 

Ευχαριστω.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Samsung Gear is compatible with 17 types of device models :

Samsung Galaxy S5 / Galaxy Grand 2 / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 2 / Galaxy S4 / Galaxy S3 / Galaxy S4 Zoom / Galaxy S4 Active / Galaxy S4 mini / Galaxy Mega 6.3 / Galaxy Mega 5.8 / Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) / Galaxy NotePRO (12.2) / Galaxy TabPRO (12.2/10.1/8.4)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ολα συμβατά με το Note 2

 

Το ελπιζω φιλε μου γιατι θα προτιμουσα το gear 2 η το fit απο το πρωτο gear λογω μπαταριας αλλα στο youtube λενε οτι ειναι συμβατο μονο το πρωτο gear.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung Gear is compatible with 17 types of device models :

Samsung Galaxy S5 / Galaxy Grand 2 / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 2 / Galaxy S4 / Galaxy S3 / Galaxy S4 Zoom / Galaxy S4 Active / Galaxy S4 mini / Galaxy Mega 6.3 / Galaxy Mega 5.8 / Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) / Galaxy NotePRO (12.2) / Galaxy TabPRO (12.2/10.1/8.4)

 

Το gear 2 η το fit δεν λει.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

 

Το κοιταω ευχαριστω!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ενσ μπρασελε με δονηση ισως που συνδεετε με το κινητο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενσ μπρασελε με δονηση ισως που συνδεετε με το κινητο?

 

Ενοω για τον φιλο που λεει για το παιδι του.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.να σας ρωτησω κατι.τα mail διαβαζονται κανονικα απο το gear 2,neo,fit;;;;;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες εβδομάδες, όταν αρχίσει να στρώνει η παραγωγή/πωλήσεις, πιστεύω θα αρχίσει να πέφτει σιγά σιγά και η τιμή. Το πρώτο έπεσε σε λίγους μήνες κοντά στα μισά. Και πρέπει να ήταν πιο δύσκολη η κατασκευή του από το δεύτερο (με την κάμερα και το μικρόφωνο στο μπρασελέ).

Ακούγονται και οι φήμες για ...νέα έκδοση σε λίγους μήνες με το λειτουργικό για wearables της google. Θα ρίξει και αυτό την τιμή!

 

Εχει ήδη πέσει 18 Ευρώ το Neo και το Fit. Το βλέπω να πέφτει κι άλλο , ειδικά το neo, καθώς θα πλησιάζει η ημέρα που θα βγούν τα android wearable ρολόγια.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι τα android wearable watches;δηλαδη τι διαφορα θα εχουν απο το gear;;

Θα έχουν το λειτουργικό android wear και όχι tizen ή άλλο os όπως του smartwatch 2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι αξιζει να περιμενω να βγουν και αυτα;ειμαι αναμεσα στο gear 2 και το fit.εσεις τι με συμβουλευετε;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Όσα παιδιά ενδιαφέρονται για συζητήσεις και συγκρίσεις για όλα τα smartwatches ας επισκεφτούν το παρακάτω thread : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390592

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάσα αλλά δεν άλλαξε κάτι!!το πήγα στην smartek σήμερα το πρωί κι αύριο θα το πάρω έτοιμο!Θα ενημερώσω για το τι έφταιγε:)

 

Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξη της επισκευής του λατρεμένου:happy:

Το πήγα την Τρίτη το πρωί στη smartec στο Χαϊδάρι όπου το κράτησαν για ελεγχο κ επισκευή !!Τετάρτη μεσημέρι ητο έτοιμο αλλά έπειδη θα έφευγα εκτός Αθηνών μου το έστειλαν με κουριερ!!

Η συσκευασία ήταν τέλεια κ μου είχαν ενημερωτικό για το τι έφταιγε:D

Να προσθέσω ότι το δέχτηκαν παρόλο που δεν είχα την απόδειξη μαζί μου :cool:

Έμεινα πολύ ευχαριστημενη με τον επαγγελματισμο τους κ εάν τύχει κάτι άλλο -αχρείαστοι να είναι :p - αυτους θα ξανα προτιμήσω:)

Έχει μεγάλη σημασία η after sale υποστήριξη από την κάθε εταιρία!!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξη της επισκευής του λατρεμένου:happy:

Το πήγα την Τρίτη το πρωί στη smartec στο Χαϊδάρι όπου το κράτησαν για ελεγχο κ επισκευή !!Τετάρτη μεσημέρι ητο έτοιμο αλλά έπειδη θα έφευγα εκτός Αθηνών μου το έστειλαν με κουριερ!!

Η συσκευασία ήταν τέλεια κ μου είχαν ενημερωτικό για το τι έφταιγε:D

Να προσθέσω ότι το δέχτηκαν παρόλο που δεν είχα την απόδειξη μαζί μου :cool:

Έμεινα πολύ ευχαριστημενη με τον επαγγελματισμο τους κ εάν τύχει κάτι άλλο -αχρείαστοι να είναι :p - αυτους θα ξανα προτιμήσω:)

Έχει μεγάλη σημασία η after sale αντιμετώπιση από την κάθε εταιρία!!

 

Πολύ γρήγοροι στην Smartec, μπράβο τους

Σημαντική η καλή υποστήριξη μετά την πώληση.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξη της επισκευής του λατρεμένου:happy:

Το πήγα την Τρίτη το πρωί στη smartec στο Χαϊδάρι όπου το κράτησαν για ελεγχο κ επισκευή !!Τετάρτη μεσημέρι ητο έτοιμο αλλά έπειδη θα έφευγα εκτός Αθηνών μου το έστειλαν με κουριερ!!

Η συσκευασία ήταν τέλεια κ μου είχαν ενημερωτικό για το τι έφταιγε:D

Να προσθέσω ότι το δέχτηκαν παρόλο που δεν είχα την απόδειξη μαζί μου :cool:

Έμεινα πολύ ευχαριστημενη με τον επαγγελματισμο τους κ εάν τύχει κάτι άλλο -αχρείαστοι να είναι :p - αυτους θα ξανα προτιμήσω:)

Έχει μεγάλη σημασία η after sale υποστήριξη από την κάθε εταιρία!!

 

Εχει άψογο service η Samsung :) Μπορεί η Smartec στο Χαιδάρι να είναι οτι καλύτερο αλλά κι εδω στο Ηράκλειο μια χαρά γρήγοροι είναι. Με το που πάω μια συσκευή το πολύ σε 1 ώρα έχω λάβει sms με το πρόβλημα που έχει και ενημέρωση για το τι μέλλει γενέσθαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...