Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το κόλπο με το νύχι δουλεύει καλύτερα! Ωραία, θα μοστράρω και το μανικιούρ μαζί με το τηλέφωνο :lol: :lol:

Πολυ καλο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το κόλπο με το νύχι δουλεύει καλύτερα! Ωραία, θα μοστράρω και το μανικιούρ μαζί με το τηλέφωνο :lol: :lol:

 

Παιδια καπου διαβασα και δουλευει, ανοιγει πολυ πιο ανετα αν το χτυπησεις απο πισω, στο καπακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οσον αφορα τη φωτογραφια, εγω δε βλεπω καμια βελτιωση στην ποιοτητα στο ISO 100, που ειναι η καλυτερη ποιοτητα του, εσεις ειδατε βελτιωση?

Link to comment
Share on other sites

Όντως το κόλπο με το νύχι δουλεύει καλύτερα! Ωραία, θα μοστράρω και το μανικιούρ μαζί με το τηλέφωνο :lol: :lol:

 

Κι όμως, δουλεύει, ειδικά με το κοκκαλάκι στη μέση του δακτύλου, εκεί στην άρθρωση, όπως είπε ένα φίλος.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση. Στην εφαρμογη της φωτογραφικης στην εκδοση 4.1.2 μπορουσαμε να βγαλουμε στις γρηγορες ρυθμισεις, που ειναι στο πανω μερος της οθονης, επιλογες οπως φωτεινοτητα και ISO.

Τωρα δε μπορω να αλλαξω αυτες που υπαρχουν.

Εχει καταφερει καποιος να τις αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου διαβασα και δουλευει, ανοιγει πολυ πιο ανετα αν το χτυπησεις απο πισω, στο καπακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οσον αφορα τη φωτογραφια, εγω δε βλεπω καμια βελτιωση στην ποιοτητα στο ISO 100, που ειναι η καλυτερη ποιοτητα του, εσεις ειδατε βελτιωση?

η καλυτερη ποιοτητα ειναι στο ΙΣΟ 100?? εγω το ειχα παντα στο αυτοματο... και που εξυπηρετουν τα υπολοιπα ΙΣΟ?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη ποιοτητα ειναι στο ΙΣΟ 100?? εγω το ειχα παντα στο αυτοματο... και που εξυπηρετουν τα υπολοιπα ΙΣΟ?

 

Στο αυτοματο ναι! Και γω αυτο χρησιμοποιω. Οταν εχει πολυ φως το ISO πεφτει στο 100. Οσο μειωνεται το φως ανεβαζει ISO για να μη πεσει η ταχυτητα κλειστρου, με τιμημα ομως, να μειωνεται η ποιοτητα και να αυξανεται ο ψηφιακος θορυβος.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση πολυ ωραιο το 4.4 αλλα σημερα εκανε επανακινηση μονο του :s συνεβη σε κανεναν αλλον;

 

Και εγω πριν λιγες ωρες την εβαλα και εκανε μια επανεκίννηση μονο του..ραδιο ακουγα

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να διορθωθει αυτο γιατι αμα ξεκινησαν οι επανακινησεις απο τωρα... μολις βαλαμε την νεα εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν επανεκκινήσεις να αναφέρουν αν έκαναν καθαρή εγκατάσταση της KitKat, δηλαδή με φορμάτ και στήσιμο από την αρχή. Έχει μεγάλη σημασία. Εγώ δε θα μετέβαινα ποτέ (σε ένα κινητό στημένο πριν μήνες, με χίλια-μύρια αρχεία στην μνήμη) από 4.1.2 σε 4.4.2 περνώντας την απλά ΟΤΑ ή ακόμη και μέσω PC Suite.

 

:!: Kάντε λίγο κουράγιο, κάντε φορμάτ πριν και μετά το πέρασμα της KitKat και στήστε το τηλέφωνο από την αρχή, χωρίς ολικά μπακάπ από PC Suite ή οτιδήποτε άλλο!!! :!:

 

Εγω απο πάνω την πέρασα ΟΤΑ..κανα μήνα το εχω ..οποτε καλύτερα φορμάτ και μετά πέρασμα γίνεται μόνο μέσω pc suite?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν επανεκκινήσεις να αναφέρουν αν έκαναν καθαρή εγκατάσταση της KitKat, δηλαδή με φορμάτ και στήσιμο από την αρχή. Έχει μεγάλη σημασία. Εγώ δε θα μετέβαινα ποτέ (σε ένα κινητό στημένο πριν μήνες, με χίλια-μύρια αρχεία στην μνήμη) από 4.1.2 σε 4.4.2 περνώντας την απλά ΟΤΑ ή ακόμη και μέσω PC Suite.

 

:!: Kάντε λίγο κουράγιο, κάντε φορμάτ πριν και μετά το πέρασμα της KitKat και στήστε το τηλέφωνο από την αρχή, χωρίς ολικά μπακάπ από PC Suite ή οτιδήποτε άλλο!!! :!:

 

με το που εβαλα την 4.4 εκανα φορματ και το εστησα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

με το που εβαλα την 4.4 εκανα φορματ και το εστησα απο την αρχη.

 

Μετα την επανεκκίνηση η πριν έκανες φορμάτ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επανεκκίνηση η πριν έκανες φορμάτ?

 

παιδες εγω εκανα την αναβαθμιση χωρις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ουτε πριν ουτε μετα και δεν εχω κανενα προβλημα,το κινητο πεταει...και πολυ ομορφες αισθητικες αλλαγες... ερωτηση,με την επαναφορα τι χανω?? ολες τις εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στο τηλεφωνο??

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εκανα την αναβαθμιση χωρις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ουτε πριν ουτε μετα και δεν εχω κανενα προβλημα,το κινητο πεταει...και πολυ ομορφες αισθητικες αλλαγες... ερωτηση,με την επαναφορα τι χανω?? ολες τις εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στο τηλεφωνο??

 

Κοίτα και εγώ άμα μου ξανακάνει κάτι τότε θα το βάλω από την αρχή.κατά τα άλλα πολύ ωραία η έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρεις παρατηρήσεις:

- βρίσκω απαράδεκτο το νέο setting του πληκτρολογίου, που πατάς μία φορά για τα σημεία στίξης και μετά πρέπει να ξαναπατήσεις (δεν μπορείς να σύρεις το δάχτυλο) για να επιλέξεις αυτό που θέλεις. Μετά, κρατάει επιλεγμένο το τελευταίο που διάλεξες, άλλη βλακεία αυτή... Με βλέπω να γυρίζω στο Multiling που χρησιμοποιούσα επί εποχής άθλιου μαμά kb της Sony Ericsson...

- απαράδεκτο είναι επίσης το ότι δεν μπορείς να ανοίξεις το GPS (το οποίο μετονομάστηκε σε Location στα κουμπιά στην μπάρα, πανάθεμά το) με μία απλή κίνηση αλλά πρέπει να σε ρωτήσει αν επιτρέπεις στη Google να συλλέξει πληροφορίες κλπ. Έλεος ρε φίλε, τον πλοηγό θέλω να βάλω να με πάει στην ταβέρνα, με δυο κλικ το έκανα πριν, τώρα πρέπει να μου την πέφτει η Google;

- σιγά την ομαλότητα που έχει η KitKat τελικά, με JellyBean μια χαρά έτρεχε το τηλέφωνο.

- καλά, το KnockOn είναι μεγάλη πατάτα τελικά. Δηλαδή ποιο το νόημα να κάνω διπλό tap στην οθόνη και να μην πατάω το Power;

- στην εφαρμογή των sms τι χαζο-backgrounds και bubbles είναι αυτά; Για 16χρονες κορεάτισσες μας έχουν περάσει όλους;

 

Και δυο-τρεις ερωτήσεις:

- το Daydream, κάτω από το KnockOn τι είναι;

- έχει κάνει κανείς root; Το Impactor δε φαίνεται να λειτουργεί. Η μπαταρία φαίνεται να τρώγεται πιο γρήγορα χωρίς root, πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά το SetCPU.

 

Κατά τα λοιπά πάντως, μάλλον αδιάφορη η μετάβαση από 4.1.2 σε 4.4.2, με εξαίρεση το πρόβλημα με την κλήση σε αναμονή που διορθώθηκε.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρεις παρατηρήσεις:

- βρίσκω απαράδεκτο το νέο setting του πληκτρολογίου, που πατάς μία φορά για τα σημεία στίξης και μετά πρέπει να ξαναπατήσεις (δεν μπορείς να σύρεις το δάχτυλο) για να επιλέξεις αυτό που θέλεις. Μετά, κρατάει επιλεγμένο το τελευταίο που διάλεξες, άλλη βλακεία αυτή... Με βλέπω να γυρίζω στο Multiling που χρησιμοποιούσα επί εποχής άθλιου μαμά kb της Sony Ericsson...

- απαράδεκτο είναι επίσης το ότι δεν μπορείς να ανοίξεις το GPS (το οποίο μετονομάστηκε σε Location στα κουμπιά στην μπάρα, πανάθεμά το) με μία απλή κίνηση αλλά πρέπει να σε ρωτήσει αν επιτρέπεις στη Google να συλλέξει πληροφορίες κλπ. Έλεος ρε φίλε, τον πλοηγό θέλω να βάλω να με πάει στην ταβέρνα, με δυο κλικ το έκανα πριν, τώρα πρέπει να μου την πέφτει η Google;

- σιγά την ομαλότητα που έχει η KitKat τελικά, με JellyBean μια χαρά έτρεχε το τηλέφωνο.

- καλά, το KnockOn είναι μεγάλη πατάτα τελικά. Δηλαδή ποιο το νόημα να κάνω διπλό tap στην οθόνη και να μην πατάω το Power;

- στην εφαρμογή των sms τι χαζο-backgrounds και bubbles είναι αυτά; Για 16χρονες κορεάτισσες μας έχουν περάσει όλους;

 

Και δυο-τρεις ερωτήσεις:

- το Daydream, κάτω από το KnockOn τι είναι;

- έχει κάνει κανείς root; Το Impactor δε φαίνεται να λειτουργεί. Η μπαταρία φαίνεται να τρώγεται πιο γρήγορα χωρίς root, πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά το SetCPU.

 

Κατά τα λοιπά πάντως, μάλλον αδιάφορη η μετάβαση από 4.1.2 σε 4.4.2, με εξαίρεση το πρόβλημα με την κλήση σε αναμονή που διορθώθηκε.

 

προσωπικα το knockΟn δεν το θεωρω πατατα σαν δυνατοτητα αλλα με απογοητευει στο ξεκλειδωμα το οτι δεν ξεκλειδωνει απαλα θελει χτυπημα κανονικο. πιστευω οτι σιγουρα θα βγει και καποια αλλη αναβαθμιση η οποια θα διορθωσει bugs. γενικα το kitkat εχει αρκετες αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το knockΟn δεν το θεωρω πατατα σαν δυνατοτητα αλλα με απογοητευει στο ξεκλειδωμα το οτι δεν ξεκλειδωνει απαλα θελει χτυπημα κανονικο. πιστευω οτι σιγουρα θα βγει και καποια αλλη αναβαθμιση η οποια θα διορθωσει bugs. γενικα το kitkat εχει αρκετες αλλαγες.

 

Δοκιμασες με το χτυπημα στο καπακι? γινεται με λιγοτερη δυναμη και βολευει με το ενα χερι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γι' αυτό που λέει ο φίλος για το GPS και εδώ πλέον φαίνεται πεντακάθαρα και με τον πιο πανυγηρικό τρόπο ο κατασκοπευτικός χαρακτήρας της google, τι να σου πεί αλλο δηλαδή. Γενικά πάντως η αναβάθμιση σου δίνει μία αίσθηση στιβαρότητας, μπήκαν πολύ ωραία εφέ εναλλαγής, η μνήμη του κινητού σίγουρα διαχειρίζεται καλύτερα, προστέθηκαν ακόμη περισσότερες παραμετροποιήσεις λειτουργιών αν και εγώ δεν κατάλαβα το daydream τι είναι, και τέλος η μπαταρία, που αδειάζει πλέον με τη διπλάσια ταχύτητα από πριν. Τώρα αυτό με το knock το θεωρώ πολύ καλή λειτουργία, εντάξει με το νύχι δουλεύει πολύ καλά, αλλά με χάλασε που χάσαμε το μπλέ φωτισμό στην μπάρα επάνω. Γενικά πάντως, το καλό έγινε καλύτερο γιά ένα πολύ όμορφο και "μικρό" για την οθόνη του κινητό και ειδικά αν λάβουμε υπ' όψιν την τιμή εκκίνησης αυτή τη στιγμή που είναι στα 180€. Edited by yiwrgos
Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα πρεπει να καταλαβαιτε οτι στο knock on το ξεκλειδωμα λειτουργει με τον ηχο και οχι με την αφη...ακομα και στο τραπεζι να αφησετε το κινητο και να χτυπησετε 2 φορες ενα ποτηρι απο διπλα θ ανοιξει και παλι...οσο για τα γαλαζια γραφικα που εγιναν ασπρα ηταν κι εμενα το μονο που με χαλασε λιγο αισθητικα...επισης αν παρατηρησατε πλεον οταν μας τηλεφωνουν δεν γραφει Ελλαδα ή καποια πολη, αν μας παιρνουν απο σταθερο, οπως γινοταν πριν

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με το χτυπημα στο καπακι? γινεται με λιγοτερη δυναμη και βολευει με το ενα χερι.

 

αυτο που με βολεψε ειναι το χτυπημα με το κοκκαλο του δαχτυλου, απλα οταν ενεργοποιω το knockOn και αφηνω το κινητο πχ πανω στο τραπεζι η το ακουμπαω καπου ανοιγει η οθονη. πρεπει να ειναι πολυ ευαισθητο

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ειναι η βλακεια γιατι αν ειναι καθε φορα που θα το ακουμπας καπου να ξεκλειδωνει, θα καταναλωνει ενα ποσοστο της μπαταριας φανταζομαι
Link to comment
Share on other sites

Με τα θετικα και τα αρνητικα του, το knock on ειναι κατι που δεν ειχαμε και αν θελουμε το απενεργοποιουμε.

 

Οπως ειπε ο φιλος πιο πανω το gps με χαλασε και οτι στη καμερα δε μπορω να αλλαξω τις γρηγορες επιλογες. Κατα τα αλλα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

...επισης αν παρατηρησατε πλεον οταν μας τηλεφωνουν δεν γραφει Ελλαδα ή καποια πολη, αν μας παιρνουν απο σταθερο, οπως γινοταν πριν

 

όχι φίλε το γράφει και τώρα αλλά με μικρότερη γραμματοσειρά, τώρα για το knock έντάξει νομίζω ότι και η φιλοσοφία είναι αυτή δηλαδή όπως χτυπάω μια πόρτα πριν μπώ έτσι πρέπει να χτυπήσω και την οθόνη εξ ού και το όνομα knock, αλλά αυτό που λέτε τώρα με το τραπέζι,σήμερα το είχα δίπλα στο πληκτρολόγιο στο τραπέζι και ενώ έγραφα με το πληκτρολόγιο αυτό άναβε και προσπαθούσα καταλάβω πού οφειλόταν αυτό και άναβε απο μόνη της η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...