Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έστειλα ένα κινητό για επισκευή στο minideal

κοντεύει σχεδόν μήνα αλλά επιτέλους άρχισε να

δείχνει κάποια κίνηση στο china post

σήμερα που μπήκα να το τσεκάρω μου

εμφάνισε κάτι που με προβλημάτισε

λέει ότι έγινε αποτυχία στην αποστολή

τι σημαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα...απλα δεν εντοπιστηκε ο παραληπτης ακομα.Οταν ειχα στειλει και γω στο minideal το χανε παραλαβει καμια δεκαρια μερες μετα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα...απλα δεν εντοπιστηκε ο παραληπτης ακομα.Οταν ειχα στειλει και γω στο minideal το χανε παραλαβει καμια δεκαρια μερες μετα.

 

έστειλα μήνυμα στο minideal

για να μου πουν τι συμβαίνει

δηλαδή εγώ τώρα τι άλλο να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για τον amlogic 802 του Onda 975M, τι έχετε να πείτε;

Τρέλα σκορ στο Antutu (30.000), αλλά σχετικά άγνωστος.

 

Πολύ καλός επεξεργαστής και αναμένεται να έχει καλύτερη υποστήριξη από τους RockChip (ειδικά μετά το φιάσκο των 3188 με τις Τ-εκδόσεις).

 

ερωτηση: ο πιο ισχυρος επεξαργαστης που παιζει αυτη τη περιοδο,στα φθηνα κινεζικα (κατω των 200$), ειναι μτκ6592 ?

πιο ισχυρος μετα απτον 6592,πρεπει να ψαξω σε snapdragon?

Ο ισχυρότερος σε αυτή την τιμή - δε μας λες διάσταση οθόνης - είναι ο AmLogic 802 και πολύ πιο κάτω είναι ο MTK6592.

O 802 συγκρίνεται με τους low-end Snapdragon's (600).

 

Παιδια ειδα το νεο tablet της onda V819i με τον intel e3735,σαν επεξεργαστης τι λεει?Η καρτα γραφικων που εχει ειναι καλυτερη απο μια tegra 3?!

 

Ακόμα είναι νέα πλατφόρμα, αλλά η Intel είναι εγγύηση αξιοπιστίας και σταθερότητας. Πάρα πολύ γρήγορη CPU και GPU.

 

RK3188 vs RK3188-T: Άλλος ένας λόγος που πρέπει να αποφεύγονται πλέον Rockchip-based λύσεις (ακόμα και ο αναμενόμενος RK3288) είναι η όλη ιστορία με την απάτη των RK3188 & T-μοντέλων. Πολύ απλά: η Rockchip αθόρυβα άρχισε να κυκλοφορεί - πότε ακριβώς δεν μπορούμε να πούμε, αλλά κάπου λογικά στα τέλη του 2013 - τους T-models, οι οποίοι είναι RK3188 που απέτυχαν σε δοκιμές λειτουργίας στα 1.6GHz και πωλούνται locked-down στα 1.4GHz και λίγο (περίπου $4 το κομμάτι) φθηνότερα από τους κανονικούς 3188. Φυσικά, οι περισσότεροι χρήστες δεν έχουν ιδέα και οι μεταπωλητές είτε δεν ξέρουν είτε κάνουν τους κινέζους. Ο επεξεργαστής αυτός τις περισσότερες φορές δε λειτουργεί ούτε καν στα 1.4GHz.

 

Μπορείτε να δείτε ποιον πραγματικά έχετε με αυτό το πρόγραμμα και εφόσον τρέχετε Android 4.2.2 (με 4.4.2 έχουν patchάρει τον πυρήνα και δεν μπορείτε να τον εντοπίσετε). Διαφορετικά, πρέπει να ανοίξετε το tablet και να δείτε το SoC.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα...απλα δεν εντοπιστηκε ο παραληπτης ακομα.Οταν ειχα στειλει και γω στο minideal το χανε παραλαβει καμια δεκαρια μερες μετα.

 

Δηλαδή φίλε μου αφού σου είχε βγάλει στο tracking οτι δεν εντοπίστηκε ο παραλήπτης, έστειλες εσύ κάποιο μήνυμα στο minideal για να το παραλάβουν ή το έκαναν μόνοι τους αφού πέρασαν οι 10 ημέρες; Με ενδιαφέρει η περίπτωση γιατί έχω παρόμοιο θέμα με το geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου εφτασε το πακετο κινα εστειλα μετα απο 3-4 μερες μηνυμα να πανε να το παρουνε.Ενταξει οπλιστειτε με μπολικη υπομονη γιατι αυτοι ειναι χειροτεροι και απο εμας.
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δηλαδή το δέμα έχει φτάσει και απλά δεν πήγαν

ακόμα να το πάρουνε?

μόλις το πάρουν θα έχουμε ενημέρωση από china post ότι το παρέλαβαν

(όπως τώρα είχαμε ότι δεν το παρέλαβαν)?

να ξαναστείλω μήνυμα σε 2-3 μέρες άμα δω ότι δεν γίνετε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειδα αυτο το tablet και σκεφτομαι να το αγορασω, ειναι στα μετρα που το θελω αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο ..

(φυσικα κοιταξα στην σελιδα των ainol αλλα δεν βρηκα σχετικο thread)..οποτε χρειαζομαι την αποψη-βοηθεια σας!

http://www.geekbuying.com/item/Ainol-Novo-8-Discovery--Find--8--Tablet-PC-ATM7029-Quad-Core-1-5Ghz-Android-4-2-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-2GB-16GB-BT-Black-316148.html

Link to comment
Share on other sites

οπότε δεν κινδυνεύει να χαθεί απλά

οι κινέζοι βαριούνται να το παραλάβουν?

 

*τα ΕΛΤΑ δείχνουν το εξής μήνυμα:

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ

είναι φυσιολογικό?

Edited by nikanta
Link to comment
Share on other sites

οπότε δεν κινδυνεύει να χαθεί απλά

οι κινέζοι βαριούνται να το παραλάβουν?

*τα ΕΛΤΑ δείχνουν το εξής μήνυμα:

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ

είναι φυσιολογικό?

 

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει φίλε μου ( βλ. περίπτωσή μου post 161) Eμένα έκαναν πάνω από 20 μέρες να το παραλάβουν αφού είχε φθάσει Κίνα!!!!. Το κινητό το έστειλα 22.1.2014 από Ελλάδα και ακόμα το περιμένω να έρθει...:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς συμβαίνει φίλε μου ( βλ. περίπτωσή μου post 161) Eμένα έκαναν πάνω από 20 μέρες να το παραλάβουν αφού είχε φθάσει Κίνα!!!!. Το κινητό το έστειλα 22.1.2014 από Ελλάδα και ακόμα το περιμένω να έρθει...:wacko:

 

 

Δεν υπάρχει φόβος με τόσο μεγάλο διάστημα (20 ημέρες και βάλε) που σου έβγαλε ότι δεν βρίσκεται ο παραλήπτης , να τύχαινε να σου επιστραφεί το κινητό πίσω Ελλάδα; Γνωρίζεις τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φόβος με τόσο μεγάλο διάστημα (20 ημέρες και βάλε) που σου έβγαλε ότι δεν βρίσκεται ο παραλήπτης , να τύχαινε να σου επιστραφεί το κινητό πίσω Ελλάδα; Γνωρίζεις τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

Δυστυχώς ΟΧΙ! Κάποιος πιο έμπειρος ίσως βοηθήσει ......

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΟΧΙ! Κάποιος πιο έμπειρος ίσως βοηθήσει ......

 

οκ ευχαριστω! Εύχομαι να σου το επιστρέψουν φτιαγμένο το δυνατόν συντομότερα, γιατί στη δική μου περίπτωση που το έστειλα για επισκευή αρχές Απριλίου, μάλλον όπως πάνε αυτοί, κατά το καλοκαίρι κ άμα θα το έχω πίσω:(

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα τα κινεζικα ταχυδρομεια πρεπει να παραδωσουν το δεμα στον παραληπτη αλλα στην πραξη τα κρατανε στο ταχυδρομειο και παει το κινεζικο καταστημα και τα παραλαμβανει ,αυτο μπορει να παρει αρκετες μερες και ειναι και θεμα τυχης.

Αν του εχουν ερθει 10 επιστροφες θα παει γρηγορα αν ειναι μονο το δικο σου που εχει ερθει στο ταχυδρομειο θα περιμενει λιγο μην πηγαινοερχετε τζαμπα.

Αυτο το "ο παραληπτης δεν εντοπιζεται" το βαζουν οι τεμπελχαναδες :lol: τον κινεζικων ταχυδρομειων για να μην μπορει κανεις να παραπονεθει.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια καλυτερη ρομ γι αυτο το tablet ρε παιδια η καποια που να ταιριαζει? Ευχαριστω πολυ. http://www.ployer.cn/QuadPC/MOMO20/
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ,από ότι βλέπω οι εντυπώσεις είναι θετικές ,σε πόσο καιρό ήρθε από το geekbuying?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μιας και δεν ενημερώνουν από Oktabit για νεώτερη έκδοση και δεν δίνουν και το image,γνωρίζει κανείς εάν μπορούμε να βάλουμε κάποια Custom Rom & ποιά ?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη !!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ,από ότι βλέπω οι εντυπώσεις είναι θετικές ,σε πόσο καιρό ήρθε από το geekbuying?

Εγώ υπολογίζω χοντρικά ότι κάνει 10 μέρες στην καλύτερη να έρθει.Το παρηγγειλα στις 19/4 και σήμερα έφτασε στο αεροδρόμιο

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 28-04-2014 08:25 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-04-2014 04:44 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-04-2014 16:43 IPS

 

EDIT:

Ήρθε σήμερα, αύριο παραλαμβάνω απο το ΕΛΤΑ της περιοχής μου. Άρα 10 μέρες ακριβώς.

Edited by abourazanis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ενα tablet felix 7" αγνωστων λοιπων στοιχείων. Μου το έδωσε μια φίλη, ο πιτσιρικάς της δοκίμασε πολλές φορές το μοτίβο και τώρα ζητάει λογαριασμό google τον οποίο και δεν θυμάται. Δοκίμασα να μπώ σε recovery mode για να κανω επαναφορα αλλά με ότι συνδιασμο και αν δοκίμασα δεν μπαίνει. PWR+vol down, PWR+Vol up, PWR+Vol down-up αλλά τίποτα, home button δεν έχει, επίσης τα πλήκτρα λειτουργούν κανονικά δεν έχουν πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Τώρα μόλις άνοιξα τη συσκευή η πλακετα γράφει Q8 KB708_20130530 V1.2

Edited by Frontier
Link to comment
Share on other sites

έχω στείλει 4 email σε διάστημα 2 εβδομάδων

και δεν έχω πάρει κάποια απάντηση

το δέμα φυσικά δεν έχει ΚΑΜΙΑ ενημέρωση...

τι άλλο μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν το μοντελο F&U ETB7515 εχει μεσα κανονικα το google play ?γιατι το βρηκα 40 ευρω μεταχειρισμενο και αυτος που το πουλαει μου λεει οτι δε το εχει δει ποτε μεσα στη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...