Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει συμβεί σε κανέναν το εξής θεμα με Την μπαταρία ;;; Κάποιες φορές όταν το αφήνω στο 8% και το κλειδώσω και το αφήσω για λίγη ώρα όταν το ξεκλειδώσω η μπαταρία είναι στο 10%.....Τι μπορώ να κάνω για αυτό;;;Έχει πάθει ζημιά η μπαταρία μου;;;

 

Έχει συμβεί. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Δεν έχει πρόβλημα :-).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει συμβεί. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Δεν έχει πρόβλημα :-).

Ευχαριστώ φίλε μου με καθησύχασες...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μπαταρία δεν λέει να τελείωσε. Από το 9 πήγε στο 10% :p

 

Ρε φιλε το εχω παρατηρήσει και εγώ μερικές φορές χαχαχα.

Πάντως η flex είναι απο τις καλύτερες κιτ κατ σε μπαταρία απο όσο βλέπω.

Λοιπόν χρήση κυρίως wifi αλλα οι 10 ώρες ήταν με 3g data.

Χρήση fb, Tapatalk, messenger, dolphin και viral για βίντεο.

Εχω μιλήσει και αρκετά. Τέτοια νούμερα με cloudystock δεν είχα δει. Δεν το στερηθηκα καθόλου. Φωτεινότητα 50-60%

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκλεισε το τηλεφωνο μετα απο 27 ωρες αναμονης και 6 ωρες και 50 λεπτα οθονης με τις περισοτερες ωρες ανοιχτο το wifi εκτος απο τις 5-6 ωρες το βραδυ αλλα χωρις 3g με φωτεινοτητα στο 35% και οταν ειμουνα εξω στο 70% νομιζω ειναι καλα για κιτ κατ ,ειμαι με cloudyflex 2.0 και simple v1
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκλεισε το τηλεφωνο μετα απο 27 ωρες αναμονης και 6 ωρες και 50 λεπτα οθονης με τις περισοτερες ωρες ανοιχτο το wifi εκτος απο τις 5-6 ωρες το βραδυ αλλα χωρις 3g με φωτεινοτητα στο 35% και οταν ειμουνα εξω στο 70% νομιζω ειναι καλα για κιτ κατ ,ειμαι με cloudyflex 2.0 και simple v1

Complet εισαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μετά από αυτό νομίζω το θέμα κατανάλωσης του bluetooth ενώ είναι κλειστό απλά είναι αστείο. Δείτε εδώ. Μέχρι πριν λίγες ώρες ήταν κλασικά στο 5%. Ξαφνικά μπαμ. Χρυσό μετάλλιο.

Απειραχτη kitkat[ATTACH]43826[/ATTACH][ATTACH]43827[/ATTACH][ATTACH]43828[/ATTACH][ATTACH]43829[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μετά από αυτό νομίζω το θέμα κατανάλωσης του bluetooth ενώ είναι κλειστό απλά είναι αστείο. Δείτε εδώ. Μέχρι πριν λίγες ώρες ήταν κλασικά στο 5%. Ξαφνικά μπαμ. Χρυσό μετάλλιο.

Απειραχτη kitkat[ATTACH]43826[/ATTACH][ATTACH]43827[/ATTACH][ATTACH]43828[/ATTACH][ATTACH]43829[/ATTACH]

 

Από ότι φαίνεται το bluetooth ΔΕΝ επηρεάζει την κατανάλωση διότι 30 κάτι ώρες με 5 ώρες οθόνη είναι φυσιολογικό για kit Kat

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη μπαταρια οντως..ειδα φιλου σημερα,συνδεδεμενο ολη μερα με wifi,20 λεπτα οθονη και 5 ωρες αναμονη,ειχε πεσει 1%
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη μπαταρια οντως..ειδα φιλου σημερα,συνδεδεμενο ολη μερα με wifi,20 λεπτα οθονη και 5 ωρες αναμονη,ειχε πεσει 1%

 

4.2.2 Ειχε ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 100% σε 99% αφού γνωρίζεται ότι δεν είναι σωστό γιατί το ανεβάζεται;;Δεν γίνεται από 100 σε 99 να κάνει 40 λεπτά και μετα να φεύγει μπάλα.. Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 100% σε 99% αφού γνωρίζεται ότι δεν είναι σωστό γιατί το ανεβάζεται;;Δεν γίνεται από 100 σε 99 να κάνει 40 λεπτά και μετα να φεύγει μπάλα..

 

Tην ιδια απορια εχω κι εγω...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Tην ιδια απορια εχω κι εγω...

Κι εγω.

Αλλο το απο 100 στο 99 και αλλο το απο οτιδηποτε αλλο στο αμεσως επομενο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 100% σε 99% αφού γνωρίζεται ότι δεν είναι σωστό γιατί το ανεβάζεται;;Δεν γίνεται από 100 σε 99 να κάνει 40 λεπτά και μετα να φεύγει μπάλα..

 

Στην πλάτη σου φιλε σιγουρα παντως δε τα βαζουμε... Οποτε απορω γιατι αγχωνεστε... Απλα μη το σχολιασετε ισως

Link to comment
Share on other sites

Στην πλάτη σου φιλε σιγουρα παντως δε τα βαζουμε... Οποτε απορω γιατι αγχωνεστε... Απλα μη το σχολιασετε ισως

 

Βασικα μην το παιρνεις προσωπικα γιατι το κανουν πολλοι κι οχι μονο εσυ.

Ειναι ακυρο ομως γιατι δεν εχει να κανει με την πραγματικοτητα.Ειναι σαν το αμαξι μου που οταν το φουλαρω αργει να πεσει ο δεικτης της βενζινης αλλα οταν πεσει ειναι σα να χαλασε :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

@DjTony ακριβώς όπως τα είπε ο Πάνος,δεν προσπαθώ να στην πω και ούτε αναφέρομαι αποκλειστικά σε σένα,απλά νομίζω ότι δεν δείχνεται κάτι με το 100-99..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση. Έχετε δοκιμασει να το φορτισετε ασυρματα; Εάν ναι πρεπει οποσδηποτε να ειναι ο ασυρματος φορτιστης της lg;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση. Έχετε δοκιμασει να το φορτισετε ασυρματα; Εάν ναι πρεπει οποσδηποτε να ειναι ο ασυρματος φορτιστης της lg;

 

Από αυτά που ξέρω μόνο το αμερικάνικα έχουν δυνατότητα ασύρματης φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...