Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η birdphone εχει αριστη εξυπηρετηση... Απο σκρουτζομαγαζα για μενα το καλυτερο.

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ενεργοποίησα το Moto G!

Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Πρώτη εντύπωση άριστη!

-Διακρίνω ένα μικρό σκάλωμα στην περιήγηση του κινητού (launcher - menu κτλ..) την στιγμή που κάνει ενημέρωση όλες τις εφαρμογές

από το Play store, μόλις σύνδεσα το mail μου.

Αλλά ακόμα και έτσι δεν δείχνει να παραιτείται!

Αξίζει 100% τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το Moto G!

Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Πρώτη εντύπωση άριστη!

-Διακρίνω ένα μικρό σκάλωμα στην περιήγηση του κινητού (launcher - menu κτλ..) την στιγμή που κάνει ενημέρωση όλες τις εφαρμογές

από το Play store, μόλις σύνδεσα το mail μου.

Αλλά ακόμα και έτσι δεν δείχνει να παραιτείται!

Αξίζει 100% τα λεφτά του

 

καλημερα φιλε. Λογικο ειναι το Σκαλωμα,εδω το s3 που ειχα που και που εκανε κ αυτο κατι τρελα οταν εκανε ενημερωσεις !

Προσωπικα δεν με πειραζει που ψιλοκολλαει οταν κανει ενημερωσεις οποτε..

Edited by vairas2013
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε. Λογικο ειναι το Σκαλωμνα,εδω το s3 που ειχα που και που εκανε κ αυτο κατι τρελα οταν εκανε ενημερωσεις !

Προσωπικα δεν με πειραζει που ψιλοκκολαει οταν κανει ενημερωσεις οποτε..

Συμφωνώ! Ούτε εμένα με πειράζει γιατί δεν είναι πραγματικό σκάλωμα απλά εγώ είμαι ψείρας.

Τώρα κάνω update σε 4.4.2

---

Τώρα θα χρειαστώ θήκη και screen protector. Οπότε ψάχνω γνώμες.

Φορτιστή έχω από το nexus s έναν samsung 700mA πιστεύω είναι μια χαρά.

Θήκη έχω μια sentio που μπαίνει ολόκληρο το κινητό μέσα αλλά λέω να πάρω μια back case μαλακή όχι κόκκαλο.

Ακουστικά έχω κάτι νόκια της πλάκας πιστεύω να κάνουν, μόνο για πολύωρες κλήσεις τα θέλω.

 

Τα toggles στη Notification bar πώς μπορώ να τα επεξεργαστώ;

 

EDIT: Στην ενημέρωση μου φαγε περίπου 20-25%

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το σύνδεσα στον υπολογιστή να μεταφέρω κάτι αρχεία μεγέθους περίπου 800MB κάπου στη μέση κόλησε

και έλεγε 1 ώρα και 50 λεπτά.

Το σταματάω και μετά επιλέγω τη σύνδεση κάμερας στις επιλογές που βγάζει όταν συνδέεις το καλώδιο USB.

Εκείνη τη στιγμή πριν κάνει επανεκίνηση βγάζει μήνυμα χαμηλής μπαταρίας και δείχνει ότι έχει 1%

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ρουτ απλα δεν ξερω πως..

 

το έχεις κάνει? εύκολη η διαδικασία? έχεις χάσει όμως εγγύηση εε?

 

λοιπόν στο θέμα μας, κατέβασε το xposed κάντο εγκατάσταση στο μοτο και αφού το ενεργοποιήσεις κάνε ένα reboot και μετά μέσα από την εφαρμογή βρές το MotoGuide όπου έχει την επιλογή που θες.. όταν τελειώσεις με αυτό κατέβασε και το gravity box για να κάνεις ότι θες στο κινητό..

 

Πώς προσθέτω toggles?

 

θέλεις ροοτ και μετά ακολουθείς τις οδηγίες πιο πάνω (gravity box)

 

χωρίς ροοτ μπορείς να κατεβάσεις μια από τις πολλές εφαρμογές σχετικές με toggles από το playstore που θα σου βάλουν μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας σου..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,χάνουμε εγγύηση αν προβούμε σε root?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root χάνεις την εγγύηση αλλά αν θες μετα το βάζεις το root και είναι κομπλέ.. Εύκολο σχετικά αν σκεφτείς ότι πριν είχα samsung που ήταν παιχνιδακι.. Δε με δυσκόλεψε πολύ εδώ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,χάνουμε εγγύηση αν προβούμε σε root?

 

Αν κάνεις root χάνεις την εγγύηση αλλά αν θες μετα το βάζεις το root και είναι κομπλέ.. Εύκολο σχετικά αν σκεφτείς ότι πριν είχα samsung που ήταν παιχνιδακι.. Δε με δυσκόλεψε πολύ εδώ

 

Όχι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.. είναι hardware το θέμα.. Πρώτον για να ξεκλειδώσεις τον bootloader η μοτορόλα σου δίνει κωδικό και κρατάει το imei σου και έπειτα μόλις το κάνεις ροοτ καίγεται μια ασφάλεια στο κύκλωμα που δεν αντιστρέφεται ακόμα και αν το γυρίσεις σε πλήρως στοκ.. τώρα αν θα το ψάξουν τόσο πολύ στο service δεν ξέρω πάντως επίσημα η εγγύηση σου έχει χαθεί

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το Moto G από βδομάδα.

 

1) Υπάρχει κανένας λόγος να το πάρω από Wind και όχι από κάποιο σκρουτζομάγαζο όπως birdphone; Ρώτησα στην Wind εδώ και μου είπαν ότι δεν το έχουν και δύσκολο να τους στείλουν γιατί γίνεται ανάρπαστο ενώ βλέπω ότι το έχουν διαθέσιμο στο birdphone.

2) Βλέπω ότι στο birdphone υπάρχουν δύο: το Motorola Moto G 8GB Black (πιθανώς ελληνικής αντιπροσωπείας;) και το Motorola Moto G 8GB Black EU (ευρωπαϊκό). Είναι στην ίδια τιμή. Άρα να προτιμήσω το ελληνικό;

3) Με το service τι παίζει; Δέχονται και τα ευρωπαϊκά κανονικά; Θυμάμαι ότι είναι η Cellcom το service της Motorola. Ισχύει ακόμα;

Μπορεί να απαντήσει κάποιος; Κυρίως το 3 με ενδιαφέρει να μάθω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου έδειξε ξαφνικά 1% και το έβαλα στη φόρτιση το άφησα να φορτίσει.

Μετά από λίγη ώρα το βλέπω 100%.

Το βγάζω και το αφήνω να ξεφορτίζει ενώ το ψάχνω...

Με μέτρια προς βαρια χρήση θα έλεγα, (εγκαταστάσεις από play store, μερικά sms, κάνα τέταρτο παιχνίδι, ίσως παραπάνω, "traffic racer", ένα benchmark που έκανα, πειράματα με camera apps φωτογραφίες κτλ και λίγ ψάξιμο γενικότερα) μετά από 3ω και 30λ είμαι στο 81% με οθόνη 1ω και 12λ

Καλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απαντήσει κάποιος; Κυρίως το 3 με ενδιαφέρει να μάθω.

 

 

Αν σ ενδιαφερει το 8αρι, παρτο απο wind.

Ενα παλικαρι εχει αναφερει πιο πανω οτι το εχει παει σ αυτο το cell...δε θυμαμαι πως το λενε διοτι ειχε τυχει σε ελαττωματικο.

Αρα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το Moto G!

Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Πρώτη εντύπωση άριστη!

-Διακρίνω ένα μικρό σκάλωμα στην περιήγηση του κινητού (launcher - menu κτλ..) την στιγμή που κάνει ενημέρωση όλες τις εφαρμογές

από το Play store, μόλις σύνδεσα το mail μου.

Αλλά ακόμα και έτσι δεν δείχνει να παραιτείται!

Αξίζει 100% τα λεφτά του

 

Βαλε νοβα launcher φιλε μου! Απλα ασε τον στοκ launcher!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε νοβα launcher φιλε μου! Απλα ασε τον στοκ launcher!

nova έχω βάλει από τα πρώτα 5 λεπτά! :)

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το google now Και τις διάφορες υπηρεσίες για να μην τρώει data;

Θέλω μόνο να κάνει ένα συγχρονισμό το gmail

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

nova έχω βάλει από τα πρώτα 5 λεπτά! :)

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το google now Και τις διάφορες υπηρεσίες για να μην τρώει data;

Θέλω μόνο να κάνει ένα συγχρονισμό το gmail

 

Πανε ρυθμισεις βρες το google search και καντο απενεργοποιηση!

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία πώς την βλέπετε;

Καλά πάει;

Η οθόνη είναι 3ω 45λ

Κλήσεις 19λ 37δ

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν με βοήθησε το motoguide μπορει κανείς να με πει πως βάζω το GR COSMOTE από την μπάρα ειδοποιήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε ένα κουλό που έγινε σε μένα:

Όπως παρατηρήσατε όλοι, πριν περίπου 10-15 ημέτρες άλλαξε το λογότυπο εκκίνησης της συσκευής και εμφανίζονται πλεον κάτι εξωγήινοι, τέρατα κτλ. Έτσι έγινε και σε μένα. Σήμερα όμως το πρωι που έκλεισα τη συσκευή και την ξανα άνοιξα, εμφανίστηκε πάλι το παλιό logo της ΜΟΤΟ, αυτό με τα κτίρια κτλ. Συνέβη και σε κάποιον άλλον? Ποιός άραγε ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...