Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς με τα Ελληνικά Note 3 δεν προκειται να δούμε ποτε την kit kat? τι γίνεται ρε παιδιά?κανένα χρονοδιάγραμμα ?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τα Ελληνικά Note 3 δεν προκειται να δούμε ποτε την kit kat? τι γίνεται ρε παιδιά?κανένα χρονοδιάγραμμα ?

 

Τι να την κάνεις την Kit Kat; Για να σου χάνει τους κωδικούς από τα Wi-Fi ; Για να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία; Για να μη μπορείς να σώσεις ούτε φωτογραφίες στην SD; Για να μην μπορείς να ηχογραφείς τις κλήσεις;

Υπάρχει μια παροιμία που λέει: "Μόνον οι ηλίθιοι μαθαίνουν απ τα λάθη τους. Εγώ μαθαίνω από τα λάθη των άλλων... "

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία και γιατί αποθηκεύω τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω ; Και γιατί δεν έχω χάσει κωδικούς από Wifi; . Και γιατί ότι άλλο πρόγραμμα έχω τρέχει από την external card και προγράμματα πλοήγησης? . Άλλη kit kat έχω ;

Ηχογράφηση απλά δεν δουλεύει

Υπάρχει και άλλη παροιμία.

 

Άλλα λέει η γιαγιά μου και άλλα ακούνε τα αυτιά μου.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία και γιατί αποθηκεύω τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω ; Και γιατί δεν έχω χάσει κωδικούς από Wifi; . Και γιατί ότι άλλο πρόγραμμα έχω τρέχει από την external card και προγράμματα πλοήγησης? . Άλλη kit kat έχω ;

Ηχογράφηση απλά δεν δουλεύει

Υπάρχει και άλλη παροιμία.

 

Άλλα λέει η γιαγιά μου και άλλα ακούνε τα αυτιά μου.

 

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις... Είσαι stock ; Εγώ σου γράφω αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και τα γράφουν αρκετά ως πολλά άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις... Είσαι stock ; Εγώ σου γράφω αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και τα γράφουν αρκετά ως πολλά άτομα.
Δεν είναι μαμά ο κύριος για αυτό του δουλεύουν όλα ρολόι:lol::lol:

Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις, το έχω πει και εγώ η 4.4 είναι δίκοπο μαχαίρι (πάντα μαμά όχι root )

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τα Ελληνικά Note 3 δεν προκειται να δούμε ποτε την kit kat? τι γίνεται ρε παιδιά?κανένα χρονοδιάγραμμα ?

 

Το σερβις έχει την kit kat για τα ελληνικά, εγώ το πήγα και σε 40 λεπτά το είχα πίσω με kit kat.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις... Είσαι stock ; Εγώ σου γράφω αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και τα γράφουν αρκετά ως πολλά άτομα.

 

Stock είμαι φίλε μου. Και δεν υπάρχει περίπτωση στους άλλους να μην τρέχουν προγράμματα από την external sd και να μην αποθηκεύουν τις φωτογραφίες στην κάρτα και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία και γιατί αποθηκεύω τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω ; Και γιατί δεν έχω χάσει κωδικούς από Wifi; . Και γιατί ότι άλλο πρόγραμμα έχω τρέχει από την external card και προγράμματα πλοήγησης? . Άλλη kit kat έχω ;

Ηχογράφηση απλά δεν δουλεύει

Υπάρχει και άλλη παροιμία.

 

Άλλα λέει η γιαγιά μου και άλλα ακούνε τα αυτιά μου.

 

Για τα άλλα έχεις δίκιο. Για τους κωδικους wi fi, υπομονή, θα τους χάσεις :)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά με την Κιτ Κατ στον stock browser δεν μπορούμε να έχουμε flash;

Επίσης, στον stock browser στο s3, στις ρυθμίσεις/ εργαστήρια, είχε επιλογή για pop up εντολές τύπου s-pen, που βόλευαν πολύ αλλά στο note3 δεν υπάρχουν. Μπορούμε να βάλουμε τον browser του s3;

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Θέλω να ρωτήσω το εξής το Samsung account τι ακριβώς κάνει συγχρονισμό;

Ημερολόγιο, Επαφές, Σελιδοδείκτες και Σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και μια παρατήρηση.

 

Καταρχην για την καμερα. Δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το metering ρε παιδια. Εισαι ας πουμε μπροστα απο κατι που σε ενα τμημα ειναι καπως σκοτεινό και πιο διπλα φωτεινο. Πχ φωτογραφιζει το παραθυρο που εχει ηλιο εξω και λιγο δωματιο που ειναι πιο σκοτεινο.

 

Εγω παντα ηξερα στα κινητα οτι μπορεις να εστιασεις με πατημα στο σκοτεινό κομματι και να βγει το φωτεινο υπερβολικα εκτεθειμενο η με πατημα (φοκους) στο φωτεινο και να βγει καλο το φωτεινο και σκοτεινο το δωματιο.

 

Ε στο note ειτε κανω ταπ για να κανει φοκους το ενα σημειο ειτε το αλλο δεν αλλάζει τιποτα. Σε οποιο metering mode και να επιλεξω. Πολυ περίεργο.... Ακομα και πολυ χειρότερα κινητα το κανουν σωστα.

 

Η μια παρατηρηση ειναι το reading mode στον Chrome. Ως γνωστον δεν εχει(απαραδεκτο). Ευτυχώς εφτιαξα το bookmarklet της readability και δουλευει παρα πολυ ωραια. Οχι με την ταχύτητα ενος σωστού reading mode αλλα τουλαχιστον με την ποιοτητα.

 

Α και τελευτα παρατηρηση. Τα λευκα της amoled βελτιώνονται ΠΟΛY στο dynamic screen mode. Movie mode και professional photography η κατι τετοιο εχουν τρελλη κιτρινίλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θύμα της απώλειας των κωδικών....Τελείως στοκ κατάσταση (ακόμα).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δε μου αρεσει που δε μπορεις να ρυθμισεις το exposure και το focus ξεχωριστα

οσο για τις οθονες,καθε μια ειναι διαφορετικη,αλλες ειναι πιο κιτρινες αλλες πιο λευκες,τελεια οθονη δεν υπαρχει και εχουν περασει πολλα νοτε απο τα χερια μου (ειμαι πολυ σχολαστικος)

στο dynamic και στο standard οντως ειναι καλυτερο το λευκο,ψιλομπλεδιζει οπως στις lcd

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θύμα της απώλειας των κωδικών....Τελείως στοκ κατάσταση (ακόμα).
το παράξενο σε εμάς που είμαστε root δεν έχει αναφερθεί κρούσμα. Δεν το έχω ψάξει το θέμα αλλά φαίνεται περίεργο.

Εάν έχει κάνει κάποιος έρευνα στο xda ας μας πει για να μας φύγει η απορία(γιατί συμβαίνει αυτό σε όχι root συσκευές)

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλος τροπος που εχω βρει ειναι να στρεφω την καμερα σε καποιο πιο σκοτεινό σημειο ελαφρως, να παταω να τραβήξει φωτο, να το κρατήσω πατημενο ωστε να μην τραβήξει και μετα να την ξαναστριβω στο κομματι που θελω να τραβήξω.

 

Με αυτον τον τροπο πράγματι μετραει το φως αναλογα το πως σε βολεύει αλλα δεν εχω ιδεα τι κανει το focus και αν ξαναρυθμιζεται η απλα τραβας χωρις σωστη εστίαση.

 

Επισης δε μπορω να τραβιξω καλες macro/κοντινες πολυ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Τον διαχειριστή εργασιών σε πιο μενού τον βρίσκουμε;

Μου τάχει κάνει τούμπανο για να ορίσω προεπιλεγμένες εργασίες και δε το βρίσκω.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

το παράξενο σε εμάς που είμαστε root δεν έχει αναφερθεί κρούσμα. Δεν το έχω ψάξει το θέμα αλλά φαίνεται περίεργο.

Εάν έχει κάνει κάποιος έρευνα στο xda ας μας πει για να μας φύγει η απορία(γιατί συμβαίνει αυτό σε όχι root συσκευές)

 

Λένε οτι έχει να κάνει με μία ρύθμιση στο build.prop. Για όσους είναι root υποστηρίζεται οτι φτιάχνει με την εξής αλλαγή από true σε false:

ro.securestorage.support=false

 

Στην Omega που είμαι εγώ από default υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αυτο εγκατασταση στο pc.

 

https://www.dropbox.com/s/vu176r38v6psfmh/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_v1.5.33.0.exe

 

 

Βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση.Eχω τα windows 7 64bit.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση.Eχω τα windows 7 64bit.

 

Κατεβασε το kies τοτε και δες αν εχει για 64bit windows.Θα περασει και τους drivers μαζι.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

υπαρχει κ;αποιος τροποσ να πεταξω αυτην την ηλθθια κιτ κατ και να παω στην προηγουμενη εκδοση?

εχω τεραστια καταναλωση μπαταριας εχω προβλημα με την φωτεινοτητα της οθονης και το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οι κωδικοι των wifi ...στην δουλεια μου πηγαινω σε 3 γραφεια οπου υπαρχουν καρφωτες ιρ και εχουν γινει τα νευρα μου κροσια

εχω κανει 5 τηλεφωνα στην σαμσουνγκ εχω κανει 4 φορες επαναφορα εργοστασιακων και τιποτα

μια βοηθεια σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

υπαρχει κ;αποιος τροποσ να πεταξω αυτην την ηλθθια κιτ κατ και να παω στην προηγουμενη εκδοση?

εχω τεραστια καταναλωση μπαταριας εχω προβλημα με την φωτεινοτητα της οθονης και το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οι κωδικοι των wifi ...στην δουλεια μου πηγαινω σε 3 γραφεια οπου υπαρχουν καρφωτες ιρ και εχουν γινει τα νευρα μου κροσια

εχω κανει 5 τηλεφωνα στην σαμσουνγκ εχω κανει 4 φορες επαναφορα εργοστασιακων και τιποτα

μια βοηθεια σας παρακαλω

Γυρισμός δεν υπάρχει. Είσαι από τους άτυχους που δεν έκατσαν καλά τα 4.4 Τώρα δύο λύσεις υπάρχουν ή βάζεις μέσω odin μία άλλη μαμά 4.4 ή κάνεις root και βάζεις μια costum rom και ησυχάζεις.(το ρίσκο δικό σου)
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ψυχολογικα ετοιμος να κανω μεχρι και μετανοιες.....αν μπορω να το κανω μονος μου θα το προασπαθησω....mporv eykola na kanw unroot omws?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ψυχολογικα ετοιμος να κανω μεχρι και μετανοιες.....αν μπορω να το κανω μονος μου θα το προασπαθησω....mporv eykola na kanw unroot omws?
όταν κάνεις root γράφει ο Knox οπότε χάνεις την εγγύηση. Για αυτό σου λέω το ρίσκο δικό σού.

Δεν έχει τρόπο να μηδενίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...