Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι λοιπόν, Μήπως μιας και δε μπορω να μάθω προγραμματισμό στα 34 μου υπάρχει κάποιος άνθρωπος ή κατάστημα το οποίο να διεκπεραιώνει τέτοιες δουλειές (βλέπε αλλαγή Ρομ, προβλήματα software/ custom rom) επί πληρωμή; *(της τάξης του εικοσάρικου) Ώστε να μην καταστήσω άχρηστη μια αγορά των 170 ευρώ; Όσο και αν προσπάθησα να εντρυφήσω στον κόσμο του Android όλο και περισσότερο πελάγωνα....Το κινητό μου έχει αρχίσει και παραπαίει από τις πολλές ρυθμίσεις που έχω κάνει (Gps πλεον δεν κλειδώνει, ίσως και να μην κλείδωνε ποτέ) κτλ κτλ κτλ...ΌΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ριξε ενα τηλεφωνο, εγω εδω βρηκα ακρη http://www.yourmobit.gr

 

Καλησπέρα και πάλι λοιπόν, Μήπως μιας και δε μπορω να μάθω προγραμματισμό στα 34 μου υπάρχει κάποιος άνθρωπος ή κατάστημα το οποίο να διεκπεραιώνει τέτοιες δουλειές (βλέπε αλλαγή Ρομ, προβλήματα software/ custom rom) επί πληρωμή; *(της τάξης του εικοσάρικου) Ώστε να μην καταστήσω άχρηστη μια αγορά των 170 ευρώ; Όσο και αν προσπάθησα να εντρυφήσω στον κόσμο του Android όλο και περισσότερο πελάγωνα....Το κινητό μου έχει αρχίσει και παραπαίει από τις πολλές ρυθμίσεις που έχω κάνει (Gps πλεον δεν κλειδώνει, ίσως και να μην κλείδωνε ποτέ) κτλ κτλ κτλ...ΌΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ...
Link to comment
Share on other sites

Τα σέβη μου Κύριε...

Καλές γιορτές.

 

Τα σέβη μου και εγώ σε σένα μεγάλε μου {χακερ} :)που είσαι πότε μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και πάλι λοιπόν, Μήπως μιας και δε μπορω να μάθω προγραμματισμό στα 34 μου υπάρχει κάποιος άνθρωπος ή κατάστημα το οποίο να διεκπεραιώνει τέτοιες δουλειές (βλέπε αλλαγή Ρομ, προβλήματα software/ custom rom) επί πληρωμή; *(της τάξης του εικοσάρικου) Ώστε να μην καταστήσω άχρηστη μια αγορά των 170 ευρώ; Όσο και αν προσπάθησα να εντρυφήσω στον κόσμο του Android όλο και περισσότερο πελάγωνα....Το κινητό μου έχει αρχίσει και παραπαίει από τις πολλές ρυθμίσεις που έχω κάνει (Gps πλεον δεν κλειδώνει, ίσως και να μην κλείδωνε ποτέ) κτλ κτλ κτλ...ΌΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ...

 

http://www.wap5.gr/contact_us.php (dimos80 )εδω με 15€παρε τηλ...!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό από το Σεπτέμβριο, χωρίς κανένα πρόβλημα, μόνο που από προχθές δεν ακούγεται καθόλου (είτε ξυπνητήρι, είτε κλήση, είτε μουσική) και δεν με ακούνε επίσης. Με το bluetooth μιλάω και ακούω κανονικά, ενώ με ενσύρματο ακουστικό ανάλογα με τις ώρες. Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά καμία διαφορά. Εχει κανείς καμιά ιδέα;;; κάποιον που να κάνει service (Αθήνα είμαι). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι ενα cwm recovery για να περασω custom rom και το λινκ στις προηγουμενες σελιδες δεν υπαρχει. Ειναι ευκολο καποιος να το ανεβασει? Θελω ναπερασω την ρομ του andrea
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι ενα cwm recovery για να περασω custom rom και το λινκ στις προηγουμενες σελιδες δεν υπαρχει. Ειναι ευκολο καποιος να το ανεβασει? Θελω ναπερασω την ρομ του andrea

 

ακολούθησε τις οδηγίες και κατέβασε τα αρχεία από το σιτε του Ανδρέα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει γεμισει ο εσωτερικος αποθ χωρος.

εχω μεταφερει ολες τις εφαρμογες στην 2η εσωτ μνημη αλλα τιποτα

καμια ιδεα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά μου, καλώς μου ήρθε. Ωραιότατη, άψογη η συσκευή. Πέρασα τη rom του Αντρέα, όλα καλά. Εκτός του ότι η φωτεινότητα στο αυτόματο, είναι ελεεινή. Το gravitybox έχει επιλογές για να το ρυθμίσω, αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Το κατέχει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επειδη κάπου το εχω χάσει: με την ρομ του Αντρέα υπαρχει καλύτερη συνεργασία με τις σιμ της κοσμοτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν βγαζω δυστυχως ακρη..απλα ελληνικα τα βηματα για το gps κσποιος?

 

Παρασιτα εχω οταν παιρνω σε συγκεκριμενο νουμερο cosmote

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει γεμισει ο εσωτερικος αποθ χωρος.

εχω μεταφερει ολες τις εφαρμογες στην 2η εσωτ μνημη αλλα τιποτα

καμια ιδεα κανεις;

 

Σελ 43 μήνυμα 631 βήμα 8

Ναι και δεν βγαζω δυστυχως ακρη..απλα ελληνικα τα βηματα για το gps κσποιος?

Σελ 43 μήνυμα 631 βήμα 7

 

 

Πόσο πια πιο αναλυτικά και πιο ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πηρε ενας φιλος το κινητο και εχει προβλημα με την αναγνωριση κλησεων.

Ενω ολες οι επαφες του εχουν μπροστα το +30 δεν βγαζει το ονομα της επαφης.

Εχει Cosmote.

 

To τηλεφωνο ηρθε rooted αγορασμενο απο το to2c.com

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα κινέζικα κινητά η Cosmote εμφανίζει τις εισερχόμενες κλήσεις χωρίς το +30 μπροστά (σε αντίθεση με τη Vodafone που το εμφανίζει). Στα μηνύματα αντίθετα η Cosmote εμφανίζει και το +30. Εγώ που έχω Cosmote έχω περασμένο σε κάθε επαφή δύο φορές τον κάθε αριθμό, μία με +30 και μία χωρίς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δηλαδη αλλη λυση ; Θα πρεπει να περαστουν δευτερη φορα ΟΛΕΣ οι επαφες χωρις το +30 μπροστα για να βγαζει

το ονομα στην αναγνωριση κλησης ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις έτσι με το πρόθεμα μπροστά δε θα σου αναγνωρίζει ονόματα στις κλήσεις αλλά θα σου αναγνωρίζει στα μηνύματα. Αν το βγάλεις τότε θα σου αναγνωρίζει τις κλήσεις αλλά δε θα σου αναγνωρίζει τα μηνύματα. Δε μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση πέρα από τη διπλή εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανω απο 800 οι επαφες. Και για να περαστουν δευτερη φορα μεσω του Google contacts θελει πολυ δουλεια..

Υπαρχει αλλος πιο ευκολος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω τη ρομ του andrea αλλά έχω το αρχικό recovery και όταν περνάω το CWM recovery στο κινητό και μπαίνω στο Mobile Uncle Tools και πατάω recovery upgrade δεν μου το εμφανίζει! Δοκίμασα με δύο recovery αλλά τζίφος ενώ το έχω περάσει στο άλλο μου S750 με τον ίδιο τρόπο! Ξέρει κανείς τι παίζει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πηρε ενας φιλος το κινητο και εχει προβλημα με την αναγνωριση κλησεων.

Ενω ολες οι επαφες του εχουν μπροστα το +30 δεν βγαζει το ονομα της επαφης.

Εχει Cosmote.

 

To τηλεφωνο ηρθε rooted αγορασμενο απο το to2c.com

 

Εγκατέστησε το Gravity box

http://repo.xposed.info/module/com.ceco.gm2.gravitybox

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/app-gravitybox-v2-9-1-tweak-box-android-t2316070

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πολυ καλο, το εχω εγκαταστησει εδω και καιρο και δουλευει τελεια/

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω τη ρομ του andrea αλλά έχω το αρχικό recovery και όταν περνάω το CWM recovery στο κινητό και μπαίνω στο Mobile Uncle Tools και πατάω recovery upgrade δεν μου το εμφανίζει! Δοκίμασα με δύο recovery αλλά τζίφος ενώ το έχω περάσει στο άλλο μου S750 με τον ίδιο τρόπο! Ξέρει κανείς τι παίζει; :worry:

 

Σχετικα με αυτο, κανεις παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...