Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Asot μου λες εν συντομία στην χρήση τι διαφορές θα δω από την official σε σχέση με την multi ; πέραν από την γλώσσα που πλέον την έβαλα στα αγγλικά και είναι καλύτερα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ, κουράστηκα....

Στα τελευταία 200 ποστ, ρωτάς συνέχεια τι να κάνεις, πως να το κάνεις, αν πρεπει να το κάνεις και πάλι από την αρχή...!

Ανέτρεξε στο νήμα, κρίνε αν σου χρειάζεται/θέλεις και πράξε κατα βούληση...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ, κουράστηκα....

Στα τελευταία 200 ποστ, ρωτάς συνέχεια τι να κάνεις, πως να το κάνεις, αν πρεπει να το κάνεις και πάλι από την αρχή...!

Ανέτρεξε στο νήμα, κρίνε αν σου χρειάζεται/θέλεις και πράξε κατα βούληση...

 

Εντάξει έχεις δίκιο....

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές, σε μένα, δεν υπήρξε αλλαγή/σβησιμο...

Ελληνικό πληκλτρολόγιο, έχει ενσωματωμένο (Settings > Language & Input > Android Keyboard > Input languages // check [X] English + Ελληνικά)

 

Ενταξει και το Ελλνηικο πληκτρολογιο asot με τη βοηθεια σου

Και ι αλλες εφαρμογες θα μπουν σιγα σιγα, εβαλα και το Gooogle play μεσω του κινεζικου app store.

Εκεινο που δεν βρισκω τωρα ειναι πως να κανω συγχρονισμο επαφων. Στο Accounts / Google μου εχει μονο συγχρονισμο App Data και People details

 

Edit μετα απο λιγη ωρα: Τελικα το διαβασμα κανει καλο !! Ελυσα και τον συγχρονισμο επαφων διαβαζοντας το post #431

Edited by alfeios
Λυση προβήματοε
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κούκλος!

Καλοδούλευτο!!!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για update σε τηλεφωνο rootαρισμενο με ή χωρις cwm recovery

Ο οδηγος και το <<βασικο>> αρχειο της rom ειναι μονο για το U10 - 2gb ram

Θα γραψω ποια διαδικασια ακολουθω απο την εκδοση B118 εως την Β120 που ειναι τωρα για να βαλω στο τηλεφωνο μου την τελευταια εκδοση λογισμικου ----> να το rootαρω και να βαλω το cwm recovery.

 

Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη

 

1) Εχω ηδη root το τηλεφωνο ---> ανοιγω το titanium backup και κανω backup ολες της εφαρμογες

2) Για οσους δεν το εχουν κανει, να παρουν backup το imei τους στη micro sd με το mobileuncle

3) Παω στο μενου --> settings --> update --> system update --> online update --> και αν μου βγαλει διαθεσιμο update το κατεβαζω, μετα ρωταει το τηλεφωνο <<update now>> και παταω <<οχι>>.

Αν δεν το βγαλει στο system update το βρισκω απο το internet, το κατεβαζω και βαζω το αρχειο update.app στο φακελο dload

Και στις δυο περιπτωσεις αν υπαρχει καποιο αλλο αρχειο μεσα στο φακελο dload το διαγραφω, θελω να υπαρχει μεσα μονο το update.app

4) Βαζω στη micro sd χυμα τα αρχεια gapps-jb-20130812-signed.zip και το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip (υπαρχει και v1.94) , θα τα βρειτε εδω https://cloud.mail.ru/public/60b163bc99f5/cwm-root-gapps-sp.rar

Μεσα στο αρχειο υπαρχει και το flashtool που θα σας χρειαστει ποιο κατω για να φλασαρετε τη unbrick rom και το cwm recovery.

Tα αρχεια SP_Flash_Tool_v3.1328.0.183 και το cwm αν ειναι σε μορφη zip αποσυμπιεστε τα. Στο flashtool εκει μεσα θα δειτε ενα μπλε εικονιδιο με ονομα Flash_tool, πατηστε για να ανοιξει.

5) Περνω recovery backup

6) Φλασαρω την unbrick rom

Τη unbrick rom θα την βρειτε στο ποστ 67 που σας <<στελνει>> εδω για να την κατεβασετε , πατηστε το μπλε εικονιδιο.

Οδηγος για να φλασαρετε τη rom και το cwm recovery υπαρχει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Στις εικονες του οδηγου εχει φλασαρισμα recovery, στη rom ακολουθηστε κατα γραμμα τον οδηγο και στις εικονες να ειναι τικαρισμενα τα παντα ΕΚΤΟΣ απο τα PRELOADER και MBR. Επισης θα κανετε τη διαδικασια χωρις μπαταρια, δεν χρειαζεται να την βαλετε σε κανενα βημα του οδηγου, θα την βαλετε μονο οταν τελειωσει η διαδικασια και θα πρεπει να ανοιξετε το τηλεφωνο.

Το αρχειο που θα επιλεξετε στο <<scatter-loading>> ειναι στη διαδρομη της unbrick rom --> USB Update -->

Μολις τελειωσει το φλασαρισμα της unbrick rom ανοιξτε το τηλεφωνο και βαλτε γλωσσα τα αγγλικα.

7) Παμε στο settings --> update --> system update --> local update και κανουμε το update για να βαλουμε την τελευταια φρεσκια rom που κατεβασεμε ποιο πριν, περιμενουμε να τελειωσει η διαδικασια και να ανοιξει το τηλεφωνο. Μολις ανοιξει και δουμε οτι εχουμε την τελευταια rom κλεινουμε παλι το τηλεφωνο.

8) Ανοιγουμε παλι το flashtools και φλασαρουμε με τον ιδιο οδηγο το cwm recovery, εδω θα επιλεξουμε στο <<scatter-loading>> το αρχειο απο τη διαδρομη cwm --> cwm --> MT6582_Android_scatter.

9) Βαλτε τη μπαταρια στο τηλεφωνο.

10) Κρατηστε πατημενα με τη σειρα που γραφω, πρωτα το πληκρο volume up και μετα το πληκτο power on/off, οταν εμφανιστει στο τηλεφωνο το πρωτο logo αφηστε ελευθερο το power on/off (το πληκρο volume up δεντο αφηνουμε) και οταν μπει σε cwm recovery αφηνουμε και το πληκρο volume up.

11) Στο cwm recovery παμε install zip from sd ----> βρισκουμε ενα-ενα τα αρχεια gapps-jb-20130812-signed.zip και το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip και τα κανουμε εγκατασταση, οταν τελειωσει η εγκατασταση και των δυο zip ανοιγουμε το τηλεφωνο.

12) Κατα το πρωτο ανοιγμα μπορει να σας βγαλει σφαλμα με μερικα gapps, στα επομενα δεν θα βγαλει.

13) Παμε settings --> storage --> και επιλεγουμε την sd card για default storage

14) Βαλτε το gmail σας ---> κατεβαστε το titanium backup απο το play και το MoreLocale 2

15) Στο titanium backup πατε και κανετε επαναφορα της εφαρμογες με τα δεδομενα τους, αν εχετε την pro εκδοση γινεται με λιγα ''πατηματα'' αν εχετε τη free πρεπει να το κανετε για μια-μια της εφαρμογες. Προσοχη δεν επαναφερουμε εφαρμογες συστηματος, επισης αν δειτε οτι καποια εφαρμογη κανει αρκετη ωρα να την επαναφερει το titanium καντε επανεκκινηση στο τηλεφωνο.

Κατι κινεζικες εφαρμογες που δεν μπορουμε να τις διαγραψουμε απο το titanium με την ενδηξη <<αποτυχια εντοπισμου apk>> μπορειτε να τις διαγραψετε με το rootuninstaller

 

 

Παρακαλω καποιος mod αν μπορει να βαλει το λινκ απο αυτο το ποστ στο πρωτο ποστ.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα σημερα με την Suzan απο To2c και την ρωτησα πως γινετε να εχουν ατομα εδω στο φορουμ αγορασμενα honor 3c με την multilanguage και να εχουν την καμερα στα 8.0mp και οχι στα 5.0 οπως λεει το ιδιο το To2c οτι ειναι επακολουθω της multilanguage και μου ειπε οτι απ'οσο ξερει το θεμα 5.0ΜΡ δεν μπορεσαν να το λυσουν και το πως εχουν μερικοι εδω μμεσα 8.0ΜΡ της φανηκε παραξενο!
Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα σημερα με την Suzan απο To2c και την ρωτησα πως γινετε να εχουν ατομα εδω στο φορουμ αγορασμενα honor 3c με την multilanguage και να εχουν την καμερα στα 8.0mp και οχι στα 5.0 οπως λεει το ιδιο το To2c οτι ειναι επακολουθω της multilanguage και μου ειπε οτι απ'οσο ξερει το θεμα 5.0ΜΡ δεν μπορεσαν να το λυσουν και το πως εχουν μερικοι εδω μμεσα 8.0ΜΡ της φανηκε παραξενο!

 

Οπότε να της στείλω πίσω το nandroid backup μου να το κοιτάξουν γιατί σε μένα δουλεύει χεχεχε

https://www.dropbox.com/s/ccrna24b4tkrff6/nandroid.clockwordmod.zip

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας...

Σε αγγελία του insomnia για "Huawei ascend 3c" (που δίνει λινκ στο AliExpress), ειναι ξεκάθαρα "μαϊμού" ή τέλος πάντων δεν είναι Honor 3C.... (δείτε την κάμερα - στο "δικό" μας Honor είναι τετράγωνη)...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας...

Σε αγγελία του insomnia για "Huawei ascend 3c" (που δίνει λινκ στο AliExpress), ειναι ξεκάθαρα "μαϊμού" ή τέλος πάντων δεν είναι Honor 3C.... (δείτε την κάμερα - στο "δικό" μας Honor είναι τετράγωνη)...

 

...μοιάζει πολύ με το κινέζικο Huawei G700 (εμφανισιακά και σε τεχνικά χαρακτηριστικά) και το πιθανότερο δεν υποστηρίζει καν 3G. Αν και όντως μάλλον για "μαϊμού" πρόκειται. Στις φωτό επίσης δε φαίνονται proximity sensor ή/και notification led.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να της στείλω πίσω το nandroid backup μου να το κοιτάξουν γιατί σε μένα δουλεύει χεχεχε

https://www.dropbox.com/s/ccrna24b4tkrff6/nandroid.clockwordmod.zip

 

Δηλ. ρε φιλε βοηθα λιγο την κατασταση,ειναι να το παραγγειλο και δεν ξερω με πια ρομ να το παρω,για πες ποια να διαλεξω!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ρε φιλε βοηθα λιγο την κατασταση,ειναι να το παραγγειλο και δεν ξερω με πια ρομ να το παρω,για πες ποια να διαλεξω!

Εξαρτάται τι θες.αν θες αναβαθμίσεις κ κάμερα χωρίς να πειραξεις τίποτα παίρνεις την official en/cn.

Αν δε θες δε μπορείς να το σκαλιζεις επιλεγεις multilanguage (χωρίς αναβαθμίσεις)

Εγώ σε 2 που πήρα με multilang απο to2c τι πρωτο ήρθε με ελληνικά Ρουτ κ κανονική κάμερα(b111) κ είναι κ η Ρομ που έχω ανεβάσει nandroid κ γενικά εκτός απο αναβαθμίσεις παει καλά

Το δεύτερο ήρθε με b118 apo to2c παλι με ελληνικά χωρίς Ρουτ(αν κ το είχα ζητήσει) κ με κάμερα με το γνωστό θέμα(κ σε αυτό πέρασα την Ρομ απο την πρωτη παραγγελία κ όλα οκ)

 

Αν βέβαια πιάνει το χερι σου οτι κ να πάρεις μπορείς να περάσεις οτι θες.το κινητό είναι πολύ καλό ποιοτικό κ δυνατό (σχεδόν στο επίπεδο του nexus 4 που έχω σε δυναμη)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θες.αν θες αναβαθμίσεις κ κάμερα χωρίς να πειραξεις τίποτα παίρνεις την official en/cn.

Αν δε θες δε μπορείς να το σκαλιζεις επιλεγεις multilanguage (χωρίς αναβαθμίσεις)

Εγώ σε 2 που πήρα με multilang απο to2c τι πρωτο ήρθε με ελληνικά Ρουτ κ κανονική κάμερα(b111) κ είναι κ η Ρομ που έχω ανεβάσει nandroid κ γενικά εκτός απο αναβαθμίσεις παει καλά

Το δεύτερο ήρθε με b118 apo to2c παλι με ελληνικά χωρίς Ρουτ(αν κ το είχα ζητήσει) κ με κάμερα με το γνωστό θέμα(κ σε αυτό πέρασα την Ρομ απο την πρωτη παραγγελία κ όλα οκ)

 

Αν βέβαια πιάνει το χερι σου οτι κ να πάρεις μπορείς να περάσεις οτι θες.το κινητό είναι πολύ καλό ποιοτικό κ δυνατό (σχεδόν στο επίπεδο του nexus 4 που έχω σε δυναμη)

καλα μην τα παραλες :lol: εγω σε σχεση με το zopo 980+ μτκ 6589τ βλεπω οτι το honor ειναι 2 κλικ πιο αργο!βεβαια δεν με νοιαζει γιατι ολα ειναι σταθεροτατα!
Link to comment
Share on other sites

καλα μην τα παραλες :lol: εγω σε σχεση με το zopo 980+ μτκ 6589τ βλεπω οτι το honor ειναι 2 κλικ πιο αργο!βεβαια δεν με νοιαζει γιατι ολα ειναι σταθεροτατα!

 

Είπα σχεδόν χεχεχε κ αυτό το σχεδόν δεν καλύπτεται εύκολα ;)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην δευτερη φορτιση και με 4.45 ωρες οθονη 10 συγχρονισμους,wifi,3g,bt,gps παντα ανοιχτα το κινητο ειναι μετα απο 14 ωρες στο 11% καλα ειναι?

ρε παιδια στα στατιστικα της μπαταριας δεν εχει το ποσοστο/λεπτα που εχω κανει κλησεις γιατι?που θα βλεπω ποσο εχω μιλησει?σε ολα τα android κινητα μου το ελεγε!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

δεν μας λες τα χρηματα που διαθετεις!

το honor 3c για μενα ειναι το πιο καλο στα λεφτα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην δευτερη φορτιση και με 4.45 ωρες οθονη 10 συγχρονισμους,wifi,3g,bt,gps παντα ανοιχτα το κινητο ειναι μετα απο 14 ωρες στο 11% καλα ειναι?

ρε παιδια στα στατιστικα της μπαταριας δεν εχει το ποσοστο/λεπτα που εχω κανει κλησεις γιατι?που θα βλεπω ποσο εχω μιλησει?σε ολα τα android κινητα μου το ελεγε!

Τη φωτεινοτητα που την ειχες ?

Βαλε αυτη την εφαρμογη για να τα βλεπεις ολα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=el

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

Καλος ηρθες.

Εχεις μπερδευτει πολυ, πρεπει να βαλεις ενα οριο χρηματων.

 

Τα υπολοιπα που θα γραψω ειναι εντελος προσωπικη αποψη.

Το lenovo s 820 θα το εβγαζα εξω απο τη λιστα λογο επεξεργαστη.

Αν ηθελα να αγορασω αυτη τη στιγμη ενα τηλεφωνο θα ημουν αναμεσα στο 3c και στο thl t11. Δεν βρισκω λογο να παω σε 1920*1080 FHD screen.

Περιμενε λιγες ημερες, θα παραλαβει αυτες της ημερες το thl t11 ο asterisd και θα γραψει την αποψη του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το Honor 3c και μόλις είδα το Τ11 άλλαξα γνώμη.

Με ξενέρωσε και αυτο με την κάμερα στο 3c.

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινοτητα που την ειχες ?

Βαλε αυτη την εφαρμογη για να τα βλεπεις ολα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=el

 

Καλος ηρθες.

Εχεις μπερδευτει πολυ, πρεπει να βαλεις ενα οριο χρηματων.

 

Τα υπολοιπα που θα γραψω ειναι εντελος προσωπικη αποψη.

Το lenovo s 820 θα το εβγαζα εξω απο τη λιστα λογο επεξεργαστη.

Αν ηθελα να αγορασω αυτη τη στιγμη ενα τηλεφωνο θα ημουν αναμεσα στο 3c και στο thl t11. Δεν βρισκω λογο να παω σε 1920*1080 FHD screen.

Περιμενε λιγες ημερες, θα παραλαβει αυτες της ημερες το thl t11 ο asterisd και θα γραψει την αποψη του.

 

Την φωτεινότητα την εχω πάντα στο 50% εκτός εάν είμαι στον ήλιο που την βάζω φουλ.καλά είναι η μπαταρία μου η χάλια;

Θυμίζω ότι εχω την multi B211 όχι την μαμισια κινεζική.....ακόμα.καταρχήν έβαλα το μενού στα αγγλικά να συνηθίζω χαχα!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το Honor 3c και μόλις είδα το Τ11 άλλαξα γνώμη.

Με ξενέρωσε και αυτο με την κάμερα στο 3c.

Η καμερα του και το βιντεο ειναι μια χαρα αξιοπρεπεστατα με τη μαμισια rom με πολυ δυνατο φλας.

Στα + θα βαλω το δυνατο ακουστικο - μεγαφωνο - gps - σημα δικτυου.

Παντος περιμενω και εγω να μαθω περισσοτερα για το t11 ;)

Την φωτεινότητα την εχω πάντα στο 50% εκτός εάν είμαι στον ήλιο που την βάζω φουλ.καλά είναι η μπαταρία μου η χάλια;

Θυμίζω ότι εχω την multi B211 όχι την μαμισια κινεζική.....ακόμα.καταρχήν έβαλα το μενού στα αγγλικά να συνηθίζω χαχα!

Mε ποσες sim εισαι ? δεν ξερουμε και ποσο χρονο ομηλια ειχες....

Με τοσα ανοικτα πιστευω οτι εισαι καλα, το gps και το 3g να τα ανοιγεις οταν τα χρειαζεσαι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από το 1% έως το 9% είναι κόκκινο το λαμπάκι, όταν φτάνει στο 10% γίνεται το χρώμα που γράφεις και μετά (δεν θυμάμαι πότε ) γίνεται πράσινο

 

 

Χρήση μπαταρίας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω για τον αδερφό μου ο οποίος είναι άσχετος με smartphones, αν εξαιρέσεις ενα internet και την κανονική χρήση ενος κινητού. Οπότε δε θέλω να χρειάζονται root και τέτοια γιατί εγω θα πρέπει να τρέχω.

Τελικά τί παίζει με την multilanguage rom, έχει προβλήματα...???

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω για τον αδερφό μου ο οποίος είναι άσχετος με smartphones, αν εξαιρέσεις ενα internet και την κανονική χρήση ενος κινητού. Οπότε δε θέλω να χρειάζονται root και τέτοια γιατί εγω θα πρέπει να τρέχω.

Τελικά τί παίζει με την multilanguage rom, έχει προβλήματα...???

 

κανενα προβλημα,απλα μειωνει την αναλυση της καμερας απο 8 σε 5μπ και δεν επιτρεπει updates

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...