Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα, αγορασμένο από expansys, δε μου έχει κάτι. Μήπως είναι το wi-fix?

 

Ναι αυτο λεμε οτι πρεπει να ειναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το φόρτισω με τον φορτιστή του tablet που είναι στα 2Α αντί 1 του One, θα το κάψω λετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το καις αρκεί φυσικά να είναι ίδια τα volt, θα φορτίσει και πιο γρήγορα... Πολλοί ισχυρίζονται όμως ότι η γρήγορη φόρτιση "ρίχνει" την μπαταρία πιο γρήγορα.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι:

Ψάχνω μια εφαρμογή να κάνει αυτόματα backup κυρίως τις φωτογραφίες και τα βίντεο του κινητού σε κάποια cloud υπηρεσία - κατά προτίμηση google drive. Για να μπορώ πχ να τα βλέπω κατευθείαν από το PC χωρίς να το κάνω χειροκίνητα...

Κατά περίεργο τρόπο υπάρχει επιλογή και ανεβαίνουν όλες οι φωτογραφίες αυτόματα στο Google+ αλλά όχι στο Drive!!!

Κατέβασα το G Cloud Backup για παράδειγμα που κάνει αυτό που θέλω αλλά σε δικό του χώρο που σε περιορίζει στο 1GB εκτός αν αγοράσεις παραπάνω (δεν είναι ακριβό, αλλά αφού έχω 40GB στο google drive γιατί να μην χρησιμοποιήσω αυτά??!!)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

...

Ψάχνω μια εφαρμογή να κάνει αυτόματα backup κυρίως τις φωτογραφίες και τα βίντεο του κινητού σε κάποια cloud υπηρεσία - κατά προτίμηση google drive. Για να μπορώ πχ να τα βλέπω κατευθείαν από το PC χωρίς να το κάνω χειροκίνητα...

Κατά περίεργο τρόπο υπάρχει επιλογή και ανεβαίνουν όλες οι φωτογραφίες αυτόματα στο Google+ αλλά όχι στο Drive!!!

Κατέβασα το G Cloud Backup για παράδειγμα που κάνει αυτό που θέλω αλλά σε δικό του χώρο που σε περιορίζει στο 1GB εκτός αν αγοράσεις παραπάνω (δεν είναι ακριβό, αλλά αφού έχω 40GB στο google drive γιατί να μην χρησιμοποιήσω αυτά??!!)

Ευχαριστώ

 

Δες αυτό μήπως σου κάνει

 

Mobile Backup & Restore

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.backup

Link to comment
Share on other sites

Αν το φόρτισω με τον φορτιστή του tablet που είναι στα 2Α αντί 1 του One, θα το κάψω λετε;

 

Όχι δεν το καις, απλά θα διαλύσεις την μπαταρία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το καις, απλά θα διαλύσεις την μπαταρία..

 

Άκυρο τότε, απλα έλεγα μήπως φορτιζε γρηγορότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το one max που έχει φορτιστή 1.5Α το φορτίζω με του tablet που είναι 1.8Α και γλιτώνω κάτι παραπάνω απο μισή ώρα.... τώρα δεν νομίζω τα 0.3Α να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα στην μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο γρήγορα φορτίζει η μπαταρία, τόσο χειρότερα είναι. Από κει και πέρα ότι θέλει ο καθένας κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To Μ8 έχει δυνατότητα Quick Charge 2.0 αλλά το M7 όχι

Και του Μ8 δεν είναι με το default φορτιστή

 

Στο M7 ίσως το περισσότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις το USB fastcharge, αλλά και αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό

 

 

Με αφορμη αυτο που γραφεις και καθαρα ενημερωτικα, να πω οτι εχω δοκιμασει ολους σχεδον τους launchers που κυκλοφορουν, απο την πρωτη στιγμη που αγορασα το One.

Κανενας δεν ειναι τοσο ΤΕΛΕΙΟΣ οσο το Sense, εστω κι αν το τελευταιο υστερει σε παραμετροποιηση, συγκριτικα παντα με τους περισσοτερους.

Ακομα και ο Nova που ηταν ο top launcher στην προηγουμενη συσκευη μου (GSII), εδω μενει πισω, σε λεπτομερειες βεβαια...

 

Ίσως να υπάρχει μια σύγχιση για τον HTC Sense launcher (ή HTC BlinkFeed όπως το λέει στο Sense 6)

 

Όταν λέμε ότι αντικαθιστάς το HTC Sense Launcher με το APEX ή το NOVA, δεν αφαιρείται το HTC Sense, δεν γίνεται δηλαδή το τηλέφωνο Google Play Edition. Απλά αντικαθιστάς το app που διαχειρίζεται το Homescreen, Folders, Dock, Drawer, και Key actions με ένα άλλο που έχει μεγαλύτερες δυνατότητες παραμετροποίησης. Όταν έχεις περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης δεν μπορεί προφανώς να έχεις λιγότερες δυνατότητες.

 

Το APEX και το NOVA είναι της ίδιας λογικής, απλά το APEX έχει περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να υπάρχει μια σύγχιση για τον HTC Sense launcher (ή HTC BlinkFeed όπως το λέει στο Sense 6)

 

Όταν λέμε ότι αντικαθιστάς το HTC Sense Launcher με το APEX ή το NOVA, δεν αφαιρείται το HTC Sense, δεν γίνεται δηλαδή το τηλέφωνο Google Play Edition. Απλά αντικαθιστάς το app που διαχειρίζεται το Homescreen, Folders, Dock, Drawer, και Key actions με ένα άλλο που έχει μεγαλύτερες δυνατότητες παραμετροποίησης. Όταν έχεις περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης δεν μπορεί προφανώς να έχεις λιγότερες δυνατότητες.

 

Το APEX και το NOVA είναι της ίδιας λογικής, απλά το APEX έχει περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης.

 

Προσωπικα δεν εχω συσχετισει το ενα με το αλλο, γνωριζω τι ακριβως συμβαινει. Προφανως και δεν γινεται Google Play Edition, προφανως και το Sense παραμενει!!!

Τους 2 launchers που προανεφερες, τους εχω αγορασμενους απο την εποχη του GSII, απλα θεωρω οτι παρα την απιστευτη παραμετροποιηση τους (ειμαι οπαδος του Nova), καπου χανουν συγκριτικα με το Sense... Καπου στο smoothness που μερικες φορες "σπαει".... Ειμαι ψειρας, τι να κανουμε!!! :lol::lol::lol:

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω συσχετισει το ενα με το αλλο, γνωριζω τι ακριβως συμβαινει. Προφανως και δεν γινεται Google Play Edition, προφανως και το Sense παραμενει!!!

Τους 2 launchers που προανεφερες, τους εχω αγορασμενους απο την εποχη του GSII, απλα θεωρω οτι παρα την απιστευτη παραμετροποιηση τους (ειμαι οπαδος του Nova), καπου χανουν συγκριτικα με το Sense... Καπου στο smoothness που μερικες φορες "σπαει".... Ειμαι ψειρας, τι να κανουμε!!! :lol::lol::lol:

 

Smoothness στα transition effects εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,εχει παρει κανεις τελευταια χωρις να εχει το γνωστο θεμα με την καμερα?κ απο απο που?

 

Από amazon.co.uk Νοέμβριο από τις καινούργιες υποτίθεται συσκευές βγάζει αυτό το μοβ πέπλο μόνο όταν το κινητό είναι ζεστό!

Αυτοί που το έχουν διορθώσει με αλλαγή της κάμερας, σίγουρα διορθώθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Από amazon.co.uk Νοέμβριο από τις καινούργιες υποτίθεται συσκευές βγάζει αυτό το μοβ πέπλο μόνο όταν το κινητό είναι ζεστό!

Αυτοί που το έχουν διορθώσει με αλλαγή της κάμερας, σίγουρα διορθώθηκε?

 

Παραπάνω από έναν μήνα με συσκευή από σέρβις χωρίς μωβ και δεν εμφανίστηκε τίποτα ακόμα. Ελπίζω να μείνει έτσι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απ τον Νοέμβριο με αλλαγμενο camera module και όλα οκ

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Smoothness στα transition effects εννοείς?

 

Ναι. Καποιες στιγμες διαπιστωνω καποια "πεταγματακια" τα οποια δεν γινονται στον μαμησιο launcher. Σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση δεν εννοω οτι δεν ειναι smooth η κινηση!!! Ειναι και παρα ειναι!!! Απλα εχω ενα κολλημα σε αυτο και παρατηρω τα παντα! :p:lol:

 

Ομολογω ομως, οτι εδω και μερικες ημερες που "παιζω" με την InsertCoin, ο Nova Launcher ειναι χαρμα οφθαλμων(τον εβαλα δοκιμαστικα). Δεν ξερω αν εχει να κανει με την rom ή αν αναβαθμηστικε, παντως ειναι ΠΟΛΥ καλος. Ενα "τσικ" ομως πιο κατω απο τον μαμησιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι Απριλίου γι αυτό είχε θέμα. Μετά το καλοκαίρι όλα οκ

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι Απριλίου γι αυτό είχε θέμα. Μετά το καλοκαίρι όλα οκ

 

Οποτε λες παρτιδες νοεμβριου δεν εχουν προβλημα?γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το Dropbox το κάνει αυτό (με τις photos - για videos δεν γνωρίζω)

 

Όχι δεν το καις αρκεί φυσικά να είναι ίδια τα volt, θα φορτίσει και πιο γρήγορα... Πολλοί ισχυρίζονται όμως ότι η γρήγορη φόρτιση "ρίχνει" την μπαταρία πιο γρήγορα.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι:

Ψάχνω μια εφαρμογή να κάνει αυτόματα backup κυρίως τις φωτογραφίες και τα βίντεο του κινητού σε κάποια cloud υπηρεσία - κατά προτίμηση google drive. Για να μπορώ πχ να τα βλέπω κατευθείαν από το PC χωρίς να το κάνω χειροκίνητα...

Κατά περίεργο τρόπο υπάρχει επιλογή και ανεβαίνουν όλες οι φωτογραφίες αυτόματα στο Google+ αλλά όχι στο Drive!!!

Κατέβασα το G Cloud Backup για παράδειγμα που κάνει αυτό που θέλω αλλά σε δικό του χώρο που σε περιορίζει στο 1GB εκτός αν αγοράσεις παραπάνω (δεν είναι ακριβό, αλλά αφού έχω 40GB στο google drive γιατί να μην χρησιμοποιήσω αυτά??!!)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ας μου πει κάποιος γιατί αρκετές φόρες (όχι πάντα) δεν συνδέεται αυτόματα στα αποθηκευμένα wi-fi (π.χ. σπιτιού γραφείου) αλλά μου βγάζει μήνυμα οτι βρέθηκαν ασύρματα δίκτυα και αφού πάω στις ρυθμίσεις και του πατήσω σύνδεση συνδέεται κανονικά? Επίσης πολλές φορές μου βγάζει μήνυμα οτι χάθηκε η σύνδεση με το δίκτυο ενω δεν φαίνεται να έχει χαθεί.

Μήπως κάτι δεν έχω ρυθμίσει σωστά?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

δες εδω http://sndeep.info/en .αν θυμάμαι καλα το 3α είναι Οκτωβρίου

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.σας παρακαλω,θεσσαλονικη καποιος να γνωριζει να μου κανει το τηλεφωνο unroot.μου το κανανε σε αλλη περιοχη της Ελλαδος που ζουσα και τωρα εδω δεν γνωριζω καποιον.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μηνες κατοχης του τηλεφωνου,

Το μονο μεγαλο μειον του ειναι η οθονη και η καμερα του,ειχα συνηθησει στην amoled του one και στο τελειο μαυρο και δεν μου καθεται καλα η lcd,

Επισης η φωτογραφιες του ειναι για κλαματα δυστηχως,το τηλεφωνο ειναι παρτιδα μαιου αλλα δεν εχω προβλημα με ροζ και τετοια στο σκοταδι,με ενοχλει παρα πολυ το οτι η φωτο δεν βγαινουνε καθαρες,εχουνε πολυ θολουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...