Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για Galaxy Γερμανικης προελευσης ;

 

Εγώ έχω Γερμανικό. ΝΑ8 . Δεν παίζεται η rom. Παιδιά δεν βλέπω λάθος κανένα. Redraws κανένα. Πριν είχα βαρεθει τα redraws. Πετάει. Και πολυ καλή μπαταρία. Bravo Samsung. (Μη λέω μεγάλα λόγια!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μια ερώτηση άσχετη αν κατεβάσω apk του flash player υπάρχει το ενδεχόμενο να λειτουργεί ; το κινητό μου είναι αρουτάριστο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Γερμανικό. ΝΑ8 . Δεν παίζεται η rom. Παιδιά δεν βλέπω λάθος κανένα. Redraws κανένα. Πριν είχα βαρεθει τα redraws. Πετάει. Και πολυ καλή μπαταρία. Bravo Samsung. (Μη λέω μεγάλα λόγια!)

 

και εμένα μια χαρά μου φαίνεται (βέβαια κάνει κάποια redraws αλλά καμία σχέση όπως παλιά) αλλά τουλάχιστον δουλεύει σε κανονικές ταχύτητες (στο τσακ ήμουν να του βάλω καστομια). Επίσης όντως τα πρώτα δείγματα της μπαταρίας είναι πολύ θετικά.

 

Καλημέρα στην παρέα μια ερώτηση άσχετη αν κατεβάσω apk του flash player υπάρχει το ενδεχόμενο να λειτουργεί ; το κινητό μου είναι αρουτάριστο.

 

ναι κανονικά τα περνάς, απλά μπορεί να σε στείλει πρώτα στις ρυθμίσεις να τικάρεις να εγκαθιστούνται εφαρμογές από άγνωστες πηγές

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες τυπου clean master κλπ χρειαζονται στο S3? η να την βγαλω ?

 

Clean master το έχω πολύ καιρό (μάλιστα έχω κάνει και το μεγαλύτερο μέρος της μετάφρασής του στα Ελληνικά) και το χρησιμοποιώ μόνο για καθαρισμό cache. Όχι για killer εφαρμογών. Επίσης έχω κλείσει τα πάντα στις ρυθμίσεις να μην κάνει κάτι αυτόματα και με νευριάζει. Απλά 1 φορά τη μέρα καθαρίζω την cache. Και όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βλέπω την προέλευση της συσκευής μου;

 

Είδα στο FAQ τα αρχικά με τις χώρες προέλευσης, αλλά ότι αρχικά βλέπω στο κινητό, δεν ταιριάζει με καμμία :P

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Γερμανικό. ΝΑ8 . Δεν παίζεται η rom. Παιδιά δεν βλέπω λάθος κανένα. Redraws κανένα. Πριν είχα βαρεθει τα redraws. Πετάει. Και πολυ καλή μπαταρία. Bravo Samsung. (Μη λέω μεγάλα λόγια!)

 

 

Εγω εχω ML2 Cosmote. Ενω ξεκινησε καλα με ελαχιστα wakelocks και πολυ καλη μπαταρια τωρα τελευταια εχει αρχισει τα καλα της 4.1.2 XXELLA... Δηλαδη κατι κουφα wakelocks του Exchange, κατι RIL wakelocks, Phone App wakelocks κτλ... Επισης εχει αρχισει και εχει trelo wake lag σε σημειο που να νομιζω πως δεν πατησα το κουμπι να ανοιξει η οθονη κτλ...

 

Μακαρι να το ειχα unbranded αλλα ηταν το πρωτο μου smartphone και δεν ηξερα τοτε τα κολπα...

Πρωτη και τελευταια φορα branded κινητο και μαλιστα απο ελληνικο παροχο... Ολα απο εξωτερικο και unbranded!

Τωρα θα μεινω με την καταραμενη ML2 της Cosmote γιατι προφανως δεν προκειται να βγαλει καμια αλλη αναβαθμιση σε 4.3 η Cosmote...

Μεχρι να με τρελανει με τα bug δηλαδη το κινητο και να του περασω NeatRom ή Archidroid :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι που ίσως έχει ξανά απαντηθεί αλλά δεν το έχω βρει. Έχω γνήσια room 4.3 rooted. Πως μπορώ να έχω το κινητό σαν φλασακι ?(usb mass storage). Το sg3 easy ums κάνει να δεις μόνο την κάρτα και μόνο σε υπολογιστή που έχεις βάλει οδηγούς του κινητού.

 

Αν και σου απήντησε ήδη σωστά ο Μιχάλης, εφόσον έχεις root μπορείς να δεις μόνο την εξωτερική σου κάρτα (εάν και εφόσον έχεις) με εφαρμογές τρίτων όπως USB Mass Storage Enabler.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προηγούμενη ανταπόκριση. Να ρωτήσω κάτι νέο. Δέχομαι κλήσεις αλλά ο ήχος πάει στο τηλέφωνο Όχι στα ακουστικά. Κάνω κλήση με τα ακουστικά ακούω κανονικά από αυτά. Κάποια ιδέα;;;; Επίσης από που ξανα ενεργοποιω την δυνατότητα που υπάρχει όταν συνδέω ακουστικά να ανοίγει ένα μενού εφαρμογών ήχου (στα εξαρτήματα δεν το βρήκα)

Σημείωση τα ακουστικά είναι Apple ear pods

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βλέπω την προέλευση της συσκευής μου;

 

Είδα στο FAQ τα αρχικά με τις χώρες προέλευσης, αλλά ότι αρχικά βλέπω στο κινητό, δεν ταιριάζει με καμμία :P

 

Τι αρχικά βλεπεις και δεν υπάρχουν ,και πως τα είδες αυτά ,με το kies ή το mobile info ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://i1194.photobucket.com/albums/aa369/furious555/Screenshot_2014-03-28-18-22-28_zpsmab3lvzy.png

Clean master το έχω πολύ καιρό (μάλιστα έχω κάνει και το μεγαλύτερο μέρος της μετάφρασής του στα Ελληνικά) και το χρησιμοποιώ μόνο για καθαρισμό cache. Όχι για killer εφαρμογών. Επίσης έχω κλείσει τα πάντα στις ρυθμίσεις να μην κάνει κάτι αυτόματα και με νευριάζει. Απλά 1 φορά τη μέρα καθαρίζω την cache. Και όλα οκ :)

Εγω για καθαρισμο cache κανω απο εδω...

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 250.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε μια αναβάθμιση σήμερα αλλά όχι η kit kat. Έχει κανείς ιδέα τι αναβάθμιση είναι αυτή; Επίσης, έχουμε καμία ενημέρωση από τη Samsung εάν και πότε θα δούμε την kit kat;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω ο ανταπτορας του s3 υπαρχει περιπτωση να χαλασει???γιατι πηρα καινουριο καλωδιο παλι,με 5 ευρω και δεν δουλευει,

θα μου πει καπιος τι γινεται??μηπως εχει χαλασει ι υποδοχη του βησματος??

Ας μου απαντησει καπιος,Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω. So what;

 

Απλά μια διορθωτική αναβάθμιση 4.3 είναι τίποτα άλλο.

 

NA= N(2014) A(Ιανουάριος)

 

Ήδη έχουν βγει οι νέες NB. KitKat προς το Πάσχα λένε.

 

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2014/03/KitKat-S3.jpg

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω ο ανταπτορας του s3 υπαρχει περιπτωση να χαλασει???γιατι πηρα καινουριο καλωδιο παλι,με 5 ευρω και δεν δουλευει,

θα μου πει καπιος τι γινεται??μηπως εχει χαλασει ι υποδοχη του βησματος??

Ας μου απαντησει καπιος,Ευχαριστω!

 

Πρέπει να δοκιμασεις κάποια πράγματα για να δεις τι φταίει.

Αρχικά ίδιο φορτιστής με άλλο καλώδιο.

Δεύτερον άλλο φορτιστη με το πρώτο καλώδιο και στην συνέχεια με το δεύτερο καλώδιο.

Τέλος κουνα το καλώδιο πέρα δώθε λίγο στην υποδοχή της συσκευής.

Αν σταματάει η φόρτιση και ξανά συνεχίζει όταν το κουνας τότε έχει γίνει ζημιά μέσα στο charger port

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...