Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις φ φωτογραφίες να την δούμε ?

Θα το θελαμε πολυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το θελαμε πολυ.

 

[ATTACH]43184[/ATTACH]

[ATTACH]43185[/ATTACH]

[ATTACH]43186[/ATTACH]

[ATTACH]43187[/ATTACH]

[ATTACH]43188[/ATTACH]

[ATTACH]43189[/ATTACH]

[ATTACH]43190[/ATTACH]

[ATTACH]43191[/ATTACH]

[ATTACH]43192[/ATTACH]

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλες φωτο με ουσια.

Σ' ευχαριστουμε αγορινα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά από την άλλη δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου γιατί δεν ξέρω τις προτιμήσεις σου. Δεν έχει καμιά γρατσουνιά και έχει μπει και σε τζην όποτε είχα και τα βάλτο-βγάλτο στην τσέπη και όλα καλά. Ναι είναι λεπτή και μπορώ να πω ότι δουλεύει καλά το touch. Είχα δοκιμάσει και χειρότερες και με αυτήν βολεύτηκα πολύ.

 

Να ΄σαι καλά για τις πληροφορίες, ευχαριστώ. Είναι εύκολο να βάλεις και μία φωτογραφία να δω πως εφαρμόζει η ζελατίνα στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμμια θηκη μαυρη TPU που να εχει εχει υφη οπως το Nexus 5? (rubberized δλδ)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να ΄σαι καλά για τις πληροφορίες, ευχαριστώ. Είναι εύκολο να βάλεις και μία φωτογραφία να δω πως εφαρμόζει η ζελατίνα στην οθόνη;

 

Φίλε μου μπορείς να δεις εδώ και εδώ, αλλά δυστυχώς δεν έχω και την καλύτερη φωτογραφική μηχανή για να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες. Πάντως ειλικρινά είναι μια χαρούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανεις να προτείνει καποιον car holder?

 

Πάρε από eBay κάποιο που να είναι σε στυλ δαγκανας για να κάνει για όλα τα κινητά και να μην χρειαστεί να το αλλάξεις όταν αλλάξεις τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανεις να προτείνει καποιον car holder?

 

Φιλε εκ παραδρομης σου εχω απαντησει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5302947#post5302947 γνωμη μου ειναι να μην παρεις καποια φθηνη!! Η τελικη επιλογη ειναι δικια σου !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εκ παραδρομης σου εχω απαντησει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5302947#post5302947 γνωμη μου ειναι να μην παρεις καποια φθηνη!! Η τελικη επιλογη ειναι δικια σου !! ;) ;)

 

ευχαριστώ φίλε μου! βασικα οντως θελω μια να ειναι καπως ποιοτικη! σε πρωτη φαση ψαχνω να ειναι αεραγωγου καθω το προηγ. μου κινητο βολευε πολυ ετσι.. το a/c το κρατουσε κρυο το καλοκαιρι που χρησιμοποιουσα πολυ το gps + οτι ο φορτιστης εφτανε πιο ανετα και χωρις να κρεμεται απο το τζαμι.. το κακο ειναι πως αυτη που ειχα δεν χωρα το "θηριο" + οτι θελω να ειναι καλυτερη και πιο σταθερη.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα το Kenu Airframe που φαίνεται πραγματικά φανταστικό και σε μικρό μέγεθος. Και μπορεί να γίνει και stand για το γραφείο για το κινητό πολύ εύκολα. Το έχω παραγγείλει και το περιμένω προς το τέλος της εβδομάδας όπου θα υπάρξει και αναλυτικό video review στο site της υπογραφής μου, οπότε μπορείς να περιμένεις να το δεις καλύτερα εαν θελεις :) Μπορείς να πάρεις μια ιδέα από το επίσημο site τους πάντως: http://www.kenu.com/products/airframe

 

Είναι πλήρως συμβατό με τα περισσότερα smartphones, και το G2 φυσικά και με σχεδόν όλα τα είδη αεραγωγών στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα το Kenu Airframe που φαίνεται πραγματικά φανταστικό και σε μικρό μέγεθος. Και μπορεί να γίνει και stand για το γραφείο για το κινητό πολύ εύκολα. Το έχω παραγγείλει και το περιμένω προς το τέλος της εβδομάδας όπου θα υπάρξει και αναλυτικό video review στο site της υπογραφής μου, οπότε μπορείς να περιμένεις να το δεις καλύτερα εαν θελεις :) Μπορείς να πάρεις μια ιδέα από το επίσημο site τους πάντως: http://www.kenu.com/products/airframe

 

Είναι πλήρως συμβατό με τα περισσότερα smartphones, και το G2 φυσικά και με σχεδόν όλα τα είδη αεραγωγών στο αυτοκίνητο.

 

Στο FAQ του προϊόντος αναφέρει ότι "Airframe works with all iPhones, and all other smartphones up to a 4.8 inch display with a standard case. The Airframe will not work with tablets." Είσαι σίγουρος ότι θα κάνει για το G2 ?

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν διαβεβαιώσει πώς ναι κάνει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σε λίγες ημέρες που θα το έχω στα χέρια μου θα μπορώ να το επιβεβαιώσω 100%.
Link to comment
Share on other sites

Στο FAQ του προϊόντος αναφέρει ότι "Airframe works with all iPhones, and all other smartphones up to a 4.8 inch display with a standard case. The Airframe will not work with tablets." Είσαι σίγουρος ότι θα κάνει για το G2 ?

Αν σκεφτεις τις διαστασεις του G2, οι οποιες ειναι μικροτερες ακομα και απο τα περισσοτερα 5ιντσα, και το οτι το site λεει οτι χωρανε τα 4,8' μαζι με θηκη....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα το Kenu Airframe που φαίνεται πραγματικά φανταστικό και σε μικρό μέγεθος. Και μπορεί να γίνει και stand για το γραφείο για το κινητό πολύ εύκολα. Το έχω παραγγείλει και το περιμένω προς το τέλος της εβδομάδας όπου θα υπάρξει και αναλυτικό video review στο site της υπογραφής μου, οπότε μπορείς να περιμένεις να το δεις καλύτερα εαν θελεις :) Μπορείς να πάρεις μια ιδέα από το επίσημο site τους πάντως: http://www.kenu.com/products/airframe

 

Είναι πλήρως συμβατό με τα περισσότερα smartphones, και το G2 φυσικά και με σχεδόν όλα τα είδη αεραγωγών στο αυτοκίνητο.

 

μπραβο κατι τετοιο ψαχνω! αρκει να το κραταει καλα! περιμενω εντυπωσεις φιλε!

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατοχος και γω του lg g2 εδω και δυο βδομαδες. Πολυ χρησιμα οσα αναφερονται στο forum, εχω εφαρμοσει αρκετα ηδη!

Ωστοσο επειδη με την μικρη μνημη εχω θεματακι, σκεφτομαι να παρω καμια micro sd με το mininova reader. Εχω δει αυτη http://www.ebw.gr/el/Product/219483/Transcend-64GB-MicroSDXC-Class-10. Είναι αξιοπιστη; Την εχει πάρει κανένας;

Και γενικα με την αναπαραγωγη full hd ταινιας περασμενη απευθειας στην καρτα, ποσο καταναλωση εχει; Το χει τεσταρει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να δεις εδώ και εδώ, αλλά δυστυχώς δεν έχω και την καλύτερη φωτογραφική μηχανή για να βγάλω καλύτερες φωτογραφίες. Πάντως ειλικρινά είναι μια χαρούλα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, απλά είδα κάποιους που του έχουν κάνει αρνητική αξιολόγηση με αιτιολογία την κακή ποιότητα ζελατίνας και επίσης ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν είναι ίδιες με αυτές που έχω ώστε να μην πάρω πάλι τις ίδιες. Αυτές που έχεις είχαν κάποια συσκευασία; σου φαίνεται να έχουν κάποια διαφορά σε σχέση με αυτή που έχω επισυνάψει; (π.χ. στα αφαιρούμενα αυτοκόλλητα ή στο τελειώμα στο σημείο του ακουστικού)

Link to comment
Share on other sites

Με τιμη τοσο μικρη δεν πληρωνεις δασμους. Το οριο ειναι 45€ ή 45$, δε θυμαμαι, καπου εκει. Καποιος φιλος που θα ειναι σιγουρος θα ενημερωσει.

 

Οσο για τελωνειο: Περισσοτερο κυνηγαν δεματα απο USA, κ Γενικα πανω απο 70$, Προσωπικα τελωνειο εχω πληρωσει για ογκοδες δεματα, πχ. ενεργο Sub της Audio physic (για οσους ξερετε απο Hi end), κοντα στα 300eu, Διοτι μου το εστειλαν με Feedex απο usa, κ ειδαν οτι ειχε αρχικη τιμη 2000-2500$, ασχετα που με κοστησε 1000 μαζι με τελωνειο. Οταν ιδιως ειναι μικρα σε ογκο δεματα, εχω περασει μεχρι κ 130$ χωρις τελωνειο...

Ελπιζω να πειρατε μια ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τελωνειο: Περισσοτερο κυνηγαν δεματα απο USA, κ Γενικα πανω απο 70$, Προσωπικα τελωνειο εχω πληρωσει για ογκοδες δεματα, πχ. ενεργο Sub της Audio physic (για οσους ξερετε απο Hi end), κοντα στα 300eu, Διοτι μου το εστειλαν με Feedex απο usa, κ ειδαν οτι ειχε αρχικη τιμη 2000-2500$, ασχετα που με κοστησε 1000 μαζι με τελωνειο. Οταν ιδιως ειναι μικρα σε ογκο δεματα, εχω περασει μεχρι κ 130$ χωρις τελωνειο...

Ελπιζω να πειρατε μια ιδεα...

Μα απο Αμερικη και Fedex εινσι σχεδον σιγουρο το τελωνειο!

Ανατολικες χωρες, απλο ταχυδρομιο και εισαι κομπλε οσο και να κανει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, απλά είδα κάποιους που του έχουν κάνει αρνητική αξιολόγηση με αιτιολογία την κακή ποιότητα ζελατίνας και επίσης ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν είναι ίδιες με αυτές που έχω ώστε να μην πάρω πάλι τις ίδιες. Αυτές που έχεις είχαν κάποια συσκευασία; σου φαίνεται να έχουν κάποια διαφορά σε σχέση με αυτή που έχω επισυνάψει; (π.χ. στα αφαιρούμενα αυτοκόλλητα ή στο τελειώμα στο σημείο του ακουστικού)

 

Μοιάζει αρκετά η ζελατίνα που μου επισυνάπτεις με αυτές που έχω. Ωστόσο οι δικές μου ήρθαν κανονικά το κουτί τους από την εταιρεία και όχι χύμα όπως είναι διάφορες ζελατίνες που σου δίνουν δώρο άμα πχ αγοράσεις μια θήκη για το κινητό. Δυστυχώς δεν έχω το κουτί να το κάνω μια φωτογραφία να το δεις γιατί το πέταξα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει αυτη http://www.ebw.gr/el/Product/219483/Transcend-64GB-MicroSDXC-Class-10. Είναι αξιοπιστη; Την εχει πάρει κανένας; Και γενικα με την αναπαραγωγη full hd ταινιας περασμενη απευθειας στην καρτα, ποσο καταναλωση εχει; Το χει τεσταρει κανενας;

 

Ενημερωτικά σε σύνδεση OTG το κινητό διαβάζει μόνο FAT32 format και όχι NTFS. Επομένως θα μπορείς να έχεις στην καρτούλα αρχεία και ταινίες μέχρι 4GB το καθένα, πράγμα δύσκολο για full HD ταινίες...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σε σύνδεση OTG το κινητό διαβάζει μόνο FAT32 format και όχι NTFS. Επομένως θα μπορείς να έχεις στην καρτούλα αρχεία και ταινίες μέχρι 4GB το καθένα, πράγμα δύσκολο για full HD ταινίες...

Νομιζω διαβαζει και exFat.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...