Jump to content

iOS 7 : Προσαρμόστε την προβολή "Σήμερα" σύμφωνα με τις επιθυμίες σας!


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H οθόνη "Σήμερα" στο Κέντρο Γνωστοποιήσεων, σας επιτρέπει να ενημερωθείτε για τις καιρικές συνθήκες, για το ημερολόγιό σας καθώς και για μερικά άλλα στοιχεία, με μία γρήγορη ματιά και μόνο με μία κίνηση. Για κάποιους είναι πραγματικά χρήσιμο. Τι γίνεται όμως για όλους εκείνους τους χρήστες που δεν ενδιαφέρονται για την κίνηση των μετοχών και δεν θέλουν να γεμίζουν τη σελίδα τους;

 

Το ίδιο μπορεί να ισχύει και για άλλα πεδία του Κέντρου Γνωστοποίησης. Ας δούμε πως θα μπορούσαμε να προσαρμόσουμε την οθόνη μας, σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας:

 

Διαμόρφωση Κέντρου Γνωστοποιήσεων για iPhone και iPad

 

 

  • Εκκινείστε την εφαρμογή Ρυθμίσεις από την αρχική οθόνη του iPhone ή του iPad σας,
  • Στη συνέχεια επιλέξτε "Κέντρο Γνωστοποιήσεων".
  • Από τη σελίδα εδώ μπορεί να απενεργοποιήσετε στοιχεία τα οποία δεν θέλετε να εμφανίζονται στο "Σήμερα".
  • Εάν επιθυμείτε να κάνετε αναδιάταξη των στοιχείων που εμφανίζονται, επιλέξτε "Αλλαγές" στην επάνω δεξιά γωνία και στη συνέχεια σύρετε και αλλάξτε τη θέση τους.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42980&stc=1&d=1395821596

 

Δεν νομίζω πως ήταν δύσκολο ε; Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την εξέλιξη των μετοχών και γι αυτό είναι το πρώτο πράγμα που απενεργοποιώ κάθε φορά που κάνω clean restore στη συσκευή μου. Εάν θέλετε πείτε μας ποια στοιχεία δεν είναι χρήσιμα για εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...