Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα το τελειωσα σχεδον και το εβαλα για φορτιση , αλλα εγραφε πριν μερικες ωρες που το ειδα στο "χρηση μπαταριας" στις ρυθμισεις : 69 ωρες και 19 λεπτα, και ειχα 33%

Εννοω οθονη/κλησεις πως δουλευε wifi ? Data? τεσπα.

 

Δεν ηξερα, και το εκανα flash ξανα :P

ηθελες 8Κ εσυ γιαυτο.Ξερεις τι κανεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η CloudyStock 1.2 εχει knock knock? υποστηριζει τα widgets της LG? τωρα που εχω αναβαθμισει σε κιτκατ περναει η πρεπει να κατεβω σε jb για να ροοταρω?

ευχαριστω

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την Cloudy... με παιρνουν τηλεφωνο, το βαζω στο αυτι ΔΕΝ σηκωνεται.. σερνω το δαχτυλο να το ανοιξω ΔΕΝ ανοιγει, ανοιγει μετα απο 10 δευτερα μονο του... τι γινεται ? με βλεπω να φευγω ξανα αμεσα
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με την Cloudy... με παιρνουν τηλεφωνο, το βαζω στο αυτι ΔΕΝ σηκωνεται.. σερνω το δαχτυλο να το ανοιξω ΔΕΝ ανοιγει, ανοιγει μετα απο 10 δευτερα μονο του... τι γινεται ? με βλεπω να φευγω ξανα αμεσα

 

Για το αυτί έχεις δίκιο. Για το άλλο δεν έχω πρόβλημα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για το αυτί έχεις δίκιο. Για το άλλο δεν έχω πρόβλημα.

 

Δεν το σηκώνει στο αυτί ε; αυτό είναι θέμα της kit Kat γενικά η της συγκεκριμένης rom;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σηκώνει στο αυτί ε; αυτό είναι θέμα της kit Kat γενικά η της συγκεκριμένης rom;;

 

Δεν ξέρω. Πρέπει να μας πει κάποιος που έχει στοκ κιτ κατ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σηκώνει στο αυτί ε; αυτό είναι θέμα της kit Kat γενικά η της συγκεκριμένης rom;;

 

Σε στοκ δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σηκώνει στο αυτί ε; αυτό είναι θέμα της kit Kat γενικά η της συγκεκριμένης rom;;

Περιεργο, γιατι το αρχειο γι αυτη τη δουλεια υπαρχει.. Το ξερω γιατι το εχω αφαιρεσει μιας και δε θελω αυτη τη λειτουργια.. Μηπως ο cloudy δεν το τρεχει για οικονομια μπαταριας και μειωση λαγκ, γιατι ειναι αρνητικο και στα 2 αυτα.. Ρωτηστε στο threat στο xda οποιον τον ενδιαφερει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σερνω το δαχτυλο να το ανοιξω ΔΕΝ ανοιγει, ανοιγει μετα απο 10 δευτερα μονο του... τι γινεται ? με βλεπω να φευγω ξανα αμεσα

Εχεις βαλει τη ρομ οπως λεει, με εγκατασταση basebad πρωτα, new rom, εγκατασταση ρομ, και τον τελευταιο philz?

Link to comment
Share on other sites

η CloudyStock 1.2 εχει knock knock? υποστηριζει τα widgets της LG? τωρα που εχω αναβαθμισει σε κιτκατ περναει η πρεπει να κατεβω σε jb για να ροοταρω?

ευχαριστω

 

Πρεπει να γυρισεις σε στοκ 4.2.2 ωστε να ρουταρεις να περασεις custom recovery και μετα την custom cloudystock

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν βλέπω πολύ κίνηση από κερνελ στο χδα, μήπως υπάρχει κάποιος που να δίνει την δυνατότητα για dual boot?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, γιατι το αρχειο γι αυτη τη δουλεια υπαρχει.. Το ξερω γιατι το εχω αφαιρεσει μιας και δε θελω αυτη τη λειτουργια.. Μηπως ο cloudy δεν το τρεχει για οικονομια μπαταριας και μειωση λαγκ, γιατι ειναι αρνητικο και στα 2 αυτα.. Ρωτηστε στο threat στο xda οποιον τον ενδιαφερει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις βαλει τη ρομ οπως λεει, με εγκατασταση basebad πρωτα, new rom, εγκατασταση ρομ, και τον τελευταιο philz?

 

Ναι τα εχω κανει ολα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν βλέπω πολύ κίνηση από κερνελ στο χδα, μήπως υπάρχει κάποιος που να δίνει την δυνατότητα για dual boot?

Για την ωρα κανενας δυστυχως.. G2 και εσυ μετα το s2? :lol: Με θυμασαι, ο oldnew απο το insomnia ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Για Stock 4.2.2 Ειναι καλος ο dorimanx kernel ? εχει καλυτερη μπαταρια ? γνωριζει κανεις ?

Ο 3.0 στην cloudyflex σε εμενα ηταν καλυτερος. Στην stock jb με προηγ ομως εκδοση dorimax, ηταν τραγικοτατος σε εμενα. Αλλοι γραφαν αλλα ομως.. Αναλογως πως εχει πειραγμενη καθενας τη συσκευη..

Δοκιμασε τον (την 3.1 τωρα..) αλλιως δε βγαζεις ακρη. Εγω ειχα κρατησει backup τον original kernel και τον ξαναεβαζα, αλλα δε θυμαμαι πως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μπω σε factory reset αφου γυρισα σε Stock ROM...

 

Παταω power + volume down

 

Σβηνει, μολις αναβει ξανα τα αφηνω και παταω Power μονο... οτι γραφουν στο xda... Αλλα δεν μπαινει, η κλεινει η συσκευη, η κανει bootloop

 

Edit: Ακυρο μπηκα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.4.2,πως βαζω custom recovery,για να περναω αλλες ρομ και ροοτ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το mod για το 4κ δε χρειαζόταν να το βάλεις μαν το έχει ήδη :)

 

Νομίζω όμως ότι έχει περισσότερες βελτιώσεις το mod του xdabbeb από αυτό της cloudystock ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι έχει περισσότερες βελτιώσεις το mod του xdabbeb από αυτό της cloudystock ή κάνω λάθος;

Το ίδιο ακριβώς είναι

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι έχει περισσότερες βελτιώσεις το mod του xdabbeb από αυτό της cloudystock ή κάνω λάθος;

Ναι. Δεν εχει προσθεσει τα παντα στην καμερα ο cloudy

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είναι

 

τότε ίσως να ήταν στην cloudystock 1.1 κάποιο άλλο mod για 4k και να μπήκε στην 1.2 του xdabbeb

Link to comment
Share on other sites

sosimple, μην απογοητευεσαι οτι εισαι ο μονος. Κι εμενα η καταναλωση της μπαταριας στη CS1.2 ειναι περισσοτερη απο stock 4.2.2. Μπορει τα screenshots που ανεβασα πριν να ειναι καλα αλλα στην JB ειχα καλυτερα και επισης συνηθως βγαζω λιγοτερο.

 

firkosta, το mod του Cloudyfa για την καμερα ειναι ενα μερος μονο απο το mod του Xabber.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τα εχω φρεσκα γιατι τα πειραζα, πριν τα ξεχασω:

Παμε στο κρυφο μενου χτυπωντας στο τηλ 3845#*802#

1. Settings > FastDormancy Mode > Disable (για Ελλαδα καλυτερα κερδιζεις μπαταρια)

2. High temprature property off ->ON

3. Thermal daemon mitigation off ->ON http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2296447 Αν εχετε reboot ομως ξανακαντε το off. Σε περιπτωση που υπερθερμανθει το κινητο, δε θα κατεβασει ταχυτητα με αποτελεσμα reboot. Κρατηστε κλειστο το κινητο μεχρι να κρυωσει και μετα ξανατρεξτε το, διαφορετικα θα ξανακανει reboot. Αν στη rom που τρεχετε δε βλεπετε προβληματα τοτε αφηστε το στο ON

 

4. MLT -> disable (Στην cloudystock δεν υπαρχει αυτο, το εχει ηδη αφαιρεσει. Αν και ειδικα αυτο καλυτερα να αφαιρηται τελειως. Και να το κανεις disable δεν πιανει πραγματικα, ουτε με freeze στο titanium. Πληρη διαγραφη το αρχειο mlt.apk στο φακελο system θελει αν θες να εισαι σιγουρος. Κατι ξερω για να το γραφω..)

5. Ρυθμισεις-επιλογες προγραμματιστη-κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου και τα αλλα 2 απο κατω, τα κανουμε απο 1 που ειναι 0.5

 

 

 

6. Για τους πολυ ριψοκινδυνους. Μια λιστα με διεργασιες που μπορεις να αφαιρεσεις. Ορισμενα τρεχουν μονιμα και καταναλωνουν μπαταρια. Καλυτερα τα παγωνεις με το titanium και αν βεβαιωθεις οτι δε σου χρειαζονται τα αφαιρεις ή τα κρατας παγωμενα μεχρι να διαπιστωσεις οτι κατι απο αυτα τελικα σου χρειαζεται οποτε το επαναφερεις. https://www.dropbox.com/sh/tjfmoapzcgriuhm/UiTWFfcnx4

Στη λιστα εχω και τον launger της lg και τα widget της μιας και δεν τον χρησιμοποιω, αλλα εχω τον nova. Οποιος τα αφαιρεσει να εχει ηδη nova εγκατεστημενο γιατι θα μεινει απο launcher..

Φυσικα το ποιο απο αυτα αφαιρει κανεις ειναι διαφορετικο απο χρηστη σε χρηστη..

 

Οποιος κανει κατι απο τα παραπανω, ουδεμια ευθυνη φερω αν και τα εχω κανει πολλες φορες. Να εχει ηδη κρατησει backup.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μέρος ρε παιδιά θα με τρελανετε?4κ 1600 iso,slow motion 720p και fixed focus κλπ.Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ είναι το έχω δει να το γράφει και ο cloudy και ο xdabbed.Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι να κάνει update ο xdabbed και εμείς να έχουμε προηγούμενη έκδοση.Εκεί ναι.Αλλά και πάλι το flashαρεις και τελειώνεις.

 

 

@sosimple τα σέβη μου για το mod με τον ήχο :) είναι όπως πρέπει με τα ακουστικά!loud!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας πω την εμπειρία μου από το s2 για τον Dman, καλός χρυσός ΑΛΛΑ το μόνο που κάνει είναι να βάζει ότι update υπάρχει στον κερνελ άσχετα εάν προκαλεί λόξιγκα. @sosimple2 ναι ρε μαν και σε ήθελα να σε ρώταγα κάποια πράγματα, μάλλον θα σε ακολουθήσω για το g2
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μέρος ρε παιδιά θα με τρελανετε?4κ 1600 iso,slow motion 720p και fixed focus κλπ.Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ είναι το έχω δει να το γράφει και ο cloudy και ο xdabbed.Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι να κάνει update ο xdabbed και εμείς να έχουμε προηγούμενη έκδοση.Εκεί ναι.Αλλά και πάλι το flashαρεις και τελειώνεις.

 

 

@sosimple τα σέβη μου για το mod με τον ήχο :) είναι όπως πρέπει με τα ακουστικά!loud!

 

Thanks! :) Στο changelog της 1.2 (το οποιο googlαρα αλλα δε βρισκω περιεργως) ο cloudy ελεγε οτι δεν προσθεσε ολο το mod του xdabbed για την καμερα, παρα μονο μπλα μπλα (δε θυμαμαι , νομιζω μονο το hd βιντεο ελεγε οτι προσθεσε :lol:) και οποιος θελει ολες τις λειτουργιες ας το βαλει. Δεν εδωσα μεγαλυτερη σημασια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες να σας πω την εμπειρία μου από το s2 για τον Dman, καλός χρυσός ΑΛΛΑ το μόνο που κάνει είναι να βάζει ότι update υπάρχει στον κερνελ άσχετα εάν προκαλεί λόξιγκα. @sosimple2 ναι ρε μαν και σε ήθελα να σε ρώταγα κάποια πράγματα, μάλλον θα σε ακολουθήσω για το g2

 

Ναι οντως αυτο κανει ο dori. Με τι διαφορα οτι στο s2 υπηρχαν πολοι περισσοτεροι dev που φτιαχναν καλυτερους kernel. Στο g2 αυτος ειναι ο καλυτερος γιατι οι υπολοιποι ειναι χειροτεροι απο αυτον. Σε καποιες εκδοσεις του kernel εχει κανει καλη δουλεια παντως..

Στο χαρακτηρα ειναι περιεργος, σε στελνει στο διαολο για πλακα. 9 φορες στις 10 εχει δικιο παντως..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...