Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας έχει τύχει να κολλήσει το led notification; Ήρθε ένα μήνυμα πριν λίγο το διάβασα και αναβοσβήνει ακόμη παρόλο που το διάβασα:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω το light flow! Το χε ξαναπάθει άλλη μια φορά με ένα μήνυμα από το Facebook, τότε είχα κλείσει το παλμό ειδοποίησης αλλά εξακολουθούσε να παίζει! Πριν λίγο έκλεισε όταν ήρθε ένα νέο μήνυμα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εδω και καιρο διαβαζω για το nexus και αποφαισα σημερα να κανω την παραγγελια και αυριο θα το εχω,,,,κατοχος iphone 4s πιστευω θα ειναι μια μεγααααλη αλλαγη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το light flow! Το χε ξαναπάθει άλλη μια φορά με ένα μήνυμα από το Facebook, τότε είχα κλείσει το παλμό ειδοποίησης αλλά εξακολουθούσε να παίζει! Πριν λίγο έκλεισε όταν ήρθε ένα νέο μήνυμα!

 

Είναι bug της 4.4.2 ,ίσως στο επόμενο update να διορθωθεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

 

Δεν έχει τις επαφές στο Gmail του;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είμαι στην σκέψη να αγοράσω το nexus 5 αλλα με προβληματίζει το gps του.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει λυθεί στης τελευταίες παρτίδες?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είμαι στην σκέψη να αγοράσω το nexus 5 αλλα με προβληματίζει το gps του.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει λυθεί στης τελευταίες παρτίδες?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τι εχει το gps; Εγώ κλειδώνω δορυφόρο μέσα στο σπίτι μόνο με GPS. Στο δρόμο δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είμαι στην σκέψη να αγοράσω το nexus 5 αλλα με προβληματίζει το gps του.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει λυθεί στης τελευταίες παρτίδες?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

συγγνωμη αλλα εχει προβλημα ΚΑΙ στο gps???

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα εχει προβλημα ΚΑΙ στο gps???

 

Πρώτη φορά το ακούω κ γω και ίντερνετ που διάβαζα πριν το πάρω δεν είδα κάτι. Το lg g2 απ'οτι ξέρω έχουν θέμα μερικές παρτίδες.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα εχει προβλημα ΚΑΙ στο gps???

 

Γιατί που αλλού έχει πρόβλημα;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είμαι στην σκέψη να αγοράσω το nexus 5 αλλα με προβληματίζει το gps του.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν εχει λυθεί στης τελευταίες παρτίδες?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Το τι ράδιο αρβύλα πέφτει είναι φοβερό πάντως. Το nexus 5 δεν έχει κανένα θέμα με το GPS, δουλεύει μια χαρά. Στο g2 υπήρχαν κάποια θέματα και αυτό σε κάποιες παρτίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ενα βασικό του πρόβλημα είναι ότι πάει τόσο γρήγορα με αποτέλεσμα πριν το βγάλω απο την τσέπη να πρέπει να κάνω ζέσταμα στον αντίχειρα μην πάθει καμια κράμπα :lol:

 

Πέρα απο την πλάκα η συσκευή κατα την γνώμη μου έχει δύο μόνο αρνητικά. Τα μέτρια (σε ποιότητα,όχι τόσο σε ένταση) ηχεία και το πρόβλημα με το μικρόφωνο (φύσημα) στην εγγραφή video σε ήσυχο περιβάλλον.

 

Το δεύτερο λογικά θα το φτιάξουν με κάποιο software update, το πρώτο αφορά τα φτηνιάρικα ηχεία που χρησιμοποιεί η LG στα κινητά της και όποιος πάρει το Nexus 5 θα πρέπει να το χωνέψει.

 

Ούτε τραγική μπαταρία έχει, ούτε άθλια κάμερα,ούτε θέματα με το GPS, ούτε σπουδαίες υπερθερμάνσεις,ούτε random reboots,ούτε άλλα τέτοια περίεργα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί που αλλού έχει πρόβλημα;

 

για να μην παρεξηγηθώ είμαι ένα βήμα πριν την απόκτησή του ....

ο μόνος λόγος που το παλεύω ακόμα μέσα μου είναι όλες οι προηγούμενες σελίδες σε αυτό το θέμα καθώς και το παράπονα και ελαττώματα Poll που υπάρχει για την συσκευή.

έχω διαβάσει τα όσα προβλήματα είχαν οι πρώτες εκδόσεις της συσκευής και πιστεύω πως πλέον έχουν διορθωθεί.

απλά μέσα στις τόσες σελίδες δεν είδα κάπου αναφορά για πρόβλημα στο GPS για αυτό και μου έκανε τόσο εντύπωση ..

κάτι μου λέει πως ...... θα το πάρω .... :lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το συνονόματο (mindfield). Εδώ και μέρες που το δουλεύω σε full πυρ mode και το ρυθμίζω με γνώμονα την αυτονομία, δεν έχει βγάλει κιχ. Βλέποντας κανείς τις ναυαρχίδες του 2014, είναι εύκολο να αντιληφθεί ότι το Nexus 5 θα είναι relevant συσκευή ακόμα και το 2015.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τι ράδιο αρβύλα πέφτει είναι φοβερό πάντως.

 

Καιρο ηθελα να το πω αλλα λεω αστο γιατι θα με περασουν για fanboy και ειναι κατι που πραγματικα σιχαινομαι και θεωρω και ηλιθιο. Αλλα βγαζει ματι (τουλαχιστον το δικο μου).

 

Εχει βγει ολοκληρη ψηφοφορια με προβληματα και αναθεμα αν 2-3 απο αυτα εχουν παρατηρηθει σε μεγαλο αριθμο συσκευων. Διοτι αν 2 ανθρωποι σε ενα φορουμ αναφερουν "εχω προβλημα με το ταδε" δεν σημαινει οτι ειναι γενικο προβλημα της συσκευης. Μπαινει ο αλλος, το βλεπει και λουζεται με κρυο ιδρωτα για μια συσκευη που ειναι κανονι.

 

Στα galaxy S3&S4 π.χ ομως δεν βλεπω αντιστοιχο θεμα. Τι στο καλο τοσο τελεια ειναι? Κλαιει και ο καθε πικραμενος.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτό το άνοιξα γιατί ρωτούσαν εδώ κάθε τρεις και λίγο αν είχε κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Κι επειδή κουράστηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια, είπα να τα συγκεντρώσω όλα σε ένα.

Στα galaxy S3&S4 π.χ ομως δεν βλεπω αντιστοιχο θεμα. Τι στο καλο τοσο τελεια ειναι? Κλαιει και ο καθε πικραμενος.

Ναι. Μάλλον είναι τόσο τέλεια. Κι εγώ όταν πήρα το S2 ή το HD2 δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ήταν οι τέλειες συσκευές. Επίσης, και στο Nexus S και στο Galaxy Nexus δε θυμάμαι να είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Κι αν είχα, θα ήταν θέμα software και θα λύθηκε είτε από Google είτε με custom ROM.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτό το άνοιξα γιατί ρωτούσαν εδώ κάθε τρεις και λίγο αν είχε κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Κι επειδή κουράστηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια, είπα να τα συγκεντρώσω όλα σε ένα.

 

Ναι. Μάλλον είναι τόσο τέλεια. Κι εγώ όταν πήρα το S2 ή το HD2 δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ήταν οι τέλειες συσκευές. Επίσης, και στο Nexus S και στο Galaxy Nexus δε θυμάμαι να είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Κι αν είχα, θα ήταν θέμα software και θα λύθηκε είτε από Google είτε με custom ROM.

 

Το οτι δεν ειχες εσυ δεν σημαινει οτι ειναι τελεια.

 

Αυτο που ειπα δεν ειναι μομφη σε σενα, που εχεις και την συσκευη απ'οτι βλεπω, αλλα στο γενικοτερο κλιμα οτι το N5 ειναι μια προβληματικη συσκευη. Ε λοιπον ΔΕΝ ειναι. Και αν ειναι, ειναι οσο και οι υπολοιπες στο λανσαρισμα τους. Τελοσπαντων καταλαβαινουμε ολοι τι θελω να πω και περισσοτερο αυτοι που την εχουν ;)

 

Το N5 ειναι μια πραγματικα υπεροχη αγχολυτικη συσκευη που χαιρεσαι να την δουλευεις. Με τα +/- της φυσικα.

 

Σταματαω εδω γιατι οπως ειπα, στανταρ, το "fanboy" ερχεται!

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το πήρατε είδηση, το play music είναι πλέον διαθέσιμο και για την χώρα μας...:) enjoy!
Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο το εχει παρει κανεις, εχει την ιδια ματ αισθηση?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

 

Πολύ απλα με οποιαδειποτε εφαρμογή απο το play store ή καο από το μενού του τηλεφώνου αν έχει επιλογή εξαγωγής

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο το εχει παρει κανεις, εχει την ιδια ματ αισθηση?

 

το κοκκινο το πηρα εγω πριν 4 μερες ερχομενος απο note 3. την ιδια αφη εχει αλλα ειναι πολυ κοκκινο η μαλλον να το πω καλυτερα πορτοκαλοκοκκινο φανταχτερο το λατρευω. φισικα χαιρομαι να το χρεισιμοποιω πιο πολυ απο το νοτε 3 το οποιο στα ματια μου ναι μεν ειναι το καλυτερο αλλα το nexus εχει αυτο τον ερωτα απλο γρηγορο και ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...