Jump to content

Υψηλη θερμοκρασια


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις τελιωσα το καθαρισμο του υπολογιστη μου και πηγα να τον ανοιξω. Μπηκα στον χρηστη που ηθελα και μετα απο λιγη ωρα εκλησε μονο του. Αμεσως καταλαβα οτι ειχε ηψηλη θερμοκρασια. Πηγα στα Bios και τι α δω? 85 βαθμους C Τι να κανω να το παω για θερμωμονοτικη παστα (νομιζω ετσι λεγετε)??

 

Να σημειωσω οτι απο τοτε που τον αγορασα δεν ξαναειχε τετοια θερμοκρασια, και ενημερωτικα δεν εχει System fun.

Απαντηστε μου γρηγορα παρακαλω για να ξερω αν θα τον παω αυριο.

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

μολις τελιωσα το καθαρισμο του υπολογιστη μου και πηγα να τον ανοιξω. Μπηκα στον χρηστη που ηθελα και μετα απο λιγη ωρα εκλησε μονο του. Αμεσως καταλαβα οτι ειχε ηψηλη θερμοκρασια. Πηγα στα Bios και τι α δω? 85 βαθμους C Τι να κανω να το παω για θερμωμονοτικη παστα (νομιζω ετσι λεγετε)??

 

Να σημειωσω οτι απο τοτε που τον αγορασα δεν ξαναειχε τετοια θερμοκρασια, και ενημερωτικα δεν εχει System fun.

Απαντηστε μου γρηγορα παρακαλω για να ξερω αν θα τον παω αυριο.

 

Έχει κουμπώσει καλά η ψήκτρα του επεξεργαστή σου(και των υπόλοιπων αν έχεις) ;;;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουμπώσει καλά η ψήκτρα του επεξεργαστή σου(και των υπόλοιπων αν έχεις) ;;;;

 

ναι ειναι ολα κουμπομενα και δουλευουν ολες οι ψηκτρες

...The quieter you become the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

θερμοαγωγιμη παστα χρειαζεται να βαλεις και θα πεσει η θερμοκρασια

 

κάνε και έλεγχο αν είναι όλα τα βύσματα στην θέση τους (αν τα πείραξες).

Link to comment
Share on other sites

η μητρικη δεν καιγεται ετσι απλα....με τον καιρο αρχιζουν οι πυκνωτες και αλλα μερη και οταν λεω καιρο 5 + χρονια,ο επεξεργαστης ειναι απιθανο να καει οποτε φτανοντας 90 -95 βαθμους σβηνει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...