Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μάλλον θα το παραγγείλω κι εγώ αυτές τις μέρες γιατί το έχω ερωτευτεί πλέον. Θα γράψω κι αυτά που ζήτησε ο φίλος πιο πάνω για να είμαι καλυμένος. Αλήθεια που τους τα γράφεις όλα αυτά και σου απαντάνε?

 

Στείλε τους αμέσως μετά από την παραγγελία ένα email.

Αν το πάρεις από To2c το email τους είναι : to2c.com@gmail.com

Να ξέρεις ότι έχουμε 6 ώρες διαφορά. Αυτοί είναι ανοιχτά με βάση την δική μας ώρα 3 την νύχτα μέχρι 3 το μεσημέρι. Μετά θα περιμένεις απάντηση την επόμενη μέρα.

Καλώς να το δεχτείς.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!Επειδη εχω παραγγειλει αυτο το κινητο και πιστευω την αλλη εβδομαδα θα το εχω.Μονο μια ερωτηση..Με τις φορτησεις του κινητου τι παιζει?Πρεπει τις πρωτες φορες να το αφησω να κλεισει απο μονο του και να φορτισω μεχρι 100% μετα?Επειδη λογω δουλειας πολλες φορες βαζω το κινητο για καμια ωρα στην φορτιση και μετα το ξαναβγαζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Επειδη εχω παραγγειλει αυτο το κινητο και πιστευω την αλλη εβδομαδα θα το εχω.Μονο μια ερωτηση..Με τις φορτησεις του κινητου τι παιζει?Πρεπει τις πρωτες φορες να το αφησω να κλεισει απο μονο του και να φορτισω μεχρι 100% μετα?Επειδη λογω δουλειας πολλες φορες βαζω το κινητο για καμια ωρα στην φορτιση και μετα το ξαναβγαζω

Το να το αφήνεις να αδειάζει από μπαταρία είναι κακό. Επίσης το να το φορτίζεις μέχρι 100%, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο. Αυτό που λες πως κάνεις λόγω δουλειάς, είναι το καλυτερο για τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

GravityBox έχετε δοκιμάσει; Τρέχει κανονικά;

 

Μόλις το έβαλα εγκαθίσταται κανονικά ακολουθείς τις οδηγίες από το XDA

δηλαδή:

- Εγκατάσταση του Xposed installer Xposed installer

- Εκτέλεση και επιλογή Framework και μετά Εγκατάσταση αναβάθμιση μόλις κάνει τα δικά του επιλογή reboot

- Κατόπιν εγκατάσταση του Gravitybox

- Το τρέχουμε βγάζει ένα μύνημα το Xposed εκεί τσεκάρουμε αριστερά το gravitybox και κάνουμε επανεκκίνηση

-Τρέχεις το gravitybox κανονικά

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

 

Επίσης για να πάρω πλήρες back up πριν από όλα έβαλα και το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN(προσοχή είναι μόνο για όσους έχουν κινέζικο firmware πχ S119, για firmware ROW S111,S112 ή S113 θέλει άλλη έκδοση), με flashtool, σου βγάζει αρκετά μηνύματα εάν είσαι σίγουρος οτι έχεις επιλέξει όλα τα αρχεία κλπ, όμως εμάς μας ενδιαφέρει μόνο το recovery.

Σας το δίνω εδώ...http://www.easybytez.com/f29hgg9qf5wj

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μου εβγαλε ενημερωση

S650_S908VIBEROM_V1.0_1411_3_ST

 

ξερουμε περι τινος προκειται??

 

Είναι update για rom από needrom

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650-vibe/

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα ότι το ρισκάρεις πολύ (ελληνικά, play store) να περάσεις το update - δες μήνυμα 142 και 271 του παρόντος νήματος σχετικά με παρόμοιο update.
Link to comment
Share on other sites

τα εχω δει αυτα τα ποστς, για αυτο δεν το προχωρησα...λεω, μηπως καποιος ξερει καλυτερα..μαλλον θα περιμενω να ακουσω κατι σιγουρο
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα και εγώ με το upgrade και έχει γεμίσει κινέζικα και λίγα αγγλικά κατεβάζω την ultilaguage rom αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση και τα χω παίξει δύο μέρες πεδεύομαι και τίποτα, Πρέπει να κάνω πρώτα root για να την εγκαταστήσει?

 

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ κάνε εγγραφή και μετά σε αφήνει να κατεβάσεις .

Έχει 3 Rom , δοκίμασε ποια είναι η σωστή, ακολουθώντας τις οδηγίες.

Καλή επιτυχία !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πάτησα και εγώ με το upgrade και έχει γεμίσει κινέζικα και λίγα αγγλικά κατεβάζω την ultilaguage rom αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση και τα χω παίξει δύο μέρες πεδεύομαι και τίποτα, Πρέπει να κάνω πρώτα root για να την εγκαταστήσει?

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα και εγώ με το upgrade και έχει γεμίσει κινέζικα και λίγα αγγλικά κατεβάζω την ultilaguage rom αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση και τα χω παίξει δύο μέρες πεδεύομαι και τίποτα, Πρέπει να κάνω πρώτα root για να την εγκαταστήσει?

 

 

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ κάνε εγγραφή και μετά σε αφήνει να κατεβάσεις .

Έχει 3 Rom , δοκίμασε ποια είναι η σωστή, ακολουθώντας τις οδηγίες.

Καλή επιτυχία !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πάτησα και εγώ με το upgrade και έχει γεμίσει κινέζικα και λίγα αγγλικά κατεβάζω την ultilaguage rom αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση και τα χω παίξει δύο μέρες πεδεύομαι και τίποτα, Πρέπει να κάνω πρώτα root για να την εγκαταστήσει?

 

θα κατεβάσεις την έκδοση S119 http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/

 

Στην συνέχεια με το flashtool ακολουθείς τις οδηγίες για να περάσεις το firmware.

Έχεις κάνει εγκατάσταση τον οδηγό? Βγάλε την μπαταρία από το κινητό και σύνδεσέ το στον υπολογιστή, εκεί θα βρει μια συσκευή εάν δεν εγκατασταθεί μόνο του, τότε πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα, ο οδηγός βρίσκεται μέσα στον φάκελοdriver 1.5.... και στην χειροκίνητη εγκατάσταση θα βάλεις το "Android Composite ADB interface". κατόπιν βγάζεις το τηλέφωνο τρέχεις flashtool τσεκάρεις το DA... πάνω δεξιά φορτώνεις το scatter file και πατάς το F8, στην συνέχεια συνδέει το τηλέφωνο, εγώ στην δική μου περίπτωση το συνδέω χωρίς την μπαταρία. μόλις βγάλει το πράσινο κυκλάκι μετά από 5 λεπτά περίπου είναι οκ, αποσυνδέεις το κινητό βάζεις την μπαταρία και το ενεργοποιείς ...

 

Δεν χρειάζεσαι root για την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω πάω στο Δες εδώ http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ , αλλά δεν είναι rooted. το βάζω αλλά δεν ανοίγει το flash σύμφωνα με τι οδηγίες πρέπει να το rooτάρω πρώτα και πως? μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω πάω στο Δες εδώ http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ , αλλά δεν είναι rooted. το βάζω αλλά δεν ανοίγει το flash σύμφωνα με τι οδηγίες πρέπει να το rooτάρω πρώτα και πως? μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Δεν κατάλαβα ποιό είναι το πρόβλημα που έχεις. Την έκδοση S119 την εγκαθιστάς? εάν ναι τι εννοεις με το flash??? σχετικά με ροοτ δες δύο σελίδες πριν που γράφω σχετικά με το πως κάνεις ροοτ. σελ 22 ποστ 323

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πολλοί δίνουν τις ίδιες οδηγίες ξανά και ξανά. Μήπως πρέπει κάποιος moderator να βάλει όλα τα χρήσιμα, οδηγίες κλπ (πχ πολλά post του panosvo) στην 1η ανάρτηση;
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα μεχρι εκει που λες φορτώνεις το scatter file αλλα με τι το φορτώνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δεν μπορώ να την εγκαταστήσω

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα μεχρι εκει που λες φορτώνεις το scatter file αλλα με τι το φορτώνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δεν μπορώ να την εγκαταστήσω

 

εδώ έχει οδηγίες πως γίνεται η διαδικασία (εγώ απλά τσεκάρω και το DA_DL.. πάνω δεξιά) από το neddrom κατεβάζεις δύο αρχεία εάν είναι το flashtool Μέσα στο οποίο υπάρχουν και οι οδηγοί και το firmware.

 

To scatter file το φορτώνεις μέσα από το flashtool

 

Δες οδηγίες εδώ

 

και εδώ

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να περασουμε ημερολογιο απο αλλο κινητο lenovo?

βρηκα αυτο

ειναι εφικτο να περαστει η μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?

κανουμε κανονικα απλη εγκατασταση η θελει τιποτα ιδιαιτερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

[/color][/color]

εκει που αλλαξες τον ηχο στα smsειναι κ ο ηχος για τα mail αποκλειεται να μην το βρεις εχει ελαχιστους ηχους απο μονο του η εμενα μου φανηκε?

 

τελικα το βρηκες που αλλαζει ο ηχος για τα email?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκες που αλλαζει ο ηχος για τα email?

 

Οχι φιλε μου το τηλ το εχει η γυναικα μου κ λειπει λογικα απο τα μεσα της επομενης βδομαδας θα το πιασω στα χερια μου κ θα το ξαναδω παντως που την ρωτησα ουτε αυτη βρηκε παρα μονο την αυξομειωση της εντασης για τα μειλ αρα ενδεχομενως να εχω λαθος:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκες που αλλαζει ο ηχος για τα email?

 

Οχι φιλε μου το τηλ το εχει η γυναικα μου κ λειπει λογικα απο τα μεσα της επομενης βδομαδας θα το πιασω στα χερια μου κ θα το ξαναδω παντως που την ρωτησα ουτε αυτη βρηκε παρα μονο την αυξομειωση της εντασης για τα μειλ αρα ενδεχομενως να εχω λαθος:(

 

δεν πειραζει φιλε μου ,να σαι καλα που ασχοληθηκες κι ολας!δεν μπορει κατι θα υπαρχει ,καπως , κατι :wacko:

ιδωμεν

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνωριζει κανεις αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καποιον αλλον επωνυμο φορτιστη στο 1Α ?

δηλαδη μπορουμε να χρησιμοποιησουμε οποιωνδηποτε επωνυμο φορτιστη που να ειναι στο 1Α ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υπάρχει θέμα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...