Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρα πολυ ωραια ,τουλαχιστον εχουμε επιλογες :p

θα το ψαξω και θα πραξω αναλογως για αλλη μια γνησια μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενταξει το βρηκα αυτο με τον ηχο στα sms,ολα οκ.

αλλα δεν εχω βρει ακομα πως αλλαζουμε ηχο στα εισερχομενα email.παιζει εναν ηχο που δεν μπορω να τον αλλαξω..

μονο ρυθμισεις ηχου για sms και κλησεις ομιλιας βρισκω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δηλαδη και μπαταρια απο s820 κανει για το s650 ???

 

 

Αν δεις έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτή που είναι για s 650 http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Lenovo-S650-Battery-Replacement-Original-with-tracking-code-Free-Shipping/1668967285.html

 

BL 210

3,7V

4,2V

2000mAh

7400Wh

 

Άρα γιατί να μη κάνει;

 

Και εγώ έρευνα αγοράς κάνω για μπαταρία για το ίδιο κινητό που πήρες.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ημερολογιο εχει το κινητο?

η μονο στο δικο μου λειπει ?

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας και δεν έχει έρθει ακόμα το δικό μου.

Ας απαντήσει κάποιος άλλος;

 

Από το Το2c το πήρες εσύ φίλε; Πόσο χρόνο έκανε να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

ναι απο To2c το αγορασα.εκανε σχεδον μηνα μεχρι να το παραλαβω.αλλα αξιζε η υπομονη!!!!
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να περασουμε ημερολογιο απο αλλο κινητο lenovo?

βρηκα αυτο

ειναι εφικτο να περαστει η μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το εχω παραλαβει απο χθες αλλα λογο ιωσης κ κρεβατιου δεν το εχω χαρει το πηρε η γυναικα μου κατευθειαν ετσι κ αλλιως γι αυτην ητανπρωτον ειναι ομορφο (γκρι ασημι)δευτερον πολυ μα πολυ ελαφρυ τριτον σε σχεση με το ζοπο 700 ειναι πιο σουλουπωμενο σε σημειο να φανταζει πιο μικρο εκτος αν τα βαλεις διπλα διπλα κ ελαχιστα που ειδα λιγο η ρομ που ηρθε δεν ειναι βολικη αν ειδα καλα μισα αγγλικα μισα ελληνικα εχει ελπιζω να το πιασω στα χερια μου απο βδομαδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

ενταξει το βρηκα αυτο με τον ηχο στα sms,ολα οκ.

αλλα δεν εχω βρει ακομα πως αλλαζουμε ηχο στα εισερχομενα email.παιζει εναν ηχο που δεν μπορω να τον αλλαξω..

μονο ρυθμισεις ηχου για sms και κλησεις ομιλιας βρισκω..

 

εκει που αλλαξες τον ηχο στα smsειναι κ ο ηχος για τα mail αποκλειεται να μην το βρεις εχει ελαχιστους ηχους απο μονο του η εμενα μου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το εχω παραλαβει απο χθες αλλα λογο ιωσης κ κρεβατιου δεν το εχω χαρει το πηρε η γυναικα μου κατευθειαν ετσι κ αλλιως γι αυτην ητανπρωτον ειναι ομορφο (γκρι ασημι)δευτερον πολυ μα πολυ ελαφρυ τριτον σε σχεση με το ζοπο 700 ειναι πιο σουλουπωμενο σε σημειο να φανταζει πιο μικρο εκτος αν τα βαλεις διπλα διπλα κ ελαχιστα που ειδα λιγο η ρομ που ηρθε δεν ειναι βολικη αν ειδα καλα μισα αγγλικα μισα ελληνικα εχει ελπιζω να το πιασω στα χερια μου απο βδομαδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

ενταξει το βρηκα αυτο με τον ηχο στα sms,ολα οκ.

αλλα δεν εχω βρει ακομα πως αλλαζουμε ηχο στα εισερχομενα email.παιζει εναν ηχο που δεν μπορω να τον αλλαξω..

μονο ρυθμισεις ηχου για sms και κλησεις ομιλιας βρισκω..

 

εκει που αλλαξες τον ηχο στα smsειναι κ ο ηχος για τα mail αποκλειεται να μην το βρεις εχει ελαχιστους ηχους απο μονο του η εμενα μου φανηκε?

επειδη και σε μενα μισα ελληνικα και μισα αγγλικα ειναι ( μηδαμινο προβλημα ) μονο messaging ringtone επιλογη εχει.

τι ειναι αυτο που βλεπεις εσυ και δεν το βλεπω εγω?υπομενου δεν εχει,επιπλεον επιλογη δεν εχει,που ειναι αυτο που λες? :confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

επειδη και σε μενα μισα ελληνικα και μισα αγγλικα ειναι ( μηδαμινο προβλημα ) μονο messaging ringtone επιλογη εχει.

τι ειναι αυτο που βλεπεις εσυ και δεν το βλεπω εγω?υπομενου δεν εχει,επιπλεον επιλογη δεν εχει,που ειναι αυτο που λες? :confused:

Δεν το εχω στα χερια μου αλλα ειμαι 99.9%σιγουρος οτι ειδα οτι εχει email ringtone αν μπορεσω το βραδυ θα σου πω κ οσο για το μενου για μενα ειναι σοβαρο προβλημα οχι απο πλευρας χρησιμοτητας αλλα για το ματι μου αν θελω αγγλικο μενου να εχω αυτουσιο αγγλικο αν θελω ελληνικο το ιδιο αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω στα χερια μου αλλα ειμαι 99.9%σιγουρος οτι ειδα οτι εχει email ringtone αν μπορεσω το βραδυ θα σου πω κ οσο για το μενου για μενα ειναι σοβαρο προβλημα οχι απο πλευρας χρησιμοτητας αλλα για το ματι μου αν θελω αγγλικο μενου να εχω αυτουσιο αγγλικο αν θελω ελληνικο το ιδιο αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη

Μισά Ελληνικά μισά Αγγλικά στην επιλογή για Ελληνικά; Όταν διαλέξετε Αγγλικά πως είναι; Εμφανίζει και κινέζικα (πχ όταν σε καλούν όπως έχει αναφερθεί αλλού); Προσωπικά προτιμώ Αγγλικά γιατί συνήθως η Ελληνική μετάφραση πάσχει (ακόμα και σε προϊόντα ελληνικής αντιπροσωπίας. Αν και αυτά είναι "νοθευμένα" τότε το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό... :mad:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα τις προάλλες το ZP700 και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή. Όλα είναι άψογα εκτός από τη μπαταρία που θεωρώ λίγο μικρή (1750). Σκέφτομαι να παραγγείλω και μία ακόμη συσκευή για τον αδερφό μου αλλά μου πρότεινανε να δοκιμάσω και το Lenovo S650. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι για το αν η συσκευή γίνετε root και για το αν υπάρχουν roms που να έχουν δοκιμαστεί και να λειτουργεί χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα τις προάλλες το ZP700 και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή. Όλα είναι άψογα εκτός από τη μπαταρία που θεωρώ λίγο μικρή (1750). Σκέφτομαι να παραγγείλω και μία ακόμη συσκευή για τον αδερφό μου αλλά μου πρότεινανε να δοκιμάσω και το Lenovo S650. Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι για το αν η συσκευή γίνετε root και για το αν υπάρχουν roms που να έχουν δοκιμαστεί και να λειτουργεί χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το κινητό.

Υπάρχουν δυσκολίες με το root (γι' αυτό και δεν υπάρχει η επιλογή στα μαγαζιά έξω να το στείλουν root). Εδώ αρκετοί δοκιμάζουν διάφορους τρόπους. Κάποιοι δε δούλεψαν, κάποιοι (vroot) ακόμα δε δοκιμάστηκαν και κάποιοι είναι λίγο δύσκολο να δοκιμαστούν: οι περισσότερες πληροφορίες προέρχονται από ένα ρώσικο φόρουμ. Ακόμα και στο φόρουμ της lenovo στους Ρώσους αναφέρονται...

Περιμένουμε (μέχρι να πέσει στα χέρια μας) από τις προσπάθειες των παιδιών που το έχουν ήδη...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω ξαναρωτηση,θελω να αναφερθω παλι στο gps ,κλειδωνει γρηγορα σε εσας?

εμενα εργει λιγο..συγκρινομενα παντα με το προηγουμενο κινητο μου neov οπου κλειδωνε στα μπαμ!

καπου στης ρυθμισεις gps ειδα μια επιλογη epo assistance ,πρεπει να ειναι ενργοποιημενο αυτο?ζηταει ομως gprs..

και αυτο μου θυμησε κατι που ειχα διαβασει παλια σε αλλο forum σχετικα με ενα προγραμμα epo assistance που το χρησιμοποιεις μια φορα και μετα κλειδωνει γρηγορα το gps.

γνωριζει κανεις κατι περι αυτου?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περιμένω να το πάρω και εγώ στα χέρια μου. ΑΠό τα πρώτα που θέλω να δω είναι η έκδοση CN ή ROW επίσης εάν βγάζει συχνά την επιλογή αναβάθμισης (Δεν θέλω να υπάρχει γιατί θα το δώσω στον κουμπάρο και μπορεί να το πατήσει καταλάθος και μετά χαιρετάμε τα Ελληνικά).

Οπότε στην περίπτωση που βγάζει συνέχεια ενημέρωση, θα δοκιμάσω να βάλω το S113.ROW.ΟΤΑ firmware. ή το S113.ROW mod_by_javum http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-s650-Custom-ROM-S650-ROW-S112-131128-mod-by-javum/m-p/1410701/highlight/true#M3599

 

Νομίζω πρέπει να το ρίξω από το recovery θα προσπαθήσω και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περιμένω να το πάρω και εγώ στα χέρια μου. ΑΠό τα πρώτα που θέλω να δω είναι η έκδοση CN ή ROW επίσης εάν βγάζει συχνά την επιλογή αναβάθμισης (Δεν θέλω να υπάρχει γιατί θα το δώσω στον κουμπάρο και μπορεί να το πατήσει καταλάθος και μετά χαιρετάμε τα Ελληνικά).

Οπότε στην περίπτωση που βγάζει συνέχεια ενημέρωση, θα δοκιμάσω να βάλω το S113.ROW.ΟΤΑ firmware. ή το S113.ROW mod_by_javum http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-s650-Custom-ROM-S650-ROW-S112-131128-mod-by-javum/m-p/1410701/highlight/true#M3599

 

Νομίζω πρέπει να το ρίξω από το recovery θα προσπαθήσω και θα σας ενημερώσω.

εχεις εγκαταστησει cwm? και αν ναι πως?

θελω να παρω ενα backup σε περιπτωση στραβης να το επαναφερω οπως ηταν και πριν με της εφαρμογες μου μεσα.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις:

1. Παναλαφρο, πολυ ομορφο και ωραα οθονη

2. Η ειδοποιηση βγαινει, δεν εχω βρει τροπους να την σταματησω αλλα δεν μου χει κανει την ζωη δυσκολη.

3. Ο lenovo launcher εφυγε πολυ γρηγορα, ισως επειδη ειχα συνηθησει apex, και ξαναπερασα αυτον

4. Το 3G ειναι λιγο αργο, σε σχεση με το λενοβο Α800 που ειχα, αλλα αυτο μπορει να ειναι και υποκειμενικο, και αυριο να δουλευει καλυτερα, θα δουμε.

5. ΔΕΝ ειναι ρουτ, ΔΕΝ δοκιμασα framaroot, αργοτερα ισως να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, πολύ ωραίο, κάνω update να το δω σε τι έκδοση θα πάει είναι 681M η ενημέρωση. Αρχικά είχε S119.

 

Λοιπόν μετά την ενημέρωση πήγε VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_S650

ANDROID 4.2.2

KAI BASBAND VERSION S650.V11

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, πολύ ωραίο, κάνω update να το δω σε τι έκδοση θα πάει είναι 681M η ενημέρωση. Αρχικά είχε S119.

Σου κάνει update σε S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST???

:!::!::!:

Θα χάσεις τα ελληνικά σου και μετά...

Δες εδώ κι εδώ...

 

YΥ.Γ.: Καλορίζικο τυχεράκια!!!

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την S650_ROW_mod_by_javum S112 όμως δεν έχει Ελληνικά, τώρα κατεβάζω την S650_ROW_S113_131226 PC που είναι 1.2G να δω εάν αυτή είναι όντως multilanguage. Ενημέρωση σε 40 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου στοιχεια ειναι:

 

εκδοση βασικου φασματος : S650.V11,2013/09/06 17:48

αριθμος εκδοσης : S650_A119_131014

 

γενικα τα ota update δεν πρεπει να γινονται?

επισης καθε φορα που ανοιγω το ιντερνετ μου βγαινει για ενημερωση το conracts manager..

οταν ομως απενεργοποιω την εμφανιση ειδοποιησεων,δεν εχω ηχο στα εισερχομενα sms.

το εχει αλλος αυτο ?

και επισης καποιος ας τσεκαρει αν μπορει να αλλαξει ηχο στα notifications (Email,etc ) :cry:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την S650_ROW_S113_131226 PC ολα καλά όμως ούτε και αυτή έχει Ελληνικά. Μάλλον Ελληνικά έχει μόνο η έκδοση από το needrom έκδωση S119, η οποία νομίζω είναι αυτή που είχε αρχικά το κινητό και η οποία σου βγάζει να την ενημερωσεις κλπ κάτι που δεν το θέλω γιατί μετά γίνεται αγγλικά/κινέζικά με ένα σορό κινεζοεφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, πολύ ωραίο, κάνω update να το δω σε τι έκδοση θα πάει είναι 681M η ενημέρωση. Αρχικά είχε S119.

 

Λοιπόν μετά την ενημέρωση πήγε VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_S650

ANDROID 4.2.2

KAI BASBAND VERSION S650.V11

 

Αξίζει τα λεφτά του; Δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά έβαλα την έκδοση S119 από το needrom, η οποία έχει ελληνικά είναι η αρχική που είχε το κινητό, επίσης το έκαν root με το vroot, απλά πρέπει να βρειι την συσκευή και επειδή σε εμένα δεν την βρήκε μόνο του έβαλα τον οδηγό χειροκίνητα επιλέγοντας τον"Android Composite ADB interface" μετά από αυτό το ροοτ έγινε αμέσως επίσης αμέσω μετά ακολούθησα την οδηγία απο το XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434453

 

". Now we need to install SuperSU from play store to replace the Chinese root manager called 授权管理 1.0.4.

5. Go to play store and install SuperSU.

6. Start SuperSU and you will be asked for permission by 授权管理 1.0.4, choose 允许(means allow). (Should be the right side option.)

7. SuperSU will prompt to install SU binary, go ahead with OK and it will display successful.

8. Now, freeze 授权管理 1.0.4 in titanium backup, just in case you need it again.

Note: If you uninstall straight away from app manager, you need to make sure SuperSU updated the binary.

9. Re-run SuperSU to make sure everything is alright. You will be prompt again to install SU binary, just do what it asked.

10. After that, you are rooted with SuperSU and 授权管理 1.0.4 will not be there anymore.

"

απλά η κινεζοεφαρμογή που βάζει είναι στην έκδοση 2.0.3 από ότι θυμάμαι

σαν κινητό είναι πολύ καλό, γρήγορο, ποιό γρήγορο από το HTC Desire 500 που έχω. Απλά θα ήθελα να ήταν καλύτερα τα πράγματα σε οτι αφορά τα firmware, δηλαδή απλά στο ROW firmware Να είχε και ελληνικά.

 

Αυτό που θέλω να βρω στην συνέχεια είναι πως απενεργοποιώ τις αυτόματες ενημερώσεις.

 

Επίσης σχετικά με το εάν αξίζει που ρώτησαν στο φορουμ, εγώ το πήρα στα 179$, οπότε 138 €, με 185 μπορούσα να πάρω το motorola moto G που θα το προτιμούσα γιατί θα είχα και 4.4.2 android, τώρα βέβαια η τιμή του s650 έχει πέσει στα 150$ οπότε ειναι 110€ περίπου με αποτέλεσμα η διαφορά να μεγαλώνει...

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...