Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως όταν πατάω αυτό το συνδυασμό των πλήκτρων για soft reset δεν κάνει αυτό.

Στην αρχή μειώνεται η ένταση και μετά από λίγο κλείνει το κινητό.Δεν δονείται και μόνο όταν τα αφήσω κάνει επανεκίνηση.

 

Υ.Γ. : επειδή είμαι σίγουρος ότι κάποιος θα το πει, να εξηγήσω ότι το έχω προσπαθήσει πολλές φορές και ΝΑΙ τα πατάω ταυτόχρονα.

 

Αν δεν έχει φάει κόλλημα, τότε με το σοφτ σε όλους χαμηλώνει η ένταση. Μετά από τα 10'' δονείται και τα αφήνεις. Τώρα σε σενα γιατί γίνεται έτσι άγνωστο..Μήπως να του κάνεις κι άλλο σοφτ;; :lol:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα κλείνει το κινητό και μετά από 2-4 δευτερόλεπτα δονείται στο soft reset...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά το soft reset μου ξανα-ηρθαν 2-3 μηνυματα sms που ειχα λαβει πριν 2-4 μερες..

Επισης στο messenger μου πεταξε σαν push notification (πανω πανω στην οθονη) οσες συνομιλιες ειχα στο facebook σημερα μια μια (μου σπασε τα νευρα)..

Τι δ1αολο.. τι απ ολα ειχε κολλησει και τα πεταξε ολα αυτα μαζεμενα..

 

Μετα απο σοφτ ρεσετ πρεπει να φτιαξεις την ημερομηνία του κινητού. Για αυτό κανει όλα αυτά τα περίεργα

Link to comment
Share on other sites

1 Όχι

 

2 Πολύ πιθανό. Αν έχει κολλήσει κάτι στο παρασκήνιο....

 

Thanks! :)

 

Αν δεν έχει φάει κόλλημα, τότε με το σοφτ σε όλους χαμηλώνει η ένταση. Μετά από τα 10'' δονείται και τα αφήνεις. Τώρα σε σενα γιατί γίνεται έτσι άγνωστο..Μήπως να του κάνεις κι άλλο σοφτ;; :lol:

 

Χαμηλώνει η ένταση εκείνη τη στιγμή ή μετά από soft reset μειώνεται γενικότερα η ένταση των ήχων;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε χαλάει η ημερομηνία.

Τι σκ@τ@ reset κάνει εμένα;

Μήπως κάνει απλά μια επανεκίνηση;

 

Συγνωμη που το ξαναλεω αλλα ριξε μια ματια παλι εδω και δες το μηπως οντως δεν κανεις σοφτ ρεσετ ...

http://www.noknok.tv/2013/08/26/how-to-reset-your-nokia-lumia-520-running-windows-phone-8/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Χαμηλώνει η ένταση εκείνη τη στιγμή ή μετά από soft reset μειώνεται γενικότερα η ένταση των ήχων;

 

 

ΕΕννοεί προφανώς ότι πατώντας το lock key κ το volume down πριν κλείσει χαμηλώνει μέχρι το 0 ο ήχος (αφου πατάς παρατεταμένα το volume down :P)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΕΕννοεί προφανώς ότι πατώντας το lock key κ το volume down πριν κλείσει χαμηλώνει μέχρι το 0 ο ήχος (αφου πατάς παρατεταμένα το volume down :P)

 

Thanks. Πόσο noob φάνηκα.. :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

1. Ανοίγετε στον Internet Explorer οποιαδήποτε ιστοσελίδα και πατάτε στις 3 τελείες για να εμφανίσει το μενού

2. Στο μενού επιλέγετε 'Προσθήκη στα αγαπημένα'

3. Στις επιλογές της προσθήκης, βάζετε ως όνομα

Μπροστά

και ως ιστοσελίδα

javascript:history.forward()

4. Τώρα σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα θελήσετε να πλοηγηθείτε Μπροστά, θα πηγαίνετε στα Αγαπημένα και θα επιλέγετε εκεί το 'Μπροστά'

 

(Thanks rs71)

 

 

Επίσης να θυμίσω πως για τα tabs, υπάρχουν διάφορες επιλογές εναλλαγής.

1. από το μενού 'καρτέλες'

2. πατώντας και κρατώντας το back κουμπί

3. από το μενού 'ρυθμίσεις' > 'Χρήση του κουμπιού της γραμμής διευθύνσεων για: καρτέλες' και μετά θα επιλέγετε το κουμπί της γραμμής διευθύνσεων

 

Αν θέλει κάποιος mod, ας προσθέσει τον οδηγό στην πρώτη σελίδα

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip, εγώ το ονόμασα "1. Μπροστά" και μου εμφανίζεται πρώτο στην λίστα των αγαπημένων.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Για μπροστά μπορείς να πάς στο ιστορικό και να πατήσεις την σελίδα που ήταν μπροστά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μερικές φορές δε λειτουργεί σωστά αυτός ο τρόπος τον οποίο εφάρμοζα και γω μέχρι τώρα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος που ξέρει σίγουρα να μου πει λίγο πως ακριβώς λειτουργούν οι "εφαρμογές παρασκηνίου"... Δηλαδή σε κάποιες εφαρμογές που έχω αποκλείσει από το παρασκήνιο έρχονται ακόμα ειδοποιήσεις (πχ FB)... Δηλ αν στις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένο να έρχονται ειδοποιήσεις αλλά η εφαρμογή είναι αποκλεισμένη είναι λογικό να έρχονται... Επίσης στην επιλογή σύνθετες (φώτο) τι ακριβώς σου δείχνει...? Ότι παρόλο που είναι αποκλεισμένες εκτελούνται? Και πως μπορείς να τις αποκλείσεις αυτές (πχ skype)??

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/phiiotanu_zps1503a7ed.png

 

Γενικά έχω μπερδευτεί σε αυτό οπότε όποιος τα έχει ξεκαθαρίσει θα με βοηθούσε πολύ :):)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_tgWcQ08f3Q

http://conversations.nokia.com/2014/03/06/goodridge-rallies-faster-business-lumia-2/

 

Επίσης θετικές είναι οι προοπτικές στο μέτωπο του vlc player:

πήρε έγκριση για το metro ui των windows,

οπότε καιρός να πάρει σειρά μετά από κάποιο διάστημα και το windows phone store.

 

Αντε να δουμε,διοτι μηνες και μηνες ακουω για vlc και τιποτα στην πραξη.

Αναγκαστηκα να αγορασω το power dvd που ειναι ο μοναδικος της προκοπης player για modern ui που παιζει τα παντα.

Αντε να δουμε και την αλεπου,επιτελους διοτι και εδω η αναμονη ειναι πολυμηνη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι κουλό είναι πάλι αυτό;

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=4D6C4E07BCD13A74!403&authkey=!AIG6za_7vNuzlZg&v=3&ithint=photo%2c.png

 

και κάτι άλλο. Στις επιλογές μιας εικόνας σας λέει ακόμα "Κοινοποίηση στο skydrive";. Δεν το έχουν διορθώσει σε Onedrive ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/Καλήσπέρα. Ξαφνικά, εκεί που είχα διαθέσιμα 2GBs στο χώρο του τηλεφώνου και ήμουν στον browser, μου εμφανίζεται μήνυμα που με ενημερώνει για χαμηλή μνήμη τηλεφώνου και αν θέλω να μεταφέρω κάποια πράγματα στην sd. Ελέγχω στις ρυθμίσεις του τηλεγώνου και με το Lumia storage check και βλέπω ότι μου έχουν μείνει ελεύθερα 35Mbs! :mad: Πώς μπορεί να χάθηκαν από τη μια στιγμή στην άλλη;;;;; :worry: Επίσης, έκανα και ένα soft reset, αλλά δεν είδα φως. Με βλέπω για hard reset..... :angry: :shoot:

 

P.S.: Lumia 820 η συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος που ξέρει σίγουρα να μου πει λίγο πως ακριβώς λειτουργούν οι "εφαρμογές παρασκηνίου"... Δηλαδή σε κάποιες εφαρμογές που έχω αποκλείσει από το παρασκήνιο έρχονται ακόμα ειδοποιήσεις (πχ FB)... Δηλ αν στις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένο να έρχονται ειδοποιήσεις αλλά η εφαρμογή είναι αποκλεισμένη είναι λογικό να έρχονται... Επίσης στην επιλογή σύνθετες (φώτο) τι ακριβώς σου δείχνει...? Ότι παρόλο που είναι αποκλεισμένες εκτελούνται? Και πως μπορείς να τις αποκλείσεις αυτές (πχ skype)??

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/phiiotanu_zps1503a7ed.png

 

Γενικά έχω μπερδευτεί σε αυτό οπότε όποιος τα έχει ξεκαθαρίσει θα με βοηθούσε πολύ :):)

 

Πάνω σ' αυτό είχα και γω απορία..

Επίσης, μια εφαρμογή π.χ soundhound αν πατήσω να παίζει ένα τραγούδι και κλείσω την εφαρμογή (με όποιον απ τους 2 τρόπους) αυτό συνεχίζει να παίζει (ενώ στην ουσία λειτουργεί παρασκηνιακά).

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σ' αυτό είχα και γω απορία..

Επίσης, μια εφαρμογή π.χ soundhound αν πατήσω να παίζει ένα τραγούδι και κλείσω την εφαρμογή (με όποιον απ τους 2 τρόπους) αυτό συνεχίζει να παίζει (ενώ στην ουσία λειτουργεί παρασκηνιακά).

 

Πηγαινε ρυθμισεις>εφαρμογές παρασκηνίου κατω-κατω πατησε "σύνθετες". Θα δεις ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή (όπως και άλλες) τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς δυνατότητα διακοπής. Γι αυτο και ορισμένες εφαρμογες τρέχουν στο παρασκήνιο ακομα κι αν εμείς τις έχουμε αποκλείσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε ιστορικό κλπ του browser... και γενικά ό,τι άλλο δεν θες...

 

Thanks, αλλά τα είχα κάνει αυτά. Είχα κάνει και 2 - 3 soft resets, αλλά τίποτα. Έκανα hard reset και διορθώθηκε το θέμα με τη μνήμη. Επίσης, βελτιώθηκε και η μπαταρία, τουλάχιστον από την ένδειξη που βλέπω. Τέλος, μετά από το hard reset, στο viber καθυστερούν τραγικά οι ειδοποιήσεις και δε μπορώ να κατεβάσω τη Nokia Smart Cam. Για το Viber λογικά θα χρειάζεται απεγκατάσταση/εγκατάσταση. Για να κατεβάσω την κάμερα, ξέρετε ποια χώρα πρέπει να επιλέξω για να μπορέσω να την κατεβάσω;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks, αλλά τα είχα κάνει αυτά. Είχα κάνει και 2 - 3 soft resets, αλλά τίποτα. Έκανα hard reset και διορθώθηκε το θέμα με τη μνήμη. Επίσης, βελτιώθηκε και η μπαταρία, τουλάχιστον από την ένδειξη που βλέπω. Τέλος, μετά από το hard reset, στο viber καθυστερούν τραγικά οι ειδοποιήσεις και δε μπορώ να κατεβάσω τη Nokia Smart Cam. Για το Viber λογικά θα χρειάζεται απεγκατάσταση/εγκατάσταση. Για να κατεβάσω την κάμερα, ξέρετε ποια χώρα πρέπει να επιλέξω για να μπορέσω να την κατεβάσω;

 

 

 

 

 

 

αληθεια μετά απο hard reset τι δεν επαναφέρεται με τι back up?

Link to comment
Share on other sites

αληθεια μετά απο hard reset τι δεν επαναφέρεται με τι back up?

 

Τα πάντα, εκτός από 1 - 2 λεπτομέρειες. Όπως στο viber, μου ξαναζήτησε ενεργοποίηση με αριθμό και κωδικό. Επίσης, στο data sense έπρεπε να περάσω ξανά πόσα δεδομένα έχω και για πόσες μέρες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα, εκτός από 1 - 2 λεπτομέρειες. Όπως στο viber, μου ξαναζήτησε ενεργοποίηση με αριθμό και κωδικό. Επίσης, στο data sense έπρεπε να περάσω ξανά πόσα δεδομένα έχω και για πόσες μέρες.

να σαι καλά, καλό είναι αυτό γιατί σίγουρα θα κάνω ένα hard reset προσεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...