Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγχωρεστε με αλλα δεν ξερω! Τι εννοει wireless charging? Πως ακριβως φορτιζει?

 

2 λέξεις είναι μόνο.

Βάλτες στο google.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου εξηγησει καποιος πως λειτουργει πως λειτουργει η συγκεκριμενη συσκευη γιατι δεν ειχε περιγραφη στο site.

 

Μια λεξη, βαλτη στο google, ''ενταξει???''

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου εξηγησει καποιος πως λειτουργει πως λειτουργει η συγκεκριμενη συσκευη γιατι δεν ειχε περιγραφη στο site.

 

Μια λεξη, βαλτη στο google, ''ενταξει???''

 

Αν ψάξεις για "wireless charging" στο Google θα βρείς ότι πληροφορία θέλεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως 2 θηκες s view που εχω τις 7 ευρω έκαστος λειτουργουν αψογα μετα την αναβάθμιση για την επιλυση προβληματων ............
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει και γω να παραγγειλω μια! Οταν τις γυρνας πισω σε βολευει να πιανεις το κινητο ή σε εμποδιζουν? Στο s3 δε με βολευαν γι αυτο πηρα θηκη που μπαινει το κινητο μεσα ολοκληρο με το καπακι. Και το cover πεφτει προς τα κατω οταν ειναι το κινητο μεσα.

 

Και φυσικα οποτε θελω βγαζω το κινητο και το εχω κανονικα στα χερια μου, αντι να κουμπωνω ξεκουμπωνω καπακια

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει και γω να παραγγειλω μια! Οταν τις γυρνας πισω σε βολευει να πιανεις το κινητο ή σε εμποδιζουν? Στο s3 δε με βολευαν γι αυτο πηρα θηκη που μπαινει το κινητο μεσα ολοκληρο με το καπακι. Και το cover πεφτει προς τα κατω οταν ειναι το κινητο μεσα.

 

Και φυσικα οποτε θελω βγαζω το κινητο και το εχω κανονικα στα χερια μου, αντι να κουμπωνω ξεκουμπωνω καπακια

 

Αυτό που περιγράφεις είναι το βασικό πρόβλημα με τις side flip θήκες.

Στην περίπτωση όμως του s-view η λογική είναι να το χρησιμοποιείς για τα βασικά (κλήσεις κλπ) με κλειστό το κάλυμμα.

Προσφέρει πολύ καλύτερη προστασία της οθόνης από ένα απλό screen protector.

 

Την έχω παραγγείλει και εγώ, χαίρομαι που λογικά θα δουλεύει. Μέχρι τότε πάω να βρώ μια φτηνή θήκη (κάτω από 5 Ευρώ) για αρχή.:p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/1054/s/thiki-xperia-note-3/ εγω πηρα στα 16 ευρω μια που μοιαζει με αυτη σε λευκο μιας και το κινητο ειναι μαυρο κ ειμαι αρκετα ευχαριστημενος νομιζω οτι ειναι ασφαλες το κινητο με αυτην αρκει ναμην μ πεσει μετην οθονη χωρις να το χω κλειστο το μπροστινο! με την αναβαθμιση θα δουλευουν και οι κινεζικες θηκες με τα παραθυρακια αν καταλαβα καλα? Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χωνεις το κινητο μεσα σε αυτη ή αφαιριες το πισω καπακι?

 

ΜΕΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ αφαιρεις τιποτα τουλαχιστον στην δικη μου δεν αφαιρεις λογικα ουτε σε αυτην εδω θα αφαιρεις κ ειμαι ευχαρσιτημενος κ ειναι κ ομορφη θηκη;)

 

την πηρα σε λευκοοοο μιας και το κινητο μου ειναι μαυρο καταλαθος ειχα γραψει ασπρο!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι δεν βολευει ιδιαιτερα γιατι ειναι ηδη ενα μεγαλο τηλεφωνο σκεψου με την s view τα ορια μεγαλωνουν και δεν ειναι και τοσο φιλικη με το χερι αλλα ολα μια συνηθεια ειναι....... το καλο ειναι οτι μπορει να κανεις τα βασικα με κλειστο το s view κλησεις , καμερα , μουσικη , σημειωσεις .......Ειναι ομορφη θηκη αλλα δεν ειναι τοσο χρηστικη οσο ας πουμε η slim armor spiegen που εχω επισης .......Αν εδινα 40 ευρω που κανουν οι αυθεντικες θα εκλαιγα......αλλα τωρα με τοσο μικρο κοστος αν θελω να παω καπου ποιο επισημα βαζω αυτην γιατι ειναι κομψη.... Edited by Sol_Ballads
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως δεν θα προτιμούσα την s view σε τόσο μεγάλο κινητό. Αυτό που έχω τώρα είναι μια θήκη τύπου pouch που δεν δίνει σχεδόν καθόλου όγκο στο κινητό. Στο s3 το s cover που είχα δεν με βόλευε ούτε όταν μιλούσα στο κινητό ούτε όταν έπαιζα παιχνίδια. Βέβαια γούστα ειναι αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Eγω θεωρω καλη θηκη για το κινητο μας την smartgeek που προτειναν παραπανω καποια μελη καθεται καλα στο χερι λογω των εσοχων που εχει στην πλατη ειναι πολυ ποιοτικη εφαρμοζει τελεια ...απο ολες τις θηκες μου εχω και ενα παραπονο απο την συγκεκριμενη κανενα
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αρκετά με το θέμα θήκη και επειδή κάθε φορα που αγοράζω καλές θήκες τις βγάζω και δε τις χρησιμοποιώ όταν είναι μεγάλες, είπα να πάρω την πιο λεπτη spigen που βρήκα, την ultra fit νομίζω λέγεται σε μαύρη. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.

 

Πολλές φορές είπα να πάρω την slim armor view αλλα είμαι σίγουρος ότι το πορτάκι θα μου σπάσει τα νευρα και το κινητό θα γινει τεράστιο. Δεν ξέρω κιόλας, απλά έτσι θυμάμαι από την θήκη με πορτάκι του s3 όταν το είχα πάει. Την έβγαλα αμέσως τότε.

 

Tempered glass τσιγγουνευομαι λιγάκι να σκάσω 40ευρω για spigen.... εκτος αν δεν έχει καθόλου δαχτυλιές και μεγάλη διαφορα σε αίσθηση από τη ζελατίνα μου. (από την οποια βεβαια δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος να πω την αλήθεια. Όλο βρωμίζει)...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και γω τον ασυρματο φορτιστη.Υπαρχει καποια εφαρμογη, για να δουμε τη ταχυτητα φορτισης;

 

απο που την πηρες? τιμη?

εχεις εικονα για την φορτιση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eγω θεωρω καλη θηκη για το κινητο μας την smartgeek που προτειναν παραπανω καποια μελη καθεται καλα στο χερι λογω των εσοχων που εχει στην πλατη ειναι πολυ ποιοτικη εφαρμοζει τελεια ...απο ολες τις θηκες μου εχω και ενα παραπονο απο την συγκεκριμενη κανενα

 

Έχω αλλάξει ίσα με 8 διαφορετικές θήκες, αλλά πάντα γυρίζω στην ισπανική. Εφαρμόζει τέλεια, προστατεύει τέλεια, είναι κομψή και όμορφη, έχει και υποδοχή για περικάρπιο (για να βγάζω φωτογραφίες άνετα από την κουπαστή του πλοίου), και είναι τα πάντα όλα αυτή η θήκη.

Μόνο που θα την αποχωριστώ σε λίγες μέρες γιατί έχω παραγγείλει μια μπαταρία 6400 που έχει το δικό της καπάκι...

 

Tempered glass τσιγγουνευομαι λιγάκι να σκάσω 40ευρω για spigen.... εκτος αν δεν έχει καθόλου δαχτυλιές και μεγάλη διαφορα σε αίσθηση από τη ζελατίνα μου. (από την οποια βεβαια δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος να πω την αλήθεια. Όλο βρωμίζει)...

 

Όχι ρε τι 40 ευρώ... Το πιο φτηνό θα πάρεις που έχει 5 δολάρια. Για την ακρίβεια ξεκινά να παίρνεις 2 γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη σου κάτσει καλά, να γεμίσει σκόνη, και να είναι για πέταμα. Εμένα στο τρίτο έκατσε.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αρκετά με το θέμα θήκη και επειδή κάθε φορα που αγοράζω καλές θήκες τις βγάζω και δε τις χρησιμοποιώ όταν είναι μεγάλες, είπα να πάρω την πιο λεπτη spigen που βρήκα, την ultra fit νομίζω λέγεται σε μαύρη. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.

 

Πολλές φορές είπα να πάρω την slim armor view αλλα είμαι σίγουρος ότι το πορτάκι θα μου σπάσει τα νευρα και το κινητό θα γινει τεράστιο. Δεν ξέρω κιόλας, απλά έτσι θυμάμαι από την θήκη με πορτάκι του s3 όταν το είχα πάει. Την έβγαλα αμέσως τότε.

 

Tempered glass τσιγγουνευομαι λιγάκι να σκάσω 40ευρω για spigen.... εκτος αν δεν έχει καθόλου δαχτυλιές και μεγάλη διαφορα σε αίσθηση από τη ζελατίνα μου. (από την οποια βεβαια δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος να πω την αλήθεια. Όλο βρωμίζει)...

 

Το πιο φθηνό tempered glass πάρε. Μια χαρά θα είναι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει ίσα με 8 διαφορετικές θήκες, αλλά πάντα γυρίζω στην ισπανική. Εφαρμόζει τέλεια, προστατεύει τέλεια, είναι κομψή και όμορφη, έχει και υποδοχή για περικάρπιο (για να βγάζω φωτογραφίες άνετα από την κουπαστή του πλοίου), και είναι τα πάντα όλα αυτή η θήκη.

.

Το περικαρπιο,απο που το παιρνουμε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει ίσα με 8 διαφορετικές θήκες, αλλά πάντα γυρίζω στην ισπανική. Εφαρμόζει τέλεια, προστατεύει τέλεια, είναι κομψή και όμορφη, έχει και υποδοχή για περικάρπιο (για να βγάζω φωτογραφίες άνετα από την κουπαστή του πλοίου), και είναι τα πάντα όλα αυτή η θήκη.

Μόνο που θα την αποχωριστώ σε λίγες μέρες γιατί έχω παραγγείλει μια μπαταρία 6400 που έχει το δικό της καπάκι...

 

 

 

Όχι ρε τι 40 ευρώ... Το πιο φτηνό θα πάρεις που έχει 5 δολάρια. Για την ακρίβεια ξεκινά να παίρνεις 2 γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη σου κάτσει καλά, να γεμίσει σκόνη, και να είναι για πέταμα. Εμένα στο τρίτο έκατσε.

Δεν προσφερει κατι παραπανω της spigen απο ενα απλο tempered glass η τουλαχιστον δεν προσφερει κατι που να δικαιολογει την 4πλασια τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει και γω να παραγγειλω μια! Οταν τις γυρνας πισω σε βολευει να πιανεις το κινητο ή σε εμποδιζουν? Στο s3 δε με βολευαν γι αυτο πηρα θηκη που μπαινει το κινητο μεσα ολοκληρο με το καπακι. Και το cover πεφτει προς τα κατω οταν ειναι το κινητο μεσα.

 

Και φυσικα οποτε θελω βγαζω το κινητο και το εχω κανονικα στα χερια μου, αντι να κουμπωνω ξεκουμπωνω καπακια

 

Αν θέλεις κάτι σε vertical flip είσαι εδώ. Την είχα και στο s3 την πήρα και στο note3. Η ποιότητά της είναι εξαιρετική, δεν παχαίνει το κινητό, κλείνει και ανοίγει με το ένα χέρι και είναι και πολύ κομψή αν σε ενδιαφέρει κάτι κλασσικό. Προστατεύει επίσης όλες τις γωνίες και έχει τα σωστά ανοίγματα στα σημεία που χρειάζεται (για την φόρτιση πάντως πρέπει να είναι ανοιχτή).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάτι σε tempered glass από ελληνικό κατάστημα;

Από ebay θα αργήσουν πολύ.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...