Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών του παροχου σου. Ενδεχομένως να μην είναι προεπιλεγμένη ως ενεργη η υπηρεσία tethering.

 

 

 

 

Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο; Επειδή η εξυπηρέτηση πελατών στην wind είναι λίγο βάσανο...

 

Παίζει μηπως ρόλο που το τηλέφωνο είναι branded vodafone αλλά εχω μέσα κάρτα wind;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο; Επειδή η εξυπηρέτηση πελατών στην wind είναι λίγο βάσανο...

 

Παίζει μηπως ρόλο που το τηλέφωνο είναι branded vodafone αλλά εχω μέσα κάρτα wind;

 

1. Δεν συμφωνώ με την εξυπηρέτηση wind.....:)

2. Εγω δεν έχω θέμα. Μου δουλεύει κανονικα

3. Νομίζω πως αυτο φταίει. Νομίζω πως είχε αναφερθεί παλιότερα. Φλασάρισμα και είσαι οκ (εκτός κι αν δεν θυμάμαι καλά)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να το φλασάρω. Δεν έχω καμία διάθεση να το ξαναστήνω από την αρχή. Αν φταίει αυτό όντως θα δω τι θα κάνω.Ας μου πει κάποιος σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα nokia lumia 625 με το τελευταίο λειτουργικό και έχω ένα σοβαρό πρόβλημα που όπως δοκίμασα και σε άλλη συσκευή nokia με windows mobile γίνετε και εκεί. Όταν θέλω να προωθήσω ένα email δεν μπορώ με τίποτα να διαγράψω αυτά που γράφει από πριν και κυρίως το μαιλ αυτού που μου το έστειλε, κυριολεκτικά είναι ότι χρησιμοποιώ στην δουλειά μου και αν δεν κάνει αυτό μου είναι τελείως άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και εβδομάδα περίπου το mail που έχω σαν κύριο στη συσκευή μου μου "κάνει νερά". Περίπου 4 - 5 φορές μου έχει βγάλει Error, όταν πάω να κάνω συγχρονισμό. Όπως και πριν από λίγο. Όλα αυτά σε WiFi. :confused: Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο; Επειδή η εξυπηρέτηση πελατών στην wind είναι λίγο βάσανο...

 

Παίζει μηπως ρόλο που το τηλέφωνο είναι branded vodafone αλλά εχω μέσα κάρτα wind;

 

 

Εγώ έχω τηλέφωνο branded vodafone και μου παίζει κανονικά το tethering με κάρτα wind.

Link to comment
Share on other sites

To OneShot προσφέρει κάτι παραπάνω σε 1020 από το Nokia Camera ????

 

Από το λίγο που το δούλεψα είδα ότι κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα (σχεδόν) αλλά με μια διαφορά! Στο Nokia Camera βγάζεις τη φωτό, μετά την ανοίγεις με κάποια εφαρμογή και την επεξεργάζεσαι αν θέλεις. Στο One Shot μπορείς να επεξεργαστείς ήδη αυτό που βλέπεις (κατα κάποιο τρόπο) και μετά να βγάλεις τη φωτό!

 

 

Εδώ και εβδομάδα περίπου το mail που έχω σαν κύριο στη συσκευή μου μου "κάνει νερά". Περίπου 4 - 5 φορές μου έχει βγάλει Error, όταν πάω να κάνω συγχρονισμό. Όπως και πριν από λίγο. Όλα αυτά σε WiFi. :confused: Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Έχει τύχει σε διάφορους και σε μένα.. Υπομονή, λογικά θα στρώσει μόνο του. Πάτα ανανεώσεις μέχρι να "ξεμπλωκάρει" αλλιώς αν δεις ότι συνεχίζεται, ίσως θέλει δραστικά μέτρα..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νομίζω οτι βρηκα τι φταίει και δεν κάνει tethering αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να το ρυθμίσω.

 

Μπαίνω στο σημείο πρόσβαση και μου βγάζει wind ενεργό.

Πατάω παρατεταμένα και μετά επιλέγω προβολή.

Εκει μου δίνει:

Ονομα σημείου πρόσβασης: gwap.b-online.gr

ονομα χρηστη: wap

κλπ

 

με αυτό έχω κανονικά ιντερνετ μεν, αλλά δεν μπορώ να κάνω tethering.

 

εγω γνωρίζω οτι οι ρυθμίσεις wind είναι αυτές:

Για Internet: APN gint.b-online.gr (username και password κενα)

Για MMS:

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

MMS Proxy: 192.168.200.11:9401

 

πως μπορώ να βάλω αυτές; Δεν μου δίνει κάπου επιλογή, ή εγώ δεν το έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νομίζω οτι βρηκα τι φταίει και δεν κάνει tethering αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να το ρυθμίσω.

 

Μπαίνω στο σημείο πρόσβαση και μου βγάζει wind ενεργό.

Πατάω παρατεταμένα και μετά επιλέγω προβολή.

Εκει μου δίνει:

Ονομα σημείου πρόσβασης: gwap.b-online.gr

ονομα χρηστη: wap

κλπ

 

με αυτό έχω κανονικά ιντερνετ μεν, αλλά δεν μπορώ να κάνω tethering.

 

εγω γνωρίζω οτι οι ρυθμίσεις wind είναι αυτές:

Για Internet: APN gint.b-online.gr (username και password κενα)

Για MMS:

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

MMS Proxy: 192.168.200.11:9401

 

πως μπορώ να βάλω αυτές; Δεν μου δίνει κάπου επιλογή, ή εγώ δεν το έχω βρει.

 

Κάνε ένα νέο σημείο πρόσβασης πατώντας το + στο κάτω μέρος με το όνομα π.χ. wind1, και μετά κάνε αυτό ενεργό :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς δωρεάν εφαρμογή να ανταλλάσεις ηχογραφημένα μηνύματα (voice messages) με κάποιον.Ευχαριστώ! Edited by Tsakal_83
καλυτερη επεξηγηση της ερώτησης

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς δωρεάν εφαρμογή να ανταλλάσεις ηχογραφημένα μηνύματα (voice messages) με κάποιον.Ευχαριστώ!

 

whatsapp φυσικα

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα νέο σημείο πρόσβασης πατώντας το + στο κάτω μέρος με το όνομα π.χ. wind1, και μετά κάνε αυτό ενεργό :)

 

Ακολούθησα την συμβουλή σου. Τελικά δεν ήταν από αυτό το πρόβλημα και δυστυχώς παραμένει. Δεν μπορώ να κάνω tethering.:(

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, θα το γράψω, αλλά ας φροντίσει κάποιος συντονιστής να μην χαθεί, επειδή είναι ολόκληρη διαδικασία για κάποια branded κινητά και ίσως πολλοί το ψάξουν.

 

Όσοι έχετε λοιπόν branded vodafone αλλά θέλετε να κάνετε tethering με άλλη κάρτα.

 

-Κατεβάζετε την εφαρμογή σημείο πρόσβασης

-Πηγαίνετε στα Settings >Σύστημα> Κινητή τηλεφωνία, πατάτε “Επεξεργασία Internet APN” και το διαγράφετε.

- Πηγαίνετε στο σημείο πρόσβαση που θα πρέπει να φαίνεται πλέον στο σύστημα και βάζετε τα σωστά APN για τον πάροχο σας.

- Πηγαίνετε κοινή χρήση και πατάτε ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

@highpriest προστέθηκε στο πρώτο post του θέματος.

Γενικά ότι θεωρείτε χρήσιμο μπορείτε να με ενημερώνετε για να έχουμε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες στην αρχικό post.

Link to comment
Share on other sites

@highpriest προστέθηκε στο πρώτο post του θέματος.

Γενικά ότι θεωρείτε χρήσιμο μπορείτε να με ενημερώνετε για να έχουμε όλες τις χρήσιμες πληροφορίες στην αρχικό post.

 

Οπωσδήποτε και την δημιουργία playlist που είχε προτείνει κάποιος φίλος εδώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1ος τρόπος

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EK1ZNphCdHw]How to Make a Playlist Directly on Your Windows Phone 8 Device - YouTube[/ame]

 

2ος τρόπος

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qQDVIP8nKzE]Create Playlist in Windows Phone 8 Nokia Lumia - YouTube[/ame]

 

3ος τρόπος

Ένας ακόμη τρόπος είναι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή, έχοντας χωρισμένα τα τραγούδια σε φακέλους, πατάμε δεξί κλικ πάνω στον φάκελο και επιλέγουμε "create playlist".

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον δεύτερο τρόπο που φαίνεται στο βίντεο λόγω του ότι δίνει την επιλογή για ταξινόμηση των κομματιών όπως θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

1ος τρόπος

 

2ος τρόπος

 

3ος τρόπος

Ένας ακόμη τρόπος είναι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή, έχοντας χωρισμένα τα τραγούδια σε φακέλους, πατάμε δεξί κλικ πάνω στον φάκελο και επιλέγουμε "create playlist".

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον δεύτερο τρόπο που φαίνεται στο βίντεο λόγω του ότι δίνει την επιλογή για ταξινόμηση των κομματιών όπως θέλω εγώ.

 

Εγω χρησιμοποιώ τον τρίτο γιατι εχω την μουσική μου σε φακελους ανα είδος και με βολεύει πολύ. Πρέπει να μπει στην αρχική ή στους οδηγούς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό τον λόγο έκανα το συγκεκριμένο post. Υπάρχει ήδη στο πρωτο post.

Με τον δεύτερο τρόπο φυσικά και μπορείς να έχεις τα τραγούδια χωρισμένα σε φακέλους και για κάθε φάκελο να δημιουργήσεις λίστα. Μάλιστα κάθε φορά που προσθέτεις ενα τραγουδι στον φάκελο δεν χρειάζεται να ξαναφτιαξεις λίστα. Απλά προσθετεις το κομματι που θέλεις στην υπάρχουσα λίστα και με το πλεονέκτημα φυσικά οτι τα ταξινομεις με την σειρα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυο tips:

 

-για να κάνετε σίγαση σε ένα toast notification (και στον ήχο του), κάντε swipe πάνω του

 

-για να επιλέγετε άμεσα ένα-ένα τα αντικείμενα σε μια λίστα (πχ mail),

δε χρειάζεται να πατάτε πρώτα στο κουμπί 'επιλογή' κάτω στην οθόνη,

μπορείτε απλώς να πατήσετε κατευθείαν στο κενό αριστερά από το κάθε αντικείμενο της λίστας

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δυο tips:

 

-για να κάνετε σίγαση σε ένα toast notification (και στον ήχο του), κάντε swipe πάνω του

 

-για να επιλέγετε άμεσα ένα-ένα τα αντικείμενα σε μια λίστα (πχ mail),

δε χρειάζεται να πατάτε πρώτα στο κουμπί 'επιλογή' κάτω στην οθόνη,

μπορείτε απλώς να πατήσετε κατευθείαν στο κενό αριστερά από το κάθε αντικείμενο της λίστας

 

Ωραίος... Το τελευταίο μου το έβγαλε σαν tip το κινητό επειδή πήγα να επιλέξω πολλά mail!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ερώτησις:

 

Στo Android μπορούσες να έχεις απενεργοποιημένο το GPS (για οικονομία μπαταρίας), αλλά το κινητό σου να συνεχίζει να βρίσκει στίγμα (με μειωμένη ακρίβεια) μέσω των κεραιών κινητής. Στο WP έχεις μόνο μια επιλογή: Activate/ De-activate Location Services. Τι γίνεται με αυτό;; Πως το αντιμετωπίζετε - σας έχει κάνει εντύπωση αυτή η διαφορά;

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...