Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει νόημα η εγκατάσταση κάποιου ativirus κι αν ναι ποιό θα συνιστούσατε; Επίσης για μένα που εχω 920 και ε΄μαι πολυ ευχαριστημένος με χαρτες , πλοήγηση κλπ θα μου χρησίμευε σε τίποτε το google maps; Ναι ξέρω γινόμαστε άπληστοι...

 

 

όπως ειπε ο Φιλος από πάνω όχι και στα δύο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από 'δω...

 

χθές που πέρασε κοντά στις 14 αναβαθμίσεις και μέσα ήταν και το Glance

 

Δεν μιλάω για το Glance που είναι στις ρυθμίσεις και με την τελευταία αναβάθμιση μπορείς να επιλέξεις δικό σου κείμενο. Μιλάω για την εφαρμογή Glance Background που είναι να επιλέγεις εικόνες και να εμφανίζονται στην Glance Screen...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Με το σημερινό update πετάει το Facebook beta. Εμφανώς πιο γρήγορο. Μπραβο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Τελείως νέος στο WP με lumia 925 και οι απορίες είναι πολλές!

2 από αυτές:

1) από εφαρμογές που υπάρχουν παραπάνω από μία πως ξέρουμε ποια να διαλέξουμε?

π.χ. facebook, youtube. Οι αξιολογήσεις που γράφουν από κάτω πιο πολύ με μπερδεύουν παρά με βοηθάνε

2) πως παίρνω τα δωρεάν gb στο onedrive? Aφού κατεβάσω την εφαρμογή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Τελείως νέος στο WP με lumia 925 και οι απορίες είναι πολλές!

2 από αυτές:

1) από εφαρμογές που υπάρχουν παραπάνω από μία πως ξέρουμε ποια να διαλέξουμε?

π.χ. facebook, youtube. Οι αξιολογήσεις που γράφουν από κάτω πιο πολύ με μπερδεύουν παρά με βοηθάνε

2) πως παίρνω τα δωρεάν gb στο onedrive? Aφού κατεβάσω την εφαρμογή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

1. Δοκιμαζεις και αποφασιζεις .... ή διαβαζεις το σχετικο θεμα με τις εφαρμογες να δεις κριτικες χρηστων. Για αυτα που αναφερεις οι πιο διαδεμονες εφαρμογες ειναι το facebook beta και το YouTube HD ή το MetroTube.

 

2. Εγκατασταση και εισαι οκ.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκιμαζεις και αποφασιζεις .... ή διαβαζεις το σχετικο θεμα με τις εφαρμογες να δεις κριτικες χρηστων. Για αυτα που αναφερεις οι πιο διαδεμονες εφαρμογες ειναι το facebook beta και το YouTube HD ή το MetroTube.

 

2. Εγκατασταση και εισαι οκ.

 

Eυχαριστώ πολύ φίλε να 'σαι καλά! Λογικά θα επανέλθω!

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ φίλε να 'σαι καλά! Λογικά θα επανέλθω!

 

Δοκίμασε και το mytube. Ακους μουσική στο παρασκήνιο αν σε ενδιαφέρει. Κορυφαίες κι αυτες που σου είπε ο Γιώργος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισαν να μου τη δίνουν οι εφαρμογές που υπάρχουν και δεν χρησιμοποιούνται καθόλου ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος τη χρησιμότητα κάποιων εφαρμογών τις οποίες εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου και απορώ γιατί υπάρχουν. Βέβαια μπορεί να έχουν κάποια χρήση την οποία δεν έχω βρει εγώ.

Οι εφαρμογές είναι :

1. Βοήθεια + συμβουλές

2. App Social

3. Nokia Xpress

4. Nokia care

 

Υ.Γ. : Για να μη πει κανένας ότι αν δεν τις θέλω, να τις σβήσω να εξησήσω ότι το ξέρω ότι μπορώ να τις σβήσω απλά ρωτάω αν έχουν κάποια χρησιμότητα που δεν βρίσκω εγώ και μμπορέσω να τις χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισαν να μου τη δίνουν οι εφαρμογές που υπάρχουν και δεν χρησιμοποιούνται καθόλου ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος τη χρησιμότητα κάποιων εφαρμογών τις οποίες εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου και απορώ γιατί υπάρχουν. Βέβαια μπορεί να έχουν κάποια χρήση την οποία δεν έχω βρει εγώ.

Οι εφαρμογές είναι :

1. Βοήθεια + συμβουλές

ακριβώς αυτό που λέει " Βοήθεια + συμβουλές " , ιδιαίτερα χρήσιμο για τους πρωτάριδες

2. App Social

ένας τρόπος παραπάνω να ανακαλύπτεις νέες εφαρμογές

3. Nokia Xpress

για αυτούς που δεν έχουν μεγάλα data plans και θέλουν να κάνουν οικονομία , μεγάλο compression στα δεδομένα

4. Nokia care

ότι λέει στην πρώτη σελίδα tips and tricks , videos , faqs

 

για έναν έμπειρο χρήστη προφάνως δεν χρειάζονται όλα αυτά αλλα για έναν καινούργιο είναι ότι πρεπει

 

σαν το bloatware του android , μόνο που αυτά έχουν κάποια χρησιμότητα και μπορείς να τα σβήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αξίζει να χρησιμοποιούμε το Nokia Xpress αντί του ie ;

 

εκτός και αν θες να κάνεις μεγάλη οικονομία στα δεδομένα θα έλεγα ότι ο i.e. είναι καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

Τι φρίκη έχει φάει σήμερα το κατάστημα τους;

Εδώ βλέπουμε το ιστορικό αγορών.

Έχει παρατηρήσει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

http://i.imgur.com/C7LhnjE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Nokia xpress υπάρχει δυνατότητα να κρατάει τους κωδικούς σε σελίδες που έχουμε συνδεθεί? Πχ στο fb, δεν έχει καμια χρησιμότητα να ζητάει κάθε φορά κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει κάπου μια ρύθμιση που επιλέγεις το μέγεθος του μηνύματος....

 

 

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που είναι???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις δυκτιο σύνολο χαρακτήρων sms και επιλέγεις μειωμένο για 160 χαρακτήρες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αγοράσει το Nokia 820 (Νοέμβριο) είχα διαβάσει πολλές σελίδες σχετικά με τη λειτουργία των windows phone...κάπου είχα δει σχόλιο ότι όταν βάλεις το κινητό να φορτίσει στον υπολογιστή μέσω usb υπάρχει θέμα ως προς το ότι μπορεί τις ήδη αποθηκευμένες εικόνες να τις εμφανίσει διπλές...δεν είχα δώσει σημασία, μια και στο δικό μου δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα...τώρα όμως και ενώ έχω φορτίσει το κινητό πολλές φορές μέσω usb χωρίς πρόβλημα βλέπω πως όλες οι φωτογραφίες-video εμφανίζονται στο κινητό είτε διπλά, τριπλά, τετραπλά και ακόμη περισσότερα...τι μπορώ να κάνω τώρα (πλην της απλής αντιγραφής); να μην ξαναφορτίσω το κινητό μέσω usb;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αγοράσει το Nokia 820 (Νοέμβριο) είχα διαβάσει πολλές σελίδες σχετικά με τη λειτουργία των windows phone...κάπου είχα δει σχόλιο ότι όταν βάλεις το κινητό να φορτίσει στον υπολογιστή μέσω usb υπάρχει θέμα ως προς το ότι μπορεί τις ήδη αποθηκευμένες εικόνες να τις εμφανίσει διπλές...δεν είχα δώσει σημασία, μια και στο δικό μου δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα...τώρα όμως και ενώ έχω φορτίσει το κινητό πολλές φορές μέσω usb χωρίς πρόβλημα βλέπω πως όλες οι φωτογραφίες-video εμφανίζονται στο κινητό είτε διπλά, τριπλά, τετραπλά και ακόμη περισσότερα...τι μπορώ να κάνω τώρα (πλην της απλής αντιγραφής); να μην ξαναφορτίσω το κινητό μέσω usb;

 

Προχθές το φόρτισα με usb (925) αλλα δεν έχω τέτοια θέματα. Νομίζω πως έχουν αναφερθεί κάποια τέτοια φαινόμενα σε κάποιες συσκευές με κάρτες μνήμης

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Windows phone (Lumia 925) και έχω κάποιες γρήγορες απορίες...

 

1) Υπάρχει τρόπος στον IE να απενεργοποιήσουμε το φόρτωμα των εικόνων, ώστε να φορτώνουν πιο γρήγορα οι σελίδες και να είναι και πιο οικονομικές, όπως γίνεται στις symbian συσκευές; Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος browser που να το επιτρέπει αυτό;

 

2) Δεν ήξερα (κακώς δεν έκανα έρευνα) όλη αυτή την ιστορία με το skydrive... εγώ χρησιμοποιούσα πολύ το N8 ως comic και ebook reader, πέρναγα τα αρχεία μέσω υπολογιστή στο κινητό με ένα απλό drag & drop και τα διάβαζα από τις αντίστοιχες εφαρμογές. Για το WP, ότι εφαρμογές έχω βρει μέχρι τώρα, πρέπει να κάνω upload τα αρχεία στο skydrive και μετά να τα κατεβάσω στο κινητό! Διπλός κόπος δηλαδή και χάσιμο χρόνου. Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω αυτό; Βλέπω ότι τα αρχεία διαβάζονται offline, άρα κάπου είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το desktop ώστε να βλέπω που είναι αποθηκευμένα αυτά τα αρχεία και να τα "πετάω" κατευθείαν εκεί; Δεν θέλω να πιστεύω ότι μόνη μου επιλογή είναι το skydrive...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...