Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει η FoxHound με την Official 4.4.2?

 

Θες να μου πείς τώρα ότι πιο εύκολα θα έπαιρνες απάντηση εδώ μέσα από να ρίξεις μία ματιά στο θέμα της ρομ στο xda? Όχι μόνο η Omega έβγαλε, και σήμερα λογικά θα ανέβει και η echoe

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα μαλλον ολες οι custom πια θελουν το νεο bootloader, αρα τελος εγγυηση. Το θεμα ειναι να ειμαστε σιγουροι οτι η 4.4 παιρνει root χωρις να ριχνει το knox, αλλιως τρωει πουλημα απο μενα το κινητο και κοιταω σε g2 κτλ...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εδω και καμια βδομαδα το κινητο κανει κατι παλαβα... τα widgets του "παγωνουν" εχω ενα π.χ. που δειχνει σταθμη της μπαταριας... η μπαταρια εκει μενει στο 80% και στο κινητο εχει φτασει στο 50% επισης εχω το 3G watchdog το οποιο και αυτο παγωνει μαζι και δειχνει τα δεδομενα την στιγμη που παγωσε οπως και ο φακος το shazam! Στρωνει με restart αλλα τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω για να σταματησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εδω και καμια βδομαδα το κινητο κανει κατι παλαβα... τα widgets του "παγωνουν" ...

 

Έχεις περάσει κάποια εφαρμογή για εκκαθάριση της ram ή τύπου Greenify?

Γενικά αφού ξεκίνησε να στο κάνει τις τελευταίες μέρες θα σου συνιστούσα να σκεφτείς τί αλλαγές έχεις κάνει.

 

(Επίσης αν είσαι σε aosp Rom αν χρησιμοποιείς ρυθμίσεις τύπου wakelock block κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα μαλλον ολες οι custom πια θελουν το νεο bootloader, αρα τελος εγγυηση. Το θεμα ειναι να ειμαστε σιγουροι οτι η 4.4 παιρνει root χωρις να ριχνει το knox, αλλιως τρωει πουλημα απο μενα το κινητο και κοιταω σε g2 κτλ...

 

Περίμενε ακόμα είναι νωρίς. Τουλάχιστον έτσι λένε οι kernel devs. Σύντομα βγαίνουν στο κοινό τα sources του 4.4 kernel και λένε ότι μάλλον δεν θα υπάρχει πλεόν πρόβλημα με τους παλιούς bootloader και θα μηδενιστούν τα bug.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

H 4.4.2 κυκλοφόρησε και δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει ( προς το παρόν τουλάχιστον ) τρόπος να κάνεις ROOT χωρίς να ρίξεις τον knox counter.

Ο μόνος τρόπος για να κάνεις root είναι να έχεις ήδη μια rooted 4.3 ROM

Η 4.3 γίνεται πολύ εύκολα root με την γνωστή διαδικασία του saferoot

To SafeRoot όπως και το Vroot χρησιμοποιούν κάποιο exploit το οποίο όμως έχει κλείσει σε ROM μεταγενέστερες της MKF , και γι ‘αυτό τον λόγο δεν θα λειτουργουν .

Η μόνη λύση είναι να κάνετε downgrade σε μια προγενέστερη 4.3 ROM όπως η MK9 για παράδειγμα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ από 4.3 σε 4.3 μπορείτε να κάνετε downgrade. (Μην επιχειρήσετε downgrade από 4.4.2 σε 4.3 ή από 4.3 σε 4.2.2)

Στην περίπτωση τώρα που είστε ήδη rooted.

1. Κατεβάστε το mobile Odin στο κινητό σας (είναι επί πληρωμή βέβαια )

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.mobileodin.pro

2. Αποθηκεύστε την 4.4.2 ROM στο κινητο

3. Στο mobile odin επιλέξτε open file και διαλέξτε την ROM

4. Επιλέξτε τα παρακάτω

Enable Everroot

Inject Superuser

Προαιρετικά για όποιον θέλει να κάνει full wipe το wipe data & catch

SOS επιλέξτε στο AFTER FLASH -reboot to download mode

5. Flash firmware

6. Όταν το τηλέφωνο ξεκινήσει σε download mode, συνδέστε το στο Υπολογιστή

7. Ανοίξτε το ODIN και στο πεδίο bootloader βάλτε το παρακάτω αρχείο

https://drive.google.com/file/d/0B_8MjUud-KRuRmhIYm14LUMwbE0/edit?usp=sharing

Εγκατάσταση και είστε έτοιμoi.

 

Όλη την διαδικασία την έχω δοκιμάσει προσωπικά και δουλεύει 100% με τον knox να παραμένει στο 0x0

Link to comment
Share on other sites

ok μια άχαρα πέρασε όπως μου είπες.το wanam xpsosed δουλεύει η ρίχνει τον knox?

 

Όχι έχω περάσει Wanam εδώ και ένα μήνα και το χω ξεσκίσει στις ρυθμίσεις. Όλα 0x0!

 

Καλησπερα! Εδω και καμια βδομαδα το κινητο κανει κατι παλαβα... τα widgets του "παγωνουν" εχω ενα π.χ. που δειχνει σταθμη της μπαταριας... η μπαταρια εκει μενει στο 80% και στο κινητο εχει φτασει στο 50% επισης εχω το 3G watchdog το οποιο και αυτο παγωνει μαζι και δειχνει τα δεδομενα την στιγμη που παγωσε οπως και ο φακος το shazam! Στρωνει με restart αλλα τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω για να σταματησει;

 

Τσέκαρε λίγο την μπαταρία σου μήπως έχει φουσκώσει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια πατατια. πατησα την εντολη *#0228# και μετα πατησα το quick start για να δω τι κανει και η μπαταρια απο το 39% που ηταν μου επεσε κατακορυφα και στιγμιαια στο 16%. γιατι ακριβως εγινε αυτο ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

H 4.4.2 κυκλοφόρησε και δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει ( προς το παρόν τουλάχιστον ) τρόπος να κάνεις ROOT χωρίς να ρίξεις τον knox counter.

Ο μόνος τρόπος για να κάνεις root είναι να έχεις ήδη μια rooted 4.3 ROM

Η 4.3 γίνεται πολύ εύκολα root με την γνωστή διαδικασία του saferoot

To SafeRoot όπως και το Vroot χρησιμοποιούν κάποιο exploit το οποίο όμως έχει κλείσει σε ROM μεταγενέστερες της MKF , και γι ‘αυτό τον λόγο δεν θα λειτουργουν .

Η μόνη λύση είναι να κάνετε downgrade σε μια προγενέστερη 4.3 ROM όπως η MK9 για παράδειγμα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ από 4.3 σε 4.3 μπορείτε να κάνετε downgrade. (Μην επιχειρήσετε downgrade από 4.4.2 σε 4.3 ή από 4.3 σε 4.2.2)

Στην περίπτωση τώρα που είστε ήδη rooted.

1. Κατεβάστε το mobile Odin στο κινητό σας (είναι επί πληρωμή βέβαια )

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.mobileodin.pro

2. Αποθηκεύστε την 4.4.2 ROM στο κινητο

3. Στο mobile odin επιλέξτε open file και διαλέξτε την ROM

4. Επιλέξτε τα παρακάτω

Enable Everroot

Inject Superuser

Προαιρετικά για όποιον θέλει να κάνει full wipe το wipe data & catch

SOS επιλέξτε στο AFTER FLASH -reboot to download mode

5. Flash firmware

6. Όταν το τηλέφωνο ξεκινήσει σε download mode, συνδέστε το στο Υπολογιστή

7. Ανοίξτε το ODIN και στο πεδίο bootloader βάλτε το παρακάτω αρχείο

https://drive.google.com/file/d/0B_8MjUud-KRuRmhIYm14LUMwbE0/edit?usp=sharing

Εγκατάσταση και είστε έτοιμoi.

 

Όλη την διαδικασία την έχω δοκιμάσει προσωπικά και δουλεύει 100% με τον knox να παραμένει στο 0x0

 

 

Εγώ που έχω ρίξει τον knox (και ουδόλως με απασχολεί) έχεις κάποιο link για root της επίσημης; θέλω να βάλω την επίσημη και να έχω μόνο root και τίποτα άλλο.

Στο xda πελαγώνω γμτ ανάμεσα στα τόσα θέματα και ποστ (και δεν είναι και τα Αγγλικά μου καλά)

 

thanks :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ρίξει τον knox (και ουδόλως με απασχολεί) έχεις κάποιο link για root της επίσημης; θέλω να βάλω την επίσημη και να έχω μόνο root και τίποτα άλλο.

Στο xda πελαγώνω γμτ ανάμεσα στα τόσα θέματα και ποστ (και δεν είναι και τα Αγγλικά μου καλά)

 

thanks :)

 

Θα χρησιμοποιήσεις το cf autoroot του chainfire

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219803

Link to comment
Share on other sites

dimkit, το mobile οdin βάζει άφοβα την 4.4.2 ακόμα και πάνω σε modified deodexed rom? Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό;
- Alex
Link to comment
Share on other sites

dimkit, το mobile οdin βάζει άφοβα την 4.4.2 ακόμα και πάνω σε modified deodexed rom? Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό;

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα , όπως λέει και το όνομά του είναι μια mobile έκδοση του pc Odin , ότι μπορείς να κάνεις με το pc Odin μπορείς και με το mobile , με την μόνη διαφορά ότι δεν περνάει τον bootloader.

Εγώ τον χρησιμοποιώ χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα, άσε που μπορείς να περνάς και custom zip με το default recovery

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν 3 βδομαδες ρουταρα και εγω το κινητο μεσω της εφαρμογης που ειχε στο google play cyanogen, καποια στιγμή κοιταξα αν έχει update (την περασμένη κυριακή) δυστηχως το τηλέφωνο κόλλησε.

Προσπάθησα μέσω odin, κατέβασα και firmware (cosmote 4.3) έκανα την διαδικάσια οπως την λεει,

βγάζει το galaxy s4 samsung, και μετά το λογότυπο samsung (που είναι σαν φωτεινο)

αλλα μέχρι εκεί.

Το ξαναέκανα χωρις την κάρτα sim, και κάρτα μνήμης αλλά τίποτα.

Καμιά βοήθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πριν 3 βδομαδες ρουταρα και εγω το κινητο μεσω της εφαρμογης που ειχε στο google play cyanogen, καποια στιγμή κοιταξα αν έχει update (την περασμένη κυριακή) δυστηχως το τηλέφωνο κόλλησε.

Προσπάθησα μέσω odin, κατέβασα και firmware (cosmote 4.3) έκανα την διαδικάσια οπως την λεει,

βγάζει το galaxy s4 samsung, και μετά το λογότυπο samsung (που είναι σαν φωτεινο)

αλλα μέχρι εκεί.

Το ξαναέκανα χωρις την κάρτα sim, και κάρτα μνήμης αλλά τίποτα.

Καμιά βοήθεια κάποιος?

 

Δοκίμασες να το αφήσεις 4-5 λεπτά στο λογότυπο της Samsung (φαντάζομαι εννοείς το boot animation και όχι τα γράμματα που βγάζει στην αρχή)?

Βγάλε την μπαταρία και άσε το κλειστό για μερικά λεπτά, έπειτα δοκίμασε ξανά.

Μετά από τέτοια αλλαγή Rom συνήθως θέλει το χρόνο του.

 

Αν δεν δουλέψει, δοκίμασε να μπεις σε recovery mode για να κάνεις τα απαραίτητα wipes (cache/factory reset - που θα σου διαγράψουν και τα όποια δεδομένα έχεις από επαφές κτλ στη συσκευή σου) και φλάσαρε ξανά.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα , όπως λέει και το όνομά του είναι μια mobile έκδοση του pc Odin , ότι μπορείς να κάνεις με το pc Odin μπορείς και με το mobile , με την μόνη διαφορά ότι δεν περνάει τον bootloader.

Εγώ τον χρησιμοποιώ χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα, άσε που μπορείς να περνάς και custom zip με το default recovery

 

:) ξέρω πολύ καλά το mobile odin το έχω εγκατεστημένο εδώ και 3 χρόνια σχεδόν...το πρόβλημα μου είναι ότι όταν περνούσες καινούριες εκδόσεις με odin κανονικό πάνω σε πειραγμενες, πέφτει ο διακόπτης του Knox.

Αλλά αν είναι μόνο θέμα του bootloader όπως φαίνεται, λογικά όντως δε θα υπάρχει πρόβλημα, thanks.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

:) ξέρω πολύ καλά το mobile odin το έχω εγκατεστημένο εδώ και 3 χρόνια σχεδόν...το πρόβλημα μου είναι ότι όταν περνούσες καινούριες εκδόσεις με odin κανονικό πάνω σε πειραγμενες, πέφτει ο διακόπτης του Knox.

Αλλά αν είναι μόνο θέμα του bootloader όπως φαίνεται, λογικά όντως δε θα υπάρχει πρόβλημα, thanks.

 

Εγώ από rooted Rom όταν περνούσα στοκ είτε από mobile είτε από pc Odin δεν ανέβαζε τον knox, δεν ξέρω τώρα τι συμβαίνει αν φοράς custom kernel.

Είσαι σίγουρος ότι πέφτει ο knox αν setαρεις stock πάνω σε custom?

Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι την εποχή που έβγαζε ο dj κάτι, τις prerooted Rom , στην αρχή δεν ανέβαζαν τον counter , αλλά μετά από μια αλλαγή του bootloader , άρχισε να ανεβαίνει. Αλλά αυτό αφορούσε prerooted stock, Όχι καθαρή στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, από χτές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ι9505 με την 4.3 (XXUEMKF). Διάβασα τον οδηγό του root του tyxerakia που λέει οτι πλέον μετά τις MGG αν κάνω root χάνω την εγγύηση.

1. Η Omega v19 εκτός του οτι γίνεσαι root έχει άλλες τρανταχτές διαφορές με την στοκ ?

2. Aν περάσω την Omega v19 στην οποία δεν αλλάζει ο bootloader γίνομαι root και όλα καλά με τον knox?

3. Αν έχω την Omega v19 όταν βγεί με το καλό η επίσημη 4.4 θα πρέπει να γυρίσω σε στοκ για να μπορέσω να την πάρω έτσι??

 

Ευχαριστώ

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

αν γραψει ο Knox counter,περα απο το οτι χανεις την εγγυηση υπαρχει καποιο αλλο μειονεκτημα?Και κατι αλλο,ξερουμε αν εχει βγει η 4.4 επισημα γιατι δεν εχω ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, από χτές είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ι9505 με την 4.3 (XXUEMKF). Διάβασα τον οδηγό του root του tyxerakia που λέει οτι πλέον μετά τις MGG αν κάνω root χάνω την εγγύηση.

1. Η Omega v19 εκτός του οτι γίνεσαι root έχει άλλες τρανταχτές διαφορές με την στοκ ?

2. Aν περάσω την Omega v19 στην οποία δεν αλλάζει ο bootloader γίνομαι root και όλα καλά με τον knox?

3. Αν έχω την Omega v19 όταν βγεί με το καλό η επίσημη 4.4 θα πρέπει να γυρίσω σε στοκ για να μπορέσω να την πάρω έτσι??

 

Ευχαριστώ

 

Έχεις MKF άρα έχεις καινούριο bootloader με Knox. Οτιδήποτε κάνεις από ρουτ,custom rom, kernel κλπ χάνεις την εγγύηση. Το ότι η omega δεν περιέχει τον bootloader δεν σημαίνει ότι δεν χάνεις την εγγύηση. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Έχεις ήδη τον καινούριο άρα να την περάσεις χάνεις την εγγύηση. End of story. Όσοι έχουν τον παλιό τώρα δεν την χάνουν μιας και δεν περνιέται ο καινούριος.

 

Για να ακριβολογούμε! Μπορείς να γίνεις μόνο ρουτ με την μέθοδο de la vega. Νομίζω είναι στο πρώτο ποστ του θέματος. Αλλά μόνο αυτό. Δεν μπορείς να περάσεις custom rom, kernel, reovery και τα περισσότερα mods.

 

Όσο αναφορά το τελευταίο εννοείται!!! Όχι μόνο να γυρίσεις σε στοκ αλλά να έχεις rom και csc ίδια. Μη ρωτήσεις τι είναι και πως και γιατί, αναζήτηση και θα δείς άπειρες αναφορές σε αυτά!

 

**** Συμβουλή! Επειδή βλέπω ότι δεν γνωρίζεις πράγματα, πριν μπεις στην διαδικασία να σκαλίσεις, κάτσε διάβασε, κατάλαβε, βγάλε συμπεράσματα και μετά πάρε αποφάσεις τι θες να κάνεις. Έτσι θα ξέρεις και τι κάνεις και τι συνέπειες έχουν αυτά.

Όσο για τρανταχτές αλλαγές κλπ. Αυτό είναι σχετικό! Κάθε ρομ δίνει διάφορα πράγματα. Αν δεν δοκιμάσεις κανείς δεν μπορεί να σου πει! Επίσης το αν τις βλέπεις αυτές τις αλλαγές ή όχι είναι υποκειμενικό πάλι θέμα. Αναλόγως τι ψάχνεις. Αν νομίζεις ότι θα δείς βελτιωμένο κατά 50% τηλέφωνο γιατί για μένα αυτό σημαίνει τρανταχτή διαφορά τότε όχι δεν θα το δείς.

Ίσως είναι λίγο πιο σπιρτόζικο, λιγο καλύτερη αυτονομία και κάποια mod που σου αρέσουν και βοηθάνε αλλά ως εκει.

 

αν γραψει ο Knox counter,περα απο το οτι χανεις την εγγυηση υπαρχει καποιο αλλο μειονεκτημα?Και κατι αλλο,ξερουμε αν εχει βγει η 4.4 επισημα γιατι δεν εχω ιδεα?

 

Κανένα άλλο μειονέκτημα απολύτως! Μόνο η εγγύηση! Ναι έχει βγεί η επίσημη για τα γερμανικά. Πότε θα βγει για Ελλάδα, Ζιμπάμπουε, και όλες τις άλλες χώρες είναι άγνωστο και θα παραμείνει μέχρι να βγούν. Τσεκάρεις κάθε μέρα στο sammobile και βλέπεις

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις MKF άρα έχεις καινούριο bootloader με Knox. Οτιδήποτε κάνεις από ρουτ,custom rom, kernel κλπ χάνεις την εγγύηση. Το ότι η omega δεν περιέχει τον bootloader δεν σημαίνει ότι δεν χάνεις την εγγύηση. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Έχεις ήδη τον καινούριο άρα να την περάσεις χάνεις την εγγύηση. End of story. Όσοι έχουν τον παλιό τώρα δεν την χάνουν μιας και δεν περνιέται ο καινούριος.

 

Για να ακριβολογούμε! Μπορείς να γίνεις μόνο ρουτ με την μέθοδο de la vega. Νομίζω είναι στο πρώτο ποστ του θέματος. Αλλά μόνο αυτό. Δεν μπορείς να περάσεις custom rom, kernel, reovery και τα περισσότερα mods.

 

Όσο αναφορά το τελευταίο εννοείται!!! Όχι μόνο να γυρίσεις σε στοκ αλλά να έχεις rom και csc ίδια. Μη ρωτήσεις τι είναι και πως και γιατί, αναζήτηση και θα δείς άπειρες αναφορές σε αυτά!

 

**** Συμβουλή! Επειδή βλέπω ότι δεν γνωρίζεις πράγματα, πριν μπεις στην διαδικασία να σκαλίσεις, κάτσε διάβασε, κατάλαβε, βγάλε συμπεράσματα και μετά πάρε αποφάσεις τι θες να κάνεις. Έτσι θα ξέρεις και τι κάνεις και τι συνέπειες έχουν αυτά.

Όσο για τρανταχτές αλλαγές κλπ. Αυτό είναι σχετικό! Κάθε ρομ δίνει διάφορα πράγματα. Αν δεν δοκιμάσεις κανείς δεν μπορεί να σου πει! Επίσης το αν τις βλέπεις αυτές τις αλλαγές ή όχι είναι υποκειμενικό πάλι θέμα. Αναλόγως τι ψάχνεις. Αν νομίζεις ότι θα δείς βελτιωμένο κατά 50% τηλέφωνο γιατί για μένα αυτό σημαίνει τρανταχτή διαφορά τότε όχι δεν θα το δείς.

Ίσως είναι λίγο πιο σπιρτόζικο, λιγο καλύτερη αυτονομία και κάποια mod που σου αρέσουν και βοηθάνε αλλά ως εκει.

 

OK κατάλαβα αφού δεν θέλω να χάσω την εγγύηση, προς το παρον, μένω όπως είμαι.

Σε ευχαριστώ παντως για την διαφώτιση γύρω από το S4.

Ασχολούμαι με φλασαρίσματα κλπ κλπ από το Galaxy S το οποίο είχε ο γιός μου με Nightly CM11 μέχρι που του έδωσα το S2, και εγώ είχα το S2 με Omega και τελευταία με jelly snap, είχα δοκιμάσει κατα καιρούς και cm αλλά ναι μεν πολυ παραμετροποιήσιμες αλλά πολύ λιτές, εγώ ήθελα περισσότερα καλούδια τα οποία έβρισκα στις βασισμένες σε στοκ roms, τέλος πάντων στα γράφω αυτά για να σου πω οτι δεν είμαι τελείως άσχετος. Σαν καινούργιος στο S4 ξεκίνησα το ψάξιμο για root και roms αλλά χάθηκα στις 200 και πλέον σελίδες του παρόντος θέματος γιαυτό και ρώτησα συγκεκριμένα.

Σε ευχαριστώ και πάλι

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από rooted Rom όταν περνούσα στοκ είτε από mobile είτε από pc Odin δεν ανέβαζε τον knox, δεν ξέρω τώρα τι συμβαίνει αν φοράς custom kernel.

Είσαι σίγουρος ότι πέφτει ο knox αν setαρεις stock πάνω σε custom?

Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι την εποχή που έβγαζε ο dj κάτι, τις prerooted Rom , στην αρχή δεν ανέβαζαν τον counter , αλλά μετά από μια αλλαγή του bootloader , άρχισε να ανεβαίνει. Αλλά αυτό αφορούσε prerooted stock, Όχι καθαρή στοκ.

 

Nαι είμαι, γι'αυτό μάλλον θα μείνω όπως είμαι με τον παλιό bootloader και την καινούρια prerooted του djτέτοιου. Το μόνο που θα μου λείψει είναι το screen mirroring. Αν και πιστεύω ότι ούτε με Odexed rooted θα δουλεύει, οπότε οκ

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με την XUENA4 μπορω να κανω τον 1ο τροπο με vroot αφοβα ή θα ρίξει τον KNOX?

 

Οχι δεν σε αφηνει να κανεις root.θα πρεπει να βαλεις αλλα εκδοση (MKT) να κανεις root και μετα με mobile odin πας στην ΝΑ4.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...