Jump to content

iOS 7 : Μέθοδος Ρύθμισης της Αυτόματης Φωτεινότητας


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αυτόματη φωτεινότητα είναι ένα χαρακτηριστικό που μας επιτρέπει να μειώνουμε την κατανάλωση ενέργειας, μειώνοντας την ένταση της φωτεινότητας όταν είμαστε σε εσωτερικούς χώρους, και αυξάνοντάς τη όταν είμαστε σε εξωτερικούς. Για να λειτουργήσει σωστά και σύμφωνα με της ανάγκες του καθενός από εμάς, χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις κι όχι απλά να πάμε την εναλλαγή στο on. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ την πρώτη πρώτη φορά είχα την εντύπωση πως μου έτυχε το lotto με χαλασμένο αισθητήρα τελικά ανακάλυψα πως η συσκευή μου είναι μια χαρά.

 

 

Ας δούμε λοιπόν τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε:

 

 

  • Από την Οθόνη Αφετηρίας επιλέγουμε Ρυθμίσεις στο iPhone ή στο iPad μας.
  • Στη συνέχεια κατευθυνόμαστε στην επιλογή Ταπετσαρίες και Φωτεινότητα.
  • Κλείνουμε την εναλλαγή Αυτόματη Φωτεινότητα >off
  • Μεταφέρουμε τον αυξομειωτή στην επιθυμητή θέση όταν η συσκευή μας θα βρίσκεται στο σκοτάδι (Συνιστάται λίγο κάτω από τη μέση).
  • Επιστρέφουμε την εναλλαγή στη θέση on και βάζουμε τη συσκευή κάτω από μία έντονη πηγή φωτός (ήλιος, λάμπα φθορισμού). Θα δούμε πως η οθόνη μας θα φτάσει στο μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=41694&stc=1&d=1393412825

 

Νομίζω πως είναι απόλυτη κατανοητή η ακολουθία των παραπάνω βημάτων ώστε να ενεργοποιήσετε σωστά την αυτόματη φωτεινότητα της συσκευής σας. Αν παρ' όλα αυτά έχετε απορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στα σχόλια.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...