Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ro.product.locale.language=zh

ro.product.locale.region=CN

persist.sys.timezone=Asia/Shanghai

 

por:

 

ro.product.locale.language=es

ro.product.locale.region=ES

persist.sys.timezone=Europe/Amsterdam

 

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητα.

Θα μπορούσες να βάλεις και ελληνικά: el, GR, Europe/Athens

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητα.

Θα μπορούσες να βάλεις και ελληνικά: el, GR, Europe/Athens

εννοείτε ισχύει αυτό που λες el, GR, Europe/Athens

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα απολυτως τιποτα απο αυτα που λετε. B06, root και μετα ακριβως οπως ειπα. κινεζικο rootexplorer, και ενα απλο copy paste.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας αλανια...λοιπον παρακολουθω πολυ καιρο τωρα αυτο το κινητο και εχω ψηθει αρκετα να το παρω και θελω 1ον να μου πειτε αν ειναι τοσο καλο οσο γραφετε ολοι εδω και 2ο απο που μπορω να το παραγγειλω καθως στο minideal εξαντληθηκε και μου απαντησαν σε email οτι μαλλον δεν θα ξανα κυκλοφορησει ξανα..

 

Υ.Γ. το βρηκα και στο aliexpress ειναι αξιοπιστο???

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα απολυτως τιποτα απο αυτα που λετε. B06, root και μετα ακριβως οπως ειπα. κινεζικο rootexplorer, και ενα απλο copy paste.

Όμορφα τότε...άμα μπορείς κανε έναν οδηγό για τα παιδιά που έχουν το κινητό για το πως να περάσουν τα gapps

Στην official B06

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ποια flip case λετε να παρω...

 

1) no name http://www.aliexpress.com/item/New-Luxury-Flip-PU-Leather-Case-Cover-for-ZTE-V975-With-Card-Slot-and-Stand-Holder/1576711790.html 5.99$

 

2) baseus http://www.tvc-mall.com/details/Black-Baseus-Wonderful-Forest-Wood-Texture-Leather-Stand-Case-for-ZTE-Geek-V975-MLC-V975-01A/ 9.79$ με μεταφορικα

 

3) mofi http://www.aliexpress.com/item/Mofi-Case-for-ZTE-Geek-V975-Smartphone-Multi-Color/1541433436.html 8.33$

 

4) pudini http://www.aliexpress.com/item/PUDINI-Leather-Phone-Case-For-ZTE-Geek-V975-Case-England-Series/1519284013.html 9.90$

 

5) nilkin http://www.aliexpress.com/item/Original-Nillkin-Fresh-Series-Flip-Phone-Leather-Case-Cover-for-ZTE-V975-Geek-Smart-Phone-Free/742747441.html 10.98$

 

Ξεχωριζει καμια απο αυτες τις μαρκες ή ειναι μια απο τα ιδια;

 

...αυτή που σου αρέσει περισσότερο από τις 2, 3, 4, 5. Από εμπειρία που έχω στις 3, 4 και 5, θα έλεγα ότι είναι και οι τρεις πολύ καλής ποϊότητας, με ελαφρό προβάδισμα σε nillkin, molfi και ακολούθως pudini από England series.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα απολυτως τιποτα απο αυτα που λετε. B06, root και μετα ακριβως οπως ειπα. κινεζικο rootexplorer, και ενα απλο copy paste.

 

Όμορφα τότε...άμα μπορείς κανε έναν οδηγό για τα παιδιά που έχουν το κινητό για το πως να περάσουν τα gapps

Στην official B06

 

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να βάλεις τα gapps.

Εγώ πάντως απάντησα στο παλικάρι που είπε να το κάνει με το τρόπο του vagou.

Κι αυτός είναι ένας τρόπος, οπότε γιατί όχι; :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω (το δευτερο μου) απο το To2C. Φυσικα δεν εχει Google Play, ειναι γεματο Κινεζιες και ουτε ειναι ρουτ, σε αντιθεση με αυτα που υποσχεθηκαν, φυσικα για να τσακωσουν το χρημα..εξυπνακηδες Κινεζοι, θα τους τα χωσω καλα ομως στο νημα τους στο φορουμ..

Κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα εκ πρωτης οψεως, εχει την Β04 ενω το πρωτο που αγορασα (απο minideal)εχει την Β03. Τωρα σιγα σιγα να ετοιμαζομαι για τις μοντιφιες. Αυτα για την ωρα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω (το δευτερο μου) απο το To2C. Φυσικα δεν εχει Google Play, ειναι γεματο Κινεζιες και ουτε ειναι ρουτ, σε αντιθεση με αυτα που υποσχεθηκαν, φυσικα για να τσακωσουν το χρημα..εξυπνακηδες Κινεζοι, θα τους τα χωσω καλα ομως στο νημα τους στο φορουμ..

Κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα εκ πρωτης οψεως, εχει την Β04 ενω το πρωτο που αγορασα (απο minideal)εχει την Β03. Τωρα σιγα σιγα να ετοιμαζομαι για τις μοντιφιες. Αυτα για την ωρα..

 

Νομίζω ότι η πρώτη παραλαβή είχε την multilanguage rom και τώρα έρχεται με αυτή που το πήρες.

Πάντως το είχα προβλέψει :rolleyes:

 

Να γράψεις στο θέμα τους, αλλά σε παρακαλώ ευγενικά.

Μόνο τα γεγονότα, χωρίς χαρακτηρισμούς :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προσγειώθηκαν 2 μπαταρίες για το Geek :). καθώς ακυρωσα την δική μου αγορά και μου εμειναν , όποιος ενδιαφερεται ας στειλει ενα pm
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η πρώτη παραλαβή είχε την multilanguage rom και τώρα έρχεται με αυτή που το πήρες.

Πάντως το είχα προβλέψει :rolleyes:

Να γράψεις στο θέμα τους, αλλά σε παρακαλώ ευγενικά.

Μόνο τα γεγονότα, χωρίς χαρακτηρισμούς :)

εχει και αυτο multi language και ελληνικο μενου και input.

Μην ανησυχεις, θα τους τα χωσω κυριλε..

Παιδια μια ερωτηση ισως και χαζη, οπως ειμαι τωρα δεν υπαρχει τροπος να εγκαταστησω Google play και μετα με ενα ρουτ να τελειωσω?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εχει και αυτο multi language και ελληνικο μενου και input.

Μην ανησυχεις, θα τους τα χωσω κυριλε..

Παιδια μια ερωτηση ισως και χαζη, οπως ειμαι τωρα δεν υπαρχει τροπος να εγκαταστησω Google play και μετα με ενα ρουτ να τελειωσω?

 

Στο Red Rice ειχα εγκαταστήσει το Paystore και το σχετικό framework μέσω μια εφαρμογής που υπήρχε στο MI market. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο κινεζικο μαρκετ της ZTE εγκατεστημενο στο τηλ?

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω να πω και πολλά πράγματα:

 

1) Περνάμε την B06. Την κατεβάζουμε από εδώ, unrar και βάζουμε το αρχείο (update.zip) χύμα στην sd

2) Κατεβάζουμε το αρχείο για να κάνουμε ροοτ. Είναι και αυτό σε ζιπ, το μετονομάζουμε για να μην ειναι το ιδιο όνομα με το update (π.χ. root.zip) και το βάζουμε και αυτό χύμα στην κάρτα.

3) Σβήνουμε το geek. Πατάμε και κρατάμε το volume up και πατάμε το Power. Όταν δονηθεί, αφήνουμε το power και μπαινουμε στην recovery. Επιλέγουμε το update from sd card και επιλέγουμε με το power button. Οταν ξεκινησει το geek, τοτε το ξανακλείνουμε, και κάνουμε το ίδιο αλλά επιλέγουμε το δεύτερο αρχείο που εχουμε βάλει στην κάρτα.

4) Έχουμε κατεβάσει τα GApps και τα έχουμε βάλει σε ένα φάκελο χύμα στην κάρτα. Από το μενού πηγαίνουμε στο rootexplorer. Εμενα είναι στα κινέζικα, αλλα ξεκινάει με τα αρχικά R.E.. Πηγαίνουμε στα gapps και τα επιλέγουμε από τα δεξιά. Κάτω αριστερά φαίνεται το χαρακτηριστικό εικονίδιο του copy. Πηγαίνουμε μετά στο folder /system/app folder και πατάμε το κάτω αριστερό κουμπί, που είναι στα κινέζικα. θα δείτε ότι θα γίνει κανονικά το paste. Επανεκκίνηση του geek, και θα κάνει μόνο του την εγκατάσταση των gapps.

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Στο Red Rice ειχα εγκαταστήσει το Paystore και το σχετικό framework μέσω μια εφαρμογής που υπήρχε στο MI market. Υπάρχει κάποιο αντίστοιχο κινεζικο μαρκετ της ZTE εγκατεστημενο στο τηλ?

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μακαρι να ηξερα κινεζικα...

φιλε μου vlachaquito τα gapps που τα βρισκουμε? Ευχαριστουμε για τις οδηγιες

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μακαρι να ηξερα κινεζικα...

 

Εντύπωση μου κανει! Ειναι γνωστό ότι όλοι ξερουμε κινέζικα απταίστως :)

Η μέυοδος που ακολουθησα ειναι αυτη που έχει το βίντεο εδώ. Ίσως να μπορεί να γινει και σε άλλα τηλέφωνα εκτός απο αυτά της Xiaomi. Λογικά μπορεί τα κινέζικα να μην έχουν γο γνωστό σε εμας Playstore αλλα λογικα όλα θα έχουν καποιο μαρκετ για να εγκαθιστουν εφαρμογές. Απλα αναφέρω αυτη την μέθοδο σε περίπτωση που κάποιος την βρεί χρησιμη.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

CMW Custom Recovery οδηγός δεύτερος μαζί με τους drivers του κινητού

 

1) Κατεβάζουμε τα απαραίτητα προγράμματα οδήγησης https://docs.google.com/file/d/0BzPs1CVRsPWJa3lLN0VMUkFYNTA/edit

2) Αποσυμπιέζουμε τα αρχεία και τα κάνουμε όλα εγκατάσταση

3) Μόλις εγκαταστήσουμε όλους τους οδηγούς κατεβάζουμε το cmw recovery και το αποσυμπιέζουμε https://www.dropbox.com/s/6j63vp2mgpwyrq8/cwm.rar

4) Με κλειστό το τηλέφωνο πιέζουμε ταυτόχρονα τα κουμπιά VOL +, VOL - και POWER (μέχρι να δονήσει) και έτσι βάζουμε το κινητό σε λειτουργία droid boot και το συνδέουμε στον υπολογιστή

5) Τώρα εκτελούμε από το φάκελο του recovery το αρχείο flash_recovery_cwm.bat και θα αρχίσει το φλασάρισμα στην συσκευή μας

6) Μόλις τελειώσει μπορούμε να ξεκινήσουμε και να δούμε πώς έχουμε στη συσκευή μας cmw πατώντας με κλειστό το κινητό τα κουμπιά VOL + και POWER ταυτόχρονα

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

CMW Custom Recovery οδηγός δεύτερος μαζί με τους drivers του κινητού

 

 

3) Μόλις εγκαταστήσουμε όλους τους οδηγούς κατεβάζουμε το cmw recovery και το αποσυμπιέζουμε

http://www73.***************/v/64549685/file.html

 

Άμα έχει το αρχείο ανέβασε το σε κανένα dropbox/box/whateverbox :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πω πω οδηγιες, χασαμε τον μπουσουλα.

Φιλε clicker007 θα ξεκινησω να εγκαταστησω GooglePlay απο την πιο απλη μεθοδο που ειναι η δικια σου, μηπως πιασει. Αν οχι, θα προχωρησω μετα βαθυτερα, αναγκαστικα..

Για την ωρα το γεμιζω, γιατι..το ξεφτελισα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει το αρχείο ανέβασε το σε κανένα dropbox/box/whateverbox :happy:

 

εεεεεεε μου σπάσε τα νεύρα το άτιμο επιτέλους τα κατάφερα :rotfl:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πω πω οδηγιες, χασαμε τον μπουσουλα.

Φιλε clicker007 θα ξεκινησω να εγκαταστησω GooglePlay απο την πιο απλη μεθοδο που ειναι η δικια σου, μηπως πιασει. Αν οχι, θα προχωρησω μετα βαθυτερα, αναγκαστικα..

Για την ωρα το γεμιζω, γιατι..το ξεφτελισα..

 

Μακάρι γιατι για τους λιγότερο ανησυχους χρηστες ειναι μια χαρα και πολύ ευκολο χωρίς να μπλεκεις.. Στο Hongmi ουτε καν root δεν ήταν. Εαν τυχόν το εγκαταστήσεις και δεν σου ξεκινάει to Playstore, πηγαινε στις εφαρμογές και διέγραψε την cache.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω να πω και πολλά πράγματα
Το λινκ για τα gaaps δεν λειτουργει. Που τα βρισκουμε?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για τα gaaps δεν λειτουργει. Που τα βρισκουμε?

 

Για εγκατέστησε αυτό από cwm

 

δεν έχω να πω και πολλά πράγματα:

 

1) Περνάμε την B06. Την κατεβάζουμε από εδώ, unrar και βάζουμε το αρχείο (update.zip) χύμα στην sd

2) Κατεβάζουμε το αρχείο για να κάνουμε ροοτ. Είναι και αυτό σε ζιπ, το μετονομάζουμε για να μην ειναι το ιδιο όνομα με το update (π.χ. root.zip) και το βάζουμε και αυτό χύμα στην κάρτα.

3) Σβήνουμε το geek. Πατάμε και κρατάμε το power up και πατάμε το Power. Όταν δονηθεί, αφήνουμε το power και μπαινουμε στην recovery. Επιλέγουμε το update from sd card και επιλέγουμε με το power button. Οταν ξεκινησει το geek, τοτε το ξανακλείνουμε, και κάνουμε το ίδιο αλλά επιλέγουμε το δεύτερο αρχείο που εχουμε βάλει στην κάρτα.

4) Έχουμε κατεβάσει τα GApps και τα έχουμε βάλει σε ένα φάκελο χύμα στην κάρτα. Από το μενού πηγαίνουμε στο rootexplorer. Εμενα είναι στα κινέζικα, αλλα ξεκινάει με τα αρχικά R.E.. Πηγαίνουμε στα gapps και τα επιλέγουμε από τα δεξιά. Κάτω αριστερά φαίνεται το χαρακτηριστικό εικονίδιο του copy. Πηγαίνουμε μετά στο folder /system/app folder και πατάμε το κάτω αριστερό κουμπί, που είναι στα κινέζικα. θα δείτε ότι θα γίνει κανονικά το paste. Επανεκκίνηση του geek, και θα κάνει μόνο του την εγκατάσταση των gapps.

 

Volume up; :)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω να πω και πολλά πράγματα:

 

1) Περνάμε την B06. Την κατεβάζουμε από εδώ,.

Στο λινκ που παραθετεις εχει δυο downloads, το πρωτο η το δευτερο?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...