Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που μετα την αναβαθμιση απο pc companion , εκανα clean install me seus και το κινητο συνεχιζει να κολλαει πολυ και να κρασαρει συνεχως , τι να κανω??? :worry: να ξανακανω clean install?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι επαφές με απασχολουν.

Ειδα ότι μπορώ να τις μεταφέρω στη κάρτα sd.

Μετά θα μπορώ να της πάρω από τη κάρτα ?

Επιδη δεν εχω το sp δες αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866 λογικα, αφου παρεις backup στην sd μετα οταν χρειαστει να κανεις επναφορα θα επιλεξεις ''Εισαγωγή''

Παντος πιστευω το ποιο ευκολο ειναι να ανεβασεις της επαφες σου στη google εκτος αν εχεις θεματα με τα προσωπικα σου δεδομενα

για να το κανεις αυτο πας μενου> ρυθμισεις> google> ενα ''ταπ'' στο mail σου > και κανεις συγχρονισμο, την πρωτη φορα θα κανει λιγη ωρα αν εχεις πολλες επαφες. Με αυτον τον τροπο σε καθε android που θα βαζεις το mail σου θα εχεις της επαφες σου ;)

Εγω που μετα την αναβαθμιση απο pc companion , εκανα clean install me seus και το κινητο συνεχιζει να κολλαει πολυ και να κρασαρει συνεχως , τι να κανω??? :worry: να ξανακανω clean install?

Ναι, δοκιμασε ξανα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την περασα κι εγω τη Central Europe Bond Edition για να εχω και τα extra μαζι.Ειναι τρομερα smooth και σταθερη.Μπαταρια και καμερα θα κοιταξω απο αυριο.Ροοτ εγινα πολυ ευκολα μιας που εχω και ξεκλειδωτο bootloader.Το μονο που μενει ειναι να του περασω recovery.Εχει βρει κανεις καποια συμβατη για την 4.3;
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε ήρθε η ώρα να αλλάξεις nickname! C.I@sus θα σου ταιριάζει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε ήρθε η ώρα να αλλάξεις nickname! C.I@sus θα σου ταιριάζει!

 

Το ειχα ρωτησει και δεν επιτρεπεται αλλαγη nickname. Οποτε θα αρκεστω στην υπογραφη! :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 4.3 μάλλον έσωσε το τηλέφωνο για μένα αφού λάγκαρε τόσο πολύ που είχα αποφασίσει να το δώσω.

Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι πως όταν σε καλεί κάποιος το όνομά του εμφανίζεται πάνω στη φωτογραφία στο σημείο που συνήθως είναι το πρόσωπο, με αποτέλεσμα να τον "κρύβει".

Link to comment
Share on other sites

Την περασα κι εγω τη Central Europe Bond Edition για να εχω και τα extra μαζι.Ειναι τρομερα smooth και σταθερη.Μπαταρια και καμερα θα κοιταξω απο αυριο.Ροοτ εγινα πολυ ευκολα μιας που εχω και ξεκλειδωτο bootloader.Το μονο που μενει ειναι να του περασω recovery.Εχει βρει κανεις καποια συμβατη για την 4.3;

 

εχεις λινκ να την κατεβασουμε? σμσ ποσους χαρακτηρες παιρνει?

 

Η 4.3 μάλλον έσωσε το τηλέφωνο για μένα αφού λάγκαρε τόσο πολύ που είχα αποφασίσει να το δώσω.

Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι πως όταν σε καλεί κάποιος το όνομά του εμφανίζεται πάνω στη φωτογραφία στο σημείο που συνήθως είναι το πρόσωπο, με αποτέλεσμα να τον "κρύβει".

 

μου κανει εντυπωση γιατι οσο το ειχα εγω, σχεδον χρονο, επαιζε αψογα...κανενα λαγκ, μπορει να μην ηταν το απιστευτα γρηγορο, αλλα δεν μου κολουσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος μπορει να μου πει, απο που μπορει να καταλαβει καποιος αν εχει ξεκλειδωτο bootloader;

 

Εκανα την αναβαθμιση και το κινητο ειναι υπεροχο! και ομορφο καο smooth

Link to comment
Share on other sites

εχεις λινκ να την κατεβασουμε? σμσ ποσους χαρακτηρες παιρνει?

 

Εδω εισαι.Δεχεται 160 στα σμσ απ'οτι ειδα ;) Και απ'οτι διαβασα ειναι συμβατη η CWM v8.Θα την δοκιμασω αργοτερα.Θελω να δοκιμασω αυτο αλλα δεν ξερω τι παιζει.Πρεπει να εχω ηδη καποιο recovery για να φλασαρω αυτο?(Για το Τ ειναι σε μορφη .img ...)

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι.Δεχεται 160 στα σμσ απ'οτι ειδα ;) Και απ'οτι διαβασα ειναι συμβατη η CWM v8.Θα την δοκιμασω αργοτερα.Θελω να δοκιμασω αυτο αλλα δεν ξερω τι παιζει.Πρεπει να εχω ηδη καποιο recovery για να φλασαρω αυτο?(Για το Τ ειναι σε μορφη .img ...)

 

ειναι ιδια με αυτη που ειχε προτεινει ο φιλος παραπανω και αναφερει οτι εχει προβληματακια..

 

ενα προβλημα που μου εγινε δυο φορες,το εβαλα να φορτιση σβηστο οταν αναψε πρασινο το λαμπακι το ενεργοποιησα ειχε περιπου 90 με 95 % το αφησα ακομα λιγο να παει 100%και το κινητο εσβησε μονο του.κατα τα αλλα στην μπαταρια δεν ειδα μεγαλη διαφορα σιγουρα καλυτερο το wi fi θετικη η status bar,απλα νομιζω πως αφηνει λιγοτερη διαθεσιμη ram χωρις μεχρη τωρα να ειναι προβλημα αυτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι επαφές με απασχολουν.

Ειδα ότι μπορώ να τις μεταφέρω στη κάρτα sd.

Μετά θα μπορώ να της πάρω από τη κάρτα ?

Ναι μπορείς να τις πάρεις. Αποθηκεύονται όλες σε αρχείο με κατάληξη .vcf στα φάκελο System/PIM

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικά είχε κανείς προβλήματα με την ROM της Central Europe; Ενας χρήστης ανέφερε πρόβλημα με την μπαταρία και ένας άλλος με την θολούρα στην κάμερα.

Εχει κανείς άλλος παρόμοια εμπείρια ;

Επίσης γιατι δεν έχει εμφανιστεί ακόμη το update το κάνουν τμηματικά;

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι γίνεται εδώ.. Πέρασα την 4.3 με clean install και συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή για να συνδέω την εσωτερική μνήμη και δεν μου γίνονται εγκατάσταση οι drivers και δεν μπορώ να το συνδέσω! :@

 

edit: δεν μπορώ να κάνω ινσταλλ τους drivers ούτε από το κινητό ούτε από το φλάσακι.. τι μπορεί να έπαθε στα καλά καθούμενα;

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε μενα δεν λειτουργει το flash mode στο κινητο. Οταν το κλεινω και μετα πρεπει με το volume down να το συνδεσω στο USB δεν κανει κατι και το προγραμμα μου εχει εκεινη την εικονα που στο εξηγει. Τι συμβαινει;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε μενα δεν λειτουργει το flash mode στο κινητο. Οταν το κλεινω και μετα πρεπει με το volume down να το συνδεσω στο USB δεν κανει κατι και το προγραμμα μου εχει εκεινη την εικονα που στο εξηγει. Τι συμβαινει;

 

αφου το εχεις κλεισει το κινητο μισο λεπτο, πατας το volume down σταθερα μεχρι να σου πει να το αφησεις? αν το πατας πολυ δυνατα πατιεται ολο μεσα, και καταλαβαινει οτι πατας και το volume up...γιαυτο πατα το απαλα.

 

τελικά είχε κανείς προβλήματα με την ROM της Central Europe; Ενας χρήστης ανέφερε πρόβλημα με την μπαταρία και ένας άλλος με την θολούρα στην κάμερα.

Εχει κανείς άλλος παρόμοια εμπείρια ;

Επίσης γιατι δεν έχει εμφανιστεί ακόμη το update το κάνουν τμηματικά;

 

 

εγω δε ρισκαρω να τη βαλω, καθως δε θελω να χρειαστει ξανα περασμα.

θα περιμενω να βρω την ελληνικη σε αρχειο δοκιμασμενο.

Παντως με το pc companion Που το εκανα χθες, μετα απο 50 χρονια κατεβηκε, και μπηκε...μια χαρα ειναι! πετουσε το κινητο, το μενου ηταν ομορφο, οπως στα Ζ και οι εφαρμογες της καμερας με εντυπωσιασαν! ειδικα το timeshift που πιανει 60 φωτο σε 2 δευτερολεπτα, και μαλιστα απο στιγμιοτυπο πριν το πατησεις, δουλευει τελεια..δεν το περιμενα. νομιζα πως τα κωλωσει το Τ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρεα γιατι σκεφτομαι να φλασαρω και εγω την central europe rom αφου δεν μου ερχεται αναβαθμιση με καμια μεθοδο. αν χρησιμοποιησω το flashtool kai to κανω μετα αν θελω να επιστρεψω μπορω? αναβαθμιση μετα μεσω seus-companion θα μπορω να κανω? ευχαριστω και σορρυ για τις αποριες απλα ειναι η πρωτη φορα που ψηνομαι να το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε κάποια άλλη θύρα USB. Δοκίμασε άλλον υπολογιστή. Πες μας τι Win έχεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αφου το εχεις κλεισει το κινητο μισο λεπτο, πατας το volume down σταθερα μεχρι να σου πει να το αφησεις? αν το πατας πολυ δυνατα πατιεται ολο μεσα, και καταλαβαινει οτι πατας και το volume up...γιαυτο πατα το απαλα.

 

 

 

Δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρεα γιατι σκεφτομαι να φλασαρω και εγω την central europe rom αφου δεν μου ερχεται αναβαθμιση με καμια μεθοδο. αν χρησιμοποιησω το flashtool kai to κανω μετα αν θελω να επιστρεψω μπορω? αναβαθμιση μετα μεσω seus-companion θα μπορω να κανω? ευχαριστω και σορρυ για τις αποριες απλα ειναι η πρωτη φορα που ψηνομαι να το κανω.

edit μου εμφανιστηκε επιτελους οποτε ακυρη η ερωτηση!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα αυτην εχω..

Συμφωνα με αυτο το αρχειο δεν εχει ερθει ακομα https://app.box.com/s/m5vqj5m187hxab0d6ghp

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε κάποια άλλη θύρα USB. Δοκίμασε άλλον υπολογιστή. Πες μας τι Win έχεις.

 

σε καμία απο τις θύρες δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό ή φλασάκι μου πετάει ερρορ στους driver. win 7 έχω. στο λάπτοπ συνδέεται κανονικά αλλά εδώ στο σταθερό όχι..

 

edit: αυτό εδώ μου βγάζει..

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια από το Xperia.cz οπότε λογικά τσέχικη. Καθαρή είναι και μηνύματα στέλνω κανονικά 160 χαρακτήρες. Αν ακόμα θέλεις λινκ πες μου να το βάλω εδώ ή να στείλω πμ.

 

τσεχικη και υποστηριζει ελληνικα?? στειλε τη και ισως την περασω, αν και θαθελα την ελληνικη, αφου μπαινω που μπαινω στη διαδικασια..

χθες πηγα να την βαλω απο pc suite και ηθελε 3 ωρες να κατεβει και το παρατησα.

Και για τη Ζιμπάμπουε να προορίζεται η ROM μπορεί να έχει υποστήριξη διεθνών χαρακτήρων. Το μόνο που χρειάζεται είναι να τροποποιήσεις δυο γραμμές κώδικα στο path data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs και να αλλάξεις από false σε true τις παρακάτω γραμμές

 

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion" value="false" />

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion_visibility" value="false" />

 

Οπότε μην κολλάτε από που πήρατε τη rom. Αυτή ακριβώς είναι η μαγεία του Android. Μπορείς να βάλεις χέρι! (υπάρχει κάποιος που να μην του αρέσει να το κάνει αυτό;;;; :X)

 

τοσο ευκολο ειναι να το φτιαξεις?

 

Τώρα αν σου πω ότι έχεις κάμποσα ftf στον υπολογιστή σου και δεν το ξέρεις θα με πιστέψεις;

Έχεις σκεφτεί ποτέ τι ακριβώς κάνει το SUS ή το PCC; Πρακτικά συνδέεται στο κινητό σου, βλέπει ποιο είναι, κατόπιν συνδέεται στους server της Sony και αναλόγως το κινητό σου περνάει το σωστό firmware.

 

Σου το περνάει on the fly; Όχι βέβαια! Πρώτα το κατεβάζει στον υπολογιστή σου, κι αφού ολοκληρωθεί το download τότε, και μόνο τότε, στο περνάει. Αυτό σημαίνει ότι κάπου στον υπολογιστή σου βρίσκεται το αρχείο αλλά απλά ο χρήστης δεν το ξέρει!!!

 

Δες εδώ πως θα βρίσκεις το αρχείο. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και για τη Ζιμπάμπουε να προορίζεται η ROM μπορεί να έχει υποστήριξη διεθνών χαρακτήρων. Το μόνο που χρειάζεται είναι να τροποποιήσεις δυο γραμμές κώδικα στο path data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs και να αλλάξεις από false σε true τις παρακάτω γραμμές

 

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion" value="false" />

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion_visibility" value="false" />

 

Οπότε μην κολλάτε από που πήρατε τη rom. Αυτή ακριβώς είναι η μαγεία του Android. Μπορείς να βάλεις χέρι! (υπάρχει κάποιος που να μην του αρέσει να το κάνει αυτό;;;; :X)

 

 

 

Τώρα αν σου πω ότι έχεις κάμποσα ftf στον υπολογιστή σου και δεν το ξέρεις θα με πιστέψεις;

Έχεις σκεφτεί ποτέ τι ακριβώς κάνει το SUS ή το PCC; Πρακτικά συνδέεται στο κινητό σου, βλέπει ποιο είναι, κατόπιν συνδέεται στους server της Sony και αναλόγως το κινητό σου περνάει το σωστό firmware.

 

Σου το περνάει on the fly; Όχι βέβαια! Πρώτα το κατεβάζει στον υπολογιστή σου, κι αφού ολοκληρωθεί το download τότε, και μόνο τότε, στο περνάει. Αυτό σημαίνει ότι κάπου στον υπολογιστή σου βρίσκεται το αρχείο αλλά απλά ο χρήστης δεν το ξέρει!!!

 

Δες εδώ πως θα βρίσκεις το αρχείο. ;)

 

προφανως τα ξερω φιλε ZXR, αλλα δεν ξερω να τα κανω γιατι δεν εχω ασχοληθει..

απο εκει και περα, εγω θελω μια ρομ που να δουλευει σωστα και οταν θα την ριξω μεσα να εχω 160 χαρακτηρες. και να μην ειναι φορτωμενη με τυχον αηδιες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...