Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ενοχλητικό είναι ότι όταν κάποιος σου τηλεφωνεί, δε μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο.

 

και με τα κουμπια αλλαγης εντασης στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλές καλησπέρες, πήρα το και γώ την συγκεκριμένη συσκευή πριν κανά μήνα άμεσα έκανα αναβάθμιση σε 4.2 όλα καλά και κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα,όμως έχει ενεργοποιηθεί το φλας ( led ) σε εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα χωρίς να δώσω εγώ κάποια εντολή και δεν μπορώ να βρω μέσω ποιάς app ( αν είναι κάποια ) θα το σταματήσω.Κάποια στιγμή χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγω κόλλησε το φλας και δεν έσβηνε μέχρι που αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία έκτοτε άρχισε και το πρόβλημα αυτό.

Εχει συμβεί και σε κανέναν άλλο,ξέρει κανείς πως να το σταματήσω ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι παρουσιαζεται ξεκιναμε με μια απλη επαννεκινηση, αν δεν γινεται τιποτε κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, και αν παλι δεν γινεται τιποτε,ξεκιναμε απο recovery mode κανουμε τα τρια wipes και αν παλι τιποτε ξαναφλασαρουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενεργοποίησα την λειτουργία επιλογές πργραμματιστη (developr mode ) πατώντας 6- 7 φορές στο buid number(αριθμος κατασκευής). Ξερει κανείς πως το ξανακριβω;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι παρουσιαζεται ξεκιναμε με μια απλη επαννεκινηση, αν δεν γινεται τιποτε κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, και αν παλι δεν γινεται τιποτε,ξεκιναμε απο recovery mode κανουμε τα τρια wipes και αν παλι τιποτε ξαναφλασαρουμε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,μ`επανεκίνηση εννοείται δεν έγινε τπτ,τώρα αν κάνω restore τα factory settings λογικά θα χαθούν όλοι οι κωδικοί ρυθμίσεις κλπ κλπ και θα πρέπει να τα ξαναπεράσω...και σαν νουμπάς που είμαι στο Android πως ξεκινάμε από recovery mode και κάνουμε wipe πριν χρειαστεί να ξαναφλασάρουμε ? :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Το ενοχλητικό είναι ότι όταν κάποιος σου τηλεφωνεί, δε μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο.

 

Ή μπορείς να το γυρίσεις "μπρούμυτα" με την οθόνη αναποδογυρισμένη και αυτομάτως σταματάει να ακούγεται :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,μ`επανεκίνηση εννοείται δεν έγινε τπτ,τώρα αν κάνω restore τα factory settings λογικά θα χαθούν όλοι οι κωδικοί ρυθμίσεις κλπ κλπ και θα πρέπει να τα ξαναπεράσω...και σαν νουμπάς που είμαι στο Android πως ξεκινάμε από recovery mode και κάνουμε wipe πριν χρειαστεί να ξαναφλασάρουμε ? :O:O:O

 

κάπου στα settings ειναι. το έχω βάλει να ανάβει το led οταν χτυπάει το τηλέφωνο. (και τώρα δεν το βρίσκω να το βγάλω):lol:

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

κάπου στα settings ειναι. το έχω βάλει να ανάβει το led οταν χτυπάει το τηλέφωνο. (και τώρα δεν το βρίσκω να το βγάλω):lol:

Καλημέρα,μακάρι να είναι θα το ψάξω πάλι μήπως και το προσπερνάω ή είναι κρυμένο σε κάποιο άλλο μενού.Εσύ,άμα και το βρείς το λες,οκ ?

Link to comment
Share on other sites

Στο S2, αυτο που λες, βρισκετε στις ρυθμισεις-εμφανιση-LED.

Στο τηλεφωνο μας S2 plus, δεν υπαρχει η λειτουργια LED flash notification, (τουλαχιστον στο δικο μου, που εχω την 4.2.1), εκτος κι αν βαλεις καποιο apk απο το google play, οπως εχω κανει, οποτε πας στο μενου του προγράμματος για να κανεις τις ρυθμισεις που θες.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

το ξαναβρήκα :)

Σε S2 plus με μαμά 4.2.2

settings -> η συσκευή μου ->προσβασιμότητα -> ειδοποίηση φλας

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει πως σε tablet η κινητο με 4,2 μπορω να αλλαξω/σβησω καποιες απο τις αρχικες οθονες?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει πως σε tablet η κινητο με 4,2 μπορω να αλλαξω/σβησω καποιες απο τις αρχικες οθονες?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δοκίμασε με pinch gesture

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με pinch gesture

 

 

Ευχαριστω πολυ Μιχαλη!:)

Το δοκιμασα αλλα δεν κανει τιποτα,αντιθετως μου βγαζει να διαλεξω screenshot η επιλογη ταπετσαριας!:mad:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μιχαλη!:)

Το δοκιμασα αλλα δεν κανει τιποτα,αντιθετως μου βγαζει να διαλεξω screenshot η επιλογη ταπετσαριας!:mad:

 

Στις ρυθμισεις του launcher ειναι

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σβησεις συντομευσεις των εφαρμογων απο τις αρχικες οθονες θα εχεις μονο μια οθονη μετα,μιλαω παντα για την 4.4

 

Αν εχεις 4.2 πες μου ποιον launcher εχεις να σου πω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απο σημερα ειμαι κατοχος κ γω του εν λογω κινητου. Μια παρατηρηση εχω μονο. Μηπως ειναι λιγο χαμηλη η αναλυση της οθονης? επισης εχω ενα θεμα με τη καμερα,οταν βγαζω φοτο και κανω ζουμ πιξελιαζει.
Link to comment
Share on other sites

Αν σβησεις συντομευσεις των εφαρμογων απο τις αρχικες οθονες θα εχεις μονο μια οθονη μετα,μιλαω παντα για την 4.4

 

Αν εχεις 4.2 πες μου ποιον launcher εχεις να σου πω

 

 

Εχω την 4,2 και ο launcher ειναι ο στοκ!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε απο οτι ειδα,κατεβασε αλλον launcher καλυτερα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκευτομαι και εγω να αγορασω το galaxy s2 plus i9105p το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι αν εχει gps η a-gps. Χρειαζεται και δεδομενα απο το δικτιο κινητης, η μονο απο δορυφορο? Αν μπορουσε να με διαφωτησει καποιος θα του ημουν υποχρεος...
Link to comment
Share on other sites

με την 4.2.2 η οθονη δε μεταβαινει σε αδρανεια? εμενα μου κλεινει μονο αμα πατησω το κουμπι
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε απο οτι ειδα,κατεβασε αλλον launcher καλυτερα

 

 

 

Αυτο θα κανω!

Ευχαριστω!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

το ξαναβρήκα :)

Σε S2 plus με μαμά 4.2.2

settings -> η συσκευή μου ->προσβασιμότητα -> ειδοποίηση φλας

 

ΝΑΙ - ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ...... ευχαριστώ με γλύτωσες πήγαινα για factory settings,είχα σκαλώσει !!

 

:respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκευτομαι και εγω να αγορασω το galaxy s2 plus i9105p το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι αν εχει gps η a-gps. Χρειαζεται και δεδομενα απο το δικτιο κινητης, η μονο απο δορυφορο? Αν μπορουσε να με διαφωτησει καποιος θα του ημουν υποχρεος...

 

έχει απο τα καλύτερα gps που έχω δει. Έκανα μια δοκιμή το πρωί για να σου απαντήσω και έκλεισα τα data. Το gps κλείδωσε μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. και το δοκίμασα 15 χιλιόμετρα απο το σημείο που έκλεισα τα data.

 

με την 4.2.2 η οθονη δε μεταβαινει σε αδρανεια? εμενα μου κλεινει μονο αμα πατησω το κουμπι

Το είχα και εγώ κάποια στιγμή με 4.2.2 όταν άλλαξα τον χρόνο κλειδώματος σε πάνω από 1 λεπτό. Όταν τον γύρισα στα 30 δευτερόλεπτα το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Από την άλλη, επειδή βάζω και βγάζω εφαρμογές, μπορεί το πρόβλημα να είναι σε κάποια εφαρμογή που δεν αφήνει το τηλέφωνο να μπει σε αδράνεια.

 

ΝΑΙ - ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ...... ευχαριστώ με γλύτωσες πήγαινα για factory settings,είχα σκαλώσει !!

:respect::respect:

χαίρομαι που βοήθησα.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό μια εβδομάδα περίπου και προσπάθησα σήμερα να βάλω ραδιόφωνο για πρώτη φορά. Βαζω τα ακουστικά που είχε μέσα, ανοιγω την εφαρμογη FM Radio αλλα μου λέει earphones not connected. Υπόψιν οτι η συσκευή έχει γίνει root και η εκδοση του android είναι η 4.2.2 Tι μπορεί να φταίει;

 

Απο οτι βλέπω τα ακουστικά δεν λειτουργούν καθόλου, δηλαδή ακόμα και αν τα συνδέσω για να μιλήσω, η φωνή ακούγεται απο το τηλέφωνο και οχι απο τα ακουστικά

Edited by valdazzar
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...