Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BlackBerry Z10 Awarded 2014 iF Product Design Award!

http://n4bb.com/blackberry-z10-awarded-2014-product-design-award/

καιρό το φωνάζουμε μερικοί ότι οι blackberry 10 συσκευές είναι μακράν ότι καλύτερο υπάρχει …

Τώρα βγήκε και το voice + channels σε android και ipohone ποιος τους πιάνει...

Φέτος θα είναι η χρόνια της blackberry με αποκορύφωση όπως ακούγεται για Σεπτέμβρη με το κτήνος οκταπυρινο-64bit συσκευή θα γίνει χαμός …

Με το πιο ασφαλές και άψογο λειτουργικό και με την foxconn μαζί η blackberry φέτος θα σκίσει ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Blackberry Messenger wishes... :D

(Το 10.2.1 update δεν μου ήρθε αλλά μου ήρθε το update του ΒΒΜ)

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Blackberry Messenger wishes... :D

(Το 10.2.1 update δεν μου ήρθε αλλά μου ήρθε το update του ΒΒΜ)

 

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για update 10.2.1.2102 μεγεθος 29MB, Vodafone SIM.

Φοράω leaked 10.2.1.1925.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι εκδοσεις ειναι διαφοροποιημενες ως προς τον παροχο ; Ειναι νεοτερες απο την τελευταια επισημη; Διαφορες;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα 4-1-2014, πρεπει να εχω τωρα με την 10.2.1 κοντα 2 βδομαδες που το σκαλιζω και παντα βραδυ στις 10-11 ειναι στο 20% οπου και το φορτιζω. Ασχημες μερες χωρις δουλεια το κινητο δεν χτυπαει παρα μονο 4-5 φορες (κοντα 10 λεπτα ομιλιες συνολο) και καμια 10αρια μνματα, απο email που δεν δουλευω καθολου μονο σαβουρες απο κωτσοβολο και σια. Σε τετοιες μερες μετα τις 4 που ειμαι σπιτι η μπαταρια ειναι στο 50-60%. Οποτε γενικα εχει ενα θεματακι. Αν και το hardware ειναι καρμπον galaxy s3, ο γαλαξιας αντεχει ανετα 1 μερα αλλα εχει και μεγαλυτερη μπαταρια. Οποτε η λυση ειναι δευτερη μπαταρια η αγορα της mugen 1900αρα αντι 1800 που εχει η μαμα blackberry

 

 

Η λύση ειναι μια και μου εχει λύσει τα χέρια

 

BLACKBERRY BATTERY CHARGER BUNDLE και σταματας να σκέφτεσαι τη μπαταρία

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η λύση ειναι μια και μου εχει λύσει τα χέρια

 

BLACKBERRY BATTERY CHARGER BUNDLE και σταματας να σκέφτεσαι τη μπαταρία

Το εβγαλα απο το φορτιστη στις 8 το πρωι. Το ανοιξα (το φορτιζω κλειστο) και μονο απο αυτο η μπαταρια επεσε 2%. Λογικο. Εφυγα απο το σπιτι στις 10. Μεχρι τις 12 το βραδυ που γυρισα δεν εκλεισα BT , Data , μιλησα 15 λεπτα , 30 λεπτα mail, ανοιγμα του flash για φακο 5 λεπτα γιατι ψαχναμε τον γατο στα σκοταδια. Και δεν ασχοληθηκα καθολου με την μπαταρια μεχρι τωρα που την βλεπω και ειναι στο 40%. Στρωνει! Αλλα. Βελτιωση ειδα που κλειδωσα το σημα σε 2G και δεν ανοιξα καθολου wifi σημερα. Εχω την εντυπωση οτι το wifi καταπινει την μπαταρια. Τα data ειναι πιο φιλικα απο οτι ειδα σημερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζετε drain με τη μπαταρία σημαίνει πως ο μετρητής ίσως απορυθμίστηκε.

Αυτο συμβαίνει όταν:

1. Τεζάρουμε άδειο το κινητό

1α. τζιζ, κακό, νταντά οι μπαταταρίες είνai Li-Ion όχι NiMh το να τις υποβάλλετε σε αυτό το μαρτύριο θα γυρίσει μπούμερανγκ.

1β. η θερμότητα για τις μπαταρίες είναι κακό, ναι?, όταν φορτίζουμε το κινητό η μπαταρία θερμαίνεται, ναι?, για φανταστείτε μια ξεκούδουνα άδεια τέζα μπαταρία (ήδη "κουρασμένη") να φορτίζει απο την αρχή και να τρώει διπλάσια ποσά θερμότητας για να φορτίσει, το σκέφτεστε ακόμα? :confused:

2. Βάζουμε το κινητό να κάνει επαναφορτίσεις μία στο 5/10/20% και την άλλη στο 50%/70% (καλό θα είναι να μην πέφτουμε κάτω από 30%)

3. Βάζουμε το κινητό να φορτίζει πολλές φορές την ημέρα χωρίς λόγο ή/και όποτε βλέπουμε να απλά πέφτει η μπαταρία (ΩΩΩωωω Θεε μου η μπαταρία πήγε στο 80 κάτσε να το φορτίσω, Ωωωωω θεε μου δε το χρησιμοποιώ η μπαταρία είναι 80/90 wth και δε το βάζω να φορτίσει κακό θα του κάνω?)

4. Η απότομη Αλλαγή θερμοκρασίας (το έχετε τσεπάτο ή στο σπιτάκι/γραφειάκι στα ζεστά και βγαίνετε έξω στο κρύο ή τούμπαλιν το έχετε στο κλιματιζόμενο γραφειάκι/σπιτάκι και βγαίνετε έξω στη σαχάρα/Αθήνα αυτό προκαλεί σόκ στη μπαταρία (απότομη αλλαγή θερμοκρασίας και είναι λογικό να μικραίνει η διάρκεια λειτουργίας (όχι η ζωή της μπαταρίας))

5. Η χρήση/φόρτιση του κινητού στο κρύο/υγρασία ή σε πολύ ζέστη έχει και αυτό επίδραση στην διάρκεια λειτουργίας της συσκευής μας

6. Χρήση φορτιστών με μεγαλύτερο αμπεράτζζζζ ή άλλων με μικρότερο,

 

Οπότε (αυτά ισχύουν για όλα τα κινητά το τεζάρισμα, οι ακανόνιστες εκφορτίσεις - φορτίσες, οι πολλαπλές ανούσιες φορτίσεις κατα τη διάρκεια της μέρας, και η (παρατεταμενη) χρήση/φόρτιση σε πολύ θερμά μέρη ή πολύ κρύα μέ/ή υγρασία φθείρουν πρόωρα τη μπαταρία και μειώνουν τη διάρκεια παροχής ενέργειας)

 

Σίγουρα το Ζ10 λόγω μικρής/αναιμικής μπαταρίας κάνει αυτά τα θέματα να #φαίνονται# πιο έντονα μερικές φορές ενώ κάποιες άλλες συσκες απλά τα σκεπάζουν με λίγο μεγαλύτερες μπαταρίες (ή εμείς clockworkmod reset battery stats), το πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει και η πραγματικότητα (αν και σκληρή) είναι ότι το Ζ10 με μεσαία>>πάνω απο το μέσο όρο χρήση δε βγάζει σε κάποιες περιπτώσεις τη μέρα, τελεία&παύλα. (εμένα προσωπικά τερματίζει τη μέρα κάπου στο 35/40%)

 

Στο δια ταύτα:

Αν αντιμετωπίζετε τέτοιο πρόβλημα (είται του κάνατε σαδιστικά βασανιστήρια όπως περιέγραψα πιο πάνω) ή απλά κουδούνισε ο μετρητής (ίσως και λόγω της νέας ρόμ την οποία τη λάβατε ΟΤΑ και μπορεί να μήν "κάθισε" καλά).

Τί κάνουμε;

1. Βγάζουμε μπαταρία

2. Συνδέουμε φορτιστή και Πατάμε Άμεσα το power

3. Παρατηρούμε πως θα αναψει το κόκκινο λαμπάκι και μετά απο λίγο θα αρχίσει να αναβοσβήνει

(μή φοβάστε ο μετρητής είναι που στριγκλίζει (Μμμηηηη, μή με κάνεις reset))

4. Συνεχίστε να πατάτε το κουμπί και θα δείτε το λογότυπο της BlackBerry, εννοείται σαδιστικά συνεχίζετε να κρατάτε πατημένο το power..

5. Μετά απο λίγο Θα φανεί ένα λογότυπο με κόκκινη μπαταρια

6. Αφήνουμε το κουμπί, βγάζουμε το κινητό aπό το φορτιστή, χαιδεύουμε το κακόμοιρο Ζ10

7. Με το κινητό πλέον εκτός φορτιστή και με τη μπαταρία εκτός πατάμε το power για άλλα 10-20", ΧΑ! πάρτα!

8. Τοποθετούμε μπαταρία

9. Ενεργοποιούμε το κινητό (Aν δεν έχει αναψει απο μόνο του από τη χαρά του!)

10. Το συνδέουμε με τον φορτιστή για να φορτίσει πλήρως μέχρι το 100%

 

Επίσης μη ξεχνάτε:

1. Blackberry Link --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε, τρώει πολύ

2. STL-10002 --> 4G band Off αν δε το χρησιμοποιείτε (το 4G ρουφάει ΠΟΛΥ)

3. Wifi/BT/NFC --> Off αν/όποτε δεν το/τα χρησιμοποιείτε

4. Φωτεινότητα, εγώ έχω τοποθετήσει τη μπλέ κουκίδα κάτω από το "α" κ λίγο πιο δεξιά

5. BlackBerry Protect --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε

6. Κοινή χρήση πολυμέσων --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε

7. Σάρωση για αφύπνηση (μενού Εμφάνιση) --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε, εδώ και στα λούμια προειδοποιούν οτι τρώει ενέργεια αφού η capacitive οθόνη παραμένει ενεργή για να δεχτεί το wakeup gesture

 

Ελπίζω να διαφώτισα και κάποια από τα ενεργειακά προβλήματά σας να λυθούν.

Εννοείται πως το BlackBerry Battery Bundle είναι Must ακόμη και τριχίλιαρη μπαταρία να είχα θα το έπαιρνα, καλό είναι να έχει κανείς spares! :D

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Αψογος!! Μια ερωτηση μονο: μια φορα το μηνα δεν πρεπει να το ξεφορτιζουμε τελειως; Ή ειναι αστικος μυθος;
Link to comment
Share on other sites

Αψογος!! Μια ερωτηση μονο: μια φορα το μηνα δεν πρεπει να το ξεφορτιζουμε τελειως; Ή ειναι αστικος μυθος;

Urban Legend είναι με ένα twist

ΑΝ η μπαταρία σου έχει πρόβλημα (αποδεδειγμένο) στον δικό της μετρητή

Προτείνεται ΜΙΑ πλήρης εκφόρτιση ανα τρίμηνο ή ανα 40 κύκλους φόρτισης ότι έρθει πρώτο.

ΜΟΝΟ ΑΝ έχεις πρόβλημα ή αν έχεις υποψία προβλήματος ΓΙΑ ΤΗΝ μπαταρία.

 

Το θέμα τώρα είναι αν ΔΕΝ έχεις πρόβλημα και κάνεις calibration στον μετρητή της μπαταρίας,

δεν θα περίμενες (όπως ο Μέρφυ) κάτι να πάει στραβά?

'Οπως π.χ. Κάποια στιγμή-κάποιος απο τους δύο μετρητές (κινητό ή μπαταρίας) να αποσυγχρονιστεί?

Το αποτέλεσμα είναι εύκολα διαλαμβανόμενο :O

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Urban Legend είναι με ένα twist

ΑΝ η μπαταρία σου έχει πρόβλημα (αποδεδειγμένο) στον δικό της μετρητή

Προτείνεται ΜΙΑ πλήρης εκφόρτιση ανα τρίμηνο ή ανα 40 κύκλους φόρτισης ότι έρθει πρώτο.

ΜΟΝΟ ΑΝ έχεις πρόβλημα ή αν έχεις υποψία προβλήματος ΓΙΑ ΤΗΝ μπαταρία.

 

Το θέμα τώρα είναι αν ΔΕΝ έχεις πρόβλημα και κάνεις calibration στον μετρητή της μπαταρίας,

δεν θα περίμενες (όπως ο Μέρφυ) κάτι να πάει στραβά?

'Οπως π.χ. Κάποια στιγμή-κάποιος απο τους δύο μετρητές (κινητό ή μπαταρίας) να αποσυγχρονιστεί?

Το αποτέλεσμα είναι εύκολα διαλαμβανόμενο :O

 

Ωραια σ'ευχαριστω!! Μηπως ξερεις και αν το βγαζουμε αμεσως μολις φτασει στο 100% ή το αφηνουμε κι αλλο; Πχ στο iphone θελει κανα μισαωρο περιπου ακομα μετα το 100%. (Φαινεται απο σχετικη εφαρμογη αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα σε λευκό από eshop. Από Δευτέρα περιμένω. :)

Με τις επαφές πρέπει όλες να έχουν προθεμα 30 για να τις αναγνωρίσει? αυτό γίνεται μόνο χειροκίνητα; Χρειάζεται screen protector ή ειναι ανθεκτικό το γυαλί.

Κάποιο παιδί που είπε να μην αναβαθμίσουμε το store,τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζετε drain με τη μπαταρία σημαίνει πως ο μετρητής ίσως απορυθμίστηκε.

Αυτο συμβαίνει όταν:

1. Τεζάρουμε άδειο το κινητό

1α. τζιζ, κακό, νταντά οι μπαταταρίες είνai Li-Ion όχι NiMh το να τις υποβάλλετε σε αυτό το μαρτύριο θα γυρίσει μπούμερανγκ.

1β. η θερμότητα για τις μπαταρίες είναι κακό, ναι?, όταν φορτίζουμε το κινητό η μπαταρία θερμαίνεται, ναι?, για φανταστείτε μια ξεκούδουνα άδεια τέζα μπαταρία (ήδη "κουρασμένη") να φορτίζει απο την αρχή και να τρώει διπλάσια ποσά θερμότητας για να φορτίσει, το σκέφτεστε ακόμα? :confused:

2. Βάζουμε το κινητό να κάνει επαναφορτίσεις μία στο 5/10/20% και την άλλη στο 50%/70% (καλό θα είναι να μην πέφτουμε κάτω από 30%)

3. Βάζουμε το κινητό να φορτίζει πολλές φορές την ημέρα χωρίς λόγο ή/και όποτε βλέπουμε να απλά πέφτει η μπαταρία (ΩΩΩωωω Θεε μου η μπαταρία πήγε στο 80 κάτσε να το φορτίσω, Ωωωωω θεε μου δε το χρησιμοποιώ η μπαταρία είναι 80/90 wth και δε το βάζω να φορτίσει κακό θα του κάνω?)

4. Η απότομη Αλλαγή θερμοκρασίας (το έχετε τσεπάτο ή στο σπιτάκι/γραφειάκι στα ζεστά και βγαίνετε έξω στο κρύο ή τούμπαλιν το έχετε στο κλιματιζόμενο γραφειάκι/σπιτάκι και βγαίνετε έξω στη σαχάρα/Αθήνα αυτό προκαλεί σόκ στη μπαταρία (απότομη αλλαγή θερμοκρασίας και είναι λογικό να μικραίνει η διάρκεια λειτουργίας (όχι η ζωή της μπαταρίας))

5. Η χρήση/φόρτιση του κινητού στο κρύο/υγρασία ή σε πολύ ζέστη έχει και αυτό επίδραση στην διάρκεια λειτουργίας της συσκευής μας

6. Χρήση φορτιστών με μεγαλύτερο αμπεράτζζζζ ή άλλων με μικρότερο,

 

Οπότε (αυτά ισχύουν για όλα τα κινητά το τεζάρισμα, οι ακανόνιστες εκφορτίσεις - φορτίσες, οι πολλαπλές ανούσιες φορτίσεις κατα τη διάρκεια της μέρας, και η (παρατεταμενη) χρήση/φόρτιση σε πολύ θερμά μέρη ή πολύ κρύα μέ/ή υγρασία φθείρουν πρόωρα τη μπαταρία και μειώνουν τη διάρκεια παροχής ενέργειας)

 

Σίγουρα το Ζ10 λόγω μικρής/αναιμικής μπαταρίας κάνει αυτά τα θέματα να #φαίνονται# πιο έντονα μερικές φορές ενώ κάποιες άλλες συσκες απλά τα σκεπάζουν με λίγο μεγαλύτερες μπαταρίες (ή εμείς clockworkmod reset battery stats), το πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει και η πραγματικότητα (αν και σκληρή) είναι ότι το Ζ10 με μεσαία>>πάνω απο το μέσο όρο χρήση δε βγάζει σε κάποιες περιπτώσεις τη μέρα, τελεία&παύλα. (εμένα προσωπικά τερματίζει τη μέρα κάπου στο 35/40%)

 

Στο δια ταύτα:

Αν αντιμετωπίζετε τέτοιο πρόβλημα (είται του κάνατε σαδιστικά βασανιστήρια όπως περιέγραψα πιο πάνω) ή απλά κουδούνισε ο μετρητής (ίσως και λόγω της νέας ρόμ την οποία τη λάβατε ΟΤΑ και μπορεί να μήν "κάθισε" καλά).

Τί κάνουμε;

1. Βγάζουμε μπαταρία

2. Συνδέουμε φορτιστή και Πατάμε Άμεσα το power

3. Παρατηρούμε πως θα αναψει το κόκκινο λαμπάκι και μετά απο λίγο θα αρχίσει να αναβοσβήνει

(μή φοβάστε ο μετρητής είναι που στριγκλίζει (Μμμηηηη, μή με κάνεις reset))

4. Συνεχίστε να πατάτε το κουμπί και θα δείτε το λογότυπο της BlackBerry, εννοείται σαδιστικά συνεχίζετε να κρατάτε πατημένο το power..

5. Μετά απο λίγο Θα φανεί ένα λογότυπο με κόκκινη μπαταρια

6. Αφήνουμε το κουμπί, βγάζουμε το κινητό aπό το φορτιστή, χαιδεύουμε το κακόμοιρο Ζ10

7. Με το κινητό πλέον εκτός φορτιστή και με τη μπαταρία εκτός πατάμε το power για άλλα 10-20", ΧΑ! πάρτα!

8. Τοποθετούμε μπαταρία

9. Ενεργοποιούμε το κινητό (Aν δεν έχει αναψει απο μόνο του από τη χαρά του!)

10. Το συνδέουμε με τον φορτιστή για να φορτίσει πλήρως μέχρι το 100%

 

Επίσης μη ξεχνάτε:

1. Blackberry Link --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε, τρώει πολύ

2. STL-10002 --> 4G band Off αν δε το χρησιμοποιείτε (το 4G ρουφάει ΠΟΛΥ)

3. Wifi/BT/NFC --> Off αν/όποτε δεν το/τα χρησιμοποιείτε

4. Φωτεινότητα, εγώ έχω τοποθετήσει τη μπλέ κουκίδα κάτω από το "α" κ λίγο πιο δεξιά

5. BlackBerry Protect --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε

6. Κοινή χρήση πολυμέσων --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε

7. Σάρωση για αφύπνηση (μενού Εμφάνιση) --> OFF αν δε το χρησιμοποιείτε, εδώ και στα λούμια προειδοποιούν οτι τρώει ενέργεια αφού η capacitive οθόνη παραμένει ενεργή για να δεχτεί το wakeup gesture

 

Ελπίζω να διαφώτισα και κάποια από τα ενεργειακά προβλήματά σας να λυθούν.

Εννοείται πως το BlackBerry Battery Bundle είναι Must ακόμη και τριχίλιαρη μπαταρία να είχα θα το έπαιρνα, καλό είναι να έχει κανείς spares! :D

 

Λύθηκα στα γέλια με την καλή έννοια. Σου χρωστάω και μια απάντηση πριβε.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σήμερα σε λευκό από eshop. Από Δευτέρα περιμένω. :)

Με τις επαφές πρέπει όλες να έχουν προθεμα 30 για να τις αναγνωρίσει? αυτό γίνεται μόνο χειροκίνητα; Χρειάζεται screen protector ή ειναι ανθεκτικό το γυαλί.

Κάποιο παιδί που είπε να μην αναβαθμίσουμε το store,τι παίζει.

 

 

Άνοιξε το μενου 'κλησεις' - το εικονιδιο με το τηλεφωνο κατω και δεξιά -

swip up και θα σου βγάλει ενα γρανάζι -->ρυθμίσεις--> εξυπνη κληση ( #)

επιλέγεις άριθμος ψηφιων εθνικού αριθμού -->10

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το μενου 'κλησεις' - το εικονιδιο με το τηλεφωνο κατω και δεξιά -

swip up και θα σου βγάλει ενα γρανάζι -->ρυθμίσεις--> εξυπνη κληση ( #)

επιλέγεις άριθμος ψηφιων εθνικού αριθμού -->10

 

Με αυτό τον τροπο θα βαλει σε όλους τους αριθμούς σταθερά,κινητά ποιο προθεμα; Σορρυ αν πρήζω.:O

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τροπο θα βαλει σε όλους τους αριθμούς σταθερά,κινητά ποιο προθεμα; Σορρυ αν πρήζω.:O

 

 

Ναι τυπε, θα τα αναγνωρισει κανονικα μετα. Η οθονη ειναι δεν ειναι gorilla για μενα πρεπει να βαλεις ζελατινα, αμαρτια ειναι να γινει η στραβη. Και το γκαλαξι σ3 και το λουμια 720 που ειχα και ειχαν γκοριλα δεν την γλυτωσαν, εφετζιδικα μαστορεματα κατε με. Μπες plaisio και αγορασε μια στα 3-4 ευρω και μετα παραγγειλε απο ebay για να εχεις στοκ (παντα χαλανε-γρατζουνιες). Εγω αγορασα απο ebay 12 ζελατινες με τα μεταφορικα 4 ευρω και πηρα και μια θηκη flip με μαυρο καπακι πισω-δερμα μπροστα (το λευκο εχω κανονικα) και πλεον ειμαι συλλεκτικο κομματι blackberry-z10-cookie oreo (μαυρο ασπρο).

 

Το charger bundle που ανεφερε ενας κατοχος στην προηγουμενη σελιδα ειναι οπωσδηποτε must αξεσουαρ αν εχεις σκοπο να ριξεις 25 ευρω για εξτρα μπαταρια+επιτοπιο φορτιστη για να εχεις παντα ρεζερβα.

 

Κλεισε nfc, 4g (βαλτο σε 3g-2g), bluetooth, και οτι αλλο ανεφερε ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα για να σου αντεχει η μπαταρια.

Επισης γκοογκλαρισε how to install snap on blackberry Z10 (επεληξε εκεινο που θα βρεις στο crackberry.com) , ειναι το μαρκετ για να βαζεις android applications αλλα να ξερεις οτι θα εχεις τις κλασσικες διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το Z10 δεν έχει gorilla glass. Έχει tempered glass. Το έχω ψάξει και έχω πάθει....

Με ζελατίνα πάντα δυστυχώς αν και μου αρέσει χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για update 10.2.1.2102 μεγεθος 29MB, Vodafone SIM.

Φοράω leaked 10.2.1.1925.

Ίσως να πέρασε το πιο πάνω στα "ψιλά" αλλά δεν πετάτε καμιά voda σιμ στο κινητό σας μπάς και το λάβετε :happy:

(δύναται και εγκατάσταση δια της MCC οδού και sachesi γωνία... (δέν είναι leak) και εγώ δια της sachesi μετέβη στην 10.2.1.2102)

Μπράβο ρε Voda και δέν στο είχα για τέτοια έκπληξη!

 

Εκτός του ότι είναι ίσως μακράν ό,τι πιο γρήγορο και smooth εχω δοκιμάσει, φέρει επίσης δε και μπόλικα καλούδια

πλείστα buxfixes, ανανεωμένο Android Runtime πιο μικρό σε μέγεθος και πολύ πιο συμβατό με android εφαρμογές που ώς τώρα "τσίναγαν"

Αξίζει όχι απλά να το κυνηγήσετε αλλά να το περάσετε σωποδήποτε μα τον τουτάτη :lol:

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τις leaked και γιατι το update που ηρθε στον φιλο μας ειναι διαφορετικο απο αυτο που ηρθε σε εμενα απο την πρωτη μερα που το ανοιξα χωρις sim (10.2.1.537) Εχει να κανει με τον παροχο η διαφοροποιηση στο νουμερο; Πχ η 10.2.1.2102 ειναι για vodafone; Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τις leaked

Τι δεν καταλαβαίνεις αφού αν κάτι είναι leaked είναι ανεπίσημο, beta..

 

γιατι το update που ηρθε στον φιλο μας ειναι διαφορετικο απο αυτο που ηρθε σε εμενα απο την πρωτη μερα που το ανοιξα χωρις sim (10.2.1.537)

10.2.1.537 έιναι ουσιαστικά η 10.2.1.1925 (η οποία είχε κυκλοφορήσει ως leaked για αρκετο καιρό) και ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ η voda να την δώσει μαζί με όλους τους άλλους με το παγκόσμιο rollout

ΑΛΛΑ όπως φαίνεται η voda είχε άλλα σχέδια και ένα άσσο στο μανίκι, τέσταρε την επόμενη έκδοση, έτσι μετά από καιρό και ενώ η voda έδειχνε πως έπαιζε με την ανυπομονησία του κόσμου έκανε την έκπληξη και κυκλοφόρησε την επόμενη έκδοση που φέρει διορθώσεις, ταχύτητα και μεγαλύτερη συμβατότητα.

 

Εχει να κανει με τον παροχο η διαφοροποιηση στο νουμερο; Πχ η 10.2.1.2102 ειναι για vodafone;

Όχι οι εκδόσεις των ρομ δεν έχουν να κάνουν με τον πάροχο, ορισμένοι πάροχοι δίνουν νέες αλλοι πάλι δίνουν/ξεμένουν με παλιές,

στη περίπτωσή μας ενώ ΟΛΟΙ έδωσαν παγκόσμια την .537 στην ώρα της, η voda έδειχνε να βραδυπορεί και σήμερα (χτές) έκανε την έκπληξη και κυκλοφόρησε την επόμενη έκδοση, αύριο μπορεί κάποιος άλλος να δώσει κάποια ακόμα πιο νέα κ.ο.κ.

Αυτό που αλλάζει ως προς τον πάροχο είναι το Radio Version, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τι καρτα sim εχεις μεσα ή αν η συσκευη ειναι Branded σε καποιον παροχο; Εγω δηλαδη πηρα το update χωρις να εχω βαλει sim . Αν βαλω sim της voda θα μου ερθει και εμενα το νεο update ή θεωρει το τηλεφωνο την 537 ως τελευταια;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι προσφατα είχα cosmote και οταν ήθελα να βάλω την πιο τελευταία αναβαθμιση έβαζα την vodafone sim της γυναίκας...

Πάντα η vodafone έβγαζε πριν απο όλους αναβάθμιση στην Ελλάδα;)

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις γινονται OTA απο τη στιγμη που θα ερθει η ειδοποιηση ή μεσω bb link; Θυμαμαι παλια ηταν λιγο μπελας στα bb
Link to comment
Share on other sites

Sugardad διαβασα γενικα και στο crackberry οτι αυτη η εκδοση δοθηκε απο vodafone και ηταν οντως ασσος στο μανικι.

 

[Διαβαζω πολλα θετικα αλλα εχω μια απορια. Την κατεβασα μεσω sachesi (επιβεβαιωση οτι δεν ειναι leaked) και τσεκαρα τα αρχεια της 10.2.1.2102 με εκεινα απο την 10.2.1.537 και ειδα οτι η εκδοση που δινει η vodafone UK (μιας και στο Sachesi η δικια μας εχει ακομα την παλιοτερη) φοραει προηγουμενο version καμερας. Παρατηρησες διαφορες? Ηταν το μονο που με απετρεψε να την εγκαταστησω. Για ποιο λογο να δωσει η vodafone παλιοτερο version καμερας? Μηπως αυτο το version εχει το face detection που δεν μπηκε στην 10.2.1.537 και υπηρχε σε ακομα παλιοτερη εκδοση?

 

Εγω παντως που εχω vodafone δεν μου ηρθε καμια ενημερωση, μεχρι και wipe/restore factory settings χωρις sim δοκιμασα και παλι τιποτα. Μονο μεσω sachesi κατεβασα την 10.2.1.2102 και δεν την εχω περασει λογω παλιοτερης version καμερας.]

 

Sugardad- ειδες οντως καλυτερη ομαλοτητα? δεν εχω παρατηρησει παντως με την 10.2.1.537 καποιο κολλημα, οσον αφορα android εφαρμογες μερικες αργουν να ανοιξουν αλλα μετα τρεχουν κανονικα

 

Ακυρα τα παραπανω, μολις τσεκαρα πιο καλα τα αρχεια, ειναι ολα ανανεωμενες version, θα γραψω σε λιγο ποιες ειναι οι διαφορες.

Edited by geobila
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...