Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και σε μένα τα ίδια με διαφορετικό μπλε δόντι. Δεν έχει να κάνει με αυτό. Έχει θέμα η Rom μάλλον αλλά ΟΚ... θα ζήσουμε και χωρίς αυτό! :D
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ είναι, συμβαίνει και με άλλα κινέζικα κινητά αυτό? Πχ με ένα ΖΤΕ 967 ή 987 ή κάποιο Lenovo! Ξέρει κανένας για τυχόν μελλοντική μας αγορά? :worry:
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θέμα και με ένα Plantronics M1100 και με το SBH20, Bruno rom 404.. Την προηγούμενη βδομάδα έπεσε θάλασσα όμως οπότε τέλος... Είχε και ένα θέμα με το ηχείο, οπότε το δούλευα σχεδόν πάντα με blutooth..
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα τη διαδικασία για το Repartition της μνήμης δεν μπορώ να φορτώσω κάποιες ROM. Αυτές του bruno φορτώνουν κανονικά, όπως και κάποιες άλλες. Μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάχτε να δείτε ΤΙ συμβαίνει όταν το τηλέφωνο το χρησιμοποιείς μόνο ως ...τηλέφωνο!

 

Print screen από το δικό μου :X

 

Screenshot_2014-02-04-21-37-44.png

 

...και όταν το έβαλα για φόρτιση ενώ είχε φτάσει στο 1% η μπαταρία, έδειξε 5η, 0ώρες και 30 λεπτά! :lol:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάχτε να δείτε ΤΙ συμβαίνει όταν το τηλέφωνο το χρησιμοποιείς μόνο ως ...τηλέφωνο!

 

Print screen από το δικό μου :X

 

Screenshot_2014-02-04-21-37-44.png

 

...και όταν το έβαλα για φόρτιση ενώ είχε φτάσει στο 1% η μπαταρία, έδειξε 5η, 0ώρες και 30 λεπτά! :lol:

 

Το θέμα είναι πως αν θες μόνο να το χρησιμοποιείς σαν τηλ παίρνεις ένα Νόκια και περνάς δέκα μέρες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια rom

ειναι η καλυτερη για να βαλουμε τωρα;

 

Βασικα με ενδιαφερει να κραταει η μπαταρια.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το digitizer από το grandx είναι συμβατό με το v970 ? έχετε να προτείνετε κάποιο ?
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Mετά από κάποιες ταρζανιές που άρχισε να μου κάνει η τελευταία έκδοση του bruno (1. πολλές φορές έχανε το data connection, ειδικά όταν γινοταν εναλλαγή 3G/2G σε περιοχές που δεν ειχα καλό σήμα και 2. η μπαταρία με το ζόρι μου κρατούσε 1 μέρα άσχετα αν την καλίμπραρα ή όχι. Από 35% έπεφτε ΠΑΝΤΑ στο 25% !!!) αποφάσισα να δοκιμάσω την καινούργια έκδοση του superdragonpt (που είναι και 4.2.2 !!! ).

 

Πολύ καλύτερη και πιο smooth από αυτές του bruno και σε θέμα μπαταρίας. Χαρακτηριστικά έχω την εντύπωση όταν είμαι σε 3G σήμα, έχει λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με του bruno). Επίσης στο θέμα κάμερα, που είναι κ το μόνο bug που έχει, μπορεί να βγάζει τις φωτογραφίες σε μωβ απόχρωση και να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή για να σου φτιάξει τα χρώματα, ΑΛΛΑ!!! έχει διορθωθεί το focus!! σχεδόν σε όλες τις φωτό με bruno, είχα σοβαρό θέμα στο focus σε σημείο να φαίνονται blur κάπως οι φωτογραφίες. Με την έκδοση του superdragonpt, οι φωτογραφίες μου πλεον ειναι πιο καθαρές και με σωστό focus. Ας είναι καλά ο custom kernel που αναπτύσει, λογικά σε νεώτερες εκδόσεις θα διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα! Eπισης με τον custom kernel του, πλεον τρέχουν καλύτερα και κάποια παιχνιδια και όχι μόνο.

 

Όποιος δεν τραβάει πολλές φωτογραφίες και δεν τον ενοχλεί να κάνει 4 κλικ παραπανω για να αφαιρεσει την μωβ απόχρωση από τις φωτό που τραβάει, η τελευταία έκδοση του superdragonpt είναι must να την βάλετε για daily use.δεν βλέπω πλεον τον λόγο να είναι κάποιος σε bruno rom.

Link to comment
Share on other sites

το digitizer από το grandx είναι συμβατό με το v970 ? έχετε να προτείνετε κάποιο ?

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Mετά από κάποιες ταρζανιές που άρχισε να μου κάνει η τελευταία έκδοση του bruno (1. πολλές φορές έχανε το data connection, ειδικά όταν γινοταν εναλλαγή 3G/2G σε περιοχές που δεν ειχα καλό σήμα και 2. η μπαταρία με το ζόρι μου κρατούσε 1 μέρα άσχετα αν την καλίμπραρα ή όχι. Από 35% έπεφτε ΠΑΝΤΑ στο 25% !!!) αποφάσισα να δοκιμάσω την καινούργια έκδοση του superdragonpt (που είναι και 4.2.2 !!! ).

 

Πολύ καλύτερη και πιο smooth από αυτές του bruno και σε θέμα μπαταρίας. Χαρακτηριστικά έχω την εντύπωση όταν είμαι σε 3G σήμα, έχει λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με του bruno). Επίσης στο θέμα κάμερα, που είναι κ το μόνο bug που έχει, μπορεί να βγάζει τις φωτογραφίες σε μωβ απόχρωση και να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή για να σου φτιάξει τα χρώματα, ΑΛΛΑ!!! έχει διορθωθεί το focus!! σχεδόν σε όλες τις φωτό με bruno, είχα σοβαρό θέμα στο focus σε σημείο να φαίνονται blur κάπως οι φωτογραφίες. Με την έκδοση του superdragonpt, οι φωτογραφίες μου πλεον ειναι πιο καθαρές και με σωστό focus. Ας είναι καλά ο custom kernel που αναπτύσει, λογικά σε νεώτερες εκδόσεις θα διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα! Eπισης με τον custom kernel του, πλεον τρέχουν καλύτερα και κάποια παιχνιδια και όχι μόνο.

 

Όποιος δεν τραβάει πολλές φωτογραφίες και δεν τον ενοχλεί να κάνει 4 κλικ παραπανω για να αφαιρεσει την μωβ απόχρωση από τις φωτό που τραβάει, η τελευταία έκδοση του superdragonpt είναι must να την βάλετε για daily use.δεν βλέπω πλεον τον λόγο να είναι κάποιος σε bruno rom.

Kαι πως τη βγάζεις τη μωβ απόχρωση?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Τι επιλέγουμε για backup με το titanium backup για να επαναφέρουμε αυτά που είχαμε στην νέα ROM που θα βάλουμε?

 

Κατά την εγκατάσταση της ROM τι κάνουμε wipe? Τα πάντα? ή μπορούμε να κρατήσουμε στοιχεία?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Mετά από κάποιες ταρζανιές που άρχισε να μου κάνει η τελευταία έκδοση του bruno (1. πολλές φορές έχανε το data connection, ειδικά όταν γινοταν εναλλαγή 3G/2G σε περιοχές που δεν ειχα καλό σήμα και 2. η μπαταρία με το ζόρι μου κρατούσε 1 μέρα άσχετα αν την καλίμπραρα ή όχι. Από 35% έπεφτε ΠΑΝΤΑ στο 25% !!!) αποφάσισα να δοκιμάσω την καινούργια έκδοση του superdragonpt (που είναι και 4.2.2 !!! ).

 

Πολύ καλύτερη και πιο smooth από αυτές του bruno και σε θέμα μπαταρίας. Χαρακτηριστικά έχω την εντύπωση όταν είμαι σε 3G σήμα, έχει λιγότερη κατανάλωση σε σχέση με του bruno). Επίσης στο θέμα κάμερα, που είναι κ το μόνο bug που έχει, μπορεί να βγάζει τις φωτογραφίες σε μωβ απόχρωση και να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή για να σου φτιάξει τα χρώματα, ΑΛΛΑ!!! έχει διορθωθεί το focus!! σχεδόν σε όλες τις φωτό με bruno, είχα σοβαρό θέμα στο focus σε σημείο να φαίνονται blur κάπως οι φωτογραφίες. Με την έκδοση του superdragonpt, οι φωτογραφίες μου πλεον ειναι πιο καθαρές και με σωστό focus. Ας είναι καλά ο custom kernel που αναπτύσει, λογικά σε νεώτερες εκδόσεις θα διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα! Eπισης με τον custom kernel του, πλεον τρέχουν καλύτερα και κάποια παιχνιδια και όχι μόνο.

 

Όποιος δεν τραβάει πολλές φωτογραφίες και δεν τον ενοχλεί να κάνει 4 κλικ παραπανω για να αφαιρεσει την μωβ απόχρωση από τις φωτό που τραβάει, η τελευταία έκδοση του superdragonpt είναι must να την βάλετε για daily use.δεν βλέπω πλεον τον λόγο να είναι κάποιος σε bruno rom.

Σε αυτή τη rom εμένα δε δουλεύει το Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Ναι .

 

Σε ευχαριστώ! Το ένα από τα δύο που έχω πάρει, άρχισε ξαφνικά να πατάει όπου θέλει η οθόνη ακόμα και στο cwm

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Kαι πως τη βγάζεις τη μωβ απόχρωση?

Ανοιγεις την φωτό με το pixlr express και πατας "Αuto fix" στο adjustments. και έτοιμη η φωτό. μην περιμένεις τέλειες φωτός αλλά προσωπικά τις προτιμώ από το θάμπωμα του focus στην ρομ του bruno. ορίστε 2 δειγματα που τα τράβηξα με την 1η προσπάθεια κ τα 2.

 

yxbAz_UlLz6a11H0WREvWeHu-BCBG3l17ysal7XA2wk%2CF3q5xVkZk4j9LZRg4oG0tLlV1Xe_hOEsTze64JGbNsY

r9VdPiJzTUm6gUtT-tOGMyDW2wxkZkPR5JW3RDSUONs%2C517Zkb_kMARpDMVT0Gku8Ui5f2JT4h299IoDKQNGHd0

 

Σε αυτή τη rom εμένα δε δουλεύει το Bluetooth

δοκίμασες την τελευταία έκδοση που βγήκε πριν λιγες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την φωτό με το pixlr express και πατας "Αuto fix" στο adjustments. και έτοιμη η φωτό. μην περιμένεις τέλειες φωτός αλλά προσωπικά τις προτιμώ από το θάμπωμα του focus στην ρομ του bruno. ορίστε 2 δειγματα που τα τράβηξα με την 1η προσπάθεια κ τα 2.

 

yxbAz_UlLz6a11H0WREvWeHu-BCBG3l17ysal7XA2wk%2CF3q5xVkZk4j9LZRg4oG0tLlV1Xe_hOEsTze64JGbNsY

r9VdPiJzTUm6gUtT-tOGMyDW2wxkZkPR5JW3RDSUONs%2C517Zkb_kMARpDMVT0Gku8Ui5f2JT4h299IoDKQNGHd0

 

 

δοκίμασες την τελευταία έκδοση που βγήκε πριν λιγες μέρες;

Ναι και στην τελευταία έκδοση δε δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την φωτό με το pixlr express και πατας "Αuto fix" στο adjustments. και έτοιμη η φωτό. μην περιμένεις τέλειες φωτός αλλά προσωπικά τις προτιμώ από το θάμπωμα του focus στην ρομ του bruno. ορίστε 2 δειγματα που τα τράβηξα με την 1η προσπάθεια κ τα 2.

 

yxbAz_UlLz6a11H0WREvWeHu-BCBG3l17ysal7XA2wk%2CF3q5xVkZk4j9LZRg4oG0tLlV1Xe_hOEsTze64JGbNsY

r9VdPiJzTUm6gUtT-tOGMyDW2wxkZkPR5JW3RDSUONs%2C517Zkb_kMARpDMVT0Gku8Ui5f2JT4h299IoDKQNGHd0

 

 

δοκίμασες την τελευταία έκδοση που βγήκε πριν λιγες μέρες;

 

1) Μήπως μπορείς να δώσεις το λινκ για αυτήν την τελευταία έκδοση?

2) Τι κρουασανάρες είναι αυτές?:food:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μας βλεπω να βλέπουμε καμια αλλη βελτιωση στο κινητό μας. Η 1.4 θα είναι κ η τελευταια μιας κ του χαλασε το κινητό και σταματησε την αναπτυξη της ROM. O bruno εχει προ πολλού σταματήσει να ασχολείται οπότε (προσωπικα) θα μείνω με την 1.4 του superdragonpt. Δεν μου έχει βγαλει κάποιο bug και αν εξαιρεσεις την καμερα τοτε η rom, για μενα παντα, ειναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγω του superdragonpt έτσι για αλλαγή. Μια χαρά ρομ από άποψη σταθερότητας είναι και στηρίζω και εγώ την άποψη ότι η μπαταρία πάει καλύτερα.

 

Από UI αυτό που φαντάζομαι ενδιαφέρει περισσότερο είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το 3g από κάρτα σε κάρτα μέσω του software.

 

Μετά κάτι άλλες σαχλαμάρες του luncher που είδα εγώ ειναι οτι στα home screens δεν εχει επιλογή ποια να είναι default και βάζει στανταρντ αυτή που είναι αριστερά (θα ήθελα να έχω την μεσαία).

Στο αριστερό soft button το settings που βγάζει, παραπέμπει σε αυτά των google apps και όχι της συσκευής. (στανταρντ για την 4.2 απ'οτι έχω καταλάβει) και τα shortcut στο Notification bar είναι μέσα σε menu οπότε αυξάνονται οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις για να επιλέξεις κάποιο. :p :lol:

 

Αλλά αυτά ειναι σαχλαμάρες μια και με μια αλλαγή σε luncher αυτά τα φτιάχνεις όπως θες.

 

Θέλω να δω πως θα παει και με τα handsfree κάποια στιγμή, μια και με του bruno την τελευταία έκδοση τα κουμπιά του handsfree σταμάτησαν να αποκρίνονται τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγω του superdragonpt έτσι για αλλαγή. Μια χαρά ρομ από άποψη σταθερότητας είναι και στηρίζω και εγώ την άποψη ότι η μπαταρία πάει καλύτερα.

 

Από UI αυτό που φαντάζομαι ενδιαφέρει περισσότερο είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το 3g από κάρτα σε κάρτα μέσω του software.

 

Μετά κάτι άλλες σαχλαμάρες του luncher που είδα εγώ ειναι οτι στα home screens δεν εχει επιλογή ποια να είναι default και βάζει στανταρντ αυτή που είναι αριστερά (θα ήθελα να έχω την μεσαία).

Στο αριστερό soft button το settings που βγάζει, παραπέμπει σε αυτά των google apps και όχι της συσκευής. (στανταρντ για την 4.2 απ'οτι έχω καταλάβει) και τα shortcut στο Notification bar είναι μέσα σε menu οπότε αυξάνονται οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις για να επιλέξεις κάποιο. :p :lol:

 

Αλλά αυτά ειναι σαχλαμάρες μια και με μια αλλαγή σε luncher αυτά τα φτιάχνεις όπως θες.

 

Θέλω να δω πως θα παει και με τα handsfree κάποια στιγμή, μια και με του bruno την τελευταία έκδοση τα κουμπιά του handsfree σταμάτησαν να αποκρίνονται τελείως.

Με το gravity box στα quick settings μπορεις να βάλεις ότι θες. Προσωπικά έχω βάλει και να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το 3G αλλά κ από ποια κάρτα και πολλά άλλα. Επίσης μπορεις να επιλέξεις αν δεν έχεις κάποια ειδοποιηση, με το που κάνεις swype down, να εμφανίζει αμέσως τα quick settings που είναι τρελή ευκολια. Γενικά το gravity box ειναι φοβερο εργαλειο!

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κάνει εγκατάσταση της 4.22 του superdragonpt αλλά δυστυχώς δεν ξεκινάει. (το μόνο που κάνει είναι να στριφογυρνούν οι έγχρωμοι κύκλοι και παραμένει εκεί. Μήπως γνωρίζετε τι έχω κάνει λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κάνει εγκατάσταση της 4.22 του superdragonpt αλλά δυστυχώς δεν ξεκινάει. (το μόνο που κάνει είναι να στριφογυρνούν οι έγχρωμοι κύκλοι και παραμένει εκεί. Μήπως γνωρίζετε τι έχω κάνει λάθος;

Αργει ΄λιγο την πρωτη φορά. Δοκιμασε να κανεις wipe data αν δεν σου δουλεψει τελικα και μετα παλι εγκατασταση απο την αρχη την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...