Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτες οι φωτο ειναι συγκλονιστικες...απιστευτη λεπτομερεια παντου, φανταστικα χρωματα, contrast, white balance.ενα κλικ πιο πανω απο την καμερα του S4 και σαφως ανωτερες απο το 808.Οι φωτο αγγιζουν την τελειοτητα ακομα κι αν ζουμαρεις. Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιας παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις που προσπαθείς να περάσεις με κάνουν και γελάω συνέχεια ρε παοκ. Αδυνατώ να κατανοήσω την εμμονή σου να βγάλεις το καλύτερο φωτοκινητό που υπάρχει χειρότερο από αυτό που αγόρασες εσυ, βάζοντας πλέον για σύμμαχο και άλλους. Τραγικά αστείο να θεωρείς ανώτερες κάποιε φωτογραφίας μέρας καλύτερες του 808. Πάντως ξεχωρίζεις πραγματικά μιάς και πρέπει να είσαι ο μόνος στο παγκόσμιο ίντερνετ που πιστέυει κάτι τέτοιο. Καλή τύχη στον ανούσιο αυτό αγώνα σου.
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις που προσπαθείς να περάσεις με κάνουν και γελάω συνέχεια ρε παοκ. Αδυνατώ να κατανοήσω την εμμονή σου να βγάλεις το καλύτερο φωτοκινητό που υπάρχει χειρότερο από αυτό που αγόρασες εσυ, βάζοντας πλέον για σύμμαχο και άλλους. Τραγικά αστείο να θεωρείς ανώτερες κάποιε φωτογραφίας μέρας καλύτερες του 808. Πάντως ξεχωρίζεις πραγματικά μιάς και πρέπει να είσαι ο μόνος στο παγκόσμιο ίντερνετ που πιστέυει κάτι τέτοιο. Καλή τύχη στον ανούσιο αυτό αγώνα σου.

 

ακομα για το 808 μιλας? Τις προαλλες το ειδα σε ενα μουσειο...

Δες τις φωτο που ανεβασε ο φιλος πιο πανω με το Note 3 και συγκρινε τις με τις δικες σου.Και πες μου ποιες ειναι καλυτερες.Και αυτο το υφακι κοψτο.Δεν περναει σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

ακομα για το 808 μιλας? Τις προαλλες το ειδα σε ενα μουσειο...

Δες τις φωτο που ανεβασε ο φιλος πιο πανω με το Note 3 και συγκρινε τις με τις δικες σου.Και πες μου ποιες ειναι καλυτερες.Και αυτο το υφακι κοψτο.Δεν περναει σε μενα.

Δε μιλάω εγώ ακόμα για το 808, εσύ έχεις σκυλιάσει και μιλάς συνέχεια για αυτό προσπαθώντας να μας β(γ)άλεις τα γυαλιά. Λοιπόν σου προτείνω το εξής: αγόρασέ το! Μιάς και έχεις την μανία να αποδυκνύεις πως ότι ΕΣΥ αγοράζεις είναι το καλύτερο, (βλέπε κάτι μυνήματά σου όταν είχες το s4), αν κάνεις αυτήν την αγορά, τουλάχιστον θα έχεις δίκιο. ebay μόνο ή σε μουσείο, γιατί δε το βρίσκεις αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω εγώ ακόμα για το 808, εσύ έχεις σκυλιάσει και μιλάς συνέχεια για αυτό προσπαθώντας να μας β(γ)άλεις τα γυαλιά. Λοιπόν σου προτείνω το εξής: αγόρασέ το! Μιάς και έχεις την μανία να αποδυκνύεις πως ότι ΕΣΥ αγοράζεις είναι το καλύτερο, (βλέπε κάτι μυνήματά σου όταν είχες το s4), αν κάνεις αυτήν την αγορά, τουλάχιστον θα έχεις δίκιο. ebay μόνο ή σε μουσείο, γιατί δε το βρίσκεις αλλού.

 

Τζαμπα να μου το δωσεις δεν το θελω αυτο το κινητο.Χωρια που τρεχει λειτουργικο symbian...τι να λεμε τωρα...εδω ο ανθρωπος πηγε στο φεγγαρι.

Υ.Γ Η συγκριση πιο πανω αφορα το Note 3...το οποιο ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι υπέροχες. Μην ξεχνάτε οτι το note 3 διαθέτει τον ίδιο αισθητήρα με το Octa.

 

Σε άλλο thread συγκρινα 2-3 φωτογραφίες που μου έστειλαν απο το Z1 compact, και διαπίστωσα το εξής παράδοξο.

Στα μακρινά σημεία του πλάνου, οι φωτογραφίες των 8 mpx ήταν πολύ πιο ευκρινείς απ αυτές στα 21mpx.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι υπέροχες. Μην ξεχνάτε οτι το note 3 διαθέτει τον ίδιο αισθητήρα με το Octa.

 

Σε άλλο thread συγκρινα 2-3 φωτογραφίες που μου έστειλαν απο το Z1 compact, και διαπίστωσα το εξής παράδοξο.

Στα μακρινά σημεία του πλάνου, οι φωτογραφίες των 8 mpx ήταν πολύ πιο ευκρινείς απ αυτές στα 21mpx.

 

Exmor RS εχει? ετσι εξηγειται...παντως και το post-processing ειναι πιο βελτιωμενο

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα να μου το δωσεις δεν το θελω αυτο το κινητο.Χωρια που τρεχει λειτουργικο symbian...τι να λεμε τωρα...εδω ο ανθρωπος πηγε στο φεγγαρι.

Υ.Γ Η συγκριση πιο πανω αφορα το Note 3...το οποιο ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ.

Μα γιαυτό σου λέω έβαλες και συμμάχους πλέον. Μάταια βέβαια γιατί το μόνο πράγμα για το οποίο μπορεί κανείς να είναι σίγουρος είναι το τι βλέπει. Και δε θα το αλλάξει ένας άνθρωπος σε ένα φόρουμ αυτό. Πόσο μάλλον με κόντρα προγωστικά, επαγγελματικές σελίδες, τέστ κτλ. Ακόμα και η σελίδα που μας παράθεσες τα ίδια πράγματα λέει, φυσικά ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά την πραγματικότητα...

 

Οι φωτογραφίες του note3 δείχνουν μάλλον ότι είναι το καλύτερο κινητό με android όσον αφορά το φωτογραφικό αποτέλεσμα (και όχι μόνο, αλλά τα υπόλοιπα δε τα ξέρω). Ίσως καλύτερο και του s4zoom αν εξαιρέσουμε το zoom του φακού. Την μέρα βέβαια, γιατί τη νύχτα είναι άλλο πράγμα. Μπορεί και εκεί να είναι εξίσου καλό φυσικά. Ωστόσο τα 1020/808 δε τα φτάνει είτε μέρα, είτε νύχτα. Πλησιάζει όμως και είναι ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιαυτό σου λέω έβαλες και συμμάχους πλέον. Μάταια βέβαια γιατί το μόνο πράγμα για το οποίο μπορεί κανείς να είναι σίγουρος είναι το τι βλέπει. Και δε θα το αλλάξει ένας άνθρωπος σε ένα φόρουμ αυτό. Πόσο μάλλον με κόντρα προγωστικά, επαγγελματικές σελίδες, τέστ κτλ. Ακόμα και η σελίδα που μας παράθεσες τα ίδια πράγματα λέει, φυσικά ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά την πραγματικότητα...

 

Οι φωτογραφίες του note3 δείχνουν μάλλον ότι είναι το καλύτερο κινητό με android όσον αφορά το φωτογραφικό αποτέλεσμα (και όχι μόνο, αλλά τα υπόλοιπα δε τα ξέρω). Ίσως καλύτερο και του s4zoom αν εξαιρέσουμε το zoom του φακού. Την μέρα βέβαια, γιατί τη νύχτα είναι άλλο πράγμα. Μπορεί και εκεί να είναι εξίσου καλό φυσικά. Ωστόσο τα 1020/808 δε τα φτάνει είτε μέρα, είτε νύχτα. Πλησιάζει όμως και είναι ευχάριστο.

 

Εγω συγκρινω τις δικες σου ημερησιες με αυτες που ανεβασε το παιδι απο το note 3.Και βλεπω οτι το Note 3 υπερτερει.Μπορει το 808 να υπερτερει τεχνικα...αλλα η Samsung εχει πολυ καλυτερο post-processing.Δειξτες και σε ειδικους αμα θελεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτισμος ανυπαρκτος...καμια σχεση με την φωτο.Lumia 920

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/%CF%80%CE%BF98.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκρινω τις δικες σου ημερησιες με αυτες που ανεβασε το παιδι απο το note 3.Και βλεπω οτι το Note 3 υπερτερει.Μπορει το 808 να υπερτερει τεχνικα...αλλα η Samsung εχει πολυ καλυτερο post-processing.Δειξτες και σε ειδικους αμα θελεις.

 

Με όλη την καλή διάθεση, διάβασε λίγο για το 808, τον αισθητήρα του, μπες αν θες και στους ειδικούς (πχ dpreview) και μετά αν επιμένεις εδώ είμαστε.

Ότι στα δικά σου μάτια δεν είναι τόσο καλές οι φωτογραφίες δε σημαίνει ότι αντικεμενικα αυτή είναι η αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Με όλη την καλή διάθεση, διάβασε λίγο για το 808, τον αισθητήρα του, μπες αν θες και στους ειδικούς (πχ dpreview) και μετά αν επιμένεις εδώ είμαστε.

Ότι στα δικά σου μάτια δεν είναι τόσο καλές οι φωτογραφίες δε σημαίνει ότι αντικεμενικα αυτή είναι η αλήθεια

 

Τις ειδες τις φωτο απο το Note 3?

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκρινω τις δικες σου ημερησιες με αυτες που ανεβασε το παιδι απο το note 3.Και βλεπω οτι το Note 3 υπερτερει.Μπορει το 808 να υπερτερει τεχνικα...αλλα η Samsung εχει πολυ καλυτερο post-processing.Δειξτες και σε ειδικους αμα θελεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτισμος ανυπαρκτος...καμια σχεση με την φωτο.Lumia 920

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/%CF%80%CE%BF98.jpg

Ποιές συγκρίνεις? Άντε πάρε μια για πάρτι σου να κάνεις συγκρίσεις.

https://www.dropbox.com/s/q5euy8mh130wief/2013-08-29-2503.jpg

https://www.dropbox.com/s/bzhih0ahovbkfvu/2013-08-29-2505.jpg

είναι τραβηγμένες σε μουσείο!

Η μετριότατη φωτογραφία που ανέβασες δείχνει το εξακριβωμένο και χιλιοειπωμένο: ναι τραβάει στο αυτόματο φωτογραφίες με περισσότερο φως λόγω ois. Αυτό ήταν όλο. Η φωτογραφία είναι γεμάτη θόρυβο.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάθε ώρα να λέμε τα ίδια πράγματα. Προσωπικές αντιπαραθέσεις, εριστικές συμπεριφορές κλπ απαγορεύονται.

Αν σας ενοχλεί μία συμπεριφορά μην κάνετε το ίδιο. Χρησιμοποιήστε απλά την αναφορά.

 

Αφαιρέθηκαν όλα τα σχετικά τελευταία μηνύματα μαζί και με μηνύματα χρηστών οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάθε ώρα να λέμε τα ίδια πράγματα. Προσωπικές αντιπαραθέσεις, εριστικές συμπεριφορές κλπ απαγορεύονται.

Αν σας ενοχλεί μία συμπεριφορά μην κάνετε το ίδιο. Χρησιμοποιήστε απλά την αναφορά.

 

Αφαιρέθηκαν όλα τα σχετικά τελευταία μηνύματα μαζί και με μηνύματα χρηστών οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια βραδινη φωτογραφια που δειχνει τις δυνατοτητες του Lumia 920 σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17051992/%3B123.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάθε ώρα να λέμε τα ίδια πράγματα. Προσωπικές αντιπαραθέσεις, εριστικές συμπεριφορές κλπ απαγορεύονται.

Αν σας ενοχλεί μία συμπεριφορά μην κάνετε το ίδιο. Χρησιμοποιήστε απλά την αναφορά.

 

Αφαιρέθηκαν όλα τα σχετικά τελευταία μηνύματα μαζί και με μηνύματα χρηστών οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα.

 

H αληθεια ειναι οτι ξεφυγε αρκετα το θεμα και ομολογω οτι ενω ειχα πολυ διαθεση να ποσταρω αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα και δειγματα, δεν μου κανει αισθηση πλεον μετα τα τελευταια ποστ.

Μην με παρεξηγειτε απλα ειμαι ειλικρινης και λεω την αποψη μου και το πως νιωθω, θεωρω οτι ειμαι σε ενα σοβαρο φορουμ οχι σε γηπεδο.

Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να έχεις κάνει τουλάχιστον μια αναφορά εφόσον σε ενόχλησε. Όπως βλέπεις έστω και με λίγη καθυστέρηση τα μηνύματα αφαιρέθηκαν. Αν αυτό λοιπόν συνεχίζει να σε ενοχλεί είναι δικαίωμά σου φυσικά για το τι θα συνεχίσεις να κανεις και είναι κάτι το οποίο δεν θα το συζητησουμε τουλαχιστον εδώ.

Συνέχεια στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πέσει ησυχία απλως οι τελευταίες 2 σελίδες έχουν κλειδώσει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384899 λόγω του ότι κατάντησαν πολυ κουραστικές και κατέληξαν σε κόντρα.Το θέμα ποιο κινητο βγαζει τις καλύτερες φωτογραφιες δεν υπάρχει λόγος να γινεται VS μεταξύ σας και καλό θα ήταν να παραμείνει ήρεμο!!Και έτσι προς ενημέρωση...Δε δίδεται κάποιο βραβείο εδω γιαυτο δεν χρειάζεται να επιμένεις σε τέτοιο βαθμό για να πεισεις κάποιον αγαπητε φιλε Κώστα!! Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

@paok4270 έχουμε καταλάβει τον βαθμό ποιότητας που μπορεί να φτάσει το 920 σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Όλες οι φωτογραφίες που ανεβάζεις είναι του ίδιου τύπου οπότε δεν έχει κανένα νόημα να ανεβάζεις κάθε μέρα νέα φωτογραφία. Η επεξήγησή σου σε ότι αφορά το 920 ήταν υπεραρκετή. Αν θέλεις απλά να συνεχίσεις να μας δείχνεις τα βραδινά τοπία σου μπορείς να χρησιμοποιείς το παρακάτω θέμα:

Φωτογραφίες & βίντεο από Nokia Lumia συσκευές

Στο παρόν θέμα εξάντλησες τα πάντα για την συγκεκριμένη συσκευή. Μπορείς να αναφέρεις για κάποια άλλη συσκευή με καλή κάμερα που ενδεχομένως να αποκτήσεις στο μέλλον.

 

@Moralas τα έχεις πει ήδη αυτά και μετά την παρατήρησή μου θα έπρεπε να δείξεις κάποια κατανόηση. Δυστυχώς βλέπω να μην αντιλαμβάνεσαι κάποια πράγματα.

@thePRODIGY μία από τα ίδια. Δεν χρειάζεται να κάνεις τον αντίλαλο απλά για να πεις κάτι.

 

Μπορείτε να κάνετε συζητήσεις με ότι αφορά το θέμα χωρίς να επαναλαμβάνεται τα ίδια πράγματα και χωρίς να προκαλείτε τους χρήστες.

Το θέμα θα παραμείνει κλειδωμένο για μερικές μέρες. Μετά το ξεκλείδωμα αν παρατηρηθεί παρόμοια συμπεριφορά έστω και σε μικρότερο βαθμό θα ακολουθήσουν πιο δραστικά μέτρα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και τελευταία είχα την εντύπωση ότι όποιος αναζητά φωτοκινητό, η απάντηση ήταν απλά ...Νokia.

Πριν 40 μέρες περίπου, πήρε ένας φίλος μου το Note 3 και έχω εντυπωσιαστεί από τις φώτο που βγάζει. Ίσως η ψαλίδα ανάμεσα στις δύο εταιρίες να έχει κλείσει σημαντικά, δεν ξέρω, δεν έχω και το πιο έμπειρο μάτι, απλά αυτή είναι η δική μου αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και τελευταία είχα την εντύπωση ότι όποιος αναζητά φωτοκινητό, η απάντηση ήταν απλά ...Νokia.

Πριν 40 μέρες περίπου, πήρε ένας φίλος μου το Note 3 και έχω εντυπωσιαστεί από τις φώτο που βγάζει. Ίσως η ψαλίδα ανάμεσα στις δύο εταιρίες να έχει κλείσει σημαντικά, δεν ξέρω, δεν έχω και το πιο έμπειρο μάτι, απλά αυτή είναι η δική μου αίσθηση.

 

Εξαρταται σε ποιο Nokia ανφερεσαι...γενικα συμφωνω μαζι σου γιατι καποιο παιδι ανεβασε φωτο απο Note 3 εδω περα και οντως ειναι πολυ εντυπωσιακες,

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...